Ogłoszenie Ogłoszenie Module
Przerwany
Nie masz jeszcze żadnego powiadomienia.
Prosze o porade - co z zemstą Tytuł strony Module
Przenieś Usuń Przerwany

Zobacz także Zobacz także Module
Przerwany

Porównaj oferty biur podróży na wakacje i wczasy Egipt, wybierz ekskluzywny pakiet z wszystkim w cenie all inclusive. Atrakcyjne i tanie oferty wyjazdów last minute. Zanim wybierzesz się na wakacje przeczytaj opinie o apartamentach i hotelach.Zobacz oferty na lato 2014 firstminute do 35% taniej.
X
Szczegóły rozmowy Module
Przerwany
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
nowe posty

• Prosze o porade - co z zemstą

Jak uniknąć zemsty Faraona?

Kieliszek wodki do kazdego posilku (no, moze poza sniadaniem)... naprawde pomaga w 100%, inne specyfiki nie sa tak skuteczne. Cala moja grupa eksperymentowala w Egipcie z róznymi srodkami i tylko wodka niestety rozwiazywala definitywnie problem zemsty faraona.

Komentarz

Za kilka funtów eg. w aptece należy nabyć francuski lek dla Europejczyków antinal.
      Opowieści o skutecznym węglu lub flaszce dobrej na wszystko to sympatyczne bajunie.

Komentarz

Aby nie były potrzebne lekarstwa, proponuję:
        - pić wodę tylko butelkowaną,
        - unikać surowizny i jadać tylko dania gotowane, duszone,
        - owoce obierać ze skórki, dobrze myć wodą butelkowaną,
        - nie łaczyć całej palety róznorodnych potraw w jednym posiłku,
        - nie jadać w barkach ulicznych,
        - unikać lodów,
        - nie brać lodu do drinków,
        - pić dużo wody, nie dopuszczać do jej braku w organizmie.
        Naparsteczek alkoholu, a dla dzieci coli do każdego posiłku nie zaszkodzi.

Jeśli o czymś zapomniałam, to inni jeszcze dopiszą.
        Zdrowych wakacji!!

Komentarz

jedyne co na mnie działalo (jakoś) to nifuroksazdyd naprawdę niezły ale i tak nie uniknelam zemasty. potem cały czas na nifuroksazydzie lecialam ale poczatak byl straszny. 40 stopni goraczki, w kiblu siedziałam cała 3 dni, potem na kroplówce lezałam bo się odwodniłam a naprawdę nie szalałam z jedzeniem, to był koszmar. i radzę ci bierz leki nawet jaknic ci jeszcze nie jest, profilaktycznie bo nikomu nie polecam tego co ja i kilkoro moich znajomych przezylo. to nie chodzi nawet dokladni o to co jesz ale porostu o przestawianie się na ichnią florę bakteryjną, bo po tym ciezkim ztruciu juz mogłam jeść wszystko i nie było potem takich sensacji ale nifuroksazyd na zmiane z tym ichnim srodkiem brałam juz do końca wyjazdu. pozdrawiam.

Komentarz

Hej
            ANTINALU ani jego polskiego odpowiednika NIFUROKSAZYD nie bierzemy profilaktycznie, nie każdego dosięga zemasta a branie tych specyfików profilaktycznie może spowodować odwrotny efekt - ostre zaparcia
            Bierzemy dopiero wtedy gdy czujemy pierwsze objawy choroby, krecenie w brzuchu itd.. nie mozna też czekać zbyt długo, bo może być juz za późno

Antinal zawiera 200 mg Nifuroksazydu
            Polski odpowiednik NIFUROKSAZYD zawiera 100 mg tej substancji, więc jeśli go bierzemy to nie jedną tabletke tylko po dwie.
            POzdr i życzę unikniecia zemsty.

Komentarz

nie proponuję brania nifuroksazydu profilaktycznie, jeżeli totalnir nic ci nie dolega. musisz powaznie i czujnie obserwować i wsłuchiwać sie w swój organizm. ja nifuroksazyd brałam wlasnie PO zatruciu, nie przesadzając z nim normalnie sie wypróznisz.
              pozdrawiam

Komentarz

A co z loperamidem ?

Komentarz

Loperamid WZF
                  (Loperamidi hydrochloridum)
                  Tabletki, 2 mg
                  1 tabletka zawiera:
                  substancję czynną: chlorowodorek loperamidu 2,0 mg
                  substancje pomocnicze: laktoza, skrobia kukurydziana, poliwinylopirolidon 25, kwas stearynowy;

Opis działania
                  Loperamid jest lekiem przeciwbiegunkowym silnie działającym. Działanie utrzymuje się do około 24 godzin. Wydłuża czas przejścia pokarmu przez przewód pokarmowy, zmniejsza wydalanie wody i elektrolitów oraz zwiększa napięcie zwieracza odbytu. Efektem działania loperamidu jest zmniejszenie częstości i liczby wypróżnień.

Wskazania do stosowania Objawowe leczenie biegunki ostrej i przewlekłej występującej w:
                  - zaburzeniach czynnościowych jelit,
                  - chorobach zapalnych jelit.
                  Zmniejszanie objętości wydaliny u pacjentów z przetoką zewnętrzną jelita krętego (ileostomią), po kolektomiach lub rozległych resekcjach jelit.

Przeciwwskazania
                  Nadwrażliwość na loperamid lub inne składniki preparatu.
                  Loperamidu nie należy stosować, jeżeli istnieją przeciwwskazania do zahamowania perystaltyki jelit, zwłaszcza takie jak: porażenna niedrożność jelit, zaparcie, wzdęcie brzucha u krańcowo odwodnionych dzieci, rzekomobłoniaste zapalenie jelita grubego przede wszystkim związane z podawaniem antybiotyków o szerokim spektrum działania (może dojść do ostrego rozdęcia okrężnicy). Nie należy stosować loperamidu w ostrej czerwonce bakteryjnej z krwią w kale i podwyższoną temperaturą ciała oraz w innych ostrych biegunkach bakteryjnych.

Komentarz

Sasetko zrozumiałem że proponujesz brać lek wtedy gdy nic jeszcze nie dolega, tak jak napisałaś w ostatnim poscie- trzeba wyczuć organizm i wtedy dopiero gdy cos zaczyna się dziać to sięgnąć po NIFU. POzdrawiam

Komentarz

Zdecydowanie zgadzam się z babcią. To najlepszy sposób na uniknięcie kłopotów

Komentarz

Ani ja, ani mój chłopak nie dostaliśmy zemsty, ani w czasie 14-dniowego pobytu w Egipcie, ani po powrocie do Polski. Nasze rady:

-setka wódki po każdym posiłku
                        To może wyda się śmieszne, ale było skuteczne. Wystarczy tylko setka nie więcej, ale trzeba pić po każdym posiłku bezwzględnie. My robiliśmy tak, że po każdym śniadaniu, bądź obiadokolacji szliśmy do klimatyzowanego pokoju na kieliszek, popijaliśmy colą i już. Nawet podczas jeep safari wzieliśmy malutkie buteleczki z wódką zakupine na wolnocłówce specjalnie na wycieczki. Po posiłku na pustyni wypiliśmy, czym wprawiliśmy w ogromne zdumienie siedzących obok Niemców (aż przerwali konsumpcje)

- przez pierwsze dni unikanie ciast z kremem,surowych jarzyn, owoców, lodów, napojów z lodem i innych podejrzanych soków.
                        Po trzech dniach stopnowo zaczęłam jeść owoce i warzywa, potem ciasta, a w drugim tygodniu w knajpie na mieście piłam już colę z lodem i myłam zęby wodą z kranu.

-na wycieczki, czy na plażę mieliśmy ze sobą chusteczki jednorazowe z alkoholem do wytarcia rąk, takie jak się dostaje nieraz w samolocie.

Wszystko to podziałało i nie dostaliśmy zemsty, a znajomi którzy nie stosowali niestety polegli

Komentarz

Oczywiście rady Babci są jak najbardziej wskazane dla każdego i wielu przypadkach to wystarczy żeby uniknąc zemsty, ale miejcie na uwadze to że niektórzy ludzie maja słabszy organizm, słabszą od*****ść i będą jednak potrzebowali sięgnąć po leki. Ja w tym roku wogóle nie dostałem zemsty a rok temu gdy zaczęło sie coś dziać to po dwóch tabletkach ANTINALU przeszło- a nie stosuje akoholu po posiłkach

Komentarz

~Angela napisał(a):

> Jak uniknąć zemsty Faraona?

ANTINAL i COCA COLA.Zemsta dopadła mnie na objazdówce,w Mini/na szczęście dla mnie wieczorem./Po 2 tabletkach Antinalu i profilakyycznie Coca-Coli do rana udało mi się z tym uporac..

Komentarz

Jeszcze odnośnie Antinolu on jest naprawdę skuteczny i mocny w przeciwieństwie do innych (zaobserwowałem 7 przypadków łącznie ze sobą samym) . Dwie tabletki wystarczają. Nie spotkaliśmy się z koniecznością wzięcia trzeciej tabletki.
                              W moim przypadku było nawet odwrotnie, jak się wydaje 2-a tabletka była zbędna. Zgodnie z zaleceniem w czasie choroby (ostry przebieg!) po 3-4 h. wziąłem drugą tabletkę i ona mnie zatkała (nastąpiło przedawkowanie ?). "Ciężki brzuch" przez ok. 2 godz. , potem kibelek i już było o.k.
                              I jeszcze jedna uwaga, łapanie zemsty może objawiać się także początkowo brakiem apetytu.
                              Co do loperamidu - nie wiem czy on jest skuteczny, nie znam przypadków zwalczania zemsty tym lekiem.
                              Na koniec trochę optymizmu - grupa nasza liczyła ponad 20 osób, tj. zemsta faraona contra reszta świata 30:70.

Komentarz

Trwa
                              X