Ogłoszenie Ogłoszenie Module
Przerwany
Nie masz jeszcze żadnego powiadomienia.
Prawda o Turcji- tzn. Riwierze Tureckiej, czyli RIWIERA TURECKIEJ TANDETY... Tytuł strony Module
Przenieś Usuń Przerwany

Zobacz także Zobacz także Module
Przerwany

Porównaj oferty biur podróży na wakacje i wczasy Na-kazdy-temat, wybierz ekskluzywny pakiet z wszystkim w cenie all inclusive. Atrakcyjne i tanie oferty wyjazdów last minute. Zanim wybierzesz się na wakacje przeczytaj opinie o apartamentach i hotelach.Zobacz oferty na lato 2014 firstminute do 35% taniej.
X
Szczegóły rozmowy Module
Przerwany
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
nowe posty

ja się zgodzę po części z Waszymi tu opiniami, ale tez i z tym, co napisane jest w tym artykule!
    Turcja- to arcyciekawy kraj na wakacje!- ale riwiera- jako miejsce..... rzeczywiście nie porywa!
    Ja jestem fanka zwiedzania, zabytków, a tam nie za bardzo jest co zwiedzać!
    Byłam 2 tygodnie pobytowo! i jakoś chciałam zakleić ten czas wycieczkami, i niestety nie ma tam zbyt dużego wyboru! ( w Kapadocji i Pammukale byłam, bedąc na objazdówce) ; wykupiłam tam wszystkie wycieczki jakie były łącznie z Anamur i Sapadere, i przez kilka ostatnich dni nie miałam juz co robić! (nie jestem typ plażowicza)!
    Bedąc jeszcze wcześniej w Turcji egejskiej ( a raczej Licyjskiej- byłam za to zachwycona! i usatysfakcjonowana jako turystka! ilością ciekawych miejsc...!)- tam 2 tygodnie przeleciały mi jak z bicza!
    (pomijając już fakt, że Oludeniz w porównaniu z Alanyą wydaje się prawdziwym Rajem na Ziemii!)

Powiem tak: TURCJA- to zachwycający kraj! pełen zabytków, słońca, wspaniałych plaż, hoteli, wyśmienitej kuchnii, serdecznych ludzi, ale i tandety, kiczu i bylejakości!- jak w większości wakacyjnych kurortów!
    Tylko, że do Turcji Egejskiej na pewno jeszcze wrócę!, a na riwierę już NIE !

Komentarz

To prawda, że W Turcji Egejskiej jest więcej historycznych miejsc do zwiedzania, zwłaszcza w okolicach Kusadasi, ale artykuł nie dotyczył zabytków a cisnął na Rivierę, że jest skupiskiem kiczu i tandety...wręcz jest "stolicą światowej tandety" i Turcy przejadą się na tym bo ludzie nie chcą tam wracać bo im się nie podoba...a są to słowa mocno na wyrost. Jedyne z czym bym się mogła zgodzić w kwestii kiczu...to miasteczka hotelowe w pobliżu Antalyi budowane na kształt Kremla czy Tytanika..ale o nich autorka zapomniała, a to byłby jej najsilniejszy argument Podróbki ręczników są w całej Turcji, czy to w Alanyi czy Marmaris a nawet Oludeniz.

Kończąc już dyskusję w tym temacie dodam tylko jedno....
      Stwierdzenie "Tak dumni ze swej narodowości i pięknego kraju Turcy zapomnieli już, że kiedyś turyści odwiedzali ich kraj właśnie ze względu na jego odmienność i niezwykłą kulturę" to w ogóle jakaś kpina. Kiedyś to tam pasjonaci zabytków antycznej kultury jeździli...Teraz Turcja jest potęgą turystyczną. Właśnie z tym całym kiczem, wielkimi hotelami i dyskoteką w porcie. Turysta zwiedzający do danego miejsca nieprędko wraca i inwestowanie w niego to kiepski biznes. Wraca ten, kto przy okazji pobytu rozrywkowego ma szansę zobaczyć jakiś zabytek, ładnie przyrodniczo miejsce...I to on jest wartościowym "turystą" dla Turcji. Dlatego "Dzisiaj- ściągających na Riwierę Turecką urlopowiczów - zastany obraz rzadko kiedy zachęci do powrotu, wszak podobne miejsca mogą znaleźć również w innych krajach"....jest kompletną bzdurą. Jak ktoś nie jedzie głównie zwiedzać a wypoczywać, to właśnie Riviera jest idealnym miejscem żeby wracać. Jest tanio, są szerokie plaże, każdy głodny znajdzie coś dla siebie bo są knajpy z kuchniami z całego świata, są idealne warunki do uprawiania sportów wodnych, jest ogromny wybór wśród zróżnicowanej oferty hotelowej, jest świetna, masowa komunikacja, są dyskoteki i puby, są atrakcje typu: wesołe miasteczko, aquapark, delfinarium, rejsy stateczkami, spływy pontonowe, jest park, jest promenada....Idealnie Turcy wykorzystali potencjał tego regionu. Z regionu ubogiego w stosunku do reszty kraju w zabytki zrobili wielkie centrum turystyczne. Z zabytkow niepopularnych jeszcze niedawno wśród statystycznego Kolwalskiego zrobili atrakcje turystyki masowej. Ludzie jadą do amfiteatru w Side bo to jest standard i skoro jest to tanie, wszyscy jadą...i taki Kowalski chociaż w d...e ma kulturę antyczną i nie ma pojęcia o co w tym wszystkim chodzi...jedzie na tą wycieczkę bo to jest norma jak pójście na plażę. Dzięki temu zarabiają na pozostałościach po swoim historycznym wrogu + szerzą wiedzę z historii wśród ludzi zazwyczaj nie interesujących się tym.

Autorka chyba zapomniała, że na turystykę składa się nie tylko "cepelia" i zabytki a cała infrastruktura turystyczna. To, że to się czasem kłóci nic na to nie poradzimy...McDonalds obok tradycyjnej restauracji tureckiej W Alanyi jest tak samo kiepskim zestawieniem jak żółte porche zaparkowane pod zabytkową kamienicą w Krakowie...Nikt nie będzie likwidował fast foodów skorą jest na nie popyt, tak samo jak nikt nie będzie śmigał dorożką kiedy może mieć porche. Ale czy jest to kicz i tandeta? Nie - to jest współczesność i odpowiedź na aktualnie ludzkie potrzeby...

Komentarz

lol Napisał(a):
        -------------------------------------------------------
        > sharmi Napisał(a):
        > --------------------------------------------------
        > -----
        > > Artykuł po prostu opisje turecką riwierę i
        > jest
        > > w pełni trafiony w sedno,tak tam naprawdę
        > > jest.Dla mnie osobiście na riwierze nie ma nic
        > co
        > > by mnie zachwyciło,pełno kiczu dookoła.
        > > Byłam,widziałam,odpoczełam na leżaczkach i
        > > więcej nie pojadę
        >
        >
        > ale Sharm, ktore jest takie samo jestes zachwycona
        > DD
        Takie samo????Egipt i Turcja to nie jest to samo to są dwa różne kraje.Mnie się riwiera nie podoba za to Sharm bardzo i mam prawo do własnego zdania

Komentarz

Prawda Turcja jest piękna, jest co zwiedzać. Jedno co mnie denerwuje na zorganizowanych wycieczkach to bardzo mało czasu na zwiedzanie zabytków, za to ( nie wiem po co) odwiedzanie daremnych fabryk np złota, skór itp

Komentarz

Ja nie wiem kurczę z kim wy na fakultety jeździcie....ciągle słyszę, że wszystkich wysyłają do "fabryk" i sklepów...Byłam już naprawdę na dziesiątkach fakultetów i nigdzie nas nie ciągnęli na siłę do sklepów. Raz byliśmy w Egipcie w muzeum papirusów (ale koleś pokazywał jak się je robi, bez naciągania itd, ceny były na szybach i raczej nie liczyli, że ktoś je kupi bo kosztowały więcej niż sama wycieczka do Egiptu) i raz w Turcji byliśmy w domu mody skórzanej i to na prośbę uczestników wycieczki. Kto chciał szedł, reszta miała czas wolny w tej miejscowości. W Turcji też byliśmy w tkalni. Wszędzie oprowadzał nas miejscowy "przewodnik" i każde z tych miejsc było ściśle związane z kulturą danego kraju więc poniekąd miały prawo być w programie wycieczki. Za każdym razem przewodnik polecał zainteresowanym zabrać numery kontaktowe, e-maile do tych firm i przełożyć zakup na później. Do dzisiaj żałuję, że zlałam poradę przewodnika, bo chętnie bym skorzystała z oferty tej tureckiej tkalni. Teraz jak szukam tkanin do mieszkania to krew mnie zalewa taką tandetę u nas oferują...lub właśnie te tureckie ale 3xdrożej i w ubogiej różnorodności.

Komentarz

A prawda jest taka ,że czy to Turcja, czy Egipt czy inny kraj- to dobrze ktoś tu juz napisał: znaczna wiekszość tych "pseudo turystów" głęboko w d..... ma te wszystkie zabytki, kulturę, spóściznę, itd!
              Jest im rybka gdzie jadą, ale:
              - ma byc tanio!
              - ma byc ciepło!
              - ma być all inclusive
              - plaża, bar, dyskoteka!
              - i ma byc duzo badziewia!

Kochamy bazary, targi i inne takie kiczowate tandety! Dużó, tanio, kolorowo! I o to chodzi!
              a do tego wszystkiego jeszcze koniecznie modna lustrzanka ( która i tak połowa nie umie robic zdjęć), aby się było można po powrocie przed rodzinką i znajomkami pochwalic "wypasionymi" w ich mniemaniu wakacjami!
              Ręczę wam- że 90% egiptomaniaków- nie powie wam więcej jak 3 zdania na temat historii i zabytków tego kraju!
              Podobnie w Turcji- wszyscy jada do Efezu- nikt o nim nie wie więcej niż po 3 fakty!, wiekszość nie słucha nawet na wycieczkach tego coo mówi przewodnik, bo maja to głeboko w d......!
              Śmiech na sali!

Komentarz

"Podobnie w Turcji- wszyscy jada do Efezu- nikt o nim nie wie więcej niż po 3 fakty!,"
                Optymista

Komentarz

a jak zadam pytanie..tutaj piszącym.... wyśmiewającym sie.. z nas lub i z siebie....
                  to jakie tytyły wcześniej zakupili... do jakiego kraju..
                  .. zechcą odpowiedzieć...

Komentarz

nie rozumiem twojego pytania...

Komentarz

r.p.1 Napisał(a):
                      > a jak zadam pytanie..tutaj piszącym....
                      > wyśmiewającym sie.. z nas lub i z siebie....
                      > to jakie tytyły wcześniej zakupili... do jakiego
                      > kraju..
                      > .. zechcą odpowiedzieć...

co to za bełkot?
                      sprecyzuj pytanie po polsku? bo to jakis obcy język jest!

Komentarz

Może chodzi o przewodniki? Tytuły przewodników? Jak o to, to nie muszę kupować mam kilkunastotomową encyklopedię turystyczną.

Komentarz

sharmi Napisał(a):
                          > lol Napisał(a):
                          > -----
                          > > sharmi Napisał(a):
                          > >
                          >
                          > > -----
                          > > > Artykuł po prostu opisje turecką riwierę i
                          > > jest
                          > > > w pełni trafiony w sedno,tak tam naprawdę
                          > > > jest.Dla mnie osobiście na riwierze nie ma
                          > nic
                          > > co
                          > > > by mnie zachwyciło,pełno kiczu dookoła.
                          > > > Byłam,widziałam,odpoczełam na leżaczkach
                          > i
                          > > > więcej nie pojadę
                          > >
                          > >
                          > > ale Sharm, ktore jest takie samo jestes
                          > zachwycona
                          > > DD
                          > Takie samo????Egipt i Turcja to nie jest to samo
                          > to są dwa różne kraje.Mnie się riwiera nie
                          > podoba za to Sharm bardzo i mam prawo do własnego
                          > zdania