Aquis Sandy Beach Resort
Grecja / Korfu

Aquis Sandy Beach Resort: teren hotelu

• Rozległy kompleks hotelowy z bogatą infrastrukturą rekreacyjno-sportową.
  • Dla dzieci: aquapark, miniklub i plac zabaw.
  • Dobra lokalizacja: 200 m do centrum, ok. 30 km do Korfu (przystanek autobusowy przy hotelu).
  • Bezpośrednio przy hotelu, piaszczysta plaża z łagodnym zejściem do morza.
  • Wylot z Wrocławia All Inclusive

Kiedy przyjechaliśmy o 2 w nocy, w recepcji jedna osoba, która uwijała się jak w ukropie - mimo tego meldowanie trwało wieki. Widok morza - przepiękny, zapierający dech w piersiach. Jedzenie w porządku, różnorodne, obsługa dba aby było jedzenia pod dostatkiem. WiFi bezpłatne w recepcji NIE DZIAŁA, obsługa nie ma o tym żadnego pojęcia, kieruje do "gościa od WiFi" który wyjaśnił, że to WiFi jest tylko do "celów biznesowych" i działa na nim kilka stron a dodatkowo jest kolejka oczekujących; w praktyce trzeba wykupić dostęp, ok. 15E za 7dni. Ogólnie wszystko jest płatne poza all inclusive, więc jeśli nie chcesz umrzeć z nudów, to dla pary jakieś 300-400? trzeba mieć ze sobą minimum. O 23:00 zapada noc i nie dzieje się nic. Trudno czasem dogadać się z recepcją, miałem wrażenie, że momentami nie rozumieją co mówię, albo już proponują nieadekwatne rozwiązanie zanim wyjaśnię problem. Dodatkowo czasem trudno zrozumieć ten angielski, bo np. wymawiają "s" zamiast "sz", trochę ten kontakt był chaotyczny. We wrześniu hordy niemieckich emerytów i głośnych Brytyjczyków - relaxation pool to dla nich świetne miejsce na głośne, godzinne gęganie o niczym. Małe dzieci również dokładają swoje trzy grosze, również w obszarze basenu relaksacyjnego, mimo że ciut dalej jest basen "ogólny". Ogólny gwar w samym kompleksie, jedynie popołudniu na plaży można znaleźć ciszę i spokój, jednak leżaki za 7? trzeba wykupić - klimat na plaży cudowny, raj na ziemi. Obsługa barów miła i sympatyczna, jednak trochę dziwili się na zamówieniami bez alkoholu, jakbym był jakimś alienem. Polecam jedynie rodzinom z dziećmi, pary nie odpoczną, a bez kasy zanudzą się na śmierć.

• Zalety blisko plaży, blisko lotniska , przepiekna wyspa, wspaniała plaża, przpiekna starówka Korfu, hotel proponuje wiele atrakcji , ekipa hotelowa pomocna i uśmiechnięta
    • Wady negatywne opinnie wczasowiczów potwierdziły się odnośnie brzydkiego zapachu oraz niewystarczającej ilości leżaków przy basenach w stosunku do ilości gości

Mój wybór hotelu nie koniecznie był oparty na podstawie opinie wcześniejszych wczasowiczów. Nie lubię polskiego narzekatwa , jestem osobą, która lubi sama się przekonać i ocenić, dlatego zignorowałam wcześniejsze wpisy i wykupiłam wakacje w Aquis Sandy Beach Resort. Dzisiaj mogę potwierdzić, że brzydki zapach był wyczuwalny praktycznie we wszystkie dni pobytu i to nie tylko obok budynku nr 13. Ograniczona liczba leżaków w stosunku do ilości gości. Jedzenie OK :) zawsze można znaleźć coś dla siebie.

• Zalety blisko do plaży i na basen, pokoje w małych budynkach co daje mniejsze odczucie tłumów ludzi tam wypoczywających
    • Wady pokoje, jak to w Grecji, niewiele owoców morza w restauracjach, mocna chlorowana woda pitna

Wypoczęci z dobrą energią wróciliśmy z tego hotelu. Jak ktoś chce się czegoś czepić to znajdzie, ale ja oceniam urlop mojej rodziny jako bardzo udany. Dzieci wspaniale bawiły się na zjeżdżalniach i zajadały pizzę we włoskiej restauracji, oraz lody, które dla mnie były za słodkie, my z mężem co wieczór piliśmy tego samego drinka którego za każdym razem robiono inaczej.

• Zalety Blisko morza, plaża piaszczysta i długa, bardzo czysta woda
    • Wady Stare pokoje, zdjęcia w folderach przekoloryzowane, brudno

Hotel położony tuż przy samym morzu z piękną plażą, 5 min od hotelu wioska z kilkoma sklepami i restauracjami. Sam hotel to katastrofa, stary i nieremontowany, do kapitalnego remontu, przetłoczony. Pokoje słabo sprzątane, a łazienka chyba nie była myta od początku istnienia!!!! Mieszkaliśmy w bungalowie o wyższym standardzie niż pokój z bocznym widokiem na morze, do dyspozycji 2 pokoje + łazienka i taras. Pokoje ładne i duże, ale czystość to jakaś kpina. Resort jest duży i rozległy, przechodząc obok restauracji śmierdzi kanalizacją, współczułam osobom tam mieszkającym- pokoje z bocznym widokiem właśnie się tam znajdowały:( Wszędzie pełno os i pszczół, jedzenie przeciętne, jeśli na pobyt tygodniowy to może być na dłuższe wakacje słabo. Potrawy nie przyprawione i mało urozmaicone. Idą na ilość nie na jakość . Obsługa bardzo miła i się stara, ale aby coś poprawić kierownictwo musiałaby coś zrobić, najlepiej pomieszkać kilka dni.

• Zalety Położenie, obsługa, teren, restauracje
    • Wady Niski standard pokoju, nieposprzątane pokoje, brudne baseny, pełno os, brzydki zapach przy niektórych budynkach, jedzenie sztuczne, woda pitna (kawa, herbata) śmierdzi chlorem, brak Internetu,

Standard hotelu okazał się dużo niższy niż ten z opisu. Przede wszystkim ogromny hotel i masa ludzi. Jeśli ktoś liczył na spokojny urlop, ciszę i odpoczynek to może o tym zapomnieć. Wszystko zaczyna się już od śniadania - w restauracji z ogromną salą, gdzie huk rozmawiających dziesiątek ludzi, brzęk sztućców, hałas maszyn miesza się ze sobą. Na basenie nie jest lepiej. Tłum, tłok, krzyczą, skaczą, biegają. Plac zabaw dla dzieci to również fikcja. Baseny brudne (od pływających kubków, po zalegający piasek na dnie). Nie ma możliwości spokojnie usiąść, napić się kawy i delektować greckim klimatem. Obsługa prawie całkowicie z Rumunii porozumiewa się biegle po angielsku (to duży plus). Fakt faktem z greckimi wakacjami ma to mało wspólnego. Obsługa stara się sprzątać na bieżąco, jest bardzo miła i uczynna, ale przy takiej liczbie ludzi to niewykonalne. Wszystkiemu towarzyszą stada - dokładnie - stada - os. Są wszędzie. Jedzenie: menu dla dzieci to fikcja. Posiłki dla dorosłych monotonne, jednak szukając bardzo dokładnie można było znaleźć coś smacznego i najeść się. Raczej nastawione na ilość (przy takiej liczbie ludzi) niż na jakość. Na plus włoska restauracja i pizza robiona na miejscu. Tak samo kontynentalna i posiłki przygotowywane na bieżąco. Woda pitna śmierdzi chlorem!!! Pokoje: niski standard, poniszczone sprzęty, wyrwane zamki, niewygodne łóżka a poduszki do jakaś kpina. Raczej należy zapomnieć o wyspaniu się na wyjeździe. Nieposprzątane. Podłogi pełne piachu - nikt nawet nie stara się ich odkurzyć. Pościel i ręczniki z plamami. Brudne ściany. Nie spodziewajcie się pokoju takiego jak na zdjęciach z oferty :) jeszcze jedna ważna rzecz - niedziałające windy. Stanowi to problem, jeśli dźwiga się wózek na 1 piętro. Plusy należą się za położenie - pięknie przy plaży, blisko miasteczka, obsługę (która się dwoi i troi, żeby ogarnąć jakoś wszystko przy takim natłoku ludzi), duży teren, punkt medyczny na miejscu, sklep na terenie. Hotel dla ludzi z małymi wymaganiami.

• Zalety Położenie względem plaży, czysto bez dziwnych insektow
    • Wady Zbyt duży przypominajacy koszary, wyżywienie srednie- monotonne, napoje na całym obiekcie nie do przyjęcia, soki woda z hlorem, pepsi 7up sam hlor, w pokojach śmierdzi stęchlizną, prysznice bez kabin, itd..

Ogólnie niska ocena według mnie! Jakieś 40% z tego co mówią i piszą w broszurach przed zapłatą, za to plaża, piasek, woda bdb.

• Zalety bliskość do morza, kilka restauracji do wyboru, bliskość przystanku autobusowego, życzliwa obsługa, sympatyczni animatorzy
    • Wady wszechobecny zapach chloru, w wodzie kranowej również posmak chloru

Hotel położony tuż przy plaży. Plaża czysta, piaszczysta. Wejście do wody po kilka kamyczkach, dalej piasek. Prysznice na plaży. Pokoje wystarczająco duże z łazienkami. Codziennie sprzątane. Widać, że odmalowane dla odświeżenia. Klimatyzacja działała wzorowo. Mały balkonik ze stolikiem i krzesełkami. Nasz widok był urzekający - na morze w lewo, na basen w prawo. Baseny czyste. Codziennie wokół zamiatane, zmywane i na bieżąco usuwane wszelkie usterki w deskach tarasowych wokół basenu. Na terenie jest kilka restauracji barów, ale nam najbardziej podobała się główna - w której był ogromny wybór smacznych dań, które codziennie można było sobie dowolnie komponować. Nie sposób wszystkiego spróbować. Pyszne grilowane na miejscu ryby i mięsa. Rewelacyjne sery i oliwki. Super świeże i soczyste owoce. Kilka rodzajów napojów, soków i win. Z chęcią bym tam wróciła, ale jestem ciekawa jeszcze innych wysp greckich:) Dodam tylko jeszcze, że przebywają tam setki ludzi jednocześnie. Jest mnóstwo dzieci. Jeżeli ktoś szuka spokoju, to tam tego nie znajdzie...

• Zalety Wspaniałe jedzenie, piaszczysta prywatna plaża, duże 3 baseny dla każdego coś miłego i wieczorne animacje.
    • Wady Przy spacerze alejka przy budynku 13 czuć smród kanalizacji ale tylko przez chwile i dużo os zapewne przez słodkie napoje i owoce, ale na to hotel już nie ma wpływu. Dużo rodzin z dziecmi

Hotel to skupisko wielu budynków z wieloma pokojami jak dla mnie pokój duży czysty codziennie sprzątany, trzy duże czyste baseny z barami z dostępem do alkoholu i napojów, prywatna duża piaszczysta ładna plaża co jak widziałam okolice nie jest normą! A co do jedzenia, cóż codziennie coś innego nie było rzeczy której tam nie znalazłam od pizzy we włoskiej restauracji po owoce morza w europejskiej plus owoce słodkości ryby mięsa i lokalne przysmaki. Wejście do hotelu strzeżone chroni przez natrętami z "miasteczka" kilka restauracji i punktów sprzedających wycieczki

• Zalety Blisko plaza I to wszystko jesli chodzi o zalety
    • Wady NIESAMOWITY SMROD SZCZEGOLNIE BUDYNEK 13 I ZAWILGOCONE SMIERDZACE POKOJE SPRZATANE TYLKO PRZY UZYCIU MOPA A WIEC PIASEK Z PLAZY ZGARNIETY Tylko pod sciany. JEDZENIE PRAKTYCZNIE CODZIENNIE TO SAMO .Brak bezplatnego internet nawet na recepcj, mowia ze dziala ale niestety to klamstwo. Zeby go miec trzeba zaplacic 5? za dzien. HOTEL ZASLUGUJE NA 2** .Rezerwowalam pokoj z widokiem na more a man widok na uschniete palmy morza brak ???? Grzyb na scianach obecny wszedzie moge podeslac zdjecie jesli ktos chce.

NAJGORSZY HOTEL W JAKIM BYLAM zdecydowanie odradzam NIESAMOWITY SMROD SZCZEGOLNIE BUDYNEK 13 I ZAWILGOCONE SMIERDZACE POKOJE SPRZATANE TYLKO PRZY UZYCIU MOPA A WIEC PIASEK Z PLAZY ZGARNIETY Tylko pod sciany. JEDZENIE PRAKTYCZNIE CODZIENNIE TO SAMO .Brak bezplatnego internet nawet na recepcj, mowia ze dziala ale niestety to klamstwo. Zeby go miec trzeba zaplacic 5? za dzien. HOTEL ZASLUGUJE NA 2** .Rezerwowalam pokoj z widokiem na more a man widok na uschniete palmy morza brak ???? Grzyb na scianach obecny wszedzie moge podeslac zdjecie jesli ktos chce.

• Zalety położenie
    • Wady w opinii

Jedyny plus hotelu, to jego położenie przy plaży. Szeroka, piaszczysta plaża z łagodnym zejściem do morza a kilkaset metrów od hotelu rozciąga się dzika plaża i piaszczyste wydmy, a za nimi jezioro. Sama wyspa jest piękna, udało nam się trochę zobaczyć dlatego na Korfu może jeszcze wrócimy, do hotelu na pewno nie! Przy plaży płatne leżaki ( 7 EUR za dwa leżaki i parasol) od 17.00 zwalniały się leżaki na plaży i wtedy już nie pobierano opłat. Wyżywienie: słabe, monotonne posiłki, jedynie pizza we włoskiej rozchodziła się błyskawicznie. We wszystkich napojach ? no może poza winem - czuć chlor, jakby się piło wodę z basenu. My zaopatrywaliśmy się w wodę w markecie, na terenie kompleksu hotelowego. Pokój, który nam przygotowano znajdował się przy restauracji i bardzo głośnej klimatyzacji, ponadto w łazience grzyb, czarny osad na kaflach, zepsuta słuchawka prysznicowa. Pokój wymieniono nam co prawda na drugi dzień, i przenieśliśmy się do budynku przy plaży, ale jak wynikało z moich obserwacji bardzo duża część gości była niezadowolona z pokoju i notorycznie ktoś prosił o wymianę pokoju na inny. Odradzamy zwłaszcza budynek n 13 ? faktycznie pechowa liczba, bo pokoje w tym budynku znajdują się nad kuchnią, więc głośno. Ponadto w tym miejscu najbardziej cuchnie fekaliami, odór straszny to wszystko przy samej restauracji. Pokoje bardzo skromne, co nie dokuczało by tak, gdyby były czyste. Serwis sprzątający słaby. Niby sprzątane codziennie i ręczniki tez można mieć świeże codziennie, ale połogi w pokojach i łazience pozostawały brudne, a piasek był wszechobecny. Posadzka w łazience krzywa, pod sporym skosem, więc po kąpieli woda wlewała się do pokoju, a to oznacza, że na podłodze ciągle leżały mokre ręczniki. Ściany w pokojach z kartonu, słychać dosłownie wszystko z sąsiedniego pokoju, do tego głośne wózki z ręcznikami które słychać było już od rana. Wszystkim już będącym w hotelu polecamy zostawić hotel i wyruszyć na zwiedzanie wyspy, a pozostałym wybrać jednak inny hotel