Aqua Azur
Bułgaria / Złote Piaski

Aqua Azur: basen

• Bogata oferta rekreacyjna: fitness, siłownia, animacje przy basenie (w terminie: 10.06-1.09), centrum wellness (odpłatnie).
  • Atrakcyjne położenie: w spokojnej miejscowości Św. Konstantyn i Elena, ok. 450 m od centrum, 10 km od centrum Złotych Piasków.
  • Tylko 150 m do publicznej, piaszczystej plaży z łagodnym zejściem do morza.
  • Udogodnienia dla dzieci: brodzik, plac zabaw, miniklub (4-12 lat).

• Zalety Blisko morza, świetny basen z drink barem, codziennie świeże ręczniki, mnóstwo jedzenia które było bardzo dobre
    • Wady słaba klimatyzacja, mrówki w łazience

Hotel super usytuowany - blisko może, blisko sklepy, do centrum jakieś 10 km i lotnisko około 22 km. Pokoje dziennie odkurzane i świeże ręczniki. Standard dobry. Klimatyzacja trochę nie daje rady ale nie ma się co dziwić przy takich temperaturach. Jedzenia dużo i zróżnicowane.

• Zalety Blisko plaży, spokojna okolica
    • Wady Brak organizacji

Hotel odnowiony w miarę przywoity, czysty ,blisko plaży(leżaki na plaży płatne nie drogo, plaża brudna i nie zachęcająca do korzystania). Jedzenie monotonne ale smaczne, mała stołówka ludzie przepychajacy się w kolejkach i brak miejsca by usiąść z jedzeniem, zdarzało się ze niektórych dań/produktów brakowało lub posiłki były podawane zimne . Brak organizacji za równo na stołówce jak i przy basenie, mała liczba leżaków zajmowana recznikami, jeżeli ktoś przyszedł późnej musiał liczyć się z brakiem miejsca, ewentualnie jednym leżakiem na 2/3 osoby porażka. Obsługa pracująca jak za karę, nieprzyjemna i chamska. Brak jakichkolwiek atrakcji turystycznych blisko hotelu(jedynie monastyr który był polecany do obejrzenia-nic spektakularnego), ogólnie miejscowość to mała wieś z targiem i supermarketem w "centrum".Spokojna i cicha okolica. Praktycznie nic tam się nie dzieje, jedyna atrakcja były animacje w hotelu. Wycieczki organizowane przez biuro atrakcyjne ale organizowane tak że ani jedna się nie odbyła,mimo chętnych. Podsumowując w Bułgarii byłam po raz pierwszy i nie zachęciła mnie ona do powrotu tam. Hotel raczej dla osób szukających spokoju , braku atrakcji takich, które interesuje tylko leżenie na leżaku przez cały urlop i popijanie drinka.

• Zalety - położenie gwarantujące spokojny wypoczynek - duże, czyste pokoje, sprzątane codziennie - blisko plaży; zejście po schodach ok 150-200 m. - widok z okna prosto na morze i wschód słońca - jedzenie smaczne, urozmaicone, w dużych ilościach - w opcji all inclusive niczego nie brakowało
    • Wady - basen czynny tylko w godzinach 9-18 - panie z obsługi restauracji i barów pracujące trochę jak za karę

Pobyt w hotelu pod koniec sierpnia 2017, 2 osoby dorosłe i 1 dziecko. Z pobytu jesteśmy bardzo zadowoleni. Nie rozczarował nas ani hotel, ani opcja all inclusive. Hotel jest bardzo fajnie położony, na lekkim wzniesieniu, przez co z pokoi jest widok na morze (przynajmniej z niektórych). Do morza jest bardzo blisko; zejście po schodach ok 150-200 metrów, spacerkiem zajmuje kilka minut. Pokoje w hotelu są dość duże, przyjemnie urządzone i codziennie sprzątane łącznie z wymianą ręczników. Małym minusem są zaledwie dwie windy w hotelu, na które prawie zawsze się czekało, ale przecież można przejść się po schodach. Dla nas jedzenie było bardzo dobre, urozmaicone i nigdy niczego nie brakowało. Zawsze do posiłków dodatkowo były owoce i ciasta na deser. Organizowano też wieczory tematyczne: rybny i bułgarski z ich tradycyjną kuchnią. Były osoby które oczywiście narzekały na jedzenie, ale jak ktoś spodziewa się schabowego i ziemniaków to faktycznie może się rozczarować. Moja córka jest niejadkiem a nigdy nie chodziła głodna i zawsze była zadowolona z posiłków. Nie brakowało też napoi alkoholowych i bezalkoholowych. Codziennie po południami były serwowane lody i inne przekąski. Minusem były panie pracujące w obsłudze restauracji i barów, nieuśmiechnięte i mało sympatyczne, ale nadrabiali to dwaj przesympatyczni barmani. Przy hotelu znajduje się basen, a przy nim dużo leżaków. Drugi basen jest wewnątrz hotelu. Niestety baseny były czynne tylko w godzinach 9-18. Miejscowość jest dobrą bazą wypadową do wycieczek po okolicy np do Warny. Szczególnie polecam wizytę z delfinarium. Spokojnie można tam dojechać samemu komunikacją miejską.

• Zalety Położenie, wyposażenie, stan

Sierpień 2017 Rewelacyjny hotel, duży, nowoczesny (m.in. drzwi do pokoju otwierane za pomocą karty), bardzo ładne pokoje z klimatyzacją, bardzo ładne łazienki, codziennie sprzątane pokoje, duży, czysty basen z duża ilością leżaków - przychodząc na basen nawet ok południa można znaleźć wolny leżak. Byliśmy we dwójkę to jak nie udało się znaleźć wolnych dwóch leżaków obok siebie to zawsze było można przenieść w inne miejsce. Koło basenu często zabawiają animatorzy - dużo zabaw dla dzieci a wieczorami co drugi dzień np. pokazy tańca i krótka dyskoteka (do 22:30 o ile dobrze pamiętam). Bardzo dobre jedzenie - duży wybór. Śmieszą mnie negatywne komentarze np. oczywiście zdarzyła się sytuacja, że brakło sztuców jak na posiłku jest 50-100 osób ale wystarczyło powiedzieć jednej osobie z obsługi i po jednej minucie już były przyniesione z kuchni więc jak poczeka ktoś 30 sekund lub minutę to nikomu czapka z głowy nie spadnie. Do każdego posiłku bardzo dużo owoców na deser oraz do każdego posiłku na deser można było zjeść coś słodkiego. Popołudniu codziennie lody. Sam byłem świadkiem, że kilka osób "typowi warszawiacy" narzekali, że np. jakieś posiłki powtarzają się ale posiłki są w formie szwedzkiego stołu, więc zawsze można wybrać coś innego. Niektórzy w domu jedzą na okrągło to samo a na wakacjach oczekiwaliby nie wiadomo czego. Trzy bary (jeden koło basenu). Do wyboru dużo alkoholi (wiadomo regionalne) ale dobre. Kilka dobrych drinków do wyboru. Zawsze śmialiśmy się że mamy znowu "problem'' bo zastanawiamy się co teraz wybrać. Bardzo blisko morza - ok 150 metrów. Na plaży czasami aż piasek parzył w stopy. Koszt wypożyczenia parasola na plaży - 6,5 lv, ale można na mieście kupić duży parasol za 10 lv (więc dużo taniej wychodzi niż codziennie wypożyczać). Jak najbardziej polecam!

• Zalety Duży
    • Wady Nie ma

Wszystko all inclusive super basen i animatorzy dla dzieci i blisko plaży wracam tam za rok.

• Zalety Brak
    • Wady Wszelkie możliwe

Trzymajcie się jak najdalej z dala od tego miejsca! Hotel jak i jego obsługa nie zaprasza w żaden sposób. Jeśli przyjedziecie do hotelu przed godziną 14tą, to spędzicie ten czas siedząc w recepcji, mimo pokoi dostępnych, nie wypuszcza Was za żadne skarby! All inclusive w tym hotelu jest tak beznadziejny, że brakuje w języku polskim słów aby opisać tragedie jaką tam serwują. Kolejki po coś do jedzenia w trakcie śniadań, obiadów i kolacji to norma. I tak stoimy po 10 min po kawałek zimnego kurczaka. Nawet po widelce na stołówce potrzeba było stać w kolejce. Przekąsek pomiędzy posiłkami nie serwują, a oferta lodów i ciastek (raz dziennie) ogranicza się do dwóch kulek w wafelku serwowanych barmanów na zmianę z drinkami. Oczywiście wszystko szybko się kończy. Ciastka a raczej ciastko lub jakiś stary tłusty pączek jesteście w stanie złapać na początku serwowania tychże "deserów" czyli krótko po 16tej. Wybór posiłków fatalny. Napoje dla dzieci ( z nalewaka Coca Coli ukrytego za barem) bardzo często nie mają nic wspólnego z produktami Coca-Coli ( leją jakieś tanie podróbki). Alkohol absolutnie najtańszy ( dotyczy piwa, rumu, ginu, wódki), a wachlarz drinków w ofercie all inclusive jest żałosny. Wina Allegro inclusive to najgorsze sikacze chyba z Lidla. Woda w basenie mętna a po południu wręcz mleczna. Brak miejsca przy basenie jest na porządku dziennym. Tereny zielone za hotelem to mały skrawek ziemi ( górka trawiasta) gdzie odbywają się od czasu do czasu zajęcia organizowane przez "super" animatorów. Jeśli macie ochotę pojechać do miejsca gdzie na każdym kroku ktoś chce was oskubać z Waszych pieniędzy, to myślę, że to miejsce jest idealne dla Was. To miejsce za to co oferuje jest bardzo bardzo bardzo drogie i nieprzyjemne. Jeśli jednak chcecie spędzić przyjemnie wakacje z dobra oferta all inclusive, to musicie szukać absolutnie gdzieś indziej. Sugeruję inne państwo. Bardziej cywilizowane.

• Zalety Blisko lotniska, spokojna okolica, pokoje sprzątane codziennie
    • Wady restauracja

Byłam w hotelu w terminie od 04-11.08.17r. Pobyt rozpoczyna się od godziny 14-tej więc do tego czasu jest koczowanie na hotelowym holu. Nasza grupa o godz. 11.tej dostała opaski all inclusive więc nie było najgorzej, bo mogliśmy korzystać z baru, albo zjeść obiad, ale pod czas tygodniowego pobytu widzieliśmy, że nie każdy ma "takie szczęście". ogólnie rozumię, ze doba hotelowa rozpoczyna się od 14-tej, ale w przypadku wycieczek i lotu samolotem nierealne jest dopasowanie godzin. Dla osób dorosłych jest to zrozumiałe, ale w przypadku rodzin z małymi dziećmi obsługa mogłaby robić wyjątki, tym bardziej, ze pokoje są dostępne wcześniej, bo nie którzy wylot mają w nocy przed zakończeniem doby hotelowej, więc po posprzątaniu pokoju warto wpuścić do niego gości, bo spanie na kanapach w holu przy recepcji nie wpływa pozytywnie na wizerunek hotelu. Największym jednak minusem tego hotelu jest restauracja. obsługa raczej "za karę" w pracy, do tego jedzenie które jest letnie, a nie gorące. Stołówka dość mała jak na wszystkich gości z hotelu dlatego też tworzą się spore kolejki i zanim uda Ci się wszystko skompletować na talerzu i znależć miejsce to z pewnością dania, które wcześniej były letnie będą zimne. Jeśli chodzi o all inclusive to okazało się, że napoje dostępne w barze, które są nam podawane są najgorszej jakości. Dowiedzieliśmy się o tym w sklepie, w którym chcieliśmy nabyć jeden z lokalnych trunków podawanych w barze( Pani powiedziała, że takich złych rzeczy nie sprowadzają nawet do sklepów). Ogólnie wyjazd ok, ale hotel nie jest godny polecenia, chyba, że w wycieczce do 1500zł, a nie prawie za 3tyś. za osobę. Pomimo dobrych zdjęć hotelu w ofercie lepiej poszukać czegoś innego, bo pomimo 4* jakość jest słaba. ps. Animatorzy chociaż bardzo mili i zawsze uśmiechnięci raczej poza dyskoteką dla dzieci nie potrafili zachęcić dzieci do zabawy.

• Zalety Pokoje - sprzątanie i wyposażenie na plus
    • Wady Niemiła obsługa. Brud i chaos na jadalni.

Holel w spokojnej części wybrzeża. Ok 10 km od centrum Złotych Piasków. Dobrze wyposażone, przestronne pokoje codziennie sprzątane. Do plaży jakieś 150 metrów - zejście schodami. Na plaży leżaki i parasole płatne. Sympatyczni animatorzy z Czech???? Obsługa hotelu to dramat. Ludzie nieprofesjonalni (poza jednym wyjątkiem), których trzymają tu chyba na siłę. Ciągle czegoś brakowało: widelców, szklanek w barze, obrusów nie wymieniano wcale. Fakt że gości było dużo ale przy lepszej organizacji i odrobinie życzliwości wszystko powinno wyglądać lepiej - zwłaszcza że hotel ma 4 gwiazdki. Basen fajny ale w wodzie taka chemia że niektórym paniom zieleniały włosy. Polecam wyprawę do Złotych Piasków - tam już dotarła cywilizacja (przynajmniej na pierwszy rzut oka).

• Zalety blisko plaży, ładne czyste pokoje , smaczne jedzenie
    • Wady bardzo duże kolejki w restauracji, dosyć brudno na basenie, basen praktycznie bez stopniowania głębokości

Ogólne wrażenie dobre. Blisko do pięknej plaży, jedzenie bardzo smaczne, pokoje duże i czyste. Świetne animacje. Minusem były ogromne kolejki w restauracji hotelu - aż odechciewało się schodzić na obiad, "rzucanie się" gości po ciasta, desery, lody. Minusem były tylko dwie windy - z czego jedna akurat zepsuta. Nam trochę przeszkadzało to, że oprócz brodzika dla malutkich dzieci nie było żadnych udogodnień dla trochę starszych ( jechaliśmy z 4 i 8latkiem). Głębokość basenu to ok 150-160cm więc 8latka wszędzie kryło. Ale ogólnie było naprawdę fajnie. Najważniejsze dla nas kryteria spełnione - dobre jedzenie i piękne plaże :)

• Zalety blisko morza, duży, przestronny
    • Wady obsługa bar-restauracja

Hotel w porządku, zadbany i czysty - pokoje sprzątane codziennie. Blisko do morza, atrakcje dla dzieci i bardzo fajne animacje. Jak dla mnie jedynym minusem jest obługa restauracja-bar: mają miny jakby pracowali za karę, patrzą wrogo, zero (!) uśmiechu. Poza pokojówkami nikt nie powie "hello" ani nie skinie głową, żeby pozdrowić. Czasem miałam obawy, żeby podejść do pool baru, bo może pani barmanka będzie obrażona. Raz przez przypadek weszłam na stołówkę w godzinach, kiedy nie serwowano jedzenia to kazali mi natychmiast opuścić pomieszczenie, jak gdybym wnosiła błoto w gumowcach, a oni sprzątają. Ogólnie polecam, ale dla ludzi, którzy cudze "humorki" i brak kultury osobistej w kwestii ludzkiego i grzecznosciowego pozdrawiania się na wzajem, mają w nosie. Rezydentka Maja bardzo miła i kontaktowa.