Blau Costa Verde Beach Resort
Kuba

Blau Costa Verde Beach Resort: teren hotelu, basen

• Playa Pesquero publiczna, piaszczysta plaża położona ok. 100 m od hotelu, z łagodnym zejściem do morza.
  • Atrakcje dla najmłodszych: mini klub (4-10 lat), młodsze dzieci pod opieka opiekunki, plac i pokój zabaw, mini disco.
  • Bogata oferta rozrywkowa: animacje dla dorosłych, dyskoteka, muzyka na żywo, lekcje tańca i nauka języka hiszpańskiego.
  • 4 restauracje a la carte z kuchnią: włoską, kubańską, hiszpańską i francuską.

• Zalety jedzenie,plaza ,animacje,alkohole w barach
    • Wady bitwa o leżaki na plaży i przy basenie

Pobyt rodzinny.Hotel polecam, mieliśmy wykupiony standard pokoi ,ale nie było dwóch obok siebie (byliśmy z dziećmi )wiec dostaliśmy wersje plus .Wersja plus pokoi o wiele lepsza .Lodówka uzupełniana codziennie w napoje,piwo ,wodę,w łazience uzupełniane kosmetyki,żelazko i deska na wyposażeniu,Obszar hotelu zadbany ,ładne krzewy,czysto wszędzie.Jedzenie urozmaicone,dużo owoców ,morza,mięsa,wspaniałe ciasta i owoce,oraz świeżo wyciskane soki.Mój syn jest niejadkiem ,ale zawsze coś znalazł dla siebie.Panie robiły pizze na miejscu i pytały się co dzieci lubią.Animacje bardzo fajne i urozmaicone. Skorzystaliśmy z dwóch wycieczek Santiago de Cuba bardzo fajna i pouczająca,nawet dzieci były zadowolone.Przewodniczka Pani Magda bardzo kompetentna i z dużą wiedza ,przez cały czas mówiła o Kubie.Druga wycieczka do wodospadu średnia, ponieważ w programie był również pobyt w rodzinnym domu Fidela ,gdzie było ponad godzinę opowieści o jego życiu w upale 35 C i tylko po angielsku.Warto wybrać się na plaże Esmeralda ,można pojechać busem dwupiętrowym z pod hotelu,Koszt 5 CUC w dwie strony (jeden CUC jedno Euro )Warto wziąć niepotrzebne ubrania typu bluzki,spódniczki,sukienki,oraz kosmetyki,Bardo Kubańczycy proszą o to (nie proszą i nie żebrzą o pieniądze )Jeden niesmak to walka o leżaki na plaży i basenie.Leżaki nad morzem ludzie rezerwowali o 5,30 rano.Gdybym wróciła do tego hotelu na pewno wybrałabym wersję Plus, ponieważ pokoje są o dużo lepsze,fajniejszy basen.Wakacje bardzo udane byliśmy bardzo zadowoleni całą rodziną.

Hotel generalnie zasługuje na 3 gwiazdki jeśli chodzi o infrastrukturę,nie jest to miejsce na luksusowe wakacje,ale atmosfera ,naprawdę dopracowane animacje i przemiła obsługa to wszystko rekompensują.Plaża z wystarczającą ilością leżaków możliwość wypożyczenia katamaranu ze sternikiem do tego rowerki wodne ,kajaki również w cenie,cudne zachody słońca.Jedzonko bardzo dobre,krewetki przepyszne,fajna restauracja przy plaży(nie ma potrzeby chodzenia do restauracji głównej) włoska restauracja również całkiem dobra.Wieczorkiem codziennie dyskoteki przy plaży.Wycieczki dobrze zorganizowane .Polecam hotel.

• Zalety Czysto, obsługa uśmiechnięta, pyszne jedzenie
    • Wady Jedzenie ok, tylko że za mało sałatek, były tylko: pomidor, ogórek, sałata-spodziewałam się tu większej różnorodności- tym bardziej że mają warunki klimatyczne do tego :)

Ogólnie hotel zasługuje na 3*. Wszystko zniszczone, brak materiałów by cokolwiek naprawić ale PLUSY to rekompensują- zresztą nie jedzie się tu siedzieć w hotelu tylko na plaży :) Rezydentka MAGDA- bardzo pomocna. Polecam wykupywanie WYCIECZEK FAKULTATYWNYCH u Kubańczyków. W ITACE jest dwukrotnie drożej a i warto wspierać miejscowych bo naprawdę tego potrzebują :) Można o to pytać kierowców aut które są przy każdym hotelu lub kogoś z obsługi - np ochroniarza. Ogólnie kraj bardzo bezpieczny nie ma kradzieży. W hotelu głównie Polacy i Kanadyjczycy. Kontakt z Kubańczykami zdecydowanie w j. angielskim (no chyba że ktoś zna hiszpański). Pogoda wyśmienita - pomimo tego że to grudzień. W nocy czasem popada ale od 7 rano słońce 29st. Ocean temperatura 25st. Ogólne wrażenia super. Możliwość wykupu internetu w RECEPCJI- cena 2euro (niestety nie pamiętam limitu).

• Zalety Fajna atmosfera, bardzo pomocny personel
    • Wady Dla nienadmiernie wymagających brak.

Wszystko do aktywnego lub leniwego wypoczynku na miejscu. Dość daleko do najbliższej miejscowości ale najpotrzebniejsze potrzeby do dostania na miejscu. Spora ilość nieźle zorganizowanych wycieczek.

• Zalety Jedzenie, animacje.
    • Wady Położenie

Polecam hotel. Obsługa wspaniała, animacje na najwyższym poziomie. Jedzenie bardzo dobre.

• Zalety piekna plaza, mnóstwo atrakcji na plazy (katamarany,rowerki, lodki,kajaki) i basenie, super animacje, duza ilość barow z ogromna karta drinków. dodatkowo na plazy, basenie zawsze wolne lezaki. na stolowce spora ilość owocow morza, ryb oraz swiezych owocow . goraco polecam dla kazdego
    • Wady duza ilość gości z Kanady, która rozpieszcza wysokoscia tipow i trochę obsluga staje się zmanierowana

• Zalety SAME ZALETY .
    • Wady OPIESZAŁOŚĆ I NIEPRZYGOTOWANIE RECEPCJI W DNIU PRZYJADU .

W zasadzie wszystko na plus . Niesmak spowodowany jedynie przy zakwaterowaniu . Doskonale wiedzieli że przyjedzie duża grupa z Polski ( 4 autokary ) a byli do tego totalnie nieprzygotowani - na pokój czekaliśmy dwie godziny ( po 12-tu godzinach podróży w samolocie i autobusie z lotniska ). Poza tym - REWELACJA . Chotel dla "normalnych turystów" . Jedzenie smaczne i duży wybór , napoje , drinki itp. również bez zarzutu . Plaża czysta i fajna, katamarany , rowery wodne i kajaki w cenie pobytu - można korzystać wielokrotnie . Ludzie mili i uśmiechnięci . Woda w morzu cieplutka - aż żal wychodzić :) Pod hotelem amerykańskie limuzyny z lat 50-tych - za niewielką opłatą zawiozą gdzie chcesz . Warto pooglądać prawdziwe życie na Kubie , a nie tylko hotel . Tam jest bieda - ludzie proszą o mydło i.. papier toaletowy ( tam jest to rarytas ! ) . Trochę mamy już pozwiedzane - ale Kubę polecamy - warto powrócić w nasze lata 80-te ...

• Zalety polozenie posilki animacje personel plaza

Pobyt 15.12-26.12.2015 Przemily personel poslki super animacje profesjonalne ( codzienne wystepy godz 21.00) Bar przy basenie 24 h Plaza przylega do terenu hotelu bar na plazy bezplatne rowery wodne bezplatne katamarany ze sternikiem przepiekne ryby jedza z reki codziennie dyskoteka 23.20 . Wad brak

• Zalety plaża o krok od hotelu, dobry punkt wypadowy na zwiedzanie okolicy
    • Wady Nie ma

Dla mnie największa zaletą było położenie - kilka minut od plaży. Bardzo dobra miejscówka na zwiedzanie dalszych okolic, my wynajetym samochodem zwiedziliśmy Baracoa, Santiago no i oczywiście delfinarium. Drugi duzy plus jaki wyraźnie zapamiętam to personel. Zawsze uśmiechnięty pomocny zorganizowany i kopmpetentny. Dałam do prania sukienkę wieczorową, a oprócz tego że wróciła do mnie wyprana jakimś magicznym sposobem zeszła tez z niej stara plama z tyłu.

• Zalety Pokoje, jedzenie
    • Wady staromodna łazienka

Byliśmy zakwaterowani w starej części hotelu z widokiem na zatokę. Plusem była bardzo duże i wygodne łóżko, łazienka trochę odstawała od reszty (stary design). Ręczniki były codziennie wymieniane. Duża restauracja w której można się zgubić, a jeżeli chodzi o jakość posiłków to bez zarzutu, duzy i różnorodny wybór, znajomi wegetarianie także mówili że jedzenie było na prawdę pyszne. Pobyt bardzo udany także dzięki animatorkom które dawały z siebie wszystko na basenie!