Ogłoszenie Ogłoszenie Module
Przerwany
Nie masz jeszcze żadnego powiadomienia.
Wakacje na Malcie Tytuł strony Module
Przenieś Usuń Przerwany

Zobacz także Zobacz także Module
Przerwany

Porównaj oferty biur podróży na wakacje i wczasy Malta, wybierz ekskluzywny pakiet z wszystkim w cenie all inclusive. Atrakcyjne i tanie oferty wyjazdów last minute. Zanim wybierzesz się na wakacje przeczytaj opinie o apartamentach i hotelach.Zobacz oferty na lato 2014 firstminute do 35% taniej.
X
Szczegóły rozmowy Module
Przerwany
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
nowe posty

• Wakacje na Malcie

Wymyśliłam sobie, że może na Maltę... tradycyjnie chciałabym zasięgnąć informacji tych, którzy jużna takich wakacjach byli. Ciekawa jestem, jakie macie refleksje z pobytu. Dwa tygodnie to za
    dużo? Czy na Malcie można wypożyczyć "bugi"? Nie wiem, czy poprawnie nazywam otwarty czterokołowiec. Sporo tego na Kos. A rozmiary Malty raczej powinny sprzyjać takim formom.
    A może coś widzie na temat hotelu Ramla Bay Resort. Zastanawiam się nad nim. A po drugiej stronie jest Riviera Resort. Co polecacie?

... nie wszystkim odpowiada specyfika Malty ... ja wróciłem zachwycony .. byłem w Buggibie ... Buggiba Holiday Complex ... tamtych hoteli nie znam ..

Komentarz

Witaj, a możesz napisać więcej? Co Cię zachwyciło? A widziałeś tam może te odkryte czterokołówki? Jak podróżowałeś po wyspie?

Komentarz

... chyba najwieksze wrazenie robi taka mieszanka klimatów arabsko-anngielskich, z tymi wszystkimi smaczkami kolonialnymi .. no i na to wszystko nakłada sie wspaniała spuścizna po joannitach ... po La Valeccie można spacerowac bez konca, bajeczna jest ogladana z pokladu statku od strony portu .. osobna historia to Ghozo ... małe Comino z jednym hotelem ... i mikroskopijne Cominotto ... ;-)))

Komentarz

.. pytałaś o buggy .. szczerze powiem że nie pamiętam ... podróżowaliśmy autobusami liniowymi .. cudowne stare angielskie Bedfordy żółto-czerwone , a po Ghozo jeepem ..
          .. samodzielne poruszanie komplikuje jednak ruch lewostronny .. ;-)

Komentarz

Rewelacja! Polecam również; byliśmy rodziną 3 os. (dziecko 7 lat) w San Pawl Bay i wszyscy byliśmy zadowoleni, nawet córka, bo jak wiesz na Malcie nie ma piaszczystych plaż (tylko Mellieha, Golden sun). Też podrózowaliśmy autobusami (50 letnimi ). Warto zobaczyć Maltę dla porównania z innymi wyspami śródziemnomorskimi...
            Córka wraca tam w tym roku - na kurs angielskiego. Do Anglii nie chce.

Komentarz

.. małe piaszczyste plaze sa też w Golden Bay, Ghajn Tuffieha Bay i Gnejna Bay .. ;-) .. ale to maleństa w porownaniu z Melieha .. ;-) ... no i w samej Buggibie tez jest takie piaszczyste klepisko .. ;-))

Komentarz

Spędziłam w tym roku w sierpniu 2 tygodnie na Malcie w hotelu Ramla Bay .Wybór tego miejsca i tego hotelu dokonany 7 dni przed wylotem był naprawdę trafiony.Malta - pierwsze wrażenia:surowy , skalisty krajobraz ,mało zieleni ..jednym słowem rozczarowanie. Ale jak wiele osób tak i ja mogę powiedzieć że wylatując z Malty obiecałam że kiedyś tam wrócę...Bo posiada swój niespotykany gdzie indziej krajobraz ,cudowne skaliste wybrzeże ,autentycznie szmaragdową wodę w morzu - w hotelowej zatoczce temperatura wody 28 stopni.Wykupiłam wszystkie wycieczki ,które gorąco polecam,szczególne wyspe Gozo - trzeba ją zobaczyć koniecznie.W hotelu ramla Bay są dla turystow różne atrakce , można np pożyczyć rower lub pomogą pożyczyć auto.Przypominam i,ż ruch na Malcie jest lewostronny, co nam utrudniało jazdę z maltańskim kierowcą ,okrzykom przerażenia -" gdzie on jedzie " nie było końca.Hotel Ramla Bay posiada jako nieliczny piękną piaszczystą plażę,wykupilam opcję all bo tam taka możliwość istnieje,Jeśli jesteś zainteresowana hotelem pytaj o wszystko.

Komentarz

... slusznie ... ;-) ... Ramla Bay tez ma mlautką piaszczystą plażę wspólnie z Barcelo Riviera .. ;-)

Komentarz

Godny uwagi jest też ośrodek Olhuveli (http://bonvoyage.pl/rb/Komfortowy-Olhuveli-Beach---Spa,684.html). Moi znajomi byli tam rok temu - małżeństwo z 5letnim dzieckiem. Wrócili bardzo zadowoleni, chwalili sobie jedzenie i standard. Podkreślili również, że niby wylecieli na Malediwy, a wokół nich byli sami Polacy Przywieźli piękne zdjęcia i właściwie na nic nie narzekali. Zresztą wystarczy rzucić okiem na ten kurort, tam jest przepieknie!

Komentarz

ulola Napisał(a):
                      -------------------------------------------------------
                      > Spędziłam w tym roku w sierpniu 2 tygodnie na Malcie w hotelu Ramla Bay

Witaj. Hotel ma opcję z widokiem na morze i z widokiem na ogród. Jak oceniasz tę drugą? Różnica w cenie jest, a latem raczej niewiele czasu spędzamy w pokoju. Ale może jest powód do niewybierania opcji "na ogród"?
                      A atrakcje: mocno głośne wieczorem? W ubiegłym roku miałam złe doświadczenia z pokojem od strony basenu, nad którym do 3 rano trwały animacje. Wolałabym tego uniknąć.
                      Niby błahe sprawy a rzutują na zadowolenie.
                      Będę wdzięczna za odpowiedzi, tak jak dziękuję za wypowiedzi, które napisaliście a które przekonuje mnie, że wybór Malty to dobry pomysł.
                      Lubię zwiedzanire na własną rękę i we własnym tempie, więc chętnie skorzystam z Waszych doświadczeń. Jak oceniacie komunikację? Jak prosto dostaćsięna Gozo i jak tam wygląda komunikacja?

Komentarz

Autor: ItchyFeet (IP zapamiętane)
                        Data: 25 Nov 2009 - 16:34:38

Godny uwagi jest też ośrodek Olhuveli (http://bonvoyage.pl/rb/Komfortowy-Olhuveli-Beach---Spa,684.html). Moi znajomi byli tam rok temu - małżeństwo z 5letnim dzieckiem. Wrócili bardzo zadowoleni, chwalili sobie jedzenie i standard. Podkreślili również, że niby wylecieli na Malediwy, a wokół nich byli sami Polacy Przywieźli piękne zdjęcia i właściwie na nic nie narzekali. Zresztą wystarczy rzucić okiem na ten kurort, tam jest przepieknie!

... czy Ci sie kochanie nie popierdzieliła Malta z Malediwami ... ??? ... ;-))))

Komentarz

W hotelu Ramla Bay wykupiłam opcję "widok na ogród".Ogród okazał się parkingiem z 1 palmą w dalekim tle,więc widok zupełnie nieciekawy.Mój pokój mieścił się na parterze więc trafiłam fatalnie ,ale był to już ostatni tak pokój w tej ofercie.Ci na wyższych kondygnacjach mieli lepiej.Z perspektywy czasu stwierdzam iż w pokoju przebywaliśmy bardzo mało a na balkonie wieszaliśmy ręczniki itp i nic nie zginęło.Za to wykupiliśmy sobie all i drinkowaliśmy przez cały pobyt.....No i i dostęp do wody mineralnej itp.,bar był tez na plaży aby wszystko było w zasięgu ręki.Przepiękna wyspa Gozo jest widoczna z naszej plaży,dojazd do miejsca z którego wypływa prom na Gozo trwa kilkanaście minut /to jest odległość kilku km/.Prom kursujący kilka razy na Gozo jest doskonale widoczny z hotelu.Zaskoczona byłam klimatem panującym na Malcie ,a a właściwie dość wysoka wilgotnością - jest bardzo ciepło a wysoka wilgotność potęguje wysoką temperaturę .Ale kocham takie klimaty...Jeśli jesteś zainteresowana zdjęciami z hotelu i okolic chętnie wyślę tylko podaj maila.Pozdrawiam.

Komentarz

... z Ramla Bay chyba w pierwszym planie widać Comino a dopiero w tle Ghozo ... ??

Komentarz

Tak ,Comino jest o" rzut beretem",w opcji all w hotelu Ramla Bay jest bezpłatny transport na tę wysepkę .Jeśli idzie o wieczorne animacje to brak ich w klasycznym pojęciu animacji.W barze wieczorkiem sa codziennie występy rodzimych artystów śpiewających naprawdę nastrojowo i na dość wysokim poziomie oraz co kilka dni występy w "teatrze" ponoć bardzo fajne ,ale nie zdołałam ich obejrzeć przez 2 tygodnie pobytu.....Polacy twierdzili że występy zabawne i urozmaicone.Nie było j głośnej dyskoteki i jakiegokolwiek hałasu...

Komentarz

Trwa
                              X