Ogłoszenie Ogłoszenie Module
Przerwany
Nie masz jeszcze żadnego powiadomienia.
jak wygląda odprawa na lotnisku Tytuł strony Module
Przenieś Usuń Przerwany

Zobacz także Zobacz także Module
Przerwany

Porównaj oferty biur podróży na wakacje i wczasy Egipt, wybierz ekskluzywny pakiet z wszystkim w cenie all inclusive. Atrakcyjne i tanie oferty wyjazdów last minute. Zanim wybierzesz się na wakacje przeczytaj opinie o apartamentach i hotelach.Zobacz oferty na lato 2014 firstminute do 35% taniej.
X
Szczegóły rozmowy Module
Przerwany
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
nowe posty

• jak wygląda odprawa na lotnisku

chodzi mi o to czy długo to trwa w polsce (katowice) bo latem to pewnie dużó osób na lotnisku jest i jak kazdego mieliby sprawdzać (paszporty dokumenty) to pewnie trzeba długo stać

może macie jakieś doświadczenia jak to wygląda i w polsce i w egipcie ???

:S

Komentarz

dobrze sie czujesz?

Komentarz

dobrze

nie wiedizałem ze nie mozna zadać pytania

nie leciałem nogdy samolotem czy to tak trudno zrozumieć

ale dziwie się tobie ze odpowiedzieć ci sie nie chciało ale napisać w ten sposób co napisałeś chciało się

w takim razie przepraszam ze zadalem pytanie

Komentarz

do marek 8185
          nie stresuj się przed odprawa. biura turystyczne (jeśli z takowym wybierasz się w świat) mają zasadę 2 h przed planowanym odlotem - niestety często w Polsce to się sprawdza, bo jeśli nie masz vouchera to na lotnisku ktoś z biura o tej porze będzie na ciebie czekał (czeka aż rozda wszystko). w czasie wakacji są kolejki - bo i narodu więcej, więc trochę postoisz... kontrole mam wrażenie wydłużyły się nieco (prywatne odczucie). za to najgorzej, ze potem resztę czasu musisz spędzić w hali odlotów (nudy, bo w bezcłówkach pełno ludzi i nie zawsze jest co kupić). Na lotnisku najpierw musisz nadać bagaż - pytaj tego, co ci da voucher, gdzie masz iść - pewnie skieruje cię do odpowiedniego punktu. po zważeniu bagażu idziesz z podręcznym i paszportem (lub dowodem - w zależności od destynacji) do kolejnej kontroli - tu warto zapoznać się z aktualnymi zasadami (strony lotnisk lub biur podróży mają sporo informacji), bo często się zmienia, tzn. ile płynu, czy wolno mieć jedzenie, leki i takie tam drobiazgi. Na kontroli prześwietlą ci bagaż podręczny i przejdziesz przez bramkę - bez metalowych rzeczy i sprzętu typu aparat, tel., kamera - zostawisz je w specjalnym pojemniku, który odbierzesz po kontroli. Pytałeś o Egipt - tam albo jest spokój zaskakujący albo chaos - w zależności na co trafisz nie masz się co stresować. Idź za tłumem i pamiętaj "koniec języka za przewodnika" nawet na obczyźnie, bo tam co czwarty to chyba Polak. w trakcie lotu lu na lotnisku dostaniesz kartę do wypełnienia - można tam wpisać info z paszportu o sobie i nazwę hotelu, w którym się zatrzymasz - ta kartę dajesz przy kontroli na lotnisku docelowym, jak pokazujesz wizę. ps. wcześniej musisz tą wizę kupić - polecam specjalne kantory na lotnisku (bo pełno ściemniaczy) i odliczona gotówkę, bo tak szybciej i bez myślenia o przeliczniku - jeśli to pierwszy raz.
          Życzę udanych wakacji.
          Do iti: każdy kiedyś ma swój pierwszy raz

Komentarz

dziękuję za wyczerpującą informację B) już niedługo wakacje
            pozdrawiam serdecznie

Komentarz

mi tez sie przydał ten wątek lece dopiero za miesiąc - nie moge sie doczekac !

Komentarz

a jeszcze jedno, stronie Urzedu Lotnictwa Cywilnego jest co mozna a czego nie można miec w bagażu : kabinowym i rejestrowanym. Moze mi ktoś powiedzieć który to jest ten podreczny a który ten co idzie do luku bagażowego ?

Komentarz

już dosżłam który to który do luku to jest ten rejestrowany, czyli kabinowy to podreczny sory za kłopot

Komentarz

Również lecę pierwszy raz i interesuje mnie jak wygląda kwestia powrotu. Rozumiem że zostanę odebrana z hotelu? I jak wygląda sprawa na lotnisku, czeka tam jakiś przedstawiciel biura podróży czy muszę tam załatwić wszystko sama? Wybaczcie jeśli pytanie jest b****ne

Komentarz

Wszystko sama, po wejściu na lotnisko i pierwszej kotroli nie ma ju nikgo z biura podróży

Komentarz

agniessia ,ale spoko dasz radę idz za tymi z którymi przyjechałaą na lotnisko autobusem i dasz radę bez problemu.

Komentarz

daaaaaaaaaaaaasz pewnie że dasz radę !
                          każdy kiedyś zaczynał ( do iti cytacik : nie pamiętał wół jak cielęciem był... ) także nos do góry, uszy rozwieszone, gęba otwarta i wszystko jasne ! powodzenia ,miłych i niezapomnianych wrażeń !

Komentarz

W Egipcie poszło dosyć szybko, chociaż ludzi było naprawdę dużo. Miałam wrażenie, że wszystko idzie bardzo sprawnie. Byliśmy na lotnisku sporo przed odlotem. Dzięki temu mieliśmy jeszcze trochę czasu na drobne zakupy. Ogólnie sprawdzają wszystko bardzo dokładnie, ale wiadomo - chodzi tutaj o względy bezpieczeństwa. Sprawdzają torby, wiadomo, nie można do podręcznego bagażu pakować rozpakowanych kosmetyków takich jak dezodoranty czy balsamy - wszystko zabierają. Ale czułam się bardzo bezpiecznie. W kolejce nawet nie staliśmy bardzo długo.

Komentarz

Spokojnie marku8185, każdy ma ten pierwszy raz...
                              Napewno są to niezapomniane chwile, ale spoko. Poczytaj ile masz wskazówek od poprzedników tu piszących.
                              My gdy pierwszy raz lecieliśmy do Tunezji to by nie spóźnic się na lotnisko to prawie pół nocy nie spaliśmy a na lotnisku to nie 2 lecz 3,5 h byliśmy przed odlotem )))
                              DASZ RADĘ !!! Miłych wrażeń i udanego urlopu.
                              My lecimy we wrześniu.
                              Papa

Komentarz

Trwa
                              X