Ogłoszenie Ogłoszenie Module
Przerwany
Nie masz jeszcze żadnego powiadomienia.
Kenia z Rainbow Tours Tytuł strony Module
Przenieś Usuń Przerwany

Zobacz także Zobacz także Module
Przerwany

Porównaj oferty biur podróży na wakacje i wczasy Kenia, wybierz ekskluzywny pakiet z wszystkim w cenie all inclusive. Atrakcyjne i tanie oferty wyjazdów last minute. Zanim wybierzesz się na wakacje przeczytaj opinie o apartamentach i hotelach.Zobacz oferty na lato 2014 firstminute do 35% taniej.
X
Szczegóły rozmowy Module
Przerwany
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
nowe posty

• Kenia z Rainbow Tours

Witam, Wybieramy się do Kenii z Rainbow Tours na wycieczkę: Kenia Classic w terminie od 06.01.2008 r z przedłużeniem pobytu o kolejne 7 dni. Może ktoś też leci w tym terminie na tę wycieczkę ? A może ktoś już był na takiej imprezie z tym biurem i podzieli się wrażeniami? Czy może ktoś nam podpowiedzieć jak ubrać się na safari, bo słyszeliśmy różne opowieści na temat temperatur, i co z sobą zabrać na takie safari (oprócz aparatu oczywiście) tzn co warto mieć z sobą Czy wyżywienie podczas safari jest znośne, itd..? Pozdrawiam serdecznie...

hej,
    my lecimy 11 listopada do Kenii z Rainbow Tours- Powitanie z Afryką i pobyt w hotelu Southern Palms. Też chciałam zasięgnąć jakiś infermacji na ten temat ale kiepsko to tu idzie. Ja mogę napisać Ci coś ale dopiero końcem listopada, jak wrócimy. A jaki hotel wyrałeś?

Komentarz

Witaj
      Jak zwykle zawsze stawiamy na atrakcje fakultatywne a niekoniecznie na wypasiony hotel, do tej pory dobrze na tym wychodziliśmy. Zwykle większość ludzi nowo poznanych na takich wycieczkach też tak robi ale na pewno to nie reguła. Po za tym nie mam pretensji że mebelki nie takie, a to widok inny z okna pokoju niż w katalogu.
      Dlatego też tym razem zdecydowaliśmy o przedłużeniu pobytu w GIRIAMA BEACH z opcją All Incl. Poczytaliśmy trochę opinii na temat tego hotelu (chciałbym zaznaczyć że jest ich najwięcej spośród innych hoteli) i cena raczej będzie adekwatna do standardu. ponadto nie zamierzamy ciągle tam przesiadywać tylko dokupić jeszcze coś fakultatywnego.
      Miło byłoby gdybyś napisała po powrocie z Kenii, jak było i może właśnie Ty odpowiesz na te wszystkie pytania )
      Jeśli chodzi o szczepienia nie zamierzamy ryzykować i idziemy "na całość" ) Szczepimy się na WZA i WZB, dur, tężec, błonnica i zółta gorączka, ponadto na wyjazd leki antymalaryczne, ale każdy robi jak uważa, nie wnikam...Szczepionki WZA i B bierzemy trzykrotnie, od*****ść nabiera się do końca życia - myślę że warto.
      Pozdrawiam serdecznie, czekam na odpowiedź

Komentarz

hej,
        jeśli chodzi o hotel to rzeczywiście nie jest to rzecz najważniejsza bo nie po to się tam jedzie żeby siedzieć w pokoju hotelowym ale jeśli wszystko jest fajne i czyste to też nie zaszkodzi (choć faktycznie niektórzy narzekają na najdrobniejsze "usterki"). Co do szczepień to my jesteśmy po pierwszej dawce WZW a przed wyjazdem czeka nas jeszcze druga dawka WZW typu A i B, żółta febra i tężec (zastanawiamy się tylko co do duru brzusznego). My też nastawiamy się na dokupienie wycieczek fakultatywnych i póki co bierzemy pod uwagę wyspę Wasini i Dolphin Dhow, no i może jeszcze Fort Jesus alo czy tak zostanie to okaże się już na miejscu.
        Mam jeszcze pytanko odnośnie ceny ile płaciliście za wszystko? My musieliśmy dopłacać do All inkl. i wszystko razem na 2 os. wyszło ok. 14.000 tyś
        Pozdrawiam

Komentarz

Kasiu 999 , przyłanczam się do prośby , WRACAJ i PISZ !
          Faktyczni na temat Keni jest mało informacji ale to chyba z powodu dopiero własciwie zaczynającego się sezonu no i chyba braku wyjazdów ( przynajmniej większych grup ) w ub.roku z powodu bankructwa czarteru Fischera a co za tym idzie odwołania imprez przez Rainbow i Itakę . Ofiarą tego stanu rzeczy byłem m.in. - ja . W tym roku mam nadzieję ,że wyjazd dojdzie do skutku a czarter w tym roku jest liniami cypryjskimi . Jedziemy 6.01 . na "Powitanie z Afryką " - hotel Giriama .

Komentarz

hej FZ,
            to był pech ale może ten wyjazd się uda, życzę Ci tego a ja napewno podzielę się wrażeniamy jak wrócę.
            Pozdrawiam

Komentarz

Do Kasi999
              Zapłaciliśmy nie wiele ponad 12 tys z dopłatami do ALL, ale oczywiście po dużych rabatach które obowiązywały na samym początku. Jak możesz to napisz czy zdecydowaliście się na Lariam czy Malarone. I oczywiście jak wrócisz koniecznie napisz. Pozdrawiam Kucyk-1972

Do FZ.
              Wygląda na to ze lecimy w tym samym terminie

Komentarz

hej do Kucyk 1972
                nie zdecydowaliśmy się jeszcze ani na Lariam ani na Malarone. Strasznie drogie te leki są. No i podobno niektórze bardzo źle się po nich czują.
                Pozdrawiam

Komentarz

Kasiu999,
                  Co do Malarone to faktycznie drogi lek, ale Lariam rzekomo 140,00 zł, lecz nie wiem jeszcze na pewno. W porównaniu z szczepionkami to już nie wiele.
                  Obiecaj że jak wrócisz to się odezwiesz i udzielisz własnych porad
                  Pozdrawiam

Komentarz

Obiecuję po powrocie zdać szczegółową relację z wyprawy
                    Pozdrawiam

Komentarz

Witam ! Ponieważ do wyjazdu mam jeszcze ponad dwa miesiące to jeszcze nie myślałem o lekach antymalarycznych ale korzystając z wątku może podpowiecie mi , gdzie się kupuje Lariam ? Z góry dzięki , FZ

Komentarz

W sanepidzie w K-cach, jak byliśmy na szczepieniach to powiedzieli nam, że najtaniej można go kupić w Czechach, tylko trzeba mieć receptę ale to raczej nie problem.
                        Pozdrawiam

Komentarz

Witajcie.

Poniewaz troche wiecej jak miesiac temu wrocilem z kenii czytam sobie jeszcze Wasze pytania i wypowiedzi- po pierwsze skad wy bierzecie takie drogie imprezy..?? 14tys za dwie osoby..??!!
                          Ja bylem 16 dni w Southern Palm- ok moze nie All incl. ale Voll pension a wiec to procz drinkow na to samo wychodzi bo w tym samym czasie byly organizowane posilki i mozna bylo jesc do woli- w kazdym razie na miejscu wykupilem 4 dniowe Safari- Amboseli, Masai Mara, Jezioro nakuru- i to jest dopiero rewelacyjne miejsce! Dodam ze lecialem na safari a nie tuklem sie autobusem. Zwiedzilem Nairobi, Mombase, bylem na wycieczce ogladac delfiny, nakupilem pamiatek- slonie Masaje i kto wie jeszcze co i razem z tym wszystkim na dwie osoby zamknalem sie w kwocie 3200 Euro- czyli jakies 12500zl. Nie rozumie wiec po co juz za sama podstawe wyjazdu tyle przeplacac a gdzie dopiero wydatki na miejscu a dodam ze ceny w Kenii wcale nie sa najtansze bo praktycznie takie same jak w Europie. Naprawde zacznijcie korzystac z niemieckich biur podrozy- po pierwsze duzo taniej a po drugie nikt juz nie bedzie mial watpliwosci czy z itaka dojdzie impreza do skutku czy nie..
                          Pozdrawiam i zycze milych wakacji.P

Komentarz

To nie wychodzi taniej. Dodaj dodatkowe 2 dni zwiedzania i all inc. i wyjdzie podobna kwota

Komentarz

Byłam w Kenii w styczniu tego roku z Rainbow Tours. Oto kilka rad: wymieniają dolary z emisji po 2001roku, nie było moskitów, zdarzyło się spotkać w pokojach jaszczurki, na safari wystarczą letnie ubrania i jakaś bluza z kapturem na wieczór lub wczesne rano ( jadąc jeepem z otwartym dachem-a tak jest-dość mocno wieje wiatr),warto mieć latarkę ( w nocy w lodge wyłączają prąd) niby w pokojach są latarki albo świece ale nie najlepszej jakości, nie mieliśmy żadnych szczepień (4osoby),potrzebne są jednodolarówki dla obsługi,warunki podróży między parkami są dość trudne z powodu dróg ,których praktycznie nie ma-kurz,doły i pagórki tudzież rzeczki i potoczki.
                              Warto wszystko znieść,bo jest poprostu pięknie!!! Obsługa uprzejma i sympatyczna, niektórzy kierowcy mówią trochę po polsku. Wybierając się do wioski Masajów koniecznie zabierzcie dla dzieci słodycze! Uważajcie na słońce, bo bardzo mocno opala bez względu na porę dnia i ewentualne zachmurzenie-lepiej smarować się
                              Życzę udanych wojaży!

Komentarz

Trwa
                              X

Fatal error: Access to undeclared static property: vB5_Autoloader::$_paths in /data/www/forum/forum/includes/vb5/autoloader.php on line 26