Aquis Sandy Beach Resort
Grecja / Korfu

Aquis Sandy Beach Resort: teren hotelu

• Rozległy kompleks hotelowy z bogatą infrastrukturą rekreacyjno-sportową.
  • Dla dzieci: aquapark, miniklub i plac zabaw.
  • Dobra lokalizacja: 200 m do centrum, ok. 30 km do Korfu (przystanek autobusowy przy hotelu).
  • Bezpośrednio przy hotelu, piaszczysta plaża z łagodnym zejściem do morza.
  • Wylot z Wrocławia All Inclusive

• Zalety Bezpośrednio przy plaży , smaczne i urozmaicone posiłki .
    • Wady Zużyte meble , niezbyt czysto . Pokoje wraz łazienkami wymagają remontu

Wyjeżdżając na wakacje zależało nam na czystych , ładnych pokojach i bezpośrednim dojściu do morza . Zostaliśmy zakwaterowani w hotelu obok restauracji .Pokoje były mocno zużyte , meble obdrapane , na toaletce dziura a w prysznicu ułamany uchwyt trzymający prysznic. Wcześnie rano 4-5 na korytarzu hałas , a obok hotelu głośno warkoczący samochód dowoził zaopatrzenie do restauracji. Poza tym odór kanalizacji wszechobecny.Leżaki przy basenie dostępne ( bez polowania) , nie podobały mnie się kratki odprowadzające wodę przy basenie , mocno zużyte aż czarne!!! Jeśli chodzi o plażę , szeroka ,piękna , leżaki i parasole płatne . Posiłki według mnie urozmaicone , smaczne , obsługa w restauracji bez zastrzeżeń , mim zdaniem tylko restauracje i bary zasługują na 4 *

• Zalety Położony przy plaży, duże baseny i miły personel. Smaczne jedzenie.
    • Wady Brudne baseny, dziury w posadzce przy basenach, piasek w basenach które przez mój pobyt nie były czyszczone ani razu. Przy wejściu do hotelu leżał przebity materac i nikt go nie sprzątnął przez cały tydzień. Pokoje sprzątane słabiutko - jedynie ścielili łóżka i wymienili ręczniki zero mycia w łazience czy odkurzania podłogi, brak mydła czy szamponu jedynie mydło w płynie z dyspensera nie uzupełnione ani razu przez cały pobyt. Animacje na bardzo niskim poziomie.

Na wakacjach w Sandy Beach byłem z żoną i dwójką dzieci. Płaciłem pełną kwotę za każdego nawet syna który miał wtedy dwa lata i jeden miesiąc czyli 2500zł. Trochę to dziwne no ale cóż. Hotel już trochę wiekowy, dużo rzeczy po prostu się rozsypywało. Kamienne posadzki w całym kompleksie roznosiły hałasy chodzącego personelu nawet o 4 rano. Ośrodek bardzo rozległy. Do snack baru od basenu największa odległość to 800 metrów - dobre cardio :) Byłem z dziećmi, dla których był to pierwszy wyjazd więc cieszyłem się z ich reakcji na "luksus" all inclusive ale jeśli miałbym jechać sam to na pewno w inne miejsce. Porównując ceny i standard hoteli 5 gwiazdkowych w Turcji Sandy Beach wypada naprawdę słabo no i pogoda na Corfu nie pewna. Całość psuł rezydent z biura Grecos - Pan Marcin o ile dobrze pamiętam. Miałem z nim styczność dwa razy. Przy pierwszym spotkaniu poprosiłem o pomoc bo karta do pokoju nie działała. Niestety Pan odmówił ponieważ nie jest od tego, gdy powiedziałem że nie znam języka powiedział że na pewno jakoś mi się to uda - na szczęście personel znał angielski i bez problemu można się było z nimi dogadać. Drugi raz był przed wylotem, w recepcji Pani miała 3 kartki z godzinami wyjazdu, każda z tym samym terminem ale godziny już się różniły. Pani nie potrafiła powiedzieć która godzina była właściwa więc zadzwoniła do rezydenta i dała mi słuchawkę. Najpierw dostałem reprymendę że nie byłem na spotkaniu organizacyjnym, potem usłyszałem że to nie możliwe żeby były trzy kartki i w końcu podniesionym głosem Pan rezydent kazał mi oddać słuchawkę recepcjonistce. Pani zaczęła się tłumaczyć Panu rezydentowi że przeprasza, że te kartki dał jej kierowca itp. W końcu musiałem udać się do innego miejsca gdzie wisiała już tylko jedna kartka i wiedziałem o której mam wylot :) Ogólnie hotel dobry ale jak za te pieniądze to polecam szukać gdzie indziej. No i na Corfu często pada deszcz więc uwaga!!!

• Zalety Uprzejma obsługa personelu hotelowego
    • Wady brak mydła kostkowego i szamponu

Zadowalający pobyt w hotelu, dobra praca animatorów i obsługi bagażowych,pokojówek, kelnerów. Spokojna okolica z fascynującymi widokami na klify i zielone góry. Czysta plaża blisko zlokalizowana w stosunku do obiektów hotelowych, baseny, amfiteatr. Dobra lokalizacja restauracji i tawern. Kwieciście i zielono . Możliwość korzystania z wypożyczalni sprzętu, rowerów, samochodów. Ponadto SPA, Fitnes itp.

• Zalety polożenie.plaża.animacje.jedzenie
    • Wady napoje.kawa i herbata. hotel troche \'zużyty\'

bardzo dogodne położenie, blisko plaży i sklepików.hotel zajmuje ogromny obszar i jest samowystarczalny - jak nie chcesz to nie musisz wychodzic poza teren. są tu minimarket z pamiątkami ale i przyborami życia codziennego, sala gier dla dzieci i dorosłych, amfiteatr z animacjami, wypożyczalnia rowerów i kładów, siłownia i spa. posiłki smaczne i różnorodne. pokoje czyste choć troche stare. ciekawe animacje wieczorne dla dorosłych i minidisco dla dzieci. 2 baseny blizej morza są w spokojnej okolicy oraz 1 ze zjezdzalniami i animacjami za dnia i brodzik dla dzieci.polecam zwłaszcza dla rodzin.

• Zalety Hotel bezposrednio przy piaszczystej plazy, dobre jedzenie i swietne animacje dla dzieci.
    • Wady Brudne i smierdzace pokoje. Podczas ulewy kapie czlowiekowi z sufitu na glowe. Pelno os, ktorych jest mnostwo. Baseny brudne, proba wejscia do nich powoduje zagrozenie dla zdrowia dziecka.

Transfer z lotniska trwa okolo 45 minut. Hotel bezposrednio przy piaszczystej plazy, jednakze, aby wejsc do morza bez kamieni pod nogami trzeba przejsc ok. 100 m w prawo. Tam plaza jest bez kamieni. Za 2 lezaki i Parasol trzeba zaplacic 6 euro na dzien, co moim zdaniem jest okey. Na terenie osrodka strasznie smierdzi fekaliami i wszedzie, ale to doslownie wszedzie sa osy, ktore przeszkadzaja w spokujnym odpoczynku. W restauracji glownej jest piekny Taras z widokiem na morze, ale niestety ten, kto tam usiadl za Moment uciekal wlasnie ze wzgledu na osy. Pokoje katastrofa: wszystko albo zepsute, albo zagrzybiale, albo w stanie rozkladu. Materace tak wylezane, ze po dwoch tygodniach mielismy takie bole plecow, ze cieszylismy sie z powrotu do domu. Warto dodac, ze w trakcie naszego pobytu 2 dni padal deszcz i zaczelo nam kapac z sufitu na glowe. Czyszczenie pokoi to tez masakra, oprocz zascielenia lozka, nie bylo zrobione nic. Baseny w stanie katastrofalnym, polamane pobocza zagrazaja zyciu i zdrowiu dzieci i doroslych. Slizgawki tez w stanie rozkladu, wiecej niz 1 sezon nie dadza rady. Jedzenie bardzo dobre, duzy wybor, jednak co do higieny mozna marudzic. Galkownica do lodow az sie kleila, poniewaz nikt nie wymienial wody! Animacje bardzo dobre, wieczorem mini dyskoteka i Show. Klub dla dzieci rewelacja. Dzieci nie moga narzekac na nude. Naszym zdaniem Hotel ten jest naznaczony wiekiem czasu i od dawna nie bylo w nim nic robione. My od 12 lat latamy co roku na wczasy i duzo juz widzielismy, ale naszym zdaniem ten Hotel na 4 gwiazdki nie zasluguje i do tego, co oferuje jest przereklamowany i duzo za drogi!! My nie nalezymy do osob, ktore ciagle narzekaja, ale po tym co zobaczylismy bylismy naprawde zszokowani. Tylko dlatego, ze poznalismy super ludzi czas plynal nam szybko i staralismy sie jak najmniej czasu spedzac w pokoju.

• Zalety Duży hotel co przyczynia się do dużej ilości atrakcji na jego terenie. Blisko piaszczystej plaży. Animacje dla dzieci i dorosłych- bardzo dobrze rozwinięte animacje sportowe przy basenie.
    • Wady Monotonne posiłki. Wszechobecny zapach chloru. Niezbyt przyjemne zapachy przy restauracji głównej.

W tym hotelu byliśmy od 26-06.08.2016. Pobyt zaliczam do udanych. Hotel położony nad morzem. Plaża piaszczysta i długa- można sobie godzinami spacerować. Niedaleko hotelu od strony plaży małe miasteczko- możliwość zrobienia zakupów oraz duża ilość restauracji i kawiarni. Tuż przy plaży przystanek autobusowy, skąd można dojechać np. do miasta Korfu. Na terenie kilka basenów, mały dla dzieci, basen najbliżej recepcji jest basenem gdzie odbywają się wszystkie animacje sportowe i zawsze jest puszczana muzyka, jest basen rekreacyjny ( odpadające kafelki) i basen rodzinny z różną głębokością i mostkiem. Żeby znaleźć miejsce przy basenie trzeba było wstać zazwyczaj o 7-8 rano. Teren hotelu zadbany, dużo zieleni, kwiatów a w nich motyle. Tuż przy plaży bar a za barem restauracja a la carte -płatna. Toalety przy basenach. Na terenie kompleksu wypożyczalnia rowerów i samochodzików. Restauracja główna, restauracja dla singli i jeszcze restauracja włoska. My zazwyczaj chodziliśmy do głównej a jak dzieciaki mało zjadły to do włoskiej na pizzę. Pizza wyśmienita. Jedzenie monotonne, chociaż zawsze można było coś znaleźć dla siebie: ryby, owoce morza, różnego rodzaju mięso, warzywa, owoce, ciasta, lody. Lody dostępne przy każdym barze. Mankamentem tego hotelu jest na pewno chlor. Woda w kranie chlorowana, wszystkie napoje śmierdzą chlorem. My kupowaliśmy w sklepiku wodę butelkową. Do posiłków piliśmy wino, dzieciaki colę. Budynki widać że odnowione, choć nie dokładnie, widać niedociągnięcia- ale jak na standard grecki to nie jest źle. Pokój duży. Łóżka też duże. My mieliśmy pokój 2+2, ale jak zobaczyliśmy jak duże są łóżka to poprosiliśmy aby nie rozkładali nam łóżka polowego jako drugiej dostawki bo nasze dzieciaki swobodnie mieściły się na jednym łóżku. W łazience duże lustro, sedesik z małą deską i prysznic ze szklaną szybą odgradzającą go od reszty łazienki. Trzeba zaznaczyć że ludzie którzy mieszkali nad restauracją narzekali na zapachy i hałas.

• Zalety Bliskość plaży. Rozległy obszar hotelu. Mimo wielu ludzi nie było problemów z leżakami przy basenach i na plaży.
    • Wady Momentami nieciekawe zapachy (jak to w Grecji).

Generalnie większość rzeczy ok. Hotel to w zasadzie mała wioska samowystarczalna (lekarz, sklepy, bary, baseny, stołówki, obiekty sportowe). Biorąc pod uwagę, ze greckie standardy nie są najwyższe, to hotel ok. Bywałem w lepszych 4 gwiazdkowych, ale i w gorszych. Super hotel dla dzieci, atrakcji dla dzieci naprawdę sporo, większość darmowych. Nic nie będę nikomu rodził, każdy ma swoje odczucia, potrzeby itp., co było widać i słychać w opinii gości hotelowych od skrajnie negatywnych po bardzo pozytywne. Jedno pozwolę sobie tylko poradzić; jak zwykle w Grecji grzechem jest przesiedzieć cały pobyt w hotelu. Jedźcie zobaczyć wyspę, czy to poprzez wycieczki np. z Grecosa czy z miejscowych biur podróży, czy na własną rękę samochodem z przewodnikiem w ręku. Wyspa choć mała ma wiele obliczy, od szerokich piaszczystych plaż, po piękne wysokie klify na północy, od malutkich cichych wiosek zapomnianych przez świat po gwarną stolicę wyspy. Do tego zamki, twierdze, klasztory, no i oczywiście tawerny na uboczu najlepiej w niedużej mieścinie, te klimaty lubię najbardziej ;-) Zatem i coś dla dzieci (hotel i jego atrakcje) i dla dorosłych, hotel tak, ale zwiedzanie wyspy obowiązkowe. Jeśli pomogłem podjąć decyzję to fajnie. Udanego wypoczynku.

• Zalety baseny, bliskość plaży, animatorzy, jedzenie,
    • Wady pokoje i łazienki w fatalnym stanie (grzyb i bród, wszystko w pokoju bardzo wysłużone), serwis sprzątający, nieprzyjemny zapach na terenie prawie całego obiektu, komary!!!, bardzo chlorowana woda do picia, kamieniste zejście do plaży przy hotelu (piaszczyste jakieś 100 m dalej, ale już bez leżaków)

Polecam wycieczkę na Paxos i Antypaxos (całodniowy rejs statkiem, pływanie w lagunie, podpływanie do jaskiń, zwiedzanie wyspy, woda morska w cudownych kolorach, cudowne widoki) oraz zwiedzanie stolicy Korfu na własną rękę (w recepcji można zakupić bilet na autokar do stolicy Korfu, który podjedzie po was pod hotel rano i z powrotem odwiezie popołudniu). Koniecznie zaopatrzcie się w spray na komary i leki na chorobę lokomocyjną dla dzieci nawet jeśli do tej pory nie miały podobnych problemów (wąskie i kręte drogi robią swoje). Hotel dla rodzin z dziećmi nie dla singli i osób szukających nocnego życia.

• Zalety blisko morza
    • Wady polowanie na leżaki przy basenie

Właśnie wróciliśmy z wakacji spędzonych w tym hotelu. Punkty niestety muszę zabrać za: - zbyt mało leżaków przy basenie (jak się idzie na basen o normalnej porze- po śniadaniu), żeby zając leżak, trzeba by chyba wstawać o 5 rano, co jak dla mnie na urlopie jest nie do przyjęcia. Jak się ma tylu gości (jest to jeden z większych molochów na wyspie), to trzeba im zapewnić leżaki - plaża, owszem jest piaszczysta, ale zejście do wody (około 15m) kamieniste. My odchodziliśmy od hotelu około 300m, tam już zejście do wody było piaszczyste i woda dość płytka, ale tamta plaża nie była zbyt czysta i do tego po napoje trzeba było biegać te 300m do baru - kilka razy rozmagnesowały mi się karty do drzwi (raz nawet wchodziłam przez balkon- na szczęście na parterze), żeby je namagnesować trzeba było iść do recepcji (ode mnie z pokoju to około 500m) - płatne wi-fi (10,15 lub 20 euro na odpowiednio: 3,7,12 dni), przyznam, że w 4-gwiazgkowym hotelu wi-fi to powinien być standard a nie luksus, za który się dopłaca Jedzenie było w miarę smaczne, oczywiście po kilku dniach wydaje się monotonne. Pizza w restauracji bardzo smaczna, przy czym jak poszło się na posiłek później to trzeba było wystać się za nią w kolejce- ale nie zabrakło. Na pewno obsługa w barach oraz animatorzy zasługują na pochwałę- byli mili i pomocni. Ogólnie wakacje były udane (ale przede wszystkim ze względu na pogodę, która akurat od organizatorów nie zależy;), natomiast biorąc pod uwagę, że zapłaciłam blisko 10tys., za 7 dni za 3 osoby (w tym 1 dziecko), uważam, że cena była nieadekwatna do tego co zaoferował hotel. Znajomym nie poleciłabym go, niestety. Sama w przyszłości, wybrałabym coś bardziej kameralnego.

• Zalety Położenie i plaża.
    • Wady Cuchnie wszędzie na terenie hotelu. Pokoje brudne i też często cuchnące (nawet nieparterowe). Jedzenie niezbyt dobre. Obiad trwa tak krótko, a obsługa tak restrykcyjnie przestrzega czasu zamknięcia, że trzeba się z nią ścigać, żeby jeszcze coś złapać zanim zabiorą... i to na wakacjach, na których człowiek ma sobie spokojnie wypoczywać. Trzy restauracje to opinia głęboko na wyrost, bo jedna nie jest dla dzieci, a w dwóch pozostałych jedzenie się powtarza, no i są otwarte w tych samych godzinach. W restauracji włoskiej (znacznie brudniejszej) dobra jest tylko pizza, do której jest cały czas kolejka chętnych. Kiedy chciałem przenieść tę pizzę do żony i dzieci, które siedziały w sąsiedniej restauracji (10 metrów dalej), kelner mi zabronił. Może niektórzy się żachną, ale ja zupełnie nie rozumiem, po co są takie zasady i dlaczego są przestrzegane tak ostro (powiedziałem, że niosę dla dzieci) na wakacjach, gdzie człowiek powinien się relaksować. Napoje, zwane sokami, oczywiście niedobre. Napój zwany piwem otumania i usypia (może po to, by wygenerować oszczędności na śpiących gościach), ale oczywiście ze smakiem normalnego piwa nie ma nic wspólnego. Tak więc all inclusive to w dużej mierze fikcja... choć oczywiście grube pieniądze, które zapłaciliśmy fikcyjne nie były. Wi-fi jest płatne, a to, co płatne nie jest (czyli w recepcji) nie działa. Tzw. siłownia zagraża (dosłownie) zdrowiu ćwiczących. Działało jedno urządzenie siłowe, inne albo nie działały, albo bałem się ich użyć (np. gryf był bez \"nakrętek\", tak że można było stracić palec u nogi, gdy spadały z niego odważniki). Na uwagę o tym, że siłownia jest w fatalnym stanie, rezydent Grecos wzruszył ramionami i powiedział, że on na siłownię nie chodzi... Oczywiście na każdym kroku chcą człowieka orżnąć na dodatkową kasę - jest np. oferta zdjęć rodzinnych wykonywanych przez uroczych i przesympatycznych młodych ludzi... oczywiście do czasu zapłaty, kiedy okazuje się, że zdjęcia te będą kosztować ponad 300 euro. Na szczęście nie trzeba brać wszystkich i w ten sposób cenę można znacząco obniżyć, ale człowiek traci na wybieranie mnóstwo (wakacyjnego przecież) czasu.

Hotel ten można ocenić jako co najwyżej 2-gwiazdkowy. Oferowanie go i zachwalanie (w moim przypadku przez Grecos) jako hotel 4-gwiazdkowy, oczywiście po horrendalnie wysokiej cenie, po której człowiek naprawdę oczekuje jako-takich standardów, jest oszustwem. Po tym, co widziałem i czego doświadczyłem, jestem zresztą pewien, że dobre opinie o tym hotelu na sieci pochodzą od samych pracowników biur podróży. Zdjęcia hotelu, jakie są pokazywane, to zdjęcia nowego hotelu, zapewne od razu po zbudowaniu lub wyremontowaniu. Obecnie ten kompleks to raczej ruina.