Ogłoszenie

Przerwany
Nie masz jeszcze żadnego powiadomienia.

Pierwszy wypoczynek poza krajem - Grecja

Przerwany
X
 • Filtruj
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
nowe posty

 • Pierwszy wypoczynek poza krajem - Grecja

  Witam

  Z żoną udało się odłożyć trochę pieniędzy i w związku z tym chcielibyśmy przeznaczyć je na wypoczynek w Grecji.
  Będą to nasze pierwsze wakacje poza krajem. Nie mamy doświadczenia w podróżowaniu.
  Jak najlepiej się do tego zabrać?
  Szukać w biurach podróży?
  Samemu organizować?
  Mamy taki problem, że nie znamy dobrze angielskiego i obawiamy że z nikim się tam nie dogadamy.

  Chcielibyśmy pojechać w przyszłym roku we dwoje plus dwójka dzieci (3 i 5 lat).
  Gdzie szukać? Jakie regiony? Jak załatwić taki wyjazd?
  Czy w kwocie 5 tyś zł jest szansa wybrać się na wakacje do Grecji całą rodziną?
  Generalnie nie wiemy od czego zacząć.

 • #2
  Budżet na cztery osoby jednak skromny. Wypoczynek jednak drogi jest czy to w Polsce czy też w Grecji.
  Mam na myśli że na cztery osoby za 5 tysi w all inclusive jest ciężko coś znaleźć sensownego. A wiadomo że dzieciaki a to chcą lody, a to colę itd.. Moim zdaniem najlepsza opcja z dzieciakami...
  No ale da się. Na pewno pewniejsze wakacje niż u nas nad Bałtykiem. Zadowolenie będzie. Kuchnia przepyszna. Osobiście nie lubię godzinami latać i dlatego od lat latam tylko do Grecji. Głownie ze względu na pogodę i kuchnię.

  Komentarz


  • #3
   Jeśli nie masz doświadczenia to na początek bym jednak proponował z biurem podróży.
   Poza sezonem będzie na pewno cenowo ok. Przykładowo koniec sierpnia i początek września powinny być już dobre oferty w all inclusive. Przy wyjeździe z dziećmi polecam. Bez dzieci wolałbym opcję ze śniadaniami i jedzenie w jakieś restauracji. Po kilku wizytach bylibyście rozpoznawani przez obsługę i wtedy jest naprawdę uczta dla podniebienia.
   Nie znając angielskiego raczej nie polecałbym organizacji na własną rękę przy pierwszym wyjeździe zagranicznym. Przy kolejnym już owszem. Chyba że chcecie zrobić to całkiem na własną rękę i pojechać np. samochodem. Wtedy co całkiem inna bajka ale moim zdaniem nie warto tłuc się autem przez całą dobę jak są samoloty.
   Dogadacie się jakby co instynktownie czy też na migi. To język uniwersalny. Nie ma co się bać. W większości hoteli obsługa jest wielojęzyczna i na pewno się dogadacie. To nie jest problem. Poza tym na pewno ktoś z Wami przyjedzie do danego hotelu więc wystarczy poprosić i pomogą przy sprawach meldunkowych.
   Nie wiesz od czego zacząć? Zacznij od wyszukania ciekawej oferty w dobrej cenie... To też jest przyjemną czynnością. Czytaj opinie o wybranym hotelu. Jednak tak trochę "z przymrużeniem oka" bo wiele z nich jest bezzasadnych. Jeżeli jakaś opinia powtarza się kilka razy to wtedy jest duże prawdopodobieństwo że tak jest faktycznie...

   Komentarz


   Zobacz także

   Przerwany

   Porównaj oferty biur podróży na wakacje i wczasy Grecja, wybierz ekskluzywny pakiet z wszystkim w cenie all inclusive. Atrakcyjne i tanie oferty wyjazdów last minute. Zanim wybierzesz się na wakacje przeczytaj opinie o apartamentach i hotelach.Zobacz oferty na lato 2014 firstminute do 35% taniej.
   Trwa
   X