Ogłoszenie Ogłoszenie Module
Przerwany
Nie masz jeszcze żadnego powiadomienia.
ceny na Malcie Tytuł strony Module
Przenieś Usuń Przerwany

Zobacz także Zobacz także Module
Przerwany

Porównaj oferty biur podróży na wakacje i wczasy Malta, wybierz ekskluzywny pakiet z wszystkim w cenie all inclusive. Atrakcyjne i tanie oferty wyjazdów last minute. Zanim wybierzesz się na wakacje przeczytaj opinie o apartamentach i hotelach.Zobacz oferty na lato 2014 firstminute do 35% taniej.
X
Szczegóły rozmowy Module
Przerwany
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
nowe posty

• ceny na Malcie

Witam Mam zamiar wybrac się na Maltę. słyszłem że jest bardzo fajnie i ... drogo. O ile sam koszt wyjazdu jest rozsądny to ponoć można tam dość szybko zbankrutować. Czy może mi ktoś kto tam był podac parę przykładowych cen? Myślę tu o cenach w sklepach i knajpach np. coli, piwa i za ile można tam cos zjeść \" na mieście\"? z góry dziękuje za informacje.

kecaj napisał(a):

> Witam
    > Mam zamiar wybrac się na Maltę. słyszłem że jest bardzo fajnie
    > i ... drogo. O ile sam koszt wyjazdu jest rozsądny to ponoć
    > można tam dość szybko zbankrutować. Czy może mi ktoś kto tam
    > był podac parę przykładowych cen?
    > Myślę tu o cenach w sklepach i knajpach np. coli, piwa i za
    > ile można tam cos zjeść " na mieście"?
    > z góry dziękuje za informacje.

Byliśmy całą rodzinką na Malcie w 2004r. Ceny tam zależne są od miejsca dokonywania zakupów. Najtaniej jest w miejscowych marketach. Przykładowo butelka miejscowego wina kosztowała nas 0,40-0.60 Liry maltańskiej. Podobnie puszka piwa. Poza marketami jest dość drogo. My mieliśmy wykupione śniadania i obiadokolacje w hotelu więc właściwie poza napojami nie wydawaliśmy pieniędzy na posiłki. Relacje z Malty polecam na stronce: http://shunay.ovh.org
    Może odezwą się też Ci, którzy byli na Malcie w 2005r.?
    homer

Komentarz

dzięki wielkie za odpowiedź. dzięki temu podjęliśmy z żoną decyzję i lecimy na Maltę w lipcu. gdybyś mógł to napisz coś więcej o połączeniach autobusowych tzn. od czego zależna jest cena biletu?
      pozdrawiam

Komentarz

byłam w ubiegłym roku, połączenia autobusowe są fantastyczne, wykupilismy bilet tygodniowy około 60 zł za 2 osobę i mogliśmy sie poruszać po całej Malcie wszystkimi autobusami, sieć autobusów jest swietnie zorganizowana, do póżnych godzin nawet do12 w nocy, częstotliwość autobusów pomiędzy stolicą, Silemą , Qawrą to około 10 minut, odległości niewielkie, najdłuższy przejazd ze wschodu na zachód wyspy około 0,5 godziny. Na przystankach ulotki z rozkładami jazdy bardzo czytelne,
        miłego wypoczynku na Malcie, to piękny kraj Jola

Komentarz

wielkie dzięki. a może mogłabyś coś polecić do zwiedzenia? albo jakieś fotki przesłać? z góry dziękuję

Komentarz

ja mieszkałam w Silemie, jest najbliżej stolicy,świetny punkt wypadowy, z plażą marnie, piaszczysta plaża w Mellieha Bay na północy, ale ztamtąd z komunikacją marnie gdyż plaża od miasteczka oddalona 3 km po górę, Qawra podobna do Sliemy, a Buggiba chyba najbrzydziej. Na Malcie wszędzie blisko ,w ciągu tygodnia poznacie wszystko. Stolica nieziemsko piękna, ale polecam w dzień 0 20 godz. miasto wymarłe, trudo kogoś spotkać na ulicach. Spacer po uliczkach to około 1 godzina. Sliema, Qawra i Buggiba to promenada nad skalistą plażą i masa hoteli ciągnąca sie kilomertami, wszędzie ławeczki, podświetlenie, bardzo europejsko. Sliema i Qawra za hotelami ma starówkę tzn małe uliczki ze starymi domami. Obok stolicy kompleks trzech średniowiecznych miasteczek, na mapie znaczone 3 city, warto zobaczyć w każdym pół godziny. Piaszczysta plaża w Melliech Bay ładna warto sie przejechać. Przyroda to czywiście Blue Comino
            małe statki i taksówki wodne odpływają z portu Cirkeva na północy wyspy, około 8 euro w dwie strony płynie się 20 minut. Jest to skalista wysepka, maleńki kawałek piasku, milion ludzi na nim i cudne kolory morza, płytko, ciepła woda, uroczo i na południu Blue Grotto. Również małe łódki około 4 euro 20 minut wzdłuż wybrzeza podziwiamy ciekawe skały i groty, woda w różnych kolorach. Do wszystkich tych miejsc dojeżdzą autobusy. Na rozkładzie tym z przystanku jest narysowany plan Malty zaznaczone wszystkie mjejsca, nr autobusów i godziny odjazdu,łatwo sie zorientować. Zapomniałam o leżącym w lądzie średniowiecznym miasteczku Mdina koniecznie należy zobaczyć a na wschodzie wyspy rybackie Marsaxlokk najlepiej w niedzielę jest targ. My byliśmy 2 tygodnie, to mała wyspa, byliśmy wszędzie nawet po dwa razy, byliśmy na Gozo co godzinę pływa wielki prom taka spokojna wyspa trochę jak z innego świata, jakby czas sie tam zatrzymał. Jakby ktoś szukał rozrywki to jest miasteczko Paceville tam są usytuowane same dyskoteki, średna wieku 15 lat, dgyż jest na Malcie mnóstow kursów dla licealistów i to oni sie bawia. Turyści pozostali to Anglicy, starsi ludzie, którzy siedza na promenadzie, turystów innych nie widziałam. Podobała mi sie bardzo ale wróciłam zmęczono przez to nieustanne bieganie, pozdrawiam Jola

Komentarz

Jolu, wielkie dzięki za informacje. pójdziemy w Twoje ślady ;-))
              pozdrawiam serdecznie
              Jacek

Komentarz

ale w lipcu to sie usmazysz po prostu...

Komentarz

Byałam na Malcie już poraz drugi. Tym razem zdecydowałam się na samodzielne zwiedzanie. Co warto zobaczyć:
                  1. Stolicę - postaraj się zboczyć z głównej drogi zachwycą cię domy z pięknymi balkonami, cisza i taki ichniejszy klimat; ulice, które nie mają końca. Wchodząc oprzez główna bramę od placu gdzie zatrzymują się autobusy po prawej stronie jest biuro informacji turystycznej a trochę dalej z tego co pamiętam wejście do ogrodu z tarasem widokowym na miasto (tiwerdzę) i zatokę. Ja osobiście nie polecam muzeów ponieważ nic ciekawego tam nie ma. Jest tam kościół z piękną podłągą i freskami.
                  2. W biurze info znajdziesz ulotkę do Silence Garden (chyba tak to się pisze), jest to prezent od jednego z państw azjatyckich. Warto zobaczyć koszt biletu autobusowego to chyba 50 c w jedną stronę, warto powiedzieć kierowcy gdzie jedziesz to powie ci kiedy wysiąść. Wejscie do ogrodu jest darmowe.
                  3. Piaszczysta plaża - zabij mnie, ale nie pmaiętam gdzie jeździliśmy. Koszt biletu 50c w jedną stronę, 40 min jazdy. Warto wypożyczyć leżak i koniecznie pojechać na objazd łodzią motorową za 3 liry z tego co pamiętam. Sto razy lepsze niż błękitna grota. Koniecznie kup kubek owoców koszt max 1 euro, ale świetnie orzeźwiają.
                  4. Błękitna grota kosztuje za dużo i nic ciekawego. Kiedy wpływasz do groty to marzysz, żeby szybko wypłynąć. Smród spalin łodzi dobił połowę wycieczki.
                  5. Comino i Cominoto (?) - rewelacja, ja pojechałam tam na własną rękę, już nie pamiętam ile kosztował statek, ale rewelacja. Najlepiej jechać tam rano bo później będzie problem z leżakami. Koniecznie weź sprzęt do nurkowania (fajkę i gogle). Na całej Malcie jest coś ciekawego do zobaczenia pod wodą.
                  Jest tam chłopak, który dowozi na wyspę zimne napoje i arbuzy.
                  Nie wykupuj podwodnego rejsu - strata pieniędzy i czasu.

Pamiątki - brak, a właściwie to samo co w Grecji czy Turcji tylko z dopiskiem Malta.

Przez cały pobyt korzystałam z przewodnika Pascala i z tego co wzięłam z biura info. turyst.

Skuter wodny koszt około 12 lirów za 15 min. Fajna rzecz. W St. Julian (graniczy z Silemią), jest zatoczka, która jest pięknie oświetlona w nocy.

Ja urlopowałam się w Silemia i bardzo często chodziliśmy do marketu po napoje i coś do jedzenia. Miałam ze sobą 350 euro i nie wydałam wszystkiego. Może dlatego, że nie biegałam po dyskotekach. Nie ma co porównywać cen w Polsce do tych na malcie bo jest drożej, ale często jedliśmy coś na mieście lub chodziliśmy na piwo.
                  Najbardziej polecam festyny z okazji dnia patrona miasta lub jakiegoś świętego. Niesamowite przeżycie. Czułam się jak na karnawale w Rio. Pamiętaj, że jest bezwzględny zakaz picia na ulicy piwa butelkowego, w puszce nie.

Jeśli chcesz przyślę zdjęcia na maila.

Pozdrawiam dobrej zabawy

Komentarz

tak, tak, poproszę o zdjęcia!!!! my będziemy w Qawra w hotelu Sol Suncrest. mniej więcej cos wiemy o hotelu, ale Twoje wiadomości sa dla nas cenne. pisz na maila
                    pozdrawiam

Komentarz

Jesli chodzi o ceny na Malcie to sa to liry nie euro (w poprzedniej wiadomosci podalam ceny w euro omylkowo). Wymienialam pieniadze w kantorze, ktory polecila mi rezydentka. Malta ogólnie jest w kolorze ziemi, mało roślinności, ale w wieczorem wygląda pięknie. Sama nie wiem co mnie zachwyciło, ale gdybym miała okazję pojechałabym jeszcze raz. Ludzie są przemili, zawsze służą pomocą. Nie wiem czy wspomniałam, ale autobusy zatrzymują się na żądanie. Jest wiele rzeczy, których nie widziałam dlatego warto poczytać przewodniki i wspomnienia innych. Mimo, że jest to mała wyspa jest wiele ciekawych miejsc do zobaczenia.
                      Jeszcze jedno, jeśli wasza plaża jest kamienista to warto zabrać kalimatę.

Komentarz

hej,
                        mieszkam na Malcie od dwoch tygodni i niestety pomieszkam jeszcze troche. Ceny kosmos. Pazernosc tych ludzi nie zna granic. Placic musisz nawet za napompowanie powietrza na stacji benzynowej. To ladny kraj, ale ja niestety wjechalem tu z innej strony (z Afryki), gdzie paradoksalnie wszystko bylo prostrze i normalniejsze. gdybym przyjechal z zimnej Polski, to pewnie by mi sie podobalo...

Komentarz

hej,
                          mieszkam na Malcie od dwoch tygodni i niestety pomieszkam jeszcze troche. Ceny kosmos. Pazernosc tych ludzi nie zna granic. Placic musisz nawet za napompowanie powietrza na stacji benzynowej. To ladny kraj, ale ja niestety wjechalem tu z innej strony (z Afryki), gdzie paradoksalnie wszystko bylo prostrze i normalniejsze. gdybym przyjechal z zimnej Polski, to pewnie by mi sie podobalo...

Komentarz

Też sie wybieramy, ale wybraliśmy hotel Corintia w miejscowości Marsascala. Lecimy na przelomie czerwca i lipca. Z Berlina.

Komentarz

Witam po powrocie z Djerby (hotel Djerba Sun) ). Jak sie mieszka na Malcie? Prawde mowiac planuje mala wycieczke z mezem we wrzesniu, pazdzierniku na tydzien, pewnie znow skorzystam z Twoich rad i doswiadczenia . Jak przewodnik, przydaje sie? Pozdrawiam.

Komentarz

Trwa
                              X