Ogłoszenie Ogłoszenie Module
Przerwany
Nie masz jeszcze żadnego powiadomienia.
Kreta - wycieczki fakultatywne Tytuł strony Module
Przenieś Usuń Przerwany

Zobacz także Zobacz także Module
Przerwany

Porównaj oferty biur podróży na wakacje i wczasy Grecja, wybierz ekskluzywny pakiet z wszystkim w cenie all inclusive. Atrakcyjne i tanie oferty wyjazdów last minute. Zanim wybierzesz się na wakacje przeczytaj opinie o apartamentach i hotelach.Zobacz oferty na lato 2014 firstminute do 35% taniej.
X
Szczegóły rozmowy Module
Przerwany
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
nowe posty

• Kreta - wycieczki fakultatywne

Doradźcie proszę - które z wycieczek fakultatywnych oferowanych na Krecie są najciekawsze?
    W katalogu wydały się ciekawe propozycje typu Knossos, Gramvoussa (niezamieszkała wyspa) czy jeep safari - co polecacie??

Daj spokój. Zdecydowanie lepiej pojechać samemu. Knossos jest 5 km od Heraklionu wstęp kosztuje 6 euro, a za wycieczkę zapłacisz 40 euro.....
    Gramvoussa -stateczkiem z Kissamos za 20 euro.

Komentarz

Daga a co z tym greckim kryzysem...czujesz go na Krecie?
      dzięki za @ i wszystkie info

Komentarz

OMG - dzięki Daga za informacje!
        Faktycznie, cennik biura nie zachęca do wykupienia zbyt wielu wycieczek - najtańsza to min 50 euro.
        A czy byłabyś jeszcze tak uprzejma i podpowiedziała w jaki sposób najszybciej, najłatwiej i najtaniej dostać się w ciekawe miejsca (podpowiedz proszę jakie) z południa Krety - Plakias (5 maja wylatuję do Kalypso Cretan Village, podobno to 3km od Plakias)??

Komentarz

chilipepper- jesteś z powrotem??? jak było w Kalypso Cretan Village, tez tam jadę w sierpniu????

Komentarz

Witam, wróciłam tydzień temu z Krety zachodniej.

Obowiazkowo Santorini z Itaki były dwie opcje tańsza za 117 E - duzym statkiem z wliczonym w rejs sniadaniem i obiadokolacja, oraz opcja droższa prawie 140E -katamaran, bez wyzywienia. Róznica taka że płynał półtora godziny krócej i było o jakaś godzine więcej czasu na spacer po mieście Oia. Acha w wolnym czasie można było jeszcze za dodatkowa opłatą popłynać na rejs wokół jakiejś małej wysepki.
            My wybraliśmy tą opcję tańszą. Uwazam że warto wybrać i jedną i druga opcję, bo Santorini nie zobaczyć to grzech.

Dodatkowo Gramvoussa połaczona z Balos 48E- również rewelacja. Widoki powalacjące, szczególnie z fortezy, na która w upale 40 stopni było ciężko się wczołgać, szczególnie jak ktoś miał nie odpowiednie obuwie. Widoki wynagrodzą Wam trudy wspinaczki- gwarantuję!

Poza tym Elafonissi 37E, jak dla mnie najpiękniejsza plaża jaką widziałam na Krecie. Woda o przepieknym kolorze, prawie jak Karaiby. Dobrze skadrowane foto i można oszukiwać, ale po co?! Po drodze przystanek w klasztorze Chrysoskalitissa oraz wczesniej zwiedzanie jaskini.
            W drodze powrotnej obiad w rodzinnej tawernie gdzie jedlismy przepyszne Pasticio...życ nie umierac!

Miasto Chanię mieliśmy w gratisie z First minute, same miasteczko i part warty zobaczenia ale cała wycieczka nie powaliła mnie na kolana.

Warto równiez wypozyczyć auto i pojechać zobaczyć najstarszy klaszor na Krecie Moni Arkadi! Coś pięknego! Z rethymno 30 minut jazdy autem. Potem zjechaliśmy na główną drogę krajową prowadzącą do Rethymno i wyruszylismy odwiedzic równie piękną plażę Preveli z gajem palmowym. Sama droga przecudownym wąwozem dostarczała wielu bardzo przyjemnych wrażeń. Po drodze punkt widokowy gdzie prawie wszyscy zmierzający nad Preveli się zatrzymywali, pare fotek i dalej w drogę gdzieś z 15 minut serpentynami i jesteśmy na miejscu. parking płatny 1 E za cały dzień. Teraz czekał nas tylko spacerek w dół do plaży. Sama przyjemność popatrzeć na ten boski widok. Gorzej było z wejsciem.

Do Rethymno mieliśmy 6 km z Adelianos Kampos więc elegancko autobusem w 15 minut dojezdżalismy do starego miasta, a tam równieżbardzo przyjemnie. Forteza i port obowiązkowa!

pozdrawiam i zyczę udanego urlopu.W razie pytań chętnie odpowiem!

Duzy wybór wycieczek

Komentarz

Santorini indywidualnie wodolotem, z noclegiem, sniadaniem przy 2 osobach wychodzi taniej niż wycieczka z Itaki na 1 dzień.

Komentarz

Do neronki
                czy możesz mi przesłać cennik wycieczek na kappaab@onet.eu. Z góry dzięki.
                Wybieramy się na przełomie sierpnia i września na Kretę i chcemy trochę pojeździć samochodem i obowiązkowo popłynąć na Santorini.

Komentarz

Neronko,

ja tez poprosze o cennik na maila - jade na Krete w okolice Retymnonu od21 do 28 lipca

Pozdrawiam

Komentarz

wysłany opis i cennik aut

Komentarz

neronko. ja tez poprosze o cennik na maila- jade do stalis 6 sierpnia , pozdrawiam maciej1-1980@o2.pl

Komentarz

poszło

Komentarz

ja też jeśli mogę poproszę o cennik na meila wiola3@wp.pl lece na Krete 18 lipca :-) ok. 700 m od centrum HERSONISSOS. pozdrawiam Wiola

Komentarz

neronka mogę prosić o ten cennik wycieczek?!? będę od 04.08 w Plakias

Komentarz

poszło

Komentarz

Trwa
                              X