Ogłoszenie

Przerwany
Nie masz jeszcze żadnego powiadomienia.

Egiptowo - lista wylotowa, zdjęcia i rozmowy o wszystkim :)

Przerwany
X
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
nowe posty

• Zamieszczone przez Shibuya Zobacz posta
    No właśnie i u mnie w regulaminach, nie umowach było napisane, że jeśli zrezygnuje to i tak pokrywam koszty całości.
    (...) Powiedz mi, że Ty czytasz regulamin wycieczki od a do z ? Ktoś to w ogóle robi ?
    Naprawdę, bardzo to ciekawe! Wiesz, mnie takie rzeczy interesują również zawodowo, więc naprawdę ciekawe to, co piszesz o regulaminach... No, przyznam się, dobra: czytam Czytam i przypuszczam, że nie jestem jedyny A pisząc o ubezpieczeniu to Bubeczek miała na myśli ubezp. od kosztów rezygnacji z wyjazdu chyba, a nie leczenia itp. Właśnie, pytanko przy okazji: piszesz, że masz swoje ubezpiecznie - rozumiem, że chodzi Ci o DAN, ale czy masz tam np. polisę na bagaże również? Czy tylko OC, NNW i KL?

Zamieszczone przez Shibuya Zobacz posta
    Pochwal się nimi, pokaż zdjęcie
    A do takiego akwa, jak Twoje to spokojnie z nurkowania możesz przywieźć jeszcze nurzańce i żabienice. Raki zjadły rybki? Nic nowego Pozdrów tego, który Ci powiedział, że tego nie robią hahaha. O moich raczkach pisali, że nie są agresywne, a odstawiały totalny Mortal Combat! Pewnie, że zjedzą wszystko - no, prawie! Nie przesadzaj z karmieniem, bo faktycznie ryby i raki żreć potrafią do oporu, a niekoniecznie im to służy. 240L? Fiu, fiu... to już prawie zmieści Ci się mała płaszczka. Nie podpuszczam, wiesz, ale...
    A żeby robić zdjecia i chwalić się moimi potworami, to musiałbym specjalnie posprzątać - nie ma mowy hahaha. Święta dopiero w grudniu są!

PS. Gdzie masz córkę? Na miesiąc spuścić starych z oczu... no, no - odważna dziewczyna! I widzimy od razu, czym to się kończy
    PS2. To może przyjechać na przegląd piwinicy? Interesują mnie głównie instrumenty strunowe, lampy naftowe, ale i innymi znaleziskami nie pogardzę hahaha!

Komentarz

• EGIPTOWA LISTA WYLOTOWA

13 września 2017

Lidka1973 - 8 dni - Jaz Aquamarine Resort (Hurgada) - Warszawa - 7 dni
      coralowyzwrotglowy - 10 dni - Malikia (Marsa Alam) - Warszawa - 14 dni
      Tomasz Ciesielski - 20 dni - Aqua Blu (Sharm el Sheikh)
      VIKTORIA 2006 - 78 dni - Jungle Aqua Park (Hurghada) - Lipsk - 11 dni
      bubeczek - 241 dni - Calimera Akassia Swiss Resort (Marsa Alam) - Warszawa - 7 dni
      arecki79m - 288 dni - Jungle Aqua Park (Hurghada) - Warszawa - 15 dni
      Shibuya - 302 dni - safari wrakowe w Egipcie "Wraki Północy" - 7 dni

EGIPTOWE plany wyjazdowe:

Shibuya - 7 października Brayka lub 30 listopada - Safaga
      rafik75 - +- 10 października 2017?? Brayka (Marsa Alam)
      jola8000 - przełom lipca/sierpnia 2018 Marsa Alam 14 dni,
      a jak nie wypali to Hurghada Jaz Aquamarine
      oldi - sierpień 2018 - Marsa Alam lub Sharm el Sheikh
      Shibuya - czerwiec lub sierpień 2018 - gdzieś w Egiptowie

Czy ktoś widział jakieś wrażenia po powrocie z Aurory pisane
      przez Graluś, Lechu czy Asiczek?
      Może coś przegapiłem, a byłbym ciekaw opinii innych.

Komentarz

• Zamieszczone przez taskar Zobacz posta

Victoria, Lipsk gromi Jak przypuszczam, lecicie z biura niemieckiego, jak zwykle? Pochwal nam się, jak możesz, ile trzeba eurasków zapłacić Niemiaszkom za Egipt - ciągle mnie ta opcja kusi, oj, kusi mocno!
        Witam. Taskar od kilku lat latamy z niemieckich biur ,ceny diametralnie różnią się od naszych i wszystko w jak najlepszym porządku .Rzadko sie zdarza żeby godziny lotów które podają 3-5 miesięcy wcześniej się zmieniały. .Do lotnisk Drezno, Lipsk, Berlin mamy między 250-330 km więc krzywdy nie ma... A jeżeli konkretnie chodzi o cenę to w kieszeni zostaną jakieś Eurasy na czerwiec. ...

Komentarz

• Proszę o dopisanie do listy wylotowej Hilton Nubian Resort Marsa Alam 12.05.2018 na 14 dni z Warszawy

Komentarz

• Monik, a z jakim biurem do Hiltona? Bo może spotkamy się w tym samym samolocie ,ha,ha. Ja do Club Callimera Akassia Swiss resort z TUI. Kierunek od lotniska w stronę Hurghady, a Ty w strone Marsa Alam.

Komentarz

• Zamieszczone przez oldi Zobacz posta
              Czy ktoś widział jakieś wrażenia po powrocie z Aurory pisane
              przez Graluś, Lechu czy Asiczek?
              Może coś przegapiłem, a byłbym ciekaw opinii innych.
              Niestety, Oldi, wzrok nadal masz nienajgorszy. Szkoda, przyznaję. Miejmy przynajmniej nadzieję, że mogliśmy się na coś przydać...

Komentarz

• Taskar w DAN jest też ubezpieczenie bagażu. Wiem, ze Bubeczek pisała o ubezpieczeniu od kosztów rezygnacji, napisałam przecież że nie korzystam z tego, chociaż raz rozważałam, ostatecznie będę zmieniać odpłatnie termin. A córka w Żywcu siedzi :-)

Monik214 gratuluję wskoku na listę :-)

Ja też nie widziałam relacji.

Komentarz

• Bubeczek na pewno się spotkamy mnie też skusiła oferta TUI ..no taka cena za Hiltona aż żal było nie brać..

Komentarz

• monik214 gratulacje za super wskok na listę!

EGIPTOWA LISTA WYLOTOWA

14 września 2017

Lidka1973 - 7 dni - Jaz Aquamarine Resort (Hurgada) - Warszawa - 7 dni
                    coralowyzwrotglowy - 9 dni - Malikia (Marsa Alam) - Warszawa - 14 dni
                    Tomasz Ciesielski - 19 dni - Aqua Blu (Sharm el Sheikh)
                    VIKTORIA 2006 - 77 dni - Jungle Aqua Park (Hurghada) - Lipsk - 11 dni
                    monik214 - 240 dni - Hilton Nubian Resort (Marsa Alam) - Warszawa - 14 dni
                    bubeczek - 240 dni - Calimera Akassia Swiss Resort (Marsa Alam) - Warszawa - 7 dni
                    arecki79m - 287 dni - Jungle Aqua Park (Hurghada) - Warszawa - 15 dni
                    Shibuya - 301 dni - safari wrakowe w Egipcie "Wraki Północy" - 7 dni

oldi - 12-26 grudnia 2017 - Sharm/Marsa Last Minute???

Komentarz

• A na nasz termin wylotu 12 maja podnieśli cenę. Pewnie Tui teraz zbiera chętnych na wylot tydz później. No i wreszcie mają wyloty do Marsa alam,a nie tylko do Hurghady.Ceny rewelacyjne i z gwarancją niezmienności ceny. W tym roku byłam z biurem Exim w Wadi Lahmy i płaciłam 2100/os na tydz przed wylotem. Tylko Exim miał ten hotel.
                      A teraz Tui daje cene w maju niewiele ponad 1500/os. za Wadi Lahmy SUPER .
                      Jest to fajny hotelik dla nurkow, którzy do południa ,są w wodzie, a po nurkach odpoczywają. Dobra baza Orca przy hotelu i świetny nowy pomost dla nurków i snorkelingu.
                      Ja przez tydz nurkowałam na pięknej rafie ( hause reef) przy tym hotelu. Ale teraz chcę zmiany, stad wybrałam inny hotel.

Komentarz

• Bubeczek TUI ma strasznie sprytny system rezerwacji wytłumaczył mi to agent ,gdy ktoś zarezerwuje pokój to każdy następny w każdym terminie robi się automatycznie droższy ,Ja rezerwowałam dla siebie i dla znajomych i ich rezerwacja wyszła o 100 zł drożej..a dzisiaj znowu poszło w górę bo ubyło pokoi w moich DZX1 czyli ciut lepszy pokój jest tylko 2 i cena 2997 a ja płaciłam 2650..

Komentarz

• Bubeczek a ten Wadi Lahmy dla tylko snorkujących jak wypada..

Komentarz

• Odnosńie pokoi ,też to zauważyłam. system tui.
                            Hotelowi Wadi Lahmy dałabym mocne 3*. Czysto, fajny pomost z zejściem na snorkeling w połowie pomostu. Olbrzymia dziora w rafie dla snorkelingu ,wspaniale miejsce. Jedzenie niezłe, ale małe urozmaicenie. Głodna nie byłam. Zubożone all , bez alkoholi. Miałam swój w pokoju. Pokoje czyste z sejfem, itp.

Komentarz

• Olidi jestem cały czas, czytam prawie codziennie ,gorzej z pisaniem ,trochę brak czasu.
                              Ale właśnie coś mi weszło w kręgosłup , więc odpoczywam.
                              Co do hotelu to całkiem spoko, egipski standard. Pokój na pierwszym piętrze - sypialnia, łazienka i aneks , w którym była dostawka , a właściwie kanapa rozkładana i malutki balkon z widokiem na zatokę -więc nic nie kombinowałem ze zmianą.Budynek prawie na końcu nr.6 - spaceru dużo,tak samo jak i czasu.
                              Jeśli chodzi o wyżywienie to całkiem spoko ,bywało nieraz gorzej. Może i częściowo wydzielane ,ale za to mało się marnowało.
                              Smakowo OK każdy coś znajdzie dla siebie. Gorzej na plaży . Mało, paskudne kiełbaski , (chodź jestem mięsożercą ),frytki na zmianę z opiekanymi ziemniakami , no i małe kawałki pizzy .Z głodu na pewno nikt nie umrze , zawsze można iść na obiad do hotelu.
                              Teraz te ciekawsze informacje.
                              Baseny całkiem wystarczające , czyste , woda nie śmierdzi chlorem ,leżaków i parasoli pod dostatkiem. Prawie o każdej porze można znaleźć wolny , tak samo i na plaży.
                              Zatoka bardzo fajna ,woda spokojna no i rafa i jeszcze raz rafa, bez niej to hotel nie miał by racji bytu ( moje prywatne zdanie ).
                              W pierwszy dzień snurkowania padłem ofiarą nowicjusza , przypiekło uda i łydki od tyłu.
                              Jeśli chodzi o kapoki na plaży to Egipcjanie wiedzą już co to biznes 3 $ /1 day.
                              Fauna i flora Morza Czerwonego ma wiele do zaoferowania ,więc można pływać i codziennie coś innego się zobaczy.
                              Jak pisałem on-line wiele ciekawych okazów ogończowate duże i małe , krokodyl fish , rozdymki np. arotron olbrzymi ,murena olbrzymia , skrzydlice ,montwy no i oczywiście żółwie.
                              Zaliczone nurkowanie intro -razem z córką z miejscową bazą. Dwa zejścia na 6 i 12 metrów , bardzo fajne przeżycie polecam każdemu.
                              Nawet żona , która boi się wody w dwa ostatnie dni ( jak to w życiu bywa ) zaczęła pływać w masce (elizabetka z Decatlionu ) i podziwiać rafę.
                              Wyjazd uważam za udany , każdemu polecam . Na pewno są lepsze hotele , ale i są dużo gorsze.
                              Tak jak piszą wszyscy rafa rekompensuje wszystkie małe niedostatki i braki.
                              Ja powiecie jak zapodać fotki i filmiki to coś wrzucę, bo próbowałem ale nie wyszło.

Komentarz

• Dzięki lechu za Twoje wrażenia, ocena podobna do mojej.
                                Oczywiście ludzie się różnią co widzę na podstawie Twojego
                                opisu kiełbasek, mnie wyjątkowo w tym roku (co w Egipcie nie miało miejsca
                                do tej pory) smakowały. Zdecydowanie w tym roku brakowało na plaży
                                na przykład kofty, a i pizza koło pizzy nie leżała (choć zawsze była świeża)

EGIPTOWA LISTA WYLOTOWA

15 września 2017

Lidka1973 - 6 dni - Jaz Aquamarine Resort (Hurgada) - Warszawa - 7 dni
                                coralowyzwrotglowy - 8 dni - Malikia (Marsa Alam) - Warszawa - 14 dni
                                Tomasz Ciesielski - 18 dni - Aqua Blu (Sharm el Sheikh)
                                VIKTORIA 2006 - 76 dni - Jungle Aqua Park (Hurghada) - Lipsk - 11 dni
                                monik214 - 239 dni - Hilton Nubian Resort (Marsa Alam) - Warszawa - 14 dni
                                bubeczek - 239 dni - Calimera Akassia Swiss Resort (Marsa Alam) - Warszawa - 7 dni
                                arecki79m - 286 dni - Jungle Aqua Park (Hurghada) - Warszawa - 15 dni
                                Shibuya - 300 dni - safari wrakowe w Egipcie "Wraki Północy" - 7 dni

oldi - 12-26 grudnia 2017 - Sharm/Marsa Last Minute???

Komentarz

Zobacz także

Przerwany

Porównaj oferty biur podróży na wakacje i wczasy Egipt, wybierz ekskluzywny pakiet z wszystkim w cenie all inclusive. Atrakcyjne i tanie oferty wyjazdów last minute. Zanim wybierzesz się na wakacje przeczytaj opinie o apartamentach i hotelach.Zobacz oferty na lato 2014 firstminute do 35% taniej.
                                Trwa
                                X