Ogłoszenie Ogłoszenie Module
Przerwany
Nie masz jeszcze żadnego powiadomienia.
co zabrac do Turcji? Tytuł strony Module
Przenieś Usuń Przerwany

Zobacz także Zobacz także Module
Przerwany

Porównaj oferty biur podróży na wakacje i wczasy Turcja, wybierz ekskluzywny pakiet z wszystkim w cenie all inclusive. Atrakcyjne i tanie oferty wyjazdów last minute. Zanim wybierzesz się na wakacje przeczytaj opinie o apartamentach i hotelach.Zobacz oferty na lato 2014 firstminute do 35% taniej.
X
Szczegóły rozmowy Module
Przerwany
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
nowe posty

• co zabrac do Turcji?

Wybieram sie z żoną i moim 4-letnim synem do Alanya 21.06 . Hotel wersja ALL. Co mam zadrac ze sobą? Jade tam pierwszy raz . Prosze o pomoc!

Cześć!

Musisz zabrać to co normalnie zabiera się do ciepłego kraju!!! Kostium kąpielowy, krem do opalania o duzym filtrze, dobrze jest mieć coś na komary, bo wieczorami daja mocno się we znaki (my mieliśmy wit B i troche pomagało, a po 4 dniach juz się przyzwyczailiśmy). Jedzonko w Turcji jest raczej dobre ale nie zaszkodzi mieć cos na dolegliwości żołądkowe! Nie wiem co jeszcze Ci napisać, bo nie napisałeś o co Ci dokładnie chodzi (czy o kasę, czy o ubranie, czy jedzonko dla dzieci w słoiczkach???) Sprecyzuj to może będę mogła Ci pomóc!
    Pozdr

Komentarz

chodzi mi o wszystko! Nie bylem jeszcze w Turcji wiec nic nie wiem! Jaka kase wziasc euro czy dolary i ile? Jakie ubrania ? Co z wycieczkami fakultatywnymi? Warto?

Komentarz

Oj, jak dziecko
        wystarczy wziąć uśmiech i dobry humor
        Turcja niczym nie różni się od Polski, no może temperaturą.
        Jeśli chodzi o ubrania, im mniej weźmiesz, tym lepiej. Tylko krótki rękaw. Jak Ci czegoś zabraknie, dolmuszem do centrum i t-shirt za 1-3 usd.
        Kremy do opalania z mocnym filtrem na pierwszy tydzień, na drugi tydzień wystarczy 12, 8 i koniecznie jakiś krem lub piankę od poparzeń, jak zauważysz mocne zaczerwienienie po opalaniu smaruj się tym na noc, budzisz się i nic Cię nie piecze. Lekarstwa: na bóle głowy, żołądka i tu polecam nifuroksazyd.
        Kasa: z opcją all nie wydasz wiele, czy weźmiesz usd czy euro, nie ma różnicy, po przeliczeniu wychodzi na to samo. Ja jednak jestem zwolennikiem usd, w wielu miejscach spotkałem się z zasadą 1 usd lub 1 euro, np. w barze hotelowym kupując mocniejsze trunki. Miłych wakacji.

Komentarz

aaa, wycieczki : aquapark- z myślą o szkrabie, warto ; boat tour- rejs statkiem też gorąco polecam, rafting ( ale tu obawiam się że 4-o latek.... ), Kapadocja i Pammukale wiążą się z długą jazdą autokarem i są męczące, dziecka bym na nie nie ciągnął. Tyle

Komentarz

Kase najlepiej zabrac rozna, troche euro i dolarow..jak juz wczesniej ktos wspomnial (nawet kilka razy) to za wize oplacasie zaplacic w euro, bo wychodzi taniej...na miejscu i tak najlepiej wymienic na liry tureckie, bo taniej wychodzi jak za cos placisz. Wazne, zeby wymieniajac dobrze przyjzec sie kursom i pochodzic od kantoru do kanroru, bo mozna niezle stracic wymieniajac w pierwszym lepszym miejscu (ale to dotyczy kazdego kraju, nie tylko Turcji). Co do pieniedzy, to zalezy to wszystko od Twoich indywidualnych predyspozycji, jedni potrafia wydac fortune, inni sa bardziej oszczedni...najlepiej wyposrodkowac. Wiadomo, ze jesli chcesz kupic skore, zloto lub poszalec w "centrum" to musisz sie liczyc z wiekszymi wydatkami, jesli jednak masz umiarkowany poziom szalenstwa, kasy nie potrzeba zbyt wiele. Turcy czesto winduja ceny wedlug swoich upodoban, trzeba na to uwazac, bo to, ze dzis woda mineralna w pobliskim sklepie kosztuje 1,5 lira, wcale nie oznacza, ze jutro tez tyle bedzie ) Ubrania, jak to do cieplych krajow, im bardziej skape tym wygodniej i lepiej. Chociaz jest to kraj, w ktorym 99% to muzulmanie, w miejscach turystycznych nie musisz sie krepowac z powodu stroju, nikt tak naprawde tam nie zwraca na to uwagi. W miejscach kultu religijnego obowiazuje odpowiedni stroj, ale u nas jest podobnie. Wiec jakies letnie ubrania, spodenki, stroj kapielowy w przypadku pan (a najlepiej ze dwa)...wiadomo, kazdy ubiera co lubi... Przynajmniej w moim przypadku nie bylo zadnego szoku spowodowanego klimatem i temperatura, choc bylam w szczycie sezonu, trzeba uwazac na siebie, pic duzo wody, unikac slonca w godzinach poludniowych...Co do wycieczek, to polecam miejscowe biura, taniej i wcale nie gorzej...polecam szczegolnie Pamukkale, Kapadocje, rafting i Manavgat...z Alanyi mozna tez pojechac nad Dimcay, tamtejsza jaskinia jest piekna.. Co jeszcze moge powiedziec, generalnie sam zorientujesz sie co i jak gdy tam bedziesz...wystarczy dobry humor i dobre nastawienie..Turcja to piekny kraj ))

Komentarz

Jesli byles w Grecji czy Hiszpanii, to ogolnie - to samo, co do innego kraju poludniowego.

Komentarz

przede wszystkim pieniądze jezeli chodzi o walute to lepiej wybierac z bankomatu jest lepszy przelicznik. ja osobiscie wolalam placic w tureckich lirach, korzystniejszy utarg. Wiekszosc lekarstw dostepnych u nas na recepte tam mozna kupic bez. Ale zaopatrzcie sie w srodki takie jak Stopperan itp, w mocne filtry bo slonce mocno prazy. my wrocilismy 2 dni temu juz mocno opaleni. cos od ukaszen komarów bo tną ostro. Ubrania mozna kupowac w rozsadnych cenach ( wg mnie jest to tam najtansze), poza tym jest drogo.

Komentarz

Trwa
                X