Buenos dias Argentina!
Argentyna

Buenos dias Argentina!

Dodaj do schowka Konsorcjum Biur Podróży
śniadania samolotem

Nr WAK26019

10 508 zł -2% 10 295 zł 10 dni / 1 osoba
REZERWUJ

Rezerwacja jest w 100% darmowa
i nie zobowiązuje do zakupu wycieczki

Kod oferty

WAK26019

Kategoria

Wycieczka

Region

Argentyna

Ramowy program

DZIEŃ 1

Wylot

Odprawa bagażowo-paszportowa na lotnisku, na 2 godziny przed wylotem. Wylot z Polski.

Dzień 2

Buenos Aires

Przylot i powitanie na lotnisku międzynarodowym Ezeiza w Buenos Aires. Przejazd do hotelu i zakwaterowanie na 2 noclegi. Czas wolny do dyspozycji uczestników wycieczki. Proponujemy spacer ulicami eleganckich dzielnic stolicy tanga, zakup pamiątek i wieczór w jednej z argentyńskich restauracji (posiłek we własnym zakresie).

Opcjonalnie wizyta na farmie Estancia, gdzie poznamy uroki życia codziennego Gaucho, będziemy podziwiać słynne umiejętności jazdy konnej i wyścigów. Okazja do spróbowania typowo argentyńskiego barbecue "the asado" (grillowane mięso, które słynie z niepowtarzalnego smaku). Cena 80 USD/os.

Dzień 3

Buenos Aires

Śniadanie w hotelu. zwiedzanie miasta i budynków, z których słynie buenos aires

Plaza de Mayo, Avenida de Mayo, siedziba rządu Casa Rosada, Katedra Metropolitalna, Colon Theatre (Opera House). Odwiedzimy kilka dzielnic Buenos Aires: San Telmo z najbardziej prestiżowymi "barami tango", tradycyjną, barwną dzielnicę La Boca, słynącą z ulicznych występów tancerzy tango oraz arystokratyczną i handlową dzielnicę Recoleta, ze słynnym cmentarzem, na którym spoczywa Evita Peron. Wieczorem zapraszamy do eleganckiej restauracji na kolację połączoną z pokazem Tango. Oprócz degustacji argentyńskich, wyśmienitych potraw i wybornego wina z Nowego Świata będą Państwo mogli podziwiać to, z czego tak bardzo słynie boskie Buenos Aires - zmysłowe tango show w wykonaniu profesjonalnych tancerzy! Powrót do hotelu na nocleg.

Dzień 4

Buenos Aires - Ushuaia

Śniadanie w hotelu. Transfer na lokalne lotnisko i przelot do miasteczka Ushuaia - najdalej wysuniętego na południe miasta na świecie. Transfer do hotelu, zakwaterowanie i nocleg. Czas wolny.

Dzień 5

USHUAIA - PARK NARODOWY ZIEMI OGNISTEJ (20km)

Śniadanie w hotelu. w godzinach porannych wycieczka do parku narodowego ziemi ognistej (tierra del fuego), znanego z przepięknych krajobrazów

Górskie szczyty, rzeki, doliny i jeziora, pełne rzadkich zwierząt i roślin. Wizyta w zatoce Lapataia, rzece Pipo, Mt Susana, Canadon del Toro, jezioro la Roca i krótki postój w "woods light house" z degustacja przepysznych ciast. Możliwość podziwiania fauny: ssaków morskich i ptaków. Powrót do hotelu, nocleg.

Opcjonalnie

Żegluga po kanale Beagle, możliwość podziwiania archipelagu, zatrzymamy się przy latarni morskiej Les Eclaireurs.

Dzień 6

Ushuaia - El Calafate

Śniadanie w hotelu. Transfer na lokalne lotnisko i przelot do El Calafate. Transfer do hotelu, zakwaterowanie na 2 noce i czas wolny.

Dzień 7

EL CALAFATE - PARK NARODOWY LOS GLACIARES (100km)

Śniadanie w hotelu. Całodniowa wycieczka do Parku Narodowego Los Glaciares ze słynnym lodowcem Perito Moreno, wpisanym na listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO. Bryły lodu, odłamujące się od lodowca, spadające z wielkim hukiem do wody, wywierają ogromne wrażenie! Powrót do hotelu.

Dzień 8

El Calafate - Puerto Iguazu

Śniadanie w hotelu. Przejazd na lotnisko w Calafate i przelot do Puerto Iguazu. Transfer do hotelu, zakwaterowanie na 2 noce. Czas wolny.

Dzień 9

WODOSPADY IGUAZU (PO STRONIE ARGENTYŃSKIEJ OK. 7 GODZIN) (40km)

Śniadanie w hotelu. Przejazd w kierunku wodospadów Iguassu. Iguazu to w języku Indian mieszkających dawniej na tych terenach “wielka woda". Tysiące metrów sześciennych spadającej wody na sekundę, wspaniałe, zapierające dech w piersi widoki oraz potężny huk wody powodują że wrażenia te na długo zostaną w pamięci! Dziś będziemy podziwiać kaskady po stronie argentyńskiej. Korzystając z kładek i ścieżek podejdziemy do najciekawszych miejsc. Najdłuższa kładka prowadzi nad Garganta del Diablo, czyli Diabelską Gardziel, której widok wywiera potężna wrażenie. To miejsce, z którego widać z góry jak rzeka spada w potężny wąwóz. Na unoszących się w powietrzu kroplach wody prawie zawsze widać nie tylko łuk, ale prawie pełny krąg tęczy.

Opcjonalnie

Zapraszamy na "Wielką Przygodę" - przejazd ciężarówką przez dżunglę oraz rejs motorówką po rzece Iguazu, zwieńczony wpłynięciem niemal pod ścianę wodospadu! Powrót do hotelu.

Dzień 10

WODOSPADY IGUAZU (PO STRONIE BRAZYLIJSKIEJ OK 3 GODZIN) (60km)

Śniadanie w hotelu. Wykwaterowanie z hotelu. Dziś odwiedzimy wodospady po stronie brazylijskiej, spośród których najbardziej znane to Wodospad Floriano, Deodoro, Benjamin Constant, Union i Diabelska Gardziel. Pomosty pozwalają podziwiać odwiedzającym wspaniały, panoramiczny widok kaskad spadających w przepaść, gdzie nieustannie rozpylane są kropelki wody, tworząc na niebie przepiękne tęcze. To bez wątpienia jeden z najwspanialszych cudów natury i nie bez przyczyny został wpisany na listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO.

Transfer na lotnisko lokalne i przelot do Buenos Aires. Transfer do hotelu, zakwaterowanie na 1 noc.

Wieczorem czas wolny.

Dzień 11

Buenos Aires

Śniadanie w hotelu. Przejazd na lotnisko w Buenos Aires i wylot do Polski.

Dzień 12

Przylot do Polski.

W trakcie wycieczki "Buenos Dias Argentina" (po dniu 7) możliwość rezerwacji 3-dniowej wycieczki autokarowej do Chile, do Parku Narodowego Torres del Paine. Cena od 499 USD/os.

Dzień 1

Calafate - Natales

Przejazd w kierunku Natales (Chile; ok. 8 h). Po przybyciu do Natales zakwaterowanie i nocleg.

Dzień 2

Natales - Park Narodowy Torres del Paine (150km)

Śniadanie w hotelu. Przejazd do Parku Narodowego Torres del Paine.

Pionowe ściany "Torresów" wzbijają się na wysokość 2.600m ponad patagoński step. Rejon ten zachwyca także niezwykłą kolorystyką jezior, dzikimi i rwącymi rzekami, wodospadami spadającymi nieraz z wysokości kilkuset metrów, lodowcami i gęstymi lasami. Park Narodowy Torres del Paine posiada status rezerwatu biosfery UNESCO. Żyje tu wiele gatunków zwierząt, m.in. guanako, nandu, flamingi i kondory.

Powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 3

Natales - El Calafate (300km)

Śniadanie w hotelu we wczesnych godzinach porannych. Transfer z Natales do El Calafate.

Cena zawiera

Koszt biletu lotniczego Warszawa-Buenos Aires-Warszawa (w kwocie 4 460 PLN/os. dorosła), transfery lądowe podczas zwiedzania, zakwaterowanie w hotelach 3 superior, wyżywienie: śniadania, bilety wstępu, usługi profesjonalnego, polskojęzycznego przewdonika (Buenos Aires, Calafate) i anglojęzycznego przewodnika, ubezpieczenie KL, NW, choroby przewlekłe i bagażu, opłaty lotniskowe, materiały informacyjne (mapa, mini przewodnik).

Cena nie zawiera

Kosztu przelotów lokalnych ok. 800 USD/os., napiwków, wydatków własnych, dodatkowych posiłków, ubezpieczenia od kosztów rezygnacji, kosztu wycieczek wymienionych jako opcjonalne.

Uwagi

1. Cena przelotu została podana w najniższej taryfie obowiązującej na przelot w okresie ważności powyższej taryfy. W przypadku niedostępności tej taryfy istnieje możliwość rezerwacji biletu w innej wyższej - za odpowiednią dopłatą.

2. Płatności można dokonać w walucie USD na konto dolarowe lub PLN przeliczonej po kursie Banku PEKAO SA z dnia dopłaty do całości.

Ubezpieczenie Zawarte W Ofercie

·europa i basen morza śródziemnego

KL Z CHOROBAMI PRZEWLEKŁYMI - 30 000 EURO, NNW - 15 000 PLN, BAGAŻ - 1 000 PLN

·świat

KL Z CHOROBAMI PRZEWLEKŁYMI - 50 000 EURO, NNW - 15 000 PLN, BAGAŻ - 1 000 PLN, OC - 30 000 EURO

Warunki uczestnictwa

Średnia pogoda w ciągu roku
I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
Temperatura
w dzień °C
28°
28°
26°
22°
19°
15°
15°
16°
18°
20°
24°
27°
Temperatura
wody °C
21° 22° 21° 19° 15° 13° 12° 11° 12° 15° 18° 19°
Temperatura
w nocy °C
17° 17° 16° 12° 10° 11° 14° 16°
Śr. liczba godzin
słonecznych
10 10 8 7 6 5 5 6 7 8 10 10

Paszporty

Przy wjeździe do Argentyny trzeba okazać ważny paszport.

Wizy

Polacy nie potrzebują wizy, gdy udają się do Argentyny na okres do 90 dni w celach turystycznych lub biznesowych.

Szczepienia, służba zdrowia

Nie są wymagane żadne zaświadczenia o szczepieniach. Nie występują zagrożenia sanitarno-epidemiologiczne (niemniej jednak zaleca się przed wyjazdem sprawdzenie aktualności tej informacji w stacji epidemiologicznej).