Sun & Fun
Biuro podróży

Sun & Fun

Ocena na podstawie 1932 opinii

Myślałem, że to pseudobiuro padło i nie będzie naciągać klientów w tym roku. Niestety sprzedają wyjazdy na rok 2017, więc powiem o naszych wrażeniach z wakacji z nimi. Byliśmy 2 razy w Sharmie, pierwszym razem w hotelu Rehana Sharm, drugim - Tirana Aqua Park - już we dwoje, bez dzieci. Hotele przedstawione jako 4 i 5-cio gwiazdkowe, jak na standardy egipskie - ujdzie w tłoku - w Rehanie pokój bardzo kiepskiej jakości, reszta ok. Natomiast Tirana Aqua Park - ekstra pokój, fajny aquapark, słabe natomiast jedzenie. Nie o wadach czy zaletach chciałem pisać ale o podejściu firmy do klienta. Wyjazdy i powroty proponowane są w atrakcyjnych godzinach - wylatujemy z kraju o świcie, natomiast w drogę powrotną zbieramy się wieczorem, przez co myślimy, że mamy pełne 7 dni na miejscu. W praktyce wygląda to tak, że w obu naszych przypadkach lot był przyśpieszany o kilkanaście godzin! I nie było w tym winy linii lotniczych, bo jak sprawdzaliśmy, to loty odbywały się zgodnie z planem - po prostu zabierali turystów wcześniejszym lotem, a na ten planowany zabierali pewnie tych którzy mieli wylot dzień później. W praktyce wyglądało to tak: cieszyliśmy się, że ostatniego dnia zjemy śniadanie, obiad i jeszcze popływamy - a tu zonk - dzień wcześniej info, że wylot z godzin popołudniowych przesunięto na 3 w nocy. Oczywiście cały turnus tak został potraktowany. Za pierwszym razem myśleliśmy - zdarza się... Może rzeczywiście coś im wypadło... Za rok polecieliśmy znowu z nimi i identyczna sytuacja! Próbowaliśmy uzyskać jakąś rekompensatę ale pracownicy chętnie rozmawiają tylko jeśli chcemy zakupić u nich wycieczkę, później próby kontaktu pozostawały bez odpowiedzi. Od tamtego czasu jeździmy z innym BP i nie było takich numerów. Jeśli jednak ktoś liczy się z tym, że może wrócić dzień wcześnie i mu to nie przeszkadzaj, to jego sprawa. Ze swojej strony - odradzamy.

Ostrzegam przed tym biurem podróży, jeszcze nigdy nie miałam tak zmarnowanych wakacji. Kłamią, że rezerwują hotel, który sobie klient życzy, a zwożą wszystkich do innego zapluskwionego hotelu i nie ma z kim rozmawiać. Tak zwieźli 2 autokary ludzi do jednego hotelu tak obrzydliwego mimo iż każdy miał podobno rezerwację w innych hotelach o wyższym standardzie. Mimo karczemnych awantur nie chcieli przenieść do prawidłowych hoteli. Około 90 ludzi oszukali, oparło się o ambasadę i policję. Tak, że zamiast wypoczywać to toczyliśmy wojnę i bez rezultatu. Rezydenci, którzy powinni opiekować się turystami, brali czynny udział w tym procederze.

Ostrzegam przed tym biurem podróży wystarczy że my mieliśmy zmarnowane wakacje. Te biuro naprawde to naciagacze te same hotele oferowane przez inne biura jako 3* sprzedawane przez Sun@Fun jako 5* - karygodne.

Ja byłam z sun& fun nie jeden raz i nigdy nie narzekałam. Rezydent ok, opieka z lotniska i na lotnisko w porządku. Hotel dostałam taki jaki sobie wybrałam. Dziwi mnie opinia typu: 1. hotel inny niż mówili, oni mówią to co im hotel napisze. Poczytaj baranie opinie klientów a będziesz wiedział więcej; 2. jedzenie monotonne a co baranie jesz codziennie w domu? 3. lot mi zmienili może pomyśl baranie, że przelot jest czarterowany i zmieniany nie przez firmę sun&fun. I tak jak pisali inni rezydent to nie służący dla barana z Polski bo tak często się zachowują klienci z Polski, tylko żale i pretensje, nie zabawa i cieszenie się z urlopu. A i trzeba pamiętać że kupując tani hotel nie oczekuj baranie wielkich luksusów. Czekam dnia kiedy Polacy będą cieszyli się z życia i brali go takim jakim jest.

Proszę uważać na te biuro podróży - a nie ma co liczyć na reklamacje ponieważ Sun&Fun jest nastawiony na naciąganie klientów.

Szczerze odradzam korzystania z tej firmy. W wakacje linia lotnicza czarterowa uszkodziała nam walizkę. Sun Fun żądał od nas wszystkich co możliwych dokumentów podróży i to w oryginałach. Jak już im wysłaliśmy to zażądali oryginału dokumentu zakupu walizki. To też spełniliśmy. DO dzisiaj nie ma odzewu ani zwrotu pieniędzy. Pani z SUN FUN już nawet nie odpisuje na maile. Minęło 7 miesięcy. Co tu pisać - oszuści. - omijać z daleka. Nie polecam.

Nie wykonano mojego transferu powrotnego z hotelu na lotnisko. Musiałem wziąć taksówkę. Biuro stwierdziło, że kłamię. Boże strzeż przed sun fun!!! Zaproponowano mi zniżkę przy następnej wycieczce. To albo mi wierzą albo nie. Oszuści.

wielokrotnie byłam na urlopie z SUN FUN i nigdy nie miałam większych problemów ani z biurem ani z rezydentem. Pamiętajmy że rezydent to nie służący ale dba o to byśmy bezpiecznie dojechali do hotelu i z niego wyjechali ( ale nie musi być przy naszym meldowaniu i wypełnianiu dokumentów ( choć na prośbę nie odmawia pomocy), proponuje wycieczki ale nie jest zobowiązany chodzić za nami 24/h Kiedy pojawiały się problemy w hotelu rezydent reagował natychmiast na skargę i w miarę swoich uprawnień i możliwości eliminował problem. Zawsze był na lotnisku przy odbiorze i przy odprawie, pomagał jak mógł gdy bagaż był troszeczkę za ciężki. Pamiętajmy o tym że rezydent ma pod opieką wszystkich turystów a nie tylko nas. Pytajmy, prośmy o pomoc ale nie wymagajmy by był do naszej dyspozycji cały czas. Zachowujmy się jak cywilizowani ludzie a nie jak pretensjonalne, roszczeniowe barany a urlop będzie fantastyczny.

SUN&Fun to zwykli złodzieje,ciężko im było zapłacić 200 złotych w ramach zadośćuczynienia,więc sprawa trafiła do sądu.Mam nadzieje że dostaną to na co zasługują.

PROSZĘ ZASTANOWIĆ SIĘ 10 RAZY PRZED KUPNEM WYCIECZKI U NICH. MOŻE SAMA WYCIECZKA OK, ALE KOMBINUJA PRZY LOTACH. PRZEKIEROWANO NAS Z KATOWIC DO KRAKOWA, PO PRZYLOCIE DO KRAKOWA NIKOGO NIE BYLO, NIKT SIE NIE ZAINTERESOWAŁ. PO WIELU TELEFONACH POINFORMOWANO NAS ŻE ZWRÓCA NAM KOSZT TAKSÓWKI....I TAK MINĘŁO PONAD 3 MIESIĄCE W PIENIĘDZY JAK NIE MA TAK NIE MA....CO WIĘCEJ TO CHYBA FIRMA WIDMO, NIKT NIE ODBIERA TELEFONÓW, NIE ODPISUJE NA MAILE....... JEDNYMI SŁOWY NIE WARTO!!!!!!