Ogłoszenie Ogłoszenie Module
Przerwany
Nie masz jeszcze żadnego powiadomienia.
SŁOWACJA- gdzie najlepiej??? Tytuł strony Module
Przenieś Usuń Przerwany

Zobacz także Zobacz także Module
Przerwany

Porównaj oferty biur podróży na wakacje i wczasy Slowacja, wybierz ekskluzywny pakiet z wszystkim w cenie all inclusive. Atrakcyjne i tanie oferty wyjazdów last minute. Zanim wybierzesz się na wakacje przeczytaj opinie o apartamentach i hotelach.Zobacz oferty na lato 2014 firstminute do 35% taniej.
X
Szczegóły rozmowy Module
Przerwany
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
nowe posty

• SŁOWACJA- gdzie najlepiej???

Witam.Mam pytanie dotyczące Słowacji,tzn.czy ktoś ma jakieś namiary na fajną i niedrogą kwaterę prywatną w okolicach Liptovskiego Mikulasza?Dziękuję za wszelkie informacje. Pozdrawiam,Justyna.

~justa78 napisał(a):

> Witam.Mam pytanie dotyczące Słowacji,tzn.czy ktoś ma jakieś
    > namiary na fajną i niedrogą kwaterę prywatną w okolicach
    > Liptovskiego Mikulasza?Dziękuję za wszelkie informacje.
    > Pozdrawiam,Justyna.
    Cześć
    W maju (długi weekend) br. byliśmy w Besenovej. Jechaliśmy w ciemno. Znaleźliśmy prywatną kwaterę w odległości ok. 100 m od ciepłych źródeł. Można było płacic w złotówkach. Starsza pani wzięła 30 zł od łebka. Adresu niestety nie pamiętam, ale od głównego skrzyżowania w kierunku źródełek są same prywatne kwatery, w drugą stronę też. Znajomi wylądowali w zwykłych pakamerach - wstawione łóżka piętrowe, lodówka. Ubikacja z łazienką na zewnątrz - warunki spartańskie - płacili 20 zł. Nam się podobało, można było się pomoczyć w żródełkach i pojeżdzić po Słowackich tatrach - mniej zadeptane niz nasze i ładniejsze - ale to tak na marginesie.
    Pozdrawiam

Komentarz

Cześć.
      Bardzo Ci dziękuję za info.Teraz już wiem gdzie się kierować.Kwaterę na pewno jakąś się znajdzie.

Pozdrawiam.

Komentarz

Czesc! Polecam Ci wybór kwatery ze strony www.limba.com W zeszłym roku zarezerwowałam sobie wczasy na kwaterze w Liptovskim Mikulaszu w dzielnicy domków jednorodzinnych 1 km od samego centrum (śliczne miasteczko) i 3 km od Tatralandii. W zeszłym roku płaciliśmy 21 zł od os. za noc, ale widzę, że już w tym roku podniósł gość cenę i nocleg już kosztuje 54 zł/os. Ale poszukaj na tej stronce innych kwater. Każda z nich ma opis jak dalego jest od centrum miasteczka itp. Jak masz jakieś pytania to chętnie odpowiem.
        Pozdrawiam

Komentarz

Witaj Aasik!
          Dziękuję Ci bardzo za radę.Na pewno stronę obejrzę.Jeśli mogę jeszcze pytanie o Tatralandię,tzn.jaka cena za wstęp,czy są bilety rodzinne.I czy gdzieś w okolicy można się popluskać nie płacąc?Dzięki.

Pozdrawiam,Justyna.

Komentarz

http://www.privat.eub.sk/kontakt.htm
            Fajna kwaterka. Byłem tam w poprzedni weekend majowy. Z budynku widać Tatralandię. Mili właściciele.

Komentarz

Witaj!
              Ceny biletów wstępu i opis wszystkich atrakcji TATRALANDII znajdziesz na stronce:
              http://www.tatralandia.sk/pdf/aqua_letopl.pdf
              Warto pojechać tam po również po 17.00, gdyż bilety są wtedy dużo tańsze i kosztują 350 SK, a całodzienny 490 SK. Jeśli chciałabyś spędzić cały dzień w Tatralandii to możesz wykupić całodzienny bilet ze wstępem do miasteczka Western City - całość za 640 SK na wieczorny występ z pokazem westernowskich wyczynów na arenie, odgrywaniem scenek, pokazem wybuchów dynamitu. W tym "miasteczku" możesz też odpocząć przy zimnym piwku, zjeść coś ciepłego. Mimo, iż nie jesteśmy ju dziećmi, czas spędzony w tym westernowskim miasteczku był bardzo udany, odmienny od codzienności - można przenieśc się w czasie :-)
              Będąc w Liptowskim Mikulaszu możesz też pojechać do Liptovskiej Mary- sztucznego jeziora, gdzie możesz korzystać z kąpieli, wypożyczyć sprzęt wodny, poopalać się na trawce. Niestety nie pamiętam czy tam płaciliśmy za wstęp, ale jeśli nawet to napewno jest to jakaś symboliczna kwota.
              POLECAM !!!

Komentarz

Plaża i wyporzyczalnia sprzętu przy Liptovskiej Marze jest prawie na przewciw kwatery do której wyżej podałem link.

Komentarz

hej, a jaka cena była za dobe?

Komentarz

witam

Bylam w maju w liptowskim Mikulasu i nie polecam tego miejsca. Duzo bardziej przytulna miejscowoscia sa rejony doliny demianowskiej-ladnie otoczone gorami i lasami priwaty czy pensonaty-duzy wybor..niedaleko do jaskin i na hopok.Ale twoj wybor.

W liptowskim co kawalek sa privaty wiec nawet w ciemno cos znajdziesz..co do basenow-to moze sie zdazyc ze nie wejdziesz wogole-tak bylo w moim przypadku w maju-brak wolnych miejsc w przebieralni..kilkadziesiat ludzi czekajacych,jezeli chcesz sie zalapac to idz wczesnie rano na caly dzien..

Co do strony gdzie mozna znalesc noclegi to www.spanie.pl wpisujac miejscowosc mozesz zamiescic swoje ogloszenie i to ty bedziesz dostawac ogloszenia od slowakow ze stronami i tel..nie musisz grzebac w necie..

PS. Proponuje zabrac ze soba duzo zywnosci z Polski jezeli beda to noclegi bez wyzywienia..w najwiekszym hipermarkecie w mikulasu pustki..a o owocach i warzywach to zapomniej..jedynie co tanie to piwko i wodka ;-)w malych sklepikach ale na tym sie zyc nie da..'-(

Jedym slowem widoki piekne ale klimaty nie dla mnie

Jezeli masz jakies ptanie to sluze pomoca..

Komentarz

Witaj.Dzieki za info.Mam pytanko jeszcze gdzie przekraczałaś granicę?Ja jadę ze śląska.Którędy najszybciej.Jak pamiętasz miejscowości przez które przejeżdżałaś ,to możesz napisać.
                      Dzięki , pozdrawiam.

Komentarz

po obejżeniu stroy tatralandii w głowie się kręci. czy mozna prosić o zwięzła, osobstą relacje z tego miejsca, ze szczególnymn uzwględnieniem cen zakwaterowania i wstępu na baseny/atrakcje/. co szcegółnie warte polecenia? Co oferują poszcególne rodzaje zakwaterowania itp.?

Komentarz

Cześć!
                          Co prawda pytanie nie do mnie, jednakże odnośnie przekroczenia granicy (jestem ze Górnego Śląska), nie wiem czy ty też z tego?. W kierunku na Słowację przekraczałem granicę w różnych miejscach i moje spostrzeżenia:
                          1. Nie ma idealnego dojazdu,
                          2. Nie polecam w żadnym wypadku Łysej Polany, lato to prawdopodobieństwo ogromnych korków (przećwiczyłem na własnej skórze), zresztą co chwilę o tym mówią i piszą media
                          3. ****izując wszystkie dojazdy, najbardziej mi leżała trasa do przejścia granicznego w Chyżnem, a jechałem wg trasy Katowice - Oświęcim - Wadowice - Sucha Beskidzka - Jordanów - Spytkowice - Jabłonka - Chyżne - Trestena - potem już w zależności co wybierzesz.
                          4.Można również tak: Katowice - Bielsko Biała - Żywiec - Zwardoń (przejście) - Rabca - i dlalej w zależności od miejsca przeznaczenia. Jest to teoretycznie najkrótsza trasa, ale bywają niespodzianki na trasie do Bielska i potem do Żywca(korki, zwężenia) kilka razy do Bielska zamiast 40 min. jechałem 1,5 godz.
                          5.Jechałem również przez Cieszyn, do Czech, potem do przejścia czesko-słowackiego, a to już tak bardzo turystycznie, co chwile postój itd.
                          6.Otwórz stronę interia.pl a potem zakładkę mapy, zaznacz pkt startowy i docelowy, a zobaczysz wybraną przez komputer trasę.
                          pozdrawiam

Komentarz

kwater poszukac jeszcze mozna na www.liptov.sk

Komentarz

kwater poszukac jeszcze mozna na liptov.sk

Komentarz

Trwa
                              X