Ogłoszenie Ogłoszenie Module
Przerwany
Nie masz jeszcze żadnego powiadomienia.
Kreta czy Tunezja? Gdzie cieplej w lipcu? Tytuł strony Module
Przenieś Usuń Przerwany

Zobacz także Zobacz także Module
Przerwany

Porównaj oferty biur podróży na wakacje i wczasy Egipt, wybierz ekskluzywny pakiet z wszystkim w cenie all inclusive. Atrakcyjne i tanie oferty wyjazdów last minute. Zanim wybierzesz się na wakacje przeczytaj opinie o apartamentach i hotelach.Zobacz oferty na lato 2014 firstminute do 35% taniej.
X
Szczegóły rozmowy Module
Przerwany
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
nowe posty

• Kreta czy Tunezja? Gdzie cieplej w lipcu?

Chcielibyśmy wybrać się w podróż poślubną do kraju, gdzie jest bardzo ciepło (im cieplej tym lepiej).
    Planujemy wyjazd na początku lipca.
    Mam pytanie - czy cieplej będzie w tym okresie w Tunezji czy na Krecie? Jak jest w lipcu z opadami? Słyszałam, że w Tunezji potrafi padać deszcz na początku lipca, czy to prawda?
    Czy ktoś może polecić kraj, w którym jest tak gorąco jak w Egipcie w zbliżonym przedziale cenowym (Egipt odpada, bo już tam byliśmy)?
    Dzięki za odp.
    Pozdrawiam

Zdecydowanie jesli szukacie upalu to Turcja, parno jak fix nie ma czym oddychać. Piasek gorący nie da sie po nim stąpać.
    jesli chodzi o Kretę, bylam dwa razy niestety nie w lipcu. Jedziemy w tym roku po raz trzeci własnie z początkiem lipca dokładnie 7. Poprzednim razem byłam w sierpniu i wrześniu, za każdym razem było gorąco, również wieczorami.
    W Tunezji byłam w lipcu i muszę powiedziec, ze jak w dzień było naprawde gorąco, tak wieczorami robiło się chłodno, bez długich rękawów i spodni się nie obyło. Może po prostu miałam pecha.

Ja na podróż poślubną wybrałabym Kretę Piękne widoki

Komentarz

Grecja to zupełnie inny klimat. W Egipcie jest ciepłe powietrze + słońce, ale i tak jest jakoś tak mało duszno. A na Krecie jest wietrznie, słono i cholernie lepko i wilgotno. Niby powietrze ma o wiele niższą temperaturę niż w Egipcie ale ma się wrażenie, że jest o wiele duszniej i skwarnie. Są dość duże różnice temperatur między dniem a nocą. Mi ogólnie ten klimat nie służył, nie podobało mi się to, że chociaż nie padało niebo ciągle było zachmurzone częściowo takimi brzydkimi chmurami jak na burzę (ale podobno to zależy z której strony krety jesteś). Jeżeli chodzi o Turcję, to tam są upały jak w Egipcie, ale w zależności od regionu może to być przyjemne albo mniej przyjemne...W Turcji byłam 4 razy, najgorzej pogodę wspominam w Alanyi. Skwar maskaryczny i ta okropna wilgoć w powietrzu, podobna sytuacja jak na Krecie. Tyle, że w Turcji upał dzień i noc, więc nawet poranki nie były świeże. Ale już w Oludeniz o wiele lepiej. Ale to kwestia tego, że hotele i centrum są w górach a do plaży (pięknej laguny) zjeżdża się busem hotelowym lub dolmuszem (cudowne miejsce na wypoczynek). Przy hotelu powietrze świeże i przyjemne nawet w upały, a im niżej tym gorzej Mi najbardziej odpowiada klimat Tunezji. Jest bardzo ciepło, wręcz gorąco, ale oddycha się dobrze, a przez to, że nie ma gór na tyłach hoteli, nie tworzą się skupiska wilgoci, cyrkulacja powietrza jest dobra, powiewa lekki wiatr. Wieczory tylko lekko chłodniejsze, więc nie ma się dreszczy ale jest taka ulga przyjemna po upalnym dniu. Jeżeli chodzi o deszcz w Tunezji to faktycznie może popadać ale nie tylko w lipcu, tam ogólnie może popadywać......ale! To jest dosłownie kilka minutek (zazwyczaj wieczorem, tak jak u nas wieczorna burza) takiego lekkiego deszczyku przyjemnego, że nawet się nie zmoknie zbytnio chodząc na tym deszczu. Ani razu nie padało w dzień podczas moich pobytów, niebo czyste i dopiero koło 19-20 zdarzało się ciemniejsze niebo i burza. Zawsze wieczorem. Nie wpływało to absolutnie na jakość wypoczynku, a nawet przyjemnie się spacerowało po takim deszczyku (kałuży nawet nie było, piasek suchy). Natomiast prawdziwych ulew możesz się spodziewać w Turcji. Tam jak jest deszcz to pełną parą....wszystko zalane. Ściana wody. Przy czym raczej w sierpniu i we wrześniu pada.

Komentarz

Bylam w zeszlym roku na poczatku lipca w Tunezji na szczescie na dwa tygodnie bo pierwszy tydzien beznadziejna pogoda,straszny wiatr nie dalo sie wytrzymac,ciagle zachmurzone,wczesnie rano zdadrzalo sie ze padal nawet deszcz,bylo cieplo ale watr byl bardzo uciazliwy zarowno w dzien jak i w nocy, trudno bylo zasnac,natomiast w 2 tygodniu nareszcze zrobila sie pogoda bylo cieplo ale znosnie wiadomo przy plazy jest wiaterek wiec taki prawdziwy upal byl dopiero w miescie.Bylam w Grecji ale nie na Krecie, jedak moim zdaniem bylo o wiele cieplej.W tym roku Egipt zobaczymy jak bedzie

Komentarz

Trwa
        X