Ogłoszenie Ogłoszenie Module
Przerwany
Nie masz jeszcze żadnego powiadomienia.
jak uniknąć zemsty faraona? Tytuł strony Module
Przenieś Usuń Przerwany
X
Szczegóły rozmowy Module
Przerwany
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
nowe posty

• jak uniknąć zemsty faraona?

Witajcie i poradzcie niestety mam dosyc wrazliwy zołądek,a bardzo chce zobaczyc Egipt jak uniknac niedogodnosci? podobno zabrac z kraju whisky i po kazdym posilku kieliszeczek...) czekam na info!

podobno nie da sie tego uniknąc, albo Cię to dosięgnie albo nie co czwarta osoba ma z tym problemy, ja tez wybieram sie do Egiptu i tochę o tym poczytałam. jedynym ratunkiem jeżeli juz Cię dopadnie to jest jakies ich lekarstwo za 5 LE, nie pamietam w tej chwilii nazwy jak mi sie przypomni to Ci napisze. Z alkoholem lepiej uważać wcale nie pomaga mnie nie pomógł w Tunezji.

pozdrawiam,

Komentarz

infomacje na temat lekarstw dostępnych w Egipcie poszukaj na stronie hurghada.pl a zakładce apeteczka.
      Pozdrawiam

Komentarz

Hej
        poszukaj w wyszukiwarce ANTINAL ))

Pozdrawiam Kaska

Komentarz

Najlepiej "przygotować" żołądek kilka tygodni przed wyjazem jeszcze w Polsce. Przed wszystkim jeść dużo jogurtów i polecam łykanie Trilac.
          A w Egipcie uważać na to co się je, czyli nie mieszć za dużo potraw. Nie pić wody z kranu. A jak by dopodało to tu podaję link z apteki:

http://www.hurgada.pl/apteczka.html

Życzę zdrowych wakacji!

Ja byłam dwa tygodnie i mnie nie dopadło:-)

Komentarz

Postaraj się o Nifuroksazyd (na rp.).
            Dzięki temu medykamentowi miałam tylko 1 dzień wyjęty z życiorysu.

Komentarz

własnie to lekarswo nazywa sie antinal

Komentarz

....ale wódeczka jako środek zapobiegawczy jest bardzo wskazana, po każdym posiłku... w tunezji bardzo mi pomogła

Komentarz

jak sama widzisz kazdemu pomaga cos innego mnie alkohol nie pomógł innym tak i to po jedzeniu a jeszcze inni preferuja napicie sie przed posiłkiem

Komentarz

niektorzy pija i przed i po np. chodzą z piewrsoweczka i sobie popijaja; moj towarzysz i ja raz zapomnielismy ie napic po kolacji no i nastepnego dnia mnie dopadlo jego natomiast nie - wywnioskowalismy, ze to dlatego iz pil codziennie wieczorem 0,5 l koli - to tez pomaga widocznie; poza tym nie jedlismy surowych rzeczy wogole ale niektorzy jedli i nic i m nie bylo; a te proszki to taki zestaw sie kupuje antinal+streptoqiun te proszki recywiscie b szybko dzialaja, ale wiem od studentow medycyny z grupy ze one dzialaja na bakterie ale nie na zastrzymanie biegunki wiec ja bralam jeszcze jakies ziolowe tabletki z Polski o nazwie taninal; jesli chodzi o ten zestaw antinal+streptoquin to wszedzie mozna go kupic b tanio - 5LE (czylli 2,50zl) w Egipcie pozdrawiam

Komentarz

Zemsty raczej nie da się uniknąć. Dopada prawie każdego. Nie ma środków "zapobiegawczych". Jedynie trzeba unikać surowych warzyw,wody z kranu ( myć zęby mineralką).Co z tego jak bakterię można złapać nawet w basenie.Można rzeczywiście zażywać wcześniej trilac lub proaktiv up .Troche uod****i.Jak już zemsta dopadnie trzeba zażywać nifuroksazyd 4x2 tabl( na receptę, lekarze w przychodni zapisują bez problemu gdy mówi się,że potrzebne na Egipt), no spe na bóle brzucha i ewentualnie table przeciwgorączkowe ( np pyralgin,panadol).Unikać tabl typu węgiel( ma działanie wchłaniające i słabiej działa nifuroksazyd).Przez 1 dzień przejść na lekką dietę( dużo gorzkiej mocnej herbaty). W czasie zażywania nifuroksazydu unikać mocnych alkoholi(mogą zwiększyć biegunkę i nudności).pamiętaj w zasadzie każdy zemstę przechodzi inaczej ( biegunka,wymioty,nudności,bóle brzucha - te objawy nie muszą występować łącznie).To brzmi groznie ,ale zapewniam na szczęście przy szybkim podaniu leków mija i można cieszyć się urokami świętej ziemi faraonów.W Egipcie do kupienia ANTINAL ( uważj lubią zawyżać cenę, daje się nie więcej niż maź 10 funtów).Mimo zemsty urlop wspominam cudownie i zapewniam, że miłe to nie jest, ale do przeżycia i nie warto rezygnować z uroczego urlopu. pozdr

Komentarz

Antinal to dokładnie to samo co nasz niforoksazyd. Tylko dawkę niforoksazydu trzeba podwoić.

Komentarz

ja nie miaaąm zadnych problemów, a jadałam wszystko mieszając to, nawet zęby myłam normalnie woda z kranu......

Komentarz

Witam
                            dobrym sposobem na uniknięcie zemsty faraona jest picie po posiłku coli. Wybierając się na wycieczkę w której będziesz miała zapewniony posiłek Egipcjanie podają zawsze colę.
                            Pozdrawiam Basia

Komentarz

Byłam w Egipcie 5 lat temu i nie miałam żadnych problemów więc kłopoty żołądkowe wcale nie są regułą. Najważniejsze to nie pić ani nie jeść niczego poza hotelem. Chociaż byłam w hotelu 5-gwiazdkowym to i tak rezydentka zalecała używania wody mineralnej np. do mycia zebów.

Komentarz

Trwa
                              X