Ogłoszenie Ogłoszenie Module
Przerwany
Nie masz jeszcze żadnego powiadomienia.
czy sa gdzieś piekne złote plaże Tytuł strony Module
Przenieś Usuń Przerwany

Zobacz także Zobacz także Module
Przerwany

Porównaj oferty biur podróży na wakacje i wczasy Wyspy-kanaryjskie, wybierz ekskluzywny pakiet z wszystkim w cenie all inclusive. Atrakcyjne i tanie oferty wyjazdów last minute. Zanim wybierzesz się na wakacje przeczytaj opinie o apartamentach i hotelach.Zobacz oferty na lato 2014 firstminute do 35% taniej.
X
Szczegóły rozmowy Module
Przerwany
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
nowe posty

• czy sa gdzieś piekne złote plaże

witam czy na teneryfie są gdzieś plaże ze złotym piaskiem ?

moze nie złoty ale nie ciemny jak w wiekszosci miejsc na Teneryfie

playa de la vistas
    http://webcams.arona.org/webcams/Webcam.jsp?wc=LasVistas1

Komentarz

.. i moze nie na Teneryfie , ale ... na Helu .. ?? .. ;-)))

Komentarz

Jest jedna miejscowość z piaskiem nawianym czy dowiezionym z Sahary. Musze tylko sprawdzić jej nazwe....

[%sig%]

Komentarz

Plaża El Duque w Costa Adeje piasek (żwirek jaśniejszy niz pozostałe) plaża przy porcie Puerto Colon,tez ciut złotawa,i plaża Las Vistas ( lub jakos tak) ale i tak wszystkie są piękne na swój sposób:-) ale nad Bałtykiem mamy ładniejszy piasek:-)

Komentarz

Witam,
            Rok temu spędzałam aktywny urlop na Teneryfie, zwiedziliśmy z chłopakiem wyspę dosyć dokładnie, dużo podróżowaliśmy, również miejskimi autobusami - POLECAM - klimatyzowane, czyste, nowe, szybko jadą co dla niektórych może okazać się dosyć dużym przeżyciem... Na całej Teneryfie faktycznie w dużej mierze można spotkać się z czarnym powulkanicznym piaskiem, natomiast w miejscowości PLAYA DE LAS TERASITAS jest piękny złoty piasek nawożony z Sahary !!! Plaża nie jest specjalnie długa, natomiast są piękne góry oraz palmy wyrastające z jasnego piasku - zdecydowanie polecam. W razie pytań chętnie udzielę odpowiedzi na temat <a href="http://www.wakacje.pl/przewodnik/wyspy-kanaryjskie/teneryfa-33007.html" target="_blank">teneryfy</a>, proszę pytac, pozdrawiam

Komentarz

czesc

mozesz podac przykladowe ceny w sredniej klasy restauracji od osoby? dajmy na to starter, danie glowne i drinki ? i czy tapas rzeczywiscie sa tak pyszne ? pozdrawiam

Komentarz

Co do cen - są tak BARDZO zróżnicowane, że nie da się określić ich średniej wysokości, bo to zależy od miejsca pobytu. W mniejszych miejscowościach jest znacznie taniej niż w np. Las Americas. Jednak na wyspie w każdej restauracji jest "ichna" pizza na bardzo specyficznym cienkim chrupiącym spodzie ok 7-10 Euro za dużą, napoje średnio: woda 1,50 Euro, piwo ok 2,50, drinki ok 6, paella duża na 2 osoby (na patelni) ok 30 Euro, desery z lodów, owoców, wymyślnych sosów w pucharkach ok 15 euro. Co do tapas jadłam tam tylko raz, bo uważam że to nie to samo co te na lądzie Hiszpanii (np. w Barcelonie przy porcie). Jeżeli chodzi o zakupy "do pokoju w hotelu i na plażę" to polecam najtańszą na całej Teneryfie sieć Supermercados Felipe - ceny są tam najniższe.
                P.S. Nie wiem do jakiej miejscowości jedziecie, ale jeśli będziecie w Las Americas lub Los Cristianos to ogromną sławą cieszą się markowe sklepy takie jak ZARA,MANGO,SISLEY i UNITED COLORS OF BENETTON, które słynął z niewiarygodnie niskich cen - wynika to z ich wewnętrznego prawa podatkowego. Wiem że nikt nie jedzie z zamiarem zakupów odzieżowych, ale nie znam osoby która by tam nie "pielgrzymowała" i wracała z zakupami. Jeśli tam będziecie sami się przekonacie o jakich cenach mówię... Średnia cena wynosi tam 3,50 Euro za koszulkę a są również tańsze... W razie wątpliwości proszę pytać, sama co roku korzystam z forum żeby się czegoś dowiedzieć, więc chętnie pomogę

Komentarz

czesc

dzieki wielkie za odpowiedz
                  jedziemy do Los Christanos do hotelu Parque Santiago 3, juz zabukowane.. dzieki za podanie przykladowych cen, poszperalam w necie nawet i znalazlam przykladowe menu w restauracjach co do zakupow jesli chodzi o ubrania - chętnie sprawdze.. dzieki za podpowiedz jakbys mogla cos jeszcze napiac bede wdzieczna.. pozdrawiam

Komentarz

eveline_g napisał(a):

> Co do cen - są tak BARDZO zróżnicowane, że nie da się określić
                    > ich średniej wysokości, bo to zależy od miejsca pobytu. W
                    > mniejszych miejscowościach jest znacznie taniej niż w np. Las
                    > Americas. Jednak na wyspie w każdej restauracji jest "ichna"
                    > pizza na bardzo specyficznym cienkim chrupiącym spodzie ok 7-10
                    > Euro za dużą, napoje średnio: woda 1,50 Euro, piwo ok 2,50,
                    > drinki ok 6, paella duża na 2 osoby (na patelni) ok 30 Euro,
                    > desery z lodów, owoców, wymyślnych sosów w pucharkach ok 15
                    > euro. Co do tapas jadłam tam tylko raz, bo uważam że to nie to
                    > samo co te na lądzie Hiszpanii (np. w Barcelonie przy porcie).
                    > Jeżeli chodzi o zakupy "do pokoju w hotelu i na plażę" to
                    > polecam najtańszą na całej Teneryfie sieć Supermercados Felipe
                    > - ceny są tam najniższe.
                    > P.S. Nie wiem do jakiej miejscowości jedziecie, ale jeśli
                    > będziecie w Las Americas lub Los Cristianos to ogromną sławą
                    > cieszą się markowe sklepy takie jak ZARA,MANGO,SISLEY i UNITED
                    > COLORS OF BENETTON, które słynął z niewiarygodnie niskich cen -
                    > wynika to z ich wewnętrznego prawa podatkowego. Wiem że nikt
                    > nie jedzie z zamiarem zakupów odzieżowych, ale nie znam osoby
                    > która by tam nie "pielgrzymowała" i wracała z zakupami. Jeśli
                    > tam będziecie sami się przekonacie o jakich cenach mówię...
                    > Średnia cena wynosi tam 3,50 Euro za koszulkę a są również
                    > tańsze... W razie wątpliwości proszę pytać, sama co roku
                    > korzystam z forum żeby się czegoś dowiedzieć, więc chętnie
                    > pomogę
                    a moze orientujesz sie w cenach perfum i gdzie mozna kupic najtansze orginaly? chce kupic Jadore Diora? A ceny ubran w tych markowych sklepach sa takie caly rok? czy raczej po sezonie? bo sama chyba z checia sie tam wybiore. jade do Costa Adeje wiec bede musiala podjechac do Las Americas.Czy te sklepy sa gdzies na promenadzie? znajde je?

Komentarz

Witam
                      Los Cristianos jest niesamowite, piękna plaża, sami się przekonacie, nie ma co reklamować Z ciekawostek mogę dodać, że w LC koło wielkich podświetlanych piramid polecam też w nocy tańczące kolorowe fontanny w rytm dosyć głośnej muzyki, przy kompleksie handlowym, ale to pewnie sami szybko ją znajdziecie Marki które wymieniłam są stosunkowo tanie (bywają też sklepy b. drogie) natomiast UCOBenetton znajduje się na promenadzie przy plaży na trasie do Las Americas (następna miejscowość). Na pewno będziecie chcieli zobaczyć Las Americas - największy kurort na wyspie - zdecydowanie polecam do niego spacer wzdłuż morza (15-20 min) ale tylko wieczorem, ze względu na upał w dzień, natomiast Los Cristianos ma dosyć dobrą sieć autobusową i bilet do LA miejskim autobusem TITSA kosztuje ok 1,20 Euro. Pamiętajcie o kalimie - pustynnym piasku znad Sahary, który dosyć często nawiewa nad Teneryfę - tworzy złudne wrażenie że jest lekka jednolita mgła na niebie i nie jest ono czysto niebieskie, więc nie będzie tak słońce prażyć - to BŁĄD!!! i to bardzo zdradliwy... Niebo ma wtedy białawy kolor, ale nie ma na nim chmur - radzę uważać takich upałów jak tam, rzadko się doświadcza. Życzę udanego wypoczynku

Komentarz

Co do markowych oryginalnych perfum ---> poznasz te sklepy, ponieważ są to duże "eleganckie" powierzchnie. Nigdy nie kupuj w małych sklepikach u Turków - tam nie dość że są podróby, to jeszcze ciężko z takiego sklepu wyjść Namawiają na zakup wszelkimi sposobami. Mogę ci polecić najlepszy i najbardziej znany sklep perfumeryjny na Teneryfie "Fund Grube" w Las Americas, w któ<a href="http://www.wakacje.pl/hotele/tunezja/hotel-rym-3622.html" target="_blank">Rym</a> są nie tylko oryginalne perfumy, ale też kosmetyki ---> taki Douglas... Co to cen perfum są faktycznie nieco niższe, ale też bez przesady... :/ Według mnie, dosyć znaczna różnica w cenie jest natomiast na większości kosmetyków np. Lancaster itp... Sama zrezygnowałam z planowanego zakupu perfum i kupiłam kosmetyki. Z costa adeje daleko nie masz do Las Americas, ale parę większych perfumerii znajdziesz też w Los Cristianos (w części handlowej, przy tzw. piramidach - wszyscy będą wiedzieć o co chodzi, a nie tam gdzie główna plaża). Ciężko wytłumaczyć miejsca osobie która tam dopiero jedzie, ale poznasz je na pewno, bo są tylko przy głównych promenadach (w innych nawet bym nie ryzykowała).

Komentarz

A co do cen tych ubrań - ja byłam w lipcu i sierpniu... Nie wiem jak ceny wyglądają tam poza sezonem...

Komentarz

Zółty piasek jest w Playa de las Teresitas

[%sig%]

Komentarz

w Łebie

Komentarz

Trwa
                              X