Ogłoszenie Ogłoszenie Module
Przerwany
Nie masz jeszcze żadnego powiadomienia.
Dominikana czy Kuba ??? Tytuł strony Module
Przenieś Usuń Przerwany

Zobacz także Zobacz także Module
Przerwany

Porównaj oferty biur podróży na wakacje i wczasy Dominikana, wybierz ekskluzywny pakiet z wszystkim w cenie all inclusive. Atrakcyjne i tanie oferty wyjazdów last minute. Zanim wybierzesz się na wakacje przeczytaj opinie o apartamentach i hotelach.Zobacz oferty na lato 2014 firstminute do 35% taniej.
X
Szczegóły rozmowy Module
Przerwany
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
nowe posty

• Dominikana czy Kuba ???

Witam ! Mam pytanie Wybieramy się z żonką na wakacje zaraz na początku Stycznia i mam starszny dylemat Kuba czy Dominikana ?? Nie interesuje nas zwiedzanie tylko typowy "LANS" plaża, morze rozrywka no może jakaś jedna wycieczja 1 dniowa. Byłbym wdzięczny za kilka pomocnych kwesti w tej sprawie. Pozdrawiam

Jesli nie interesuje Was zwiedzanie to polecam Dominikane - Punta Cana, piekne biale plaze, turkusowe cieple morze. Duzo mlodych ludzi za dnia na plazy a wieczorem dyskoteki i zabawa z karaibskimi drinkami

Z wycieczek 1 dniowych tez sie cos znajdzie ale bez fajerwerkow.

Kuba jest totalnie inna, tez sa piekne plaze i morze ale to zupelnie inna historia. Havana jest piekna i warta zobaczenia i ma sie wrazenie jakby czas sie tam zatrzymal w miejscu.

Pozdrawiam

Komentarz

Zdecydowanie Dominikana! Są wieczorne show, jedzenie milion razy lepsze niż na Kubie, standard hoteli o wiele wyższy, większa cywilizacja ogólnie.... na Kubie bieda, myślę, że Kuba jest lepsza dla osób nastawionych na zwiedzanie. A Dominikana to prawdziwy raj na ziemi byłam na Dominkanie w hotelu5* Grand Palladium Bavaro i na Kubie w hotelu 4,5* Iberostar Playa Alameda Varadero. Kuba bez porównania z Dominikaną. Na Dominikanie potrafią zająć się turystą- cały dzień zabawy różne, kursy tańca, konkursy, w hotelu pełno małych sklepików, blisko centrum handlowe "Palma Real Shopping Center"-ceny markowych perfum, kosmetyków i ubrań dużo niższe niż w Europie, na plaży masaże, koło hotelu SPA, zdjęcia z papugami, jaszczurami, wężami itd. Nie można się nudzić. Na Kubie była cisza i spokój, do tego ukradli mi w pokoju całkiem nową bluzkę z Calvina Kleina-po raz pierwszy w hotelu z pokoju mi coś ukradli! Pewnie osoba sprzątająca-wszyscy są tam bardzo biedni i jest embargo z USA przez co wiele rzeczy w tym spożywczych nie jest dostępnych. Wino czerwone do hotelu sprowadzali aż z Hiszpanii np a i tak nie było rewelacyjne. Wszyscy nasi znajomi, którzy byli na Kubie narzekali, że jedzenie niedobre.
      Zdecydowanie Dominikana-jeśli wypoczynek! Pozdrawiam

Komentarz

Ja byłem w Bahii Principe Punta Cana i Iberostar Varadero. I ten kubański hotel jako chyba jedyny dorównuje hotelom dominikanskim. Kuba jesy piekna , ale i specyficzna. Jednak polecam Dominikanę, która zawsze bedzie mi kojarzyła sie z rajem. Na Kube polećcie później, trzeba ja zobaczyc.

Komentarz

Dominikana ale na pewno nie PC gdzie nic niema tylko hotele......północne wybrzeże okolice Sosua /Cabarette

Komentarz

a jakby porównać do tego Meksyk ?? Może ktoś odwiedzieł te państwa i się wypowie ??

Komentarz

S7MARIO: Meksyk i Dominikana- jeśli chodzi o standard hoteli i obsługę-poziom podobny, może Meksyk trochę lepszy. Jeśli chodzi o zwiedzanie to zdecydowanie Meksyk lepszy. W tym roku w marcu byłam w Meksyku na Jukatanie w Playa del Carmen, hotel The Royal Playa del Carmen, 5*. Na Dominikanie byłam 2lata temu w hotelu Grand Palladium Bavaro,5*. Hotele- i w Meksyku i na Dominikanie jedzenie, pokoje, ogólnie cały hotel super-zabawy, muzyka, wieczorem showy, pokój ładny, czysty, jedzenie i tu i tu super, masaże na plaży, SPA przy hotelu, drinki na plaży cały czas itd.Plaża i morze podobne i tu i tu.

Możliwości wycieczek fakultatywnych lepsze, większy wybór i ciekawsze w Meksyku, np.Chichen Itza (piramidy-koniecznie!),Tulum (piramidy nad morzem-koniecznie), cenoty (podziemne jaskinie z wodą, w których można się kąpać), wiele parków rozrywki np. Xcaret-ogląda się zwierzęta, płynie się w "dzikiej rzece", The Underground World- świat cenotów-pływanie w cenotach (na tratwach, w kajakach, normalnie), Xplore-dla aktywnych.

Pływanie z delfinami jest i w Meksyku i na Dominikanie.

Na Dominikanie dobra wycieczka na Półwysep Samana (my miałyśmy ją z biura niemieckiego małym samolotem, potem busem się jechało, potem na koniu i do wodospadu w dżungli-tam kąpiel. Potem na tej samej wycieczce zabrali nas na przepiękną plażę na wyspie Cayo Levantado-inna nazwa Bacardi-gdzie kręcono pierwszą reklamę Bacardi. Tam był czas wolny, kąpiel, itd.)Koszt wycieczkiłaciłyśmy 255$ od osoby(ale samolotem-czytałam ofertę polskiego biura na Dominikanie-mają tą wyceszkę autobusem za ok 230$ osoba- jedziesz autobusem 4godz w jedną stronę a my salolotem leciałyśmy ok 45minut! Dlatego jest w niej tylko wodospad wtedy a nie ma już plaży na wyspie Bacardi. Myślę że opłaca się zapłacić 25$ od osoby więcej a nie męczyć się 4 godz w jedną stronę)

My w Meksyku wykupiłyśmy wycieczkę na Chichen Itza z polskim biurem Destino Mexico i byłyśmy zadowolone(chciałyśmy, żeby przewodnik poopowiadał po polsku o piramidach) Wszystkie wycieczki można kupić na Piątej Alei w biurach meksykańskich-główna ulica w Playa del Carmen- jest ok 2/3 taniej niż u rezydenta.

Będąc w Meksyku same pojechałyśmy klimatyzowanym autobusem z Playa do Cancun na zakupy-autobus kursuje kilka razy dziennie. Codziennie chodziłyśmy na spacery po Piątej Alei-dużo sklepów z pamiątkami oraz sklepy:Swarovskiego, Diesla, markowe okulary i stroje kąpielowe.(Swarovski i Diesel ceny o wiele wiele niższe niż w Europie, szczególnie Diesel-byłam w szoku!) Na Dominikanie codziennie kursuje darmowy bus z hoteli do Palma Real Shopping Center-wiele sklepów z kosmetykami, perfumami, markowymi ubraniami-ceny niższe niż w Polsce.

Pozdrawiam!

Komentarz

Jeszcze nikt nie pisał nic o Jamajce i Wenezueli. Jak to wygląda w tych krajach? Warto tam pojechać? Bo z tego co widać to większość Polaków wybiera Dominikane i Meksyk

Komentarz

Co do Meksyku, to wg nas mniej rajsko niz Dominikana...

Komentarz

Pływanie z delfinami jest i w Meksyku i na Dominikanie i na Kubie też, Ania _2222 napisła, że na Kubie jest fatalne jedzienie i, że jej coś ukradli, ja sie z tym kompletnie nie zgadzam, jedzenie było bardzo dobre owoce morza też, a jesli chodzi o kradzieże to nikomu nic nie zginęło ani z pokoju ani z plaży, a pokojówka tylko pisała liściki czy mogę jej sprzed lakier do paznokci czy żlelazko ale nigdy nic nie wzięła sama nawet jak drobne lezały na stoliku, a może Ty bluze zostawiłaś na łóżku a tam jest tak jak coś na łóżku to dla nich? Kuba jest piękna do zwiedzenia i ludzie bardzo przyjaźni, zadowoleni uśmiechnięci, chetni do pomocy!

Komentarz

Jedzenie na Kubie było super. To właśnie na Kubie czulismy się najbardziej rozpieszczani. Nikt nas nie okradł. Kubanczycy byli chyba najbardziej wykształconymi ludźmi z tych 3 krajów. Podziw wzbudza to jak w tak skromych warunkach potrafią zrobic cos z niczego. Nie są żebrakami, ale są wdzięczni za każdą pomoc najlepiej nie pieniężną....itd...

Komentarz

micz (tu)(tu)(tu)(tu) nic dodac nic ując -D

Komentarz

Zgadzam się,że na Kubie ludzie są przemili.Byliśmy na Kubie w 5* i na Dominikanie też w 5* hotelu standardy pokoi podobne na Dominikanie trochę większy wybór jedzenia ale oba miejsca przepiękne.Na Kubie nie ma tyle naciągaczy zdecydowanie lepiej robi się zakupy niż na Dominikanie ale polecam naprawdę oba te miejsca.

Komentarz

bareczka2: nie zostawiłam na łóżku, była złożona w małej garderobie w pokoju, do której nie było klucza, więc drzwi były do niej cały czas otwarte... dziwne bardzo że zginęła akurat całkiem nowa bluzka, którą raz miałam na sobie do tego z Calvina Kleina-nie wzięli np bluzki z Simple czy Hexeline- polskie firmy, których oni nie znają, także tym nie byli zainteresowani.

Komentarz

Aniu_2222, miałaś wybitnego pecha,:X ale czasami zdarzaja sie tacy ludzie, w Meksyku z sejfu ukradzono pieniadze, a złodziejem okazał sie pracownik hotelowy:, a czy mu sie opłaciło? hm stracił prace a kase musiał oddac!

Komentarz

Trwa
                              X