Blue Reef Resort
Egipt / Marsa El Alam

Blue Reef Resort: obiekt, basen

• Akcje i udogodnienia dla najmłodszych: mini klub (4-12 lat od lipca do sierpnia), brodzik, plac zabaw.
  • Bogata oferta rozrywkowa: wieczorne animacje dla dorosłych, dyskoteka, amfiteatr, możliwość przejażdżki na wielbłądach.
  • Przy hotelu piaszczysto-żwirkowa plaża z łagodnym zejściem do morza i rafą koralową.

• Zalety Spokojne położenie
    • Wady Trudny dostęp do rafy, Słaby program animacyjny,

Zakwaterowani zostaliśmy w budynku D. Nikomu nie polecam pokoi od północnej strony (4001-4035 oraz 4101-4135) gdyż są one zimne, ponure pozbawione słońca przez cały dzień. Pomimo niewielu gości hotelowych trudno było wyprosić zmianę pokoju. Dopiero kolejna wizyta w recepcji z bardziej konkretnymi argumentami przyniosła spodziewany efekt i pokój nam zamieniono na stronę południową. Pokoje są dość duże i co najważniejsze czyste lecz posiadają już dość wyeksploatowane wyposażenie. Oświetlenie pokoju bardzo oszczędne, trochę ciemno. Obsługa pokojowa bardzo uczynna. W pokoju jest mała lodówka lecz w zasadzie bezużyteczna, gdyż właściciel hotelu na zmianę z obsługą stołówki skutecznie blokują wynoszenie czegokolwiek. Butelkowana woda w hotelu jest za dodatkową opłatą! Kawa z expresu jest tylko na śniadanie. W barach podawana jest kawa z dzbanka ale niestety okropna, niesmaczna, nie do picia. W barach napoje nalewane są z butelek lecz nawet w lobby barze nie używa się szklanych naczyń. Barmani pojęcia nie mają o przyrządzeniu jakiegokolwiek dobrego koktajlu. Hotel pomimo swojej ładnej nazwy nie ma dostępu do rafy, do której przejście i oglądanie świata podwodnego powiązane jest z zagrożeniem zdrowia. Dużym minusem hotelu jest brak dobrego programu animacyjnego. Poza kilkoma tańcami rano i po obiedzie w zasadzie nic się nie działo. Szef animatorów ("kogucik" o wygórowanym EGO) nie ma pojęcia o prowadzeniu zespołu. Ponieważ w Egipcie byliśmy już wielokrotnie, pobyt w tym hotelu zaliczyć mogę do najgorszych i zdecydowanie nikomu nie polecam. Z uwagi na słaby standard, hotel prawdopodobnie w niedługim czasie powiększy grono upadłych w okolicy. Sugeruję już teraz skreślenie hotelu z przyszłych ofert Biur Turystycznych. Celowo nie wypowiadam się na temat posiłków. To każdego indywidualne odczucia.

• Zalety Blisko morza super
    • Wady Brak internetu WI-FI, słabe animacje

To był nasz kolejny pobyt w Egipcie .Hotel zasługuje max na 3 Gwiazdki .Bardzo polecam restauracje FISZ Market za 20 dolarów pyszne jedzonko!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Nie kupujcie pamiątek w sklepikach na lotnisku dużo taniej. Papierosy i alkohol lepiej kupować w samolocie na miejscu ceny jak w EU albo drożej.Zastanawia dla czego za ten sam pobyt Ukraińcy płacą 250 Niemcy 350 a Polacy 400 Euro.,w końcu nie jesteśmy najlepiej zarabiającym narodem.

• Zalety Blisko morza super
    • Wady Brak internetu WI-FI, słabe animacje

• Zalety Hotel jak na uplyw czasu zadbany
    • Wady Jedzenie co to mialo byc jedna wielka porazka co zostalo z obiadu bylo przygotowywane na kolajce w glebokim oleju o miesie mozna bylo zapomniec przekaski jakas kpina tylko pseudo nalesniki rozcienczone woda Itaka powinna interweniowac sniadsnia tylko mortadela w dwuch postaciach i to dziennie najlepiej bylo napchac sie omletem nie jestem wybredny ale nie placilem za jedzenie odgrzewane zimne cuchnace ryby podane na pol surowe jak zostaly wieczorem podane w panierce porazka

Itaka powinna zainterweniowac jesli chodzi o podawane sniadania obiady kolacje przekaski ...orazka

• Zalety Ładne położenie. Miła cześć obsługi.
    • Wady Brak dostępu do wody z dystrybutorów, woda wydawana jest w kubeczkach jak drinki a poza godzinami pracy obiektów nie ma do niej dostępu - no chyba ze się kupi. Kawa tylko do śniadania a potem kawa zbożowa w barach a za normalną trzeba zapłacić. Na śniadania tylko jajka i sery białe o chemicznym posmaku. Obiady i kolacje - warzywa nie przyprawione, mieso na wagę złota i czasami wychodziłam głodna bo glownie serwuje sie smazone kulki i kotleciki z bulki czy ryzu....Wina to jakieś napoje winne - nie dało się tego pić. Zastawa i obrusy mocno wysłużone. Przekaski to jedynie nalesniki. Woda w basenie bardzo chlorowana. Po masażach w spa (olejek do opalania nakładają po masażu ) dostałam silnej reakcji alergicznej zakończonej wizyta w szpitalu prosto z lotniska po powrocie. Jeden z animatorów bardzo niemiły, odnosił się do gości z wyższością, straszył i nie panował nad emocjami.

Ilość wad dyskwalifikuje ten hotel. Nikomu nie polecam w nim pobytu. Standard max 3* a płatność za wodę i kawę w opcji all inclusive to prawdziwa pomyłka. Jedzenie dobre na dietę wegetariańską odchudzającą.

• Zalety Spokojna okolica,hotel czysty ,zadbany,obsługa rewelacyjna,pokoje codziennie sprzątane,pościel i ręczniki też zmieniane codziennie,otoczenie hotelu zadbane ,dużo zieleni i kwiatow
    • Wady Dużą wadą hotelu jest jedzenie;mało urozmajcone,śniadania i kolacje porażka.Mięsa na obiedzie wydzielane,masło na śniadanie dawane z ręki do ręki.Wszystko smażone na okropnym oleju.Ogólnie posiłki FUUUU!!!

Byliśmy na początku stycznia 2017r.Hotel czysty,zadbany.Obsługa super-mili,uśmiechnięci,pomocni.Bary przy basenie i przy plaży spoko.Rafa koralowa przepiękna.Ale ze względu na posiłki hotel traci dużo.

• Zalety Hotel w stylu egipskim ,czysty i położony w pięknej zieleni. Można wypocząć .Jedzenie smaczne a obsługa super.
    • Wady Może jedyna wada, ciemno w pokojach, trudno czytać .Przydałby się chociaż jeden punkt świetlny z żarówką 60W,ale to moja uwaga.

Po przyjeżdzie do hotelu każdy miał już uszykowany pakiet, organizacja ekstra, pokoje przydzielone.W hotelu było mało gości ,nie wiem jak to wygląda przy pełnym obłożeniu hotelu. My byliśmy na początku grudnia 2016.

• Zalety ładna okolica, bardzo bardzo czysto, dobre alkohole i napoje, jak na Egipt dobre all inclusive, cena adekwatna, podgrzewany basen
    • Wady brak pomostu, płatne WiFi (20euro - 7dni)

Z wyboru tego hotelu jesteśmy bardzo zadowoleni byliśmy w tym w hotelu w dwie rodziny. Było bardzo sympatycznie. Obsługa oki tylko jeden Pan z baru niesympatyczny. Basen podgrzewany. Piękna rafa koralowa niestety brak pomostu i trzeba iść około 150 m do zejścia na głębinę. Byliśmy w terminie 20.12.2016-27.12.2016. Biuro Itaka spełniła nasze oczekiwania. Pokoje oki czysto. Bardzo byliśmy zdziwieni ze jak na hotel 4* był bardzo czysty. W hotelu są sklepiki więc zawsze jakiś drobny upominek można przywieźć. Na przeciwko hotelu apteka i minimarket. To nasz 4 pobyt w Egipcie 1 w Marsa Alam. Animatorka Polska bardzo uprzejma. Pokój sprzątany codziennie. WiFi płatne ( 20euro -tydzień) nie jest to cena wysoka ponieważ w niektórych hotelach jest dużo drożej. Może kiedyś tam wrócimy. Cena adekwatna WSZYSTKIM POLECAM TEN HOTEL !!!!

• Zalety - bardzo miła obsługa - czysto - podgrzewany basen
    • Wady - monotonne jedzenie i wydzielane porcje - za wodę mineralną i inne napoje w butelkach trzeba płacić

Witam byliśmy w hotelu od 03.01.2017- 10.01.2017 . Hotel bardzo czysty, obsługa przemiła. Żeby ponurkować trzeba iść 150m w morze. Największe zastrzeżenia mamy co do jedzenia. Bardzo monotonne, wydzielane porcje mięsa. Na śniadanie tylko jajecznica, ochydna martadela i bardzo słony żółty ser, i codziennie te same ciastka, wydzielane dwa małe masełka na dwie osoby, które starczają na jedną kanapkę!!!.. Wodę mineralną trzeba samemu kupić, oraz colę w butelce, co w all inclusive jest nie dopuszczalne!!! Kawa z ekspresu tylko na śniadanie, póżniej płatna.. Wino jest do obiadu lub kolacji, ale trzeba się odezwać!! Animatorka Monika bardzo sympatyczna, odpowiada na wszystkie pytania i stara się jak najbardziej wszystkim dogodzić i pomóc!!! Ogólnie hotel dla niewymagających ludzi, którzy cenią sobię czystość i ładną pogodę w zaciszu Marsa Alam..

• Zalety Ładny ogród i plaża
    • Wady Stary hotel w łazience wydobywający się smród .Posiłki złe, małe porcje mięsa wydzielane ,obsługa olewająca gości.Kawa okropna za normalną trzeba zapłacić ,przekąski to fikcja .Napoje regionalne alkoholowe i bez .. złej jakości . Był to mój 3 -ci pobyt w Egipcie i tego hotelu nikomu nie polecę.

Wrażenia jak w/w Dodatkowo nadmienię że zamienialiśmy pokój 4025 który okazał się bardzo ciemnym z widokiem na wysokie ogrodzenie z siatki. Zamiana pokoju trwała godzinę z naszej strony dodatkowy stres i nieprzewidziany wydatek finansowy.