Ogłoszenie Ogłoszenie Module
Przerwany
Nie masz jeszcze żadnego powiadomienia.
Wakacje na Malcie Tytuł strony Module
Przenieś Usuń Przerwany
Nieskonfigurowany widget statycznego HTML Nieskonfigurowany widget statycznego HTML Module
Przerwany

Treść widgetu statycznego HTML
X
Szczegóły rozmowy Module
Przerwany
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
nowe posty

• Wakacje na Malcie

Wymyśliłam sobie, że może na Maltę... tradycyjnie chciałabym zasięgnąć informacji tych, którzy jużna takich wakacjach byli. Ciekawa jestem, jakie macie refleksje z pobytu. Dwa tygodnie to za
    dużo? Czy na Malcie można wypożyczyć "bugi"? Nie wiem, czy poprawnie nazywam otwarty czterokołowiec. Sporo tego na Kos. A rozmiary Malty raczej powinny sprzyjać takim formom.
    A może coś widzie na temat hotelu Ramla Bay Resort. Zastanawiam się nad nim. A po drugiej stronie jest Riviera Resort. Co polecacie?

... nie wszystkim odpowiada specyfika Malty ... ja wróciłem zachwycony .. byłem w Buggibie ... Buggiba Holiday Complex ... tamtych hoteli nie znam ..

Komentarz

Witaj, a możesz napisać więcej? Co Cię zachwyciło? A widziałeś tam może te odkryte czterokołówki? Jak podróżowałeś po wyspie?

Komentarz

... chyba najwieksze wrazenie robi taka mieszanka klimatów arabsko-anngielskich, z tymi wszystkimi smaczkami kolonialnymi .. no i na to wszystko nakłada sie wspaniała spuścizna po joannitach ... po La Valeccie można spacerowac bez konca, bajeczna jest ogladana z pokladu statku od strony portu .. osobna historia to Ghozo ... małe Comino z jednym hotelem ... i mikroskopijne Cominotto ... ;-)))

Komentarz

.. pytałaś o buggy .. szczerze powiem że nie pamiętam ... podróżowaliśmy autobusami liniowymi .. cudowne stare angielskie Bedfordy żółto-czerwone , a po Ghozo jeepem ..
          .. samodzielne poruszanie komplikuje jednak ruch lewostronny .. ;-)

Komentarz

Rewelacja! Polecam również; byliśmy rodziną 3 os. (dziecko 7 lat) w San Pawl Bay i wszyscy byliśmy zadowoleni, nawet córka, bo jak wiesz na Malcie nie ma piaszczystych plaż (tylko Mellieha, Golden sun). Też podrózowaliśmy autobusami (50 letnimi ). Warto zobaczyć Maltę dla porównania z innymi wyspami śródziemnomorskimi...
            Córka wraca tam w tym roku - na kurs angielskiego. Do Anglii nie chce.

Komentarz

.. małe piaszczyste plaze sa też w Golden Bay, Ghajn Tuffieha Bay i Gnejna Bay .. ;-) .. ale to maleństa w porownaniu z Melieha .. ;-) ... no i w samej Buggibie tez jest takie piaszczyste klepisko .. ;-))

Komentarz

Spędziłam w tym roku w sierpniu 2 tygodnie na Malcie w hotelu Ramla Bay .Wybór tego miejsca i tego hotelu dokonany 7 dni przed wylotem był naprawdę trafiony.Malta - pierwsze wrażenia:surowy , skalisty krajobraz ,mało zieleni ..jednym słowem rozczarowanie. Ale jak wiele osób tak i ja mogę powiedzieć że wylatując z Malty obiecałam że kiedyś tam wrócę...Bo posiada swój niespotykany gdzie indziej krajobraz ,cudowne skaliste wybrzeże ,autentycznie szmaragdową wodę w morzu - w hotelowej zatoczce temperatura wody 28 stopni.Wykupiłam wszystkie wycieczki ,które gorąco polecam,szczególne wyspe Gozo - trzeba ją zobaczyć koniecznie.W hotelu ramla Bay są dla turystow różne atrakce , można np pożyczyć rower lub pomogą pożyczyć auto.Przypominam i,ż ruch na Malcie jest lewostronny, co nam utrudniało jazdę z maltańskim kierowcą ,okrzykom przerażenia -" gdzie on jedzie " nie było końca.Hotel Ramla Bay posiada jako nieliczny piękną piaszczystą plażę,wykupilam opcję all bo tam taka możliwość istnieje,Jeśli jesteś zainteresowana hotelem pytaj o wszystko.

Komentarz

... slusznie ... ;-) ... Ramla Bay tez ma mlautką piaszczystą plażę wspólnie z Barcelo Riviera .. ;-)

Komentarz

Godny uwagi jest też ośrodek Olhuveli (http://bonvoyage.pl/rb/Komfortowy-Olhuveli-Beach---Spa,684.html). Moi znajomi byli tam rok temu - małżeństwo z 5letnim dzieckiem. Wrócili bardzo zadowoleni, chwalili sobie jedzenie i standard. Podkreślili również, że niby wylecieli na Malediwy, a wokół nich byli sami Polacy Przywieźli piękne zdjęcia i właściwie na nic nie narzekali. Zresztą wystarczy rzucić okiem na ten kurort, tam jest przepieknie!

Komentarz

ulola Napisał(a):
                      -------------------------------------------------------
                      > Spędziłam w tym roku w sierpniu 2 tygodnie na Malcie w hotelu Ramla Bay

Witaj. Hotel ma opcję z widokiem na morze i z widokiem na ogród. Jak oceniasz tę drugą? Różnica w cenie jest, a latem raczej niewiele czasu spędzamy w pokoju. Ale może jest powód do niewybierania opcji "na ogród"?
                      A atrakcje: mocno głośne wieczorem? W ubiegłym roku miałam złe doświadczenia z pokojem od strony basenu, nad którym do 3 rano trwały animacje. Wolałabym tego uniknąć.
                      Niby błahe sprawy a rzutują na zadowolenie.
                      Będę wdzięczna za odpowiedzi, tak jak dziękuję za wypowiedzi, które napisaliście a które przekonuje mnie, że wybór Malty to dobry pomysł.
                      Lubię zwiedzanire na własną rękę i we własnym tempie, więc chętnie skorzystam z Waszych doświadczeń. Jak oceniacie komunikację? Jak prosto dostaćsięna Gozo i jak tam wygląda komunikacja?

Komentarz

Autor: ItchyFeet (IP zapamiętane)
                        Data: 25 Nov 2009 - 16:34:38

Godny uwagi jest też ośrodek Olhuveli (http://bonvoyage.pl/rb/Komfortowy-Olhuveli-Beach---Spa,684.html). Moi znajomi byli tam rok temu - małżeństwo z 5letnim dzieckiem. Wrócili bardzo zadowoleni, chwalili sobie jedzenie i standard. Podkreślili również, że niby wylecieli na Malediwy, a wokół nich byli sami Polacy Przywieźli piękne zdjęcia i właściwie na nic nie narzekali. Zresztą wystarczy rzucić okiem na ten kurort, tam jest przepieknie!

... czy Ci sie kochanie nie popierdzieliła Malta z Malediwami ... ??? ... ;-))))

Komentarz

W hotelu Ramla Bay wykupiłam opcję "widok na ogród".Ogród okazał się parkingiem z 1 palmą w dalekim tle,więc widok zupełnie nieciekawy.Mój pokój mieścił się na parterze więc trafiłam fatalnie ,ale był to już ostatni tak pokój w tej ofercie.Ci na wyższych kondygnacjach mieli lepiej.Z perspektywy czasu stwierdzam iż w pokoju przebywaliśmy bardzo mało a na balkonie wieszaliśmy ręczniki itp i nic nie zginęło.Za to wykupiliśmy sobie all i drinkowaliśmy przez cały pobyt.....No i i dostęp do wody mineralnej itp.,bar był tez na plaży aby wszystko było w zasięgu ręki.Przepiękna wyspa Gozo jest widoczna z naszej plaży,dojazd do miejsca z którego wypływa prom na Gozo trwa kilkanaście minut /to jest odległość kilku km/.Prom kursujący kilka razy na Gozo jest doskonale widoczny z hotelu.Zaskoczona byłam klimatem panującym na Malcie ,a a właściwie dość wysoka wilgotnością - jest bardzo ciepło a wysoka wilgotność potęguje wysoką temperaturę .Ale kocham takie klimaty...Jeśli jesteś zainteresowana zdjęciami z hotelu i okolic chętnie wyślę tylko podaj maila.Pozdrawiam.

Komentarz

... z Ramla Bay chyba w pierwszym planie widać Comino a dopiero w tle Ghozo ... ??

Komentarz

Tak ,Comino jest o" rzut beretem",w opcji all w hotelu Ramla Bay jest bezpłatny transport na tę wysepkę .Jeśli idzie o wieczorne animacje to brak ich w klasycznym pojęciu animacji.W barze wieczorkiem sa codziennie występy rodzimych artystów śpiewających naprawdę nastrojowo i na dość wysokim poziomie oraz co kilka dni występy w "teatrze" ponoć bardzo fajne ,ale nie zdołałam ich obejrzeć przez 2 tygodnie pobytu.....Polacy twierdzili że występy zabawne i urozmaicone.Nie było j głośnej dyskoteki i jakiegokolwiek hałasu...

Komentarz

Trwa
                              X