Średnia temperatura21°Średnia temperatura w dzień
w wybranym terminie podróży

Cesarskie Miasta
Maroko

Cesarskie Miasta

Dodaj do schowka Exim Tours
First Minute
śniadania i obiadokolacje samolotem

Nr WAK15151

2 539 zł 7 dni / 1 osoba
REZERWUJ
8,0 / 10
Opinie klientów (2) 100% poleca tę wycieczkę
Zalety wg klientów
  • Zwiedzanie podziemnej cysterny w El-Jadidy.
  • Orientalny Marrakesz i zaskakujący spacer po ogrodzie Menara - najpopularniejszym ogrodzie oliwnym w Marrakeszu.
  • Podróżowanie malowniczymi trasami przez góry Atlasu Wielkiego.
  • Doskonały program wycieczki

3

Maroko/Objazd - Maroko

Aga

Program

CESARSKIE MIASTATRASA

1880km

Agadir - Essaouira - Safi - Casablanca - Rabat - Meknes - Fez - Marakesz

1 dzień

Polska-Agadir

Zbiórka na lotnisku na 2 godziny przed wylotem. Odprawa paszportowo-celna. Przylot do Agadiru, transfer do hotelu w Agadirze. Czas wolny, obiadokolacja i nocleg.

2 dzień

Agadir-Essaouira-Safi (355km)

Po śniadaniu przejazd do Essaouiri, do niedawna zwanej Magadorem. Miasto zaprojektowane przez europejskiego inżyniera, założone zostało w XVIII w., jako wolny port dla Europejczyków. Charakteryzuje się szerszymi i bardziej regularnymi ulicami niż inne marokańskie mediny. Miasto festiwali muzycznych, dawna mekka hipisów i miejsce natchnienia pisarzy, słynie również z rzeźbiarstwa w korzeniu tui. Essaouira to raj dla windsurferów, rozciągają się tutaj jedne z najpiękniejszych plaż Maroka. W programie znajduje się zwiedzanie wałów obronnych zwanych Scalą, na których ustawiony jest szpaler masywnych dział z XVIII i XIX wieku oraz spacer po medinie. Następnie przejedziemy wzdłuż wybrzeża w kierunku Safi - miasta ceramiki marokańskiej, od wieków wyrabianej w tradycyjny sposób i wg określonych wzorów. Kolacja i nocleg w hotelu w okolicach Safi.

3 dzień

El - Jadida - Casablanca - Rabat (385km)

Po Śniadaniu Wyjazd Do El - Jadidy, Kurortu Nad Oceanem, Z Zachowaną XVI - Wieczną Cytadelą Z Czasów Portugalskich. W Programie Spacer Po Dawnym Mazaganie Portugalskim, Zwiedzanie Podziemnej Cysterny (miejsca Ekranizacji Scen Do Otella" Orsona Welles'a). Następnie Przejazd Do Casablanki (Casa Blanka - Biały Dom) - Jednej Z Najszybciej Rozwijających Się Metropolii W Afryce, Z Ekskluzywnymi Sklepami I Nowoczesnymi Biurowcami, Stolicy Ekonomicznej Kraju. Zwiedzanie Wnętrza Meczetu Hassana II, Doskonałego Połączenia Najnowocześniejszej Architektury I Tradycyjnego Wzornictwa Marokańskiego. Monument Otoczony Z Trzech Stron Atlantykiem Jest Trzecim Po Mekce I Medynie Meczetem Na Świecie. Przejazd Do Rabatu - Stolicy Maroka. Zwiedzanie Starożytnego Miasta Rzymskiego - Sala Colonia I Nekropolii Chellah, Gdzie Znajdują Się Grobowce Merynidów Oraz Wieży Hassana, Najwspanialszego Zabytku Islamu W Północnej Afryce. Kolacja I Nocleg W Rabacie, Lub W Okolicach Rabatu.

4 dzień

Meknes-Fez (290km)Po śniadaniu przejazd do Meknes, stolicy legendarnego sułtana Mulaja Ismaila, najbardziej ufortyfikowanego miasta w Maroku. Zwiedzanie dzielnicy królewskiej z największym w kraju basenem, spichlerzami i stajniami, a także mauzoleum, gdzie został pochowany okrutny sułtan. Następnie zwiedzanie rzymskiego miasta Volubilis, stolicy dawnej prowincji Mauretania Tringitana. Odnaleziono tu ślady osadnictwa neolitycznego, jednak okres prosperity miasta przypada na panowanie Rzymian w okresie od I do III w n.e. Jest ono również uważane za stolicę berberyjskiego królestwa Mauretanii. O nieodkrytym do końca bogactwie i historii miasta świadczą trwające tu do dzis prace wykopaliskowe, finansowane przez rząd marokański. Powrót do hotelu w okolicach Fezu. Po kolacji dla chętnych możliwość wyjazdu na wieczór marokański, gdzie tancerze i tancerki zaprezentują folklor z okolic Fezu m.in. tańce berberyskie i taniec brzucha.

5 dzień

Fez (50km)

Po Śniadaniu Zwiedzanie Fezu - Najstarszego Miasta Arabskiego, Religijnej I Duchowej Stolicy Maroka, Znanego Ze Światowego Festiwalu Muzyki Sakralnej. W Programie Zwiedzania Pałac Królewski (z Zewnątrz), Dzielnica Żydowska - Mellah, Medresa - Szkoła Koraniczna, Najstarszy W Świecie Nowożytnym Uniwersytet I Meczet Al Karawijjin Oraz Mauzoleum Założyciela Miasta Idryssa II (z Zewnątrz), Fontanna Nejjarinne, Warsztaty Rzemiosła Marokańskiego (m.in. Jeden Z Zakładów Ceramiki, Gdzie Powstają Mozaiki Zelliż I Wyrafinowana Ceramika Użytkowa Oraz Najstarsze W Kraju Garbarnie I Farbiarnie Skór, Gdzie Zapoznamy Się Z Tradycyjną Metodą Ich Oprawiania). Możliwość Zakupienia Unikalnych, Oryginalnych Wyrobów. Po Południu Czas Wolny I Kolacja.

6 dzień

Marrakesz (480km)

Śniadanie, Podróż Przez Region Atlasu Średniego W Stronę Czerwonego Miasta - Marrakeszu. Pasmo Gór Atlasu Średniego, Rozciągające Się Między Atlasem Wysokim, A Rifem, To Krajobraz Bogaty W Wyżynne Pastwiska, Ukryte Rzeki I Jeziora, Miejsce Życia Rdzennych Mieszkańców Maroka - Berberów. Malownicza Trasa Biegnie Przez Porosłe Lasami Cedrowymi Wzgórza Oraz Uprawne Pola. Bogaty W Kolory I Zmienny Krajobraz Atlasu Średniego Jest Inspiracją Dla Wzorów Ręcznie Tkanych Kilimów I Dywanów Berberyjskich. Na Trasie Przewidziana Jest Przerwa. Kolacja I Nocleg W Okolicach Marrakeszu. Uwaga - W Przypadku Intensywnego Deszczu Oraz W Okresie Ramadanu Przejazd Z Fezu Do Marakeszu Realizowany Będzie Autostradą.

7 dzień

Marrakesz (100km)

O poranku lub po południu możliwość skorzystania z wycieczki do Doliny Ouriki (ok. 24 EUR). Wycieczka ma charakter poznawczo - krajobrazowy. Przejazd wijącymi się serpentynami wśród gór Atlasu Wysokiego. Podczas licznych postojów będzie możliwość sfotografowania pięknych krajobrazów, wzgórz porośniętych zielonymi lasami, na zboczach, których znajdują się niewielkie wioski, a w tle rysują się jego ośnieżone szczyty. Na szlaku wiosek berberyjskich można przyjrzeć się życiu mieszkańców regionu. W programie wycieczki wizyta w jednym z domów berberyjskich połączona z rytuałem parzenia herbaty. Po południu zwiedzanie Marakeszu, miasta na styku kultury arabskiej i afrykańskiej, dawnego postoju karawan przemierzających Saharę, najbardziej kosmopolitycznego miasta w Maroku, wybieranego na siedzibę międzynarodowych konferencji i imprez kulturalnych, m.in. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Fabularnych. Czerwone Miasto otoczone pasmem Atlasu Wysokiego jest zadziwiającym tyglem, gdzie współczesność przenika się z tradycją, historia miesza się z legendą, a zabawa i muzyka z głosem muezina nawołującego do modlitwy. W programie zwiedzania znajduje się wiele zabytków, m.in. ogród Jacquesa Majorella skupiający ogromną ilość gatunków roślin subtropikalnych, meczet Koutubia z XII w. (z zewnątrz), ruiny pałacu El Badi z czasów dynastii Saadytów, pałac Bahia, medina i suk. Gwoździem programu będzie wizyta na placu Jamaa El-Fna, który jest miejscem kuglarzy, zaklinaczy węży, jasnowidzów, tu wspólnie z mieszkańcami można spróbować lokalnej kuchni, przygotowywanej na rozstawianych pod wieczór grillach lub wypić sok ze świeżo wyciśniętych owoców, zakupić figi, daktyle i orzechy. Kolacja i nocleg w hotelu.

8-14 dzień

(220km)

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, transfer na lotnisko w Agadirze i wylot do Polski lub kontynuacja części pobytowej w wybranym hotelu. Dot. wyloty 21/10 - Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, transfer na lotnisko w Agadirze i wylot do Polski (28/10) lub kontynuacja części pobytowej w wybranym hotelu. ( 7 nocy objazd + 3 noce w hotelu )

Dot. wylotu 28/10 - Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, kontynuacja części pobytowej w wybranym hotelu. (3 noce lub 10 nocy)

15 dzieńpo

Śniadaniu wykwaterowanie z hotelu do godziny 12:00, transfer na lotnisko i powrót do Polski.

Cena

Cena wycieczki zawiera

• przelot na trasie Polska - Agadir - Polska

• podczas części objazdowej zakwaterowanie w hotelach 3/HB

• podczas części pobytowej zakwaterowanie w wybranym hotelu

• przejazdy klimatyzowanym autokarem

• polskojęzycznego pilota i rezydenta

• obowiązkowe ubezpieczenie (KL i NW, BAGAŻU, ubezpieczenia od chorób przewlekłych Europaische Reiseversicherung AG)

• opłaty lotniskowe i paliwowe

Dodatkowo płatne obowiązkowo

• przewodnicy lokalni ok. 32 Euro

• bilety wstępu do zwiedzanych obiektów ok. 32 Euro.

• napiwki ok. 16 Euro.

• wszystkie opłaty płatne na miejscu u pilota wycieczki

Dodatkowo płatne fakultatywnie

• napoje do posiłków, dodatkowe imprezy fakultatywne proponowane przez pilotaUWAGI Wycieczka objazdowa przeznaczona dla osób powyżej 12 roku życia. Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Uzależnione jest to od czasu przejazdów, godzin otwarcia oraz dostępności zwiedzanych obiektów. Ceny biletów wstępu mogą ulec zmianie.

W okresie Ramadanu, intensywnych opadów deszczu i dużych upałów powodujących osunięcia ziemi przejazd z Fezu do Marakeszu autostradą.

Warunki uczestnictwa

 
Opinie dodane przez    
Byłeś na tej wycieczce? Dodaj opinię
Przeczytaj
wszystkie opinie
 
ładowanie...

trwa ładowanie opinii
Średnia pogoda w ciągu roku
I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
Temperatura
w dzień °C
17°
18°
21°
21°
22°
25°
27°
27°
26°
24°
21°
18°
Temperatura
wody °C
16° 16° 16° 17° 19° 20° 21° 21° 21° 19° 19° 19°
Temperatura
w nocy °C
10° 13° 15° 17° 17° 16° 13° 10°
Śr. liczba godzin
słonecznych
5 7 7 9 9 10 11 10 9 8 6 5

Paszporty

Turyści podróżujący do Maroka muszą okazać paszport z datą ważności minimum 6 miesięcy po przekroczeniu granicy.

Wizy

Osoby z obywatelstwem polskim udające się do Maroka są zwolnione z obowiązku wizowego na okres do 90 dni.

Szczepienia, służba zdrowia

Nie ma obowiązku szczepień ochronnych.

Przed podróżą należy zaopatrzyć się w środki przeciw dolegliwościom żołądkowym (można je również kupić w miejscowych aptekach).