Ogłoszenie Ogłoszenie Module
Przerwany
Nie masz jeszcze żadnego powiadomienia.
Zestawienie kwot ubezpieczeń zdrowotnych dla biur Tytuł strony Module
Przenieś Usuń Przerwany

Zobacz także Zobacz także Module
Przerwany

Porównaj oferty biur podróży na wakacje i wczasy Na-kazdy-temat-ii, wybierz ekskluzywny pakiet z wszystkim w cenie all inclusive. Atrakcyjne i tanie oferty wyjazdów last minute. Zanim wybierzesz się na wakacje przeczytaj opinie o apartamentach i hotelach.Zobacz oferty na lato 2014 firstminute do 35% taniej.
X
Szczegóły rozmowy Module
Przerwany
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
nowe posty

pit123 Napisał(a):
    -------------------------------------------------------
    > frak Napisał(a):
    > --------------------------------------------------
    > -----
    > > Widziałem taki przykład. Dziewczyna zemdlała
    > > wchodząc na Teide. Po ocknięciu się bolała
    > ją
    > > głowa i miała zawroty. Hiszpanie chcieli jej
    > > zrobić rezonans ale ubezpieczyciel nie
    > zgodził
    > > się twierdząc że nie ma takiej potrzeby. W
    > > Polsce zrobiła rezonas po odczekaniu 3
    > miesięcy.
    >
    >
    > a wojtek pisze że leczymy się z funduszu zdrowia
    > a nie z ubezpieczenia to ciekawe że zawsze
    > dostaje ubezpieczenie , więc jak to jest wojtek
    > do ciebie pytanie

Piszesz do wojtka , czy do mnie ....... mój nick to wojtek37k Zakładam , że do mnie ......
    Zacznę od tego , że trochę głupio , że nie wiesz jak to jest 8-) i oczywiscie nie jest to tak z tego powodu ,
    że ja tak piszę , tylko dlatego , że od 01 maja 2004 roku jesteśmy w UE i obowiązują nas pewne
    rozwiazania systemowe

http://www.nfz-warszawa.pl/index/ue

...... ale , jak dla mnie , to już jest mało turystyczny temat i ja już w nim , nie chcę dłużej uczestniczyć ,
    więc poszukaj informacji na innym forum , lub poproś kogoś innego o informacje , jak jeszcze czegoś
    nie wiesz , a mnie zwolnij już z wyjaśniania
    pozdrawiam

Komentarz

wojtek37k Napisał(a):
      -------------------------------------------------------
      > pit123 Napisał(a):
      > -----
      > > frak Napisał(a):
      > >
      >
      > > -----
      > > > Widziałem taki przykład. Dziewczyna
      > zemdlała
      > > > wchodząc na Teide. Po ocknięciu się
      > bolała
      > > ją
      > > > głowa i miała zawroty. Hiszpanie chcieli
      > jej
      > > > zrobić rezonans ale ubezpieczyciel nie
      > > zgodził
      > > > się twierdząc że nie ma takiej potrzeby. W
      > > > Polsce zrobiła rezonas po odczekaniu 3
      > > miesięcy.
      > >
      > >
      > > a wojtek pisze że leczymy się z funduszu
      > zdrowia
      > > a nie z ubezpieczenia to ciekawe że zawsze
      > > dostaje ubezpieczenie , więc jak to jest
      > wojtek
      > > do ciebie pytanie
      >
      > Piszesz do wojtka , czy do mnie ....... mój nick
      > to wojtek37k Zakładam , że do mnie ......
      > Zacznę od tego , że trochę głupio , że nie
      > wiesz jak to jest 8-) i oczywiscie nie jest to tak
      > z tego powodu ,
      > że ja tak piszę , tylko dlatego , że od 01 maja
      > 2004 roku jesteśmy w UE i obowiązują nas pewne
      >
      > rozwiazania systemowe
      >
      > http://www.nfz-warszawa.pl/index/ue
      >
      > ...... ale , jak dla mnie , to już jest mało
      > turystyczny temat i ja już w nim , nie chcę
      > dłużej uczestniczyć ,
      > więc poszukaj informacji na innym forum , lub
      > poproś kogoś innego o informacje , jak jeszcze
      > czegoś
      > nie wiesz , a mnie zwolnij już z wyjaśniania
      > pozdrawiam

to co piszesz to ma zastosowanie przy wyjazdach samodzielnych a nie organizowanych przez biuro cały czas mylisz pojecia , temat dotyczy ubezpieczenia z biura a wyjazdy zagraniczne ,

Komentarz

pit123 bzdury piszesz ..... ale jak napisałem poprzednio , więcej argumentował nie będę .

Komentarz

Wojtek masz rację, ale niestety tak jak u nas leczenie na fundusz ma ogromne wady. Mając polisę jesteś klientem żyłą złota dla szpitala i prędzej więcej zrobią niż potrzebujesz niż odeślą Cię z kwitkiem. Na fundusz możesz korzystać tylko w krajach UE, do tego musisz się pofatygować po EKUZ, i mieć stałą umowę lub własną firmę z systematycznie opłaconą składką. Polisy choć mają mniejsze kwoty to mają szerszy zakres "usług". Z tego co mi wiadomo EKUZ nie obejmuje również przedłużenia pobytu hotelowego i wyżywienia jeżeli takie są zalecenia lekarza (polisa obejmuje nawet w standardzie) ani kosztów powrotu do kraju jeżeli przez leczenie "przegapiłeś" swój lot, więc po wyjściu ze szpitala czekasz na powrót do zdrowia i kupujesz bilet na własny koszt.

Tak więc przezorny zawsze ubezpieczony, jeżeli nie stanowi to problemu to warto pobrać EKUZ + mieć w pakiecie z wycieczką obowiązkowe ubezpieczenie. Zawsze po udzieleniu pierwszej pomocy, operacji itd. przez najbliższą placówkę, można wyrazić chęć przeniesienia na pobyt leczniczy do placówki leczącej na fundusz. Wówczas nawet jak polisa wyczerpie limit to dalsze leczenie będzie już na fundusz bez limitu.

Przewaga polisy nad EKUZ:
          - EKUZ gwarantuje dostęp jedynie do placówek, które mają umowy z tamtejszymi odpowiednikami NFZ. Natomiast w ramach polisy możliwy jest też dostęp do placówek prywatnych.
          - W niektórych krajach obowiązuje tzw. współodpłatność, czyli konieczność pokrycia części kosztów pobytu w szpitalu lub leczenia lekarza przez posiadacza EKUZ. Z polisy ubezpieczeniowej pokrywane są całe koszty leczenia.
          - Z EKUZ, trzeba na własną rękę szukać i organizować pomoc lekarską, a posiadaczom polisy pomaga w tym operator call center i przedstawiciel firmy na miejscu.
          - EKUZ trzeba potwierdzić w instytucji będącej odpowiednikiem polskiego NFZ za granicą. Niestety brakuje ich w miejscowościach turystycznych.
          - Z polisy można pokryć dodatkowe koszty związane z nagłą chorobą ubezpieczonego np. noclegów i odwiedzin kogoś z rodziny lub opieki na dziećmi i ich powrotu do domu.

Jakby ktoś chciał coś więcej wiedzieć to poniżej link:http://www.urloplany.pl/title,Jak_sie_leczyc_za_granica,pid,110.html

Komentarz

Wojtek masz rację, ale niestety tak jak u nas leczenie na fundusz ma ogromne wady. Mając polisę jesteś klientem żyłą złota dla szpitala i prędzej więcej zrobią niż potrzebujesz niż odeślą Cię z kwitkiem. Na fundusz możesz korzystać tylko w krajach UE, do tego musisz się pofatygować po EKUZ, i mieć stałą umowę lub własną firmę z systematycznie opłaconą składką. Polisy choć mają mniejsze kwoty to mają szerszy zakres "usług". Z tego co mi wiadomo EKUZ nie obejmuje również przedłużenia pobytu hotelowego i wyżywienia jeżeli takie są zalecenia lekarza (polisa obejmuje nawet w standardzie) ani kosztów powrotu do kraju jeżeli przez leczenie "przegapiłeś" swój lot, więc po wyjściu ze szpitala czekasz na powrót do zdrowia i kupujesz bilet na własny koszt. Na EKUZ nie masz też transportu sanitarnego do kraju. Musisz tam zostać aż będziesz wyleczony (i płacisz za pobyt) lub opłacić taki transport na własny koszt (i tutaj znów kłania się dla większości kredyt na kilkanaście tys. euro jak nie więcej).

Tak więc przezorny zawsze ubezpieczony, jeżeli nie stanowi to problemu to warto pobrać EKUZ + mieć w pakiecie z wycieczką obowiązkowe ubezpieczenie. Zawsze po udzieleniu pierwszej pomocy, operacji itd. przez najbliższą placówkę, można wyrazić chęć przeniesienia na pobyt leczniczy do placówki leczącej na fundusz. Wówczas nawet jak polisa wyczerpie limit to dalsze leczenie będzie już na fundusz bez limitu.

Przewaga polisy nad EKUZ:
            - EKUZ gwarantuje dostęp jedynie do placówek, które mają umowy z tamtejszymi odpowiednikami NFZ. Natomiast w ramach polisy możliwy jest też dostęp do placówek prywatnych.
            - W niektórych krajach obowiązuje tzw. współodpłatność, czyli konieczność pokrycia części kosztów pobytu w szpitalu lub leczenia lekarza przez posiadacza EKUZ. Z polisy ubezpieczeniowej pokrywane są całe koszty leczenia.
            - Z EKUZ, trzeba na własną rękę szukać i organizować pomoc lekarską, a posiadaczom polisy pomaga w tym operator call center i przedstawiciel firmy na miejscu.
            - EKUZ trzeba potwierdzić w instytucji będącej odpowiednikiem polskiego NFZ za granicą. Niestety brakuje ich w miejscowościach turystycznych.
            - Z polisy można pokryć dodatkowe koszty związane z nagłą chorobą ubezpieczonego np. noclegów i odwiedzin kogoś z rodziny lub opieki na dziećmi i ich powrotu do domu.

Jakby ktoś chciał coś więcej wiedzieć to poniżej link www.urloplany.pl/title,Jak_sie_leczyc_za_granica,pid,110.html

Komentarz

Oczywiście nie dotyczy to najczęściej wybieranych kierunków: Egiptu, Turcji, Tunezji.

Komentarz

.

Komentarz

Trwa
                X