Ogłoszenie Ogłoszenie Module
Przerwany
Nie masz jeszcze żadnego powiadomienia.
wycieczki fakultatywne z Hurghardy Tytuł strony Module
Przenieś Usuń Przerwany

Zobacz także Zobacz także Module
Przerwany

Porównaj oferty biur podróży na wakacje i wczasy Egipt, wybierz ekskluzywny pakiet z wszystkim w cenie all inclusive. Atrakcyjne i tanie oferty wyjazdów last minute. Zanim wybierzesz się na wakacje przeczytaj opinie o apartamentach i hotelach.Zobacz oferty na lato 2014 firstminute do 35% taniej.
X
Szczegóły rozmowy Module
Przerwany
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
nowe posty

najlpiej żeby nie psuc sobie zabawy i dozowac poznawanie uroków podwodnego swiata....kolejno katamaran z pokładem pod wodą (lepsze niż łodka ze szklanym dnem i łodz podwodna) potem mała rafa pod hotelem i samemu popływac z maską...potem giftun i pływanie z maską i rurką....a potem nurkowanie z butlą..

Komentarz

mzmona!!!!

Super relacja z wyjazdu.

Obejrzyjcie to.!!!!!!!!!!!!

Pozdrawiam

Komentarz

Polecam WYCIECZKI MORKSIE DLA GRUP do 33 osób www.dolphin-hurghada.co.cc najlepiej wysłać sms po angielsku na egipską komórkę, w razie pytań chętnie służę podpowiedzią
        miraqle@wp.pl, Polecam również tzw. GLASS BOAT (łódź ze szklanym dnem)
        (dysponuję zdjęciami i nr tel bezpośrednio do właściciela) wynajem tej łodzi dla max 12 osób na 3-4 godz to koszt 100$ za grupę (snorking). Pozdrawiam

Komentarz

Jeżeli lubicie historie to szczerze polecam Kair i Luxor. Z tym,że Kair jest zdecydowanie mniej meczący.
          Z tych tańszych wycieczek to oczywiscie warto się wybrac na Giftun.Są różne opcje nurkowania tzn z butla lub rurka. Dla poczatkujacych najlepiej wybrac rurke.
          Bardza fajna wycieczka to również Jeep Safari - jezdzi sie dżipem z kierowcą a potem we wiosce Beduinów przesiadamy sie na quady i sami jezdzimy.(kupiłam ta wycieczke z naszego biura Exim Tours bo słyszałam że u miejscowych ta sama wycieczka jest duzo gorzej zorganizowana).

Komentarz

slaw6606 Napisał(a):
            -------------------------------------------------------
            > Jakie wybrać wycieczki fakultatywne z HURGHARDY
            > ile zabrać kasy na nie czy ktoś mógłby nam
            > coś polecić.Myślałem o nurkowaniu w rafie ale
            > jeszcze nigdy nie robiłem tego-czy bez
            > doświadczenia też można z tego skorzystać czy
            > trzeba mieć jakieś papiery,patent? Wylatujemyw
            > końcu maja i chcemy jeszcze w polsce zaplaować
            > całe dwa tygodnie iwiedzieć ile będzie to nas
            > kosztować.

Jak najbardziej możesz spróbować nurkowania , jest opcja IntroDiving , to nurkowanie dla ludzi którzy nie posiadają żadnych licencji nurkowych i doświadczenia w tym zakresie . Wygląda to tak - rano zabierają Cię na statek , w trakcie rejsu do miejsca nurkowego , jest przeprowadzony krótki instruktaż , zostaniesz w bardzo pobieżny sposób zaznajomiony ze sprzętem nurkowym : automatem , jacketem , porozmawiacie o pływalności . Następnie po dopłynięciu na miejsce , zostaniesz w to wszystko ubrany i towarzystwie nurka zawodowego ze stopniem DiveMastera lub Instruktora zejdziesz pod wodę . generalnie wszystko za Ciebie może robić twój opiekun , ty tylko musisz wyrównać ciśnienie (będzie o tym na instruktażu) i oglądać wszystko wokół siebie , jeśli będziesz dobrze dawał sobie radę pod wodą , twój opiekun może Ci pozwolić na odrobinę samodzielności . Takie nurkowanie trwa około 20 min , w trakcie rejsu są dwa nurkowania w dwóch różnych miejscach . Masz dodatkowo lunch i napoje w cenie w przerwie między dwoma nurkowaniami , doadkowy czas można spedzić na łodzi na opalaniu , snurkowaniu itp. Wiele osób po takim IntroDiving decyduję się na skończenie kursu nurkowania . Jeśli takie Intro wykupisz w bazie nurkowej (np. z polskim personelem) , a nie u jakiegoś pośrednika , to koszt IntroDiving możesz mieć odliczony od ceny kursu nurkowego . Musisz tylko pamiętać o pewnych zasadach , które w Egipcie mogą być trochę naginane , w IntroDiving podstawową zasadą jest , aby odbywało się ono w stosunku 1:1 , czyli jeden uczestnik (turysta) na jednego prowadzącego nurkowanie . Nie bój się sprawdzać , czy ktoś kto Tobą się będzie opiekował będzie miał do tego odpowiednie uprawnienia (licencję zawodowego nurka) , a nie był poprostu doświadczonym nurkiem amatorem . Gdybyś się na to zdecydował , zapewniam bedziesz zachwycony .

Pozdrawiam Wojtek

Komentarz

Hej!!!Czyktoś może mi napisać jakie wycieczki oprócz Kairu i Luksoru ma jeszcze biura Alfa Star no i jak to wyglada cenowo??W tym roku jedziemy z nimi na wakacje a że już byliśmy w Kairze i Lukosorze wiec interesują nas inne opcje.Będę wdzięczna za wszystkie infomacjeB)Pozdrawiam!!

Komentarz

Wejdz na stronę Alfa Star - wycieczki fakultatywne wszystko ładnie napisane

Komentarz

Witam
                  nie tak dawno wróciłam z Hurghady i muszę powiedzieć, że nasz rezydent z AS dał nam upusty za wycieczki fakultatywne i tak wymienione wycieczki kosztowały nas za 1 os.: Luksor 80$, Kair 80$. nurkowanie głębinowe 60$, wyspa Giftun 25$, łódź podwodna 60$

Komentarz

To nie duży ten upust bo ja w ubiegłym roku płaciłam u rezydenta za Kair 70$Giftun$a łódź podwodna 50$w luksorze nie byłam więc się nie wypowiadam co do ceny zaznaczę jeszcze że w Kairze byliśmy w muzeum narodowym, perfumeri ,instytucie papirusu, na bazarze ,oczywiście Giza i pramidy,rejs po nilu i obiad w restauracji na Nilu,więc tego upustu to wam za dużo nie dał

Komentarz

zgodzę się z przedmówcą nurkowanie to za 35$ dwa zejścia po ok 20 min to jest cena a nie 60$ i na pewno jedno zejście.Z tą łodzią podwodną to nie wiem nie byłem ale oferowali mi za 35 $ to też była przegina

Komentarz

slaw6606 Napisał(a):
                        -------------------------------------------------------
                        > Jakie wybrać wycieczki fakultatywne z HURGHARDY
                        > ile zabrać kasy na nie czy ktoś mógłby nam
                        > coś polecić.Myślałem o nurkowaniu w rafie ale
                        > jeszcze nigdy nie robiłem tego-czy bez
                        > doświadczenia też można z tego skorzystać czy
                        > trzeba mieć jakieś papiery,patent? Wylatujemyw
                        > końcu maja i chcemy jeszcze w polsce zaplaować
                        > całe dwa tygodnie iwiedzieć ile będzie to nas
                        > kosztować.

Z Hurghada możesz wyjechać do Kairu, Luksory, wykupić Jeep Safari albo Quad Safari. Możesz też nurkować z akwalunkiem( nie musisz dobrze pływać aby to robić bo dostajesz instruktora, który z tobą nurkuje), bądz snurkować. Ja również z Hurghada byłam w Jerozolimie i na Górze Mojżesza ale te wycieczki ma niewiele biur podróży i są one drogie.

Jest jeszcze wiele wycieczek fakultatywnych takich jak wyspa Giftun, łódz podwodna lub ze szklanym dnem albo niektóre biura mają również w ofercie wycieczkę po Hurghada.

Z tego wszystkiego polecam Kair i Luksor ale ten ostatni w wersji 2 dniowej jeśli taką znajdziesz. Oczywiście nurkowanie z akwalunkiem jest również super ale pamiętaj że nie można na nią jechać około 2 dni po wyldowaniu i 2 dni przed powrotem do Polski. Chodzi tu o różnice ciśnień i lepiej przestrzegać tego jeśli nie chcesz mieć problemów zdrowotnych.Jeśli chodzi o Safari to tylko na quadach.

Jeśli pytasz o ceny to zależy gdzie takie wycieczki będziesz sobie załatwiać. W polskich biurach są one zazwyczaj droższe niż w miescowych biurach podróży. Jeśli masz internet to sprawdz sobie ceny na stronach biur podróży. Nurkowanie jak również Jeep i Quad safari możesz śmiało wykupić na miejscu w hotelu i będziesz miał ku temu dużo okazji.

Mam nadzieje że ci choć trochę pomogłam. Pozdrawiam i życzę miłego urlopu.

Komentarz

mona280 wiesz nie jestem znawcą i jestem początkującym w nurkowaniu ale jak się orientuje to choroba ta którą ty opisujesz nie dotyczy tych co nurkują do 7-8 metrów pod wodą tylko tych co nurki robią głębiej ale jak się mylę to mnie popraw ,a jak nie to ktoś inny na przykład Wojtek ????????? on się na pewno na tym zna pozdrawiam

Komentarz

mona280 , co ty za bzdury piszesz z tym nurkowaniem jakie dwa dni po wyladowaniu nie można nurkować :S:S:S Po wyladowaniu możesz iść nurkować dosłownie za moment , o ile logistycznie jest to możliwe . W przypadku nurkowania przed wylotem , to w zależności od częstotliwości i głębokości nurkowania ostatniego dnia nurkowego , przerwa musi wynieść od 12h do 24h - jakie dwa dni :S:S:S Nurkowanie to nie jest jakieś gdybanie i nie ma sensu aby ktoś nieobeznany w temacie , udzielał jakichkolwiek info w tej sprawie , tylko dlatego , że mu sie tak coś wydaje . Jeśli mona280 masz licencję nurkową , to od razu ją zwróć , twoje przeszkolenie i wiedza mogą sprowadzić niebezpieczeństwo na twojego partnera nurkowego , natomiast jeśli nie masz licencji , to przeczytaj jeszcze raz tekst wyżej , zaczynając od zdania "Nurkowanie to nie jest ........ "

Komentarz

O ile dobrze pamiętam napisałam około 2 dni bo nie byłam pewna tych informacji i nie chciałam nikogo w błąd wprowadzić. Ja nurkowałam dawno temu i zapamiętałam tylko że był jakiś termin kiedy nie wolno nurkować więc postanowiłam o tym poinformować bo chyba nikt wcześniej o tym nie pisał na tym poście. Przepraszam więc za to że mogłam kolegę wprowadzić w błąd .Nie jestem zawodowym nurkiem i mogłam się mylić więc napisałam około 2 dni. Tobie po pierwsze dziękuje za poprawienie moich informacji i po drugie proszę abyś dokładnie czytał to co zostało napisane.

Jeszcze raz przepraszam za swoją pomyłkę.

Komentarz

Mona ogarnij się B)- bo dorobek życia ojca zgubisz B)-

Komentarz

Trwa
                                X