Ogłoszenie Ogłoszenie Module
Przerwany
Nie masz jeszcze żadnego powiadomienia.
jak uniknąć zemsty faraona? Tytuł strony Module
Przenieś Usuń Przerwany

Zobacz także Zobacz także Module
Przerwany

Porównaj oferty biur podróży na wakacje i wczasy Egipt, wybierz ekskluzywny pakiet z wszystkim w cenie all inclusive. Atrakcyjne i tanie oferty wyjazdów last minute. Zanim wybierzesz się na wakacje przeczytaj opinie o apartamentach i hotelach.Zobacz oferty na lato 2014 firstminute do 35% taniej.
X
Szczegóły rozmowy Module
Przerwany
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
nowe posty

• jak uniknąć zemsty faraona?

Witajcie i poradzcie niestety mam dosyc wrazliwy zołądek,a bardzo chce zobaczyc Egipt jak uniknac niedogodnosci? podobno zabrac z kraju whisky i po kazdym posilku kieliszeczek...) czekam na info!

podobno nie da sie tego uniknąc, albo Cię to dosięgnie albo nie co czwarta osoba ma z tym problemy, ja tez wybieram sie do Egiptu i tochę o tym poczytałam. jedynym ratunkiem jeżeli juz Cię dopadnie to jest jakies ich lekarstwo za 5 LE, nie pamietam w tej chwilii nazwy jak mi sie przypomni to Ci napisze. Z alkoholem lepiej uważać wcale nie pomaga mnie nie pomógł w Tunezji.

pozdrawiam,

Komentarz

infomacje na temat lekarstw dostępnych w Egipcie poszukaj na stronie hurghada.pl a zakładce apeteczka.
      Pozdrawiam

Komentarz

Hej
        poszukaj w wyszukiwarce ANTINAL ))

Pozdrawiam Kaska

Komentarz

Najlepiej "przygotować" żołądek kilka tygodni przed wyjazem jeszcze w Polsce. Przed wszystkim jeść dużo jogurtów i polecam łykanie Trilac.
          A w Egipcie uważać na to co się je, czyli nie mieszć za dużo potraw. Nie pić wody z kranu. A jak by dopodało to tu podaję link z apteki:

http://www.hurgada.pl/apteczka.html

Życzę zdrowych wakacji!

Ja byłam dwa tygodnie i mnie nie dopadło:-)

Komentarz

Postaraj się o Nifuroksazyd (na rp.).
            Dzięki temu medykamentowi miałam tylko 1 dzień wyjęty z życiorysu.

Komentarz

własnie to lekarswo nazywa sie antinal

Komentarz

....ale wódeczka jako środek zapobiegawczy jest bardzo wskazana, po każdym posiłku... w tunezji bardzo mi pomogła

Komentarz

jak sama widzisz kazdemu pomaga cos innego mnie alkohol nie pomógł innym tak i to po jedzeniu a jeszcze inni preferuja napicie sie przed posiłkiem

Komentarz

niektorzy pija i przed i po np. chodzą z piewrsoweczka i sobie popijaja; moj towarzysz i ja raz zapomnielismy ie napic po kolacji no i nastepnego dnia mnie dopadlo jego natomiast nie - wywnioskowalismy, ze to dlatego iz pil codziennie wieczorem 0,5 l koli - to tez pomaga widocznie; poza tym nie jedlismy surowych rzeczy wogole ale niektorzy jedli i nic i m nie bylo; a te proszki to taki zestaw sie kupuje antinal+streptoqiun te proszki recywiscie b szybko dzialaja, ale wiem od studentow medycyny z grupy ze one dzialaja na bakterie ale nie na zastrzymanie biegunki wiec ja bralam jeszcze jakies ziolowe tabletki z Polski o nazwie taninal; jesli chodzi o ten zestaw antinal+streptoquin to wszedzie mozna go kupic b tanio - 5LE (czylli 2,50zl) w Egipcie pozdrawiam

Komentarz

Zemsty raczej nie da się uniknąć. Dopada prawie każdego. Nie ma środków "zapobiegawczych". Jedynie trzeba unikać surowych warzyw,wody z kranu ( myć zęby mineralką).Co z tego jak bakterię można złapać nawet w basenie.Można rzeczywiście zażywać wcześniej trilac lub proaktiv up .Troche uod****i.Jak już zemsta dopadnie trzeba zażywać nifuroksazyd 4x2 tabl( na receptę, lekarze w przychodni zapisują bez problemu gdy mówi się,że potrzebne na Egipt), no spe na bóle brzucha i ewentualnie table przeciwgorączkowe ( np pyralgin,panadol).Unikać tabl typu węgiel( ma działanie wchłaniające i słabiej działa nifuroksazyd).Przez 1 dzień przejść na lekką dietę( dużo gorzkiej mocnej herbaty). W czasie zażywania nifuroksazydu unikać mocnych alkoholi(mogą zwiększyć biegunkę i nudności).pamiętaj w zasadzie każdy zemstę przechodzi inaczej ( biegunka,wymioty,nudności,bóle brzucha - te objawy nie muszą występować łącznie).To brzmi groznie ,ale zapewniam na szczęście przy szybkim podaniu leków mija i można cieszyć się urokami świętej ziemi faraonów.W Egipcie do kupienia ANTINAL ( uważj lubią zawyżać cenę, daje się nie więcej niż maź 10 funtów).Mimo zemsty urlop wspominam cudownie i zapewniam, że miłe to nie jest, ale do przeżycia i nie warto rezygnować z uroczego urlopu. pozdr

Komentarz

Antinal to dokładnie to samo co nasz niforoksazyd. Tylko dawkę niforoksazydu trzeba podwoić.

Komentarz

ja nie miaaąm zadnych problemów, a jadałam wszystko mieszając to, nawet zęby myłam normalnie woda z kranu......

Komentarz

Witam
                            dobrym sposobem na uniknięcie zemsty faraona jest picie po posiłku coli. Wybierając się na wycieczkę w której będziesz miała zapewniony posiłek Egipcjanie podają zawsze colę.
                            Pozdrawiam Basia

Komentarz

Byłam w Egipcie 5 lat temu i nie miałam żadnych problemów więc kłopoty żołądkowe wcale nie są regułą. Najważniejsze to nie pić ani nie jeść niczego poza hotelem. Chociaż byłam w hotelu 5-gwiazdkowym to i tak rezydentka zalecała używania wody mineralnej np. do mycia zebów.

Komentarz

Trwa
                              X