Ogłoszenie Ogłoszenie Module
Przerwany
Nie masz jeszcze żadnego powiadomienia.
Okolica (Pattaya) Tytuł strony Module
Przenieś Usuń Przerwany
Nieskonfigurowany widget statycznego HTML Nieskonfigurowany widget statycznego HTML Module
Przerwany

Treść widgetu statycznego HTML
X
Szczegóły rozmowy Module
Przerwany
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
nowe posty

Moi teściowie jadą w styczniu do Pattaya - hotel Garden Beach Resort - ładnie połozony, nad morzem , nieco na północ.
    Wyjazd z niemieckiego biura, wylot z Berlina - taniej niz z Polski :-)
    Ktos jeszcze w tym czasie bedzie w Pattaya?

Komentarz

Pattaya nie jest najlepszym miejscem do relaksującego wypoczynku. Najlepsza Plaża w Jomtien też nie jest taka rewelacyjna jak na okolicznych wyspach. Cała zastawiona płatnymi leżalkami i pełna sprzedawców różnych smażonych wynalzaków. Proponuję na pobyt przenieść się na Koh Samet. Ok. 70 km od Pattaya. Pattaya to stolica ****u całej Azji. Na pewno warto zobaczyć w 2-4 dni, ale wypoczynek polecam w bardziej spokojnym i urokliwym miejscu ))

Pozdrawiam,
      Michał.

Komentarz

Witam,
        będę w Jomtien w dniach 13-20.01.2008, drugi tydzień urlopu spędzam na Phuket.

Proszę o namiary na jakieś biuro organizujące wycieczki do Bangkoku i Ayuthaya. Najchętniej bym je połączył w jedną 2-dniową wyprawę z noclegiem w Bangkoku, co by nie tracić czasu na przejazdy. Optymalnie byłoby z polskim przewodnikiem, ale może być po niemiecku lub angielsku.
        A może ktoś doradzi jak samemu zorganizować taki wypad?

Pozdrawiam
        Tomasz

P.S.: Czy znajdzie się ktoś, kto w tym samym czasie będzie w Pattaya/Jomtien?

Komentarz

Mani ma racje Pattaja to nie jest miejsce do wypoczynku tylko raczej rozrywki. Proponowałabym organizować sobie codziennie wyjazdy na pobliskie wyspy szybkimi łodziami. Naganiacze stoją na nabrzeżu w każdy dzień i nie ma z tym żadnego problemu. Koszt to około 300 batów od osoby w zależnosci od ilosci osób i wielkosci łodzi. Podróz trwa 20 minut. Łódź czeka na Was na wyspie i odpływacie o umówionej godzinie.
          Plaża i woda w Pattaya jest raczej niezachecajaca do kapieli i plażowania poprostu jest brudna , pełna śmieci. Moze lepiej jest w Jomtien, nie byłam tam. Pobliskie wyspy sa naprawde godne polecenia, super woda - czysta i ciepła i fajny klimat.
          Znowu jeżeli ktos rozważa pobyt na wyspie Koh Samet to musi brać pod uwage to że po 17 juz sie z niej nie wydostanie jest problem z wyjazdem wieczorem, trzeba załatywic sobie nocleg w Pattaya. Tak opowiadali nam ludzie którzy byli stacjonarnie na tej wyspie. Odległośc od Pattaya 70 km i jeszcze trzeba dopłynąc łodzia 20-30 min. Ta wyspa jest piekna , piasek i woda jak na karaibach. Sama miałam problem przed wyjazdem i moje pytania pozostały bez odpowiedzi. Pytajcie jak macie watpliwosci.
          Pozdrawiam

Komentarz

A czy Pattaya to dobre miejsce na zakupy? Obawiam się, że niestarczy mi czasu na nie w Bangkoku. I co warto kupić?

Komentarz

Teraz mysle że w Tajlandii trzeba kupować to co sie podoba od razu i nie odkładac na później. Podstawa to oczywiscie targowanie które doprowadza do szału bo nic nie można kupić normalnie. Koszulka / diesel, bilabong, lacoste D&G / kosztuje około 150-200 batów a jak sie pytasz o cene początkowo sprzedawca podaje 450. W Pattaya nie ma problemu z zakupami, kupisz to samo co Bankgoku mówie o ciuchach, polecam Maike shop po lewej jakies 50 metrów przed Waker Street. Sprzetu sie nie opłaca jest droższy i bez gwarancji, mielismy problem z kupnem karty SD do kamery, w końcu kupilismy ja w Birmie. Wszedzie pełno podróbek i tandety trzeba uważać na jakośc. Ktos wcześniej pisał że jedzenie jest super tanie. Ja tego bym nie powiedziała. Jedlismy kolacje w restauracjach / nie kupowalismy jedzenia ze straganów / i przeciętny koszt obiadu / stek z kurczaka, ryż surówka / wachał się w granicach 200 bat. /18-20 zł / więc żadna taniocha, do tego piwo jak dla mnie bardzo drogie male 90-120 batów duże 150 batów . A wiadomo chłop na jednym nie poprzestaje. Łatwo policzyc że kolacja dla 2 osób wychodziła mniej wiecej ok 800-1000 batów. Nie przypominam sobie żebysmy zapłacili mniej za kolacje niż 800 batów. W naszym hotelu Siam Bays można było wykupić obiadokolację z owocami morza za 790 batów/ dzień. Ale jedzenie było super. Pod względem jedzenia Pattaya jest droga , nastawiona na zachodniego turyste. Najtańsze i najsmaczniejsze jedzenie / owoce morza / było koło targu w Chian Mai. Nigdzie indziej nie smakowały tak dobrze krewetki, kalmary, ostrygi i langusta jak własnie tam. Naprawde polecam to miejsce. Langusta kosztowała tam 800 batów.

Komentarz

Dzięki
                A czy są jakieś lepsze centra handlowe z odzieżą?

Komentarz

Tak jest kilka dużych CH. Nie ma obawy , zakupy jest gdzie robić. Życze miłego pobytu, strasznie zazdroszcze wjazdu do Tajlandii, chetnie bym tam wróciła.

Komentarz

Ja czekałam na wyjazd do Tajlandii kilka lat Już nie mogę się doczekać

Komentarz

A nie wiecie jak wygląda sprawa ze złotem? Potrzebuje jakiś medalik dla chłopca na prezent na komunie.

Komentarz

Jest masa jubilerów, ale nie interesowałm sie złotem. Napewno cos kupisz ciekawego.

Komentarz

Trwa
                        X