Ogłoszenie Ogłoszenie Module
Przerwany
Nie masz jeszcze żadnego powiadomienia.
Dominikana - szczepienia Tytuł strony Module
Przenieś Usuń Przerwany

Zobacz także Zobacz także Module
Przerwany

Porównaj oferty biur podróży na wakacje i wczasy Dominikana, wybierz ekskluzywny pakiet z wszystkim w cenie all inclusive. Atrakcyjne i tanie oferty wyjazdów last minute. Zanim wybierzesz się na wakacje przeczytaj opinie o apartamentach i hotelach.Zobacz oferty na lato 2014 firstminute do 35% taniej.
X
Szczegóły rozmowy Module
Przerwany
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
nowe posty

• Dominikana - szczepienia

Przewertowałem katalog Neckermanna (Dalekie Podróże) pod kątem zaleceń zdrowotnych. Dla żadnego kierunku nie ma tylu zaleceń szczepień jak dla Dominikany ! Czy rzeczywiście występuje tak wiele zagrożeń ?
    W jakim zakresie należy obowiązkowo się zaszczepić ? Ile kosztują szczepionki i na ile wcześniej należy się zaszczepić?
    Zaznaczam, że chcemy wyjechać na jeden fakultet, może dwa, resztę czasu spędzimy w hotelu i na plaży.
    Proszę o pomoc, wiem, że było sporo info na ten temat, ale zawsze występowały jakieś rozbieżności w opiniach. Może teraz więcej osób przetestowało ten kierunek i s****e kwestie już się wyjaśniły.
    Pozdrawiam
    Jot.De

strona sanepidu i tyle

Komentarz

Sprawdzałem zanim napisałem tego posta - lista jest dłuuuuga. Stąd moje zapytanie, na ile to faktyczne zagrożenie, a na ile daleko idąca profilaktyka.

Komentarz

Uważam, że wszyscy którzy podróżują i nie tylko powinni zaszczepić się przeciw WZW. Jest szczepionka skojarzona na wszczepienne i pokarmowe zapalenie wątroby, objawiające się żółtaczką. To seria trzech szczepionek - pierwsz i następne po m.iesiącu i chyba po dalszych trzech miesiącach przypominające. Od*****ść na ok. 10 lat. Cena za triadę ok. 200 PLN. Nabycie tej od*****ści przyda się na pewno nie tylko na wycieczce ale i w kontaktach począwszy od fryzjera na polskiej służbie zdrowia kończąc. Na Dominikanę,
        która nie jest obszarem malarycznym na tym bym zakończył. Oczywiście plus zdrowy rozsądek ale to niezbędne nawet na wycieczce z parafią do Lichenia. Pozdrwaiam

Komentarz

Tez mi się wydaje,ze to w zupełności wystarczy

Komentarz

zaszczepić się zawsze warto , kosztuje to mało w porównaniu z ewentualnymi kłopotami. Nigdy nie wiesz nawet w hotelu 5* czy ktoś pracujący czegoś właśnie nie załapał. Więc wydaje mi się, że choć ryzyko jest minimalne to rozsadek powinien mówić , że lepiej się szczepić.

Komentarz

Trwa
            X