Buenos dias Argentina!
Argentyna

Buenos dias Argentina!

Dodaj do schowka Konsorcjum Biur Podróży
śniadania samolotem

Nr WAK26019

10 508 zł -2% 10 295 zł 10 dni / 1 osoba
REZERWUJ

Rezerwacja jest w 100% darmowa
i nie zobowiązuje do zakupu wycieczki

Kod oferty

WAK26019

Region

Argentyna

Ramowy program

DZIEŃ 1

Wylot

Odprawa bagażowo-paszportowa na lotnisku, na 2 godziny przed wylotem. Wylot z Polski.

Dzień 2

Buenos Aires

Przylot i powitanie na lotnisku międzynarodowym Ezeiza w Buenos Aires. Przejazd do hotelu i zakwaterowanie na 2 noclegi. Czas wolny do dyspozycji uczestników wycieczki. Proponujemy spacer ulicami eleganckich dzielnic stolicy tanga, zakup pamiątek i wieczór w jednej z argentyńskich restauracji (posiłek we własnym zakresie).

Opcjonalnie wizyta na farmie Estancia, gdzie poznamy uroki życia codziennego Gaucho, będziemy podziwiać słynne umiejętności jazdy konnej i wyścigów. Okazja do spróbowania typowo argentyńskiego barbecue "the asado" (grillowane mięso, które słynie z niepowtarzalnego smaku). Cena 80 USD/os.

Dzień 3

Buenos Aires

Śniadanie w hotelu. zwiedzanie miasta i budynków, z których słynie buenos aires

Plaza de Mayo, Avenida de Mayo, siedziba rządu Casa Rosada, Katedra Metropolitalna, Colon Theatre (Opera House). Odwiedzimy kilka dzielnic Buenos Aires: San Telmo z najbardziej prestiżowymi "barami tango", tradycyjną, barwną dzielnicę La Boca, słynącą z ulicznych występów tancerzy tango oraz arystokratyczną i handlową dzielnicę Recoleta, ze słynnym cmentarzem, na którym spoczywa Evita Peron. Wieczorem zapraszamy do eleganckiej restauracji na kolację połączoną z pokazem Tango. Oprócz degustacji argentyńskich, wyśmienitych potraw i wybornego wina z Nowego Świata będą Państwo mogli podziwiać to, z czego tak bardzo słynie boskie Buenos Aires - zmysłowe tango show w wykonaniu profesjonalnych tancerzy! Powrót do hotelu na nocleg.

Dzień 4

Buenos Aires - Ushuaia

Śniadanie w hotelu. Transfer na lokalne lotnisko i przelot do miasteczka Ushuaia - najdalej wysuniętego na południe miasta na świecie. Transfer do hotelu, zakwaterowanie i nocleg. Czas wolny.

Dzień 5

USHUAIA - PARK NARODOWY ZIEMI OGNISTEJ (20km)

Śniadanie w hotelu. w godzinach porannych wycieczka do parku narodowego ziemi ognistej (tierra del fuego), znanego z przepięknych krajobrazów

Górskie szczyty, rzeki, doliny i jeziora, pełne rzadkich zwierząt i roślin. Wizyta w zatoce Lapataia, rzece Pipo, Mt Susana, Canadon del Toro, jezioro la Roca i krótki postój w "woods light house" z degustacja przepysznych ciast. Możliwość podziwiania fauny: ssaków morskich i ptaków. Powrót do hotelu, nocleg.

Opcjonalnie

Żegluga po kanale Beagle, możliwość podziwiania archipelagu, zatrzymamy się przy latarni morskiej Les Eclaireurs.

Dzień 6

Ushuaia - El Calafate

Śniadanie w hotelu. Transfer na lokalne lotnisko i przelot do El Calafate. Transfer do hotelu, zakwaterowanie na 2 noce i czas wolny.

Dzień 7

EL CALAFATE - PARK NARODOWY LOS GLACIARES (100km)

Śniadanie w hotelu. Całodniowa wycieczka do Parku Narodowego Los Glaciares ze słynnym lodowcem Perito Moreno, wpisanym na listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO. Bryły lodu, odłamujące się od lodowca, spadające z wielkim hukiem do wody, wywierają ogromne wrażenie! Powrót do hotelu.

Dzień 8

El Calafate - Puerto Iguazu

Śniadanie w hotelu. Przejazd na lotnisko w Calafate i przelot do Puerto Iguazu. Transfer do hotelu, zakwaterowanie na 2 noce. Czas wolny.

Dzień 9

WODOSPADY IGUAZU (PO STRONIE ARGENTYŃSKIEJ OK. 7 GODZIN) (40km)

Śniadanie w hotelu. Przejazd w kierunku wodospadów Iguassu. Iguazu to w języku Indian mieszkających dawniej na tych terenach “wielka woda". Tysiące metrów sześciennych spadającej wody na sekundę, wspaniałe, zapierające dech w piersi widoki oraz potężny huk wody powodują że wrażenia te na długo zostaną w pamięci! Dziś będziemy podziwiać kaskady po stronie argentyńskiej. Korzystając z kładek i ścieżek podejdziemy do najciekawszych miejsc. Najdłuższa kładka prowadzi nad Garganta del Diablo, czyli Diabelską Gardziel, której widok wywiera potężna wrażenie. To miejsce, z którego widać z góry jak rzeka spada w potężny wąwóz. Na unoszących się w powietrzu kroplach wody prawie zawsze widać nie tylko łuk, ale prawie pełny krąg tęczy.

Opcjonalnie

Zapraszamy na "Wielką Przygodę" - przejazd ciężarówką przez dżunglę oraz rejs motorówką po rzece Iguazu, zwieńczony wpłynięciem niemal pod ścianę wodospadu! Powrót do hotelu.

Dzień 10

WODOSPADY IGUAZU (PO STRONIE BRAZYLIJSKIEJ OK 3 GODZIN) (60km)

Śniadanie w hotelu. Wykwaterowanie z hotelu. Dziś odwiedzimy wodospady po stronie brazylijskiej, spośród których najbardziej znane to Wodospad Floriano, Deodoro, Benjamin Constant, Union i Diabelska Gardziel. Pomosty pozwalają podziwiać odwiedzającym wspaniały, panoramiczny widok kaskad spadających w przepaść, gdzie nieustannie rozpylane są kropelki wody, tworząc na niebie przepiękne tęcze. To bez wątpienia jeden z najwspanialszych cudów natury i nie bez przyczyny został wpisany na listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO.

Transfer na lotnisko lokalne i przelot do Buenos Aires. Transfer do hotelu, zakwaterowanie na 1 noc.

Wieczorem czas wolny.

Dzień 11

Buenos Aires

Śniadanie w hotelu. Przejazd na lotnisko w Buenos Aires i wylot do Polski.

Dzień 12

Przylot do Polski.

W trakcie wycieczki "Buenos Dias Argentina" (po dniu 7) możliwość rezerwacji 3-dniowej wycieczki autokarowej do Chile, do Parku Narodowego Torres del Paine. Cena od 499 USD/os.

Dzień 1

Calafate - Natales

Przejazd w kierunku Natales (Chile; ok. 8 h). Po przybyciu do Natales zakwaterowanie i nocleg.

Dzień 2

Natales - Park Narodowy Torres del Paine (150km)

Śniadanie w hotelu. Przejazd do Parku Narodowego Torres del Paine.

Pionowe ściany "Torresów" wzbijają się na wysokość 2.600m ponad patagoński step. Rejon ten zachwyca także niezwykłą kolorystyką jezior, dzikimi i rwącymi rzekami, wodospadami spadającymi nieraz z wysokości kilkuset metrów, lodowcami i gęstymi lasami. Park Narodowy Torres del Paine posiada status rezerwatu biosfery UNESCO. Żyje tu wiele gatunków zwierząt, m.in. guanako, nandu, flamingi i kondory.

Powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 3

Natales - El Calafate (300km)

Śniadanie w hotelu we wczesnych godzinach porannych. Transfer z Natales do El Calafate.

Cena zawiera

Koszt biletu lotniczego Warszawa-Buenos Aires-Warszawa (w kwocie 4 460 PLN/os. dorosła), transfery lądowe podczas zwiedzania, zakwaterowanie w hotelach 3 superior, wyżywienie: śniadania, bilety wstępu, usługi profesjonalnego, polskojęzycznego przewdonika (Buenos Aires, Calafate) i anglojęzycznego przewodnika, ubezpieczenie KL, NW, choroby przewlekłe i bagażu, opłaty lotniskowe, materiały informacyjne (mapa, mini przewodnik).

Cena nie zawiera

Kosztu przelotów lokalnych ok. 800 USD/os., napiwków, wydatków własnych, dodatkowych posiłków, ubezpieczenia od kosztów rezygnacji, kosztu wycieczek wymienionych jako opcjonalne.

Uwagi

1. Cena przelotu została podana w najniższej taryfie obowiązującej na przelot w okresie ważności powyższej taryfy. W przypadku niedostępności tej taryfy istnieje możliwość rezerwacji biletu w innej wyższej - za odpowiednią dopłatą.

2. Płatności można dokonać w walucie USD na konto dolarowe lub PLN przeliczonej po kursie Banku PEKAO SA z dnia dopłaty do całości.

Ubezpieczenie Zawarte W Ofercie

·europa i basen morza śródziemnego

KL Z CHOROBAMI PRZEWLEKŁYMI - 30 000 EURO, NNW - 15 000 PLN, BAGAŻ - 1 000 PLN

·świat

KL Z CHOROBAMI PRZEWLEKŁYMI - 50 000 EURO, NNW - 15 000 PLN, BAGAŻ - 1 000 PLN, OC - 30 000 EURO

Warunki uczestnictwa

Średnia pogoda w ciągu roku
I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
Temperatura
w dzień °C
28°
28°
26°
22°
19°
15°
15°
16°
18°
20°
24°
27°
Temperatura
wody °C
21° 22° 21° 19° 15° 13° 12° 11° 12° 15° 18° 19°
Temperatura
w nocy °C
17° 17° 16° 12° 10° 11° 14° 16°
Śr. liczba godzin
słonecznych
10 10 8 7 6 5 5 6 7 8 10 10

Paszporty

Przy wjeździe do Argentyny trzeba okazać ważny paszport.

Wizy

Polacy nie potrzebują wizy, gdy udają się do Argentyny na okres do 90 dni.

Szczepienia, służba zdrowia

Nie są wymagane żadne zaświadczenia o szczepieniach. Nie występują zagrożenia sanitarno-epidemiologiczne (niemniej jednak zaleca się przed wyjazdem sprawdzenie aktualności tej informacji w stacji epidemiologicznej).