Codziennie w godzinach 8:00 - 24:00 801 455 401 koszt połączenia 0,49 zł/min z VAT +48 58 ­325 29 00

Najlepsze pod słońcem

Blue Reef Resort
Egipt / Marsa El Alam

Blue Reef Resort: basen

• Akcje i udogodnienia dla najmłodszych: mini klub (4-12 lat od lipca do sierpnia), brodzik, plac zabaw.
  • Bogata oferta rozrywkowa: wieczorne animacje dla dorosłych, dyskoteka, amfiteatr, możliwość przejażdżki na wielbłądach.
  • Przy hotelu piaszczysto-żwirkowa plaża z łagodnym zejściem do morza i rafą koralową.

• Zalety Pięknie położony

Pięknie położony hotel przy morzu. Czysta plaża i przepiękna rafa.Bardzo miła obsługa w restauracji jak i poza nią.Przepiękny zadbany ogród.

• Zalety Sympatyczna obsługa, czysto ale sprzątanie bez rewelacji.Jedzenie smaczne ale nie polecam hotelu tym wszystkim którzy korzystają zazwyczaj z 4,5gwiazdek na tzw niemieckim, wysokim poziomie.
    • Wady Hotel nie zasługuje na swoje 4 gwiazdki.wg mojej opinii to jest mocna 3. Daleko do morza, dla leniwych jest postawiony busik. Bardzo mało profesjonalna, słaba grupa tzw enterteiment,która ma zajmować się rozrywką, Byliśmy na początku maja, nie mieli żadnego pomysłu na rozrywkę, w zasadzie tylko rozmawiali z ludźmi, a jak miała się odbyć noc turecka i padało, to na drugi dzień nic nie było pomimo ładnej pogody Bardzo słaby skład ludzi, a już babka która na widok tylko 4 Polaków zawsze śpiewała polska biało czerwoni, wg mojej oceny kompletna poraźka. Jeśli ktoś otrzyma pokój na wysokim piętrze z panoramą miasta i odległego morza wraz z twierdzą może być zadowolony poniżej pokoje mają widok na drugi hotel,z innej strony na basen pełen wrzeszczacych dzieci a wieczorem ryczacych ludzi all inclusive jest do północy.

Polecam ten hotel tym którzy lubią chodzić, nie przywiązują specjalnej wagi do jedzenia,często korzystają z wycieczek,dolmuszy,są w ruchu. Rodziny z dziećmi mogą być zadowolone z tego ze jest slizgawka wodna,dosyć częste zajęcia dla dzieci,malowanie twarzy,animacje ruchowe ale bez rewelacji. Busik zjeżdża na plażę co 15 minut a o 11 14 do centrum Alanyi, leżaki płatne, lunch na plaży tylko do 14,z alkoholu tylko piwo a kawa serwowana w papierowym kubeczku

• Zalety Mały, kameralny, niewielkie obłożenie, sympatyczna i życzliwa obsługa.
    • Wady Brak pomostu, jedzenie bardzo skromne.

Był to nasz siódmy pobyt w Egipcie. Nie jesteśmy wymagającymi turystami dlatego pobyt w hotelu Blue Reef zaliczymy raczej do udanego. "Głowy jednak nie urywa" i drugi raz jednak raczej nie pojawimy się tam. Hotel robi wrażenie jakby za chwilę miał zakończyć swoją działalność. Brak pomostu dyskwalifikuje hotel. Od plaży do rafy jest około 200 m. Wejście na rafę jest nieprzyjemne (można sie pokaleczyć). Jedzenie jest skromne i mało smaczne. Kawa i herbata jest obrzydliwa. Wino jest bardzo cienkie i bez smaku. Wyposażenie pokoi jest wyeksploatowane. Usiadłem na plastikowym krześle balkonowym i w jednej chwili znalazłem się na posadzce. Krzesło rozsypało się. Pokaleczyłem się i uszkodziłem sobie ubranie. Za plastikowe krzesło żądano ode mnie 10 USD. Dopiepiero po dwukrotnej interwencji rezydenta Exim Tours zrezygnowano z opłaty. Nikt mi nawet nie powiedział "przepraszam". Suchy prowiant na drogę powrotną był mniej niż skromny - dwa cienutkie plasterki sera + dwa półplasterki wędliny + gława + soczek + mała woda mineralna. (ewidentny brak pieczywa i plastikowych jednorazowych sztućców). Niezbyt miłe wrażenia z pobytu w pewnym stopniu rekompensowała piękna pogoda i sympatyczne towarzystwo.

• Zalety Infrastruktura hotelu
    • Wady Wyżywienie

Pobyt marzec 2016.Hotel kameralny, spokój ,można wypocząć ,Jedzenie okroooooooooopne a nie należę do wymyślnych.Na śniadanie króluje jajko w postaci omlet i na twardo i stare bułki.Przy barze naleśniki ohydne.Rafa oddalona bardzo daleko.Wi-Fi płatne nie liczcie dób/ tylko należy kupić rano/ .Woda w butelce płatna ,natomiast w dystrybutorze ohydna ?ale można się przyzwyczaić .Ja się nie przyzwyczaiłam!!!! Hotelu nie polecam!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

• Zalety Piekna plaza,spokoj(maly hotel),pyszne kolacje-koniec plusow.
    • Wady Rafa trudno dostepna,a jak juz dostepna to jakby \\\"przechodzona\\\",trzy posilki dziennie,zadnych przekasek pomiedzy,my nauczeni do pieciu posilkow bylismy po prostu glodni!Obsluga robila nam pobudke przed siodma rano witajac sie glosno na korytarzu(powitanie trwalo okolo pol godz).Kiepskie sniadania,oj kiepskie.

Opinii o tym hotelu zasiegalam w wielu zrodlach,wszystkie pialy jaki to on nie jest cudowny,nawet tutaj widze jakas kobitka pisze o nim w samych superlatywach,o rybkach przy brzegu o zjezdzalniach,albo za duzo wypila albo ze mna cos nie tak.Zadnych rybek przy brzegu!Zeby popatrzec na nie trzeba bylo pokonac okolo 300 metrow i to tez nie zapieralo tchu w piersiach.Liczylam na piekna rafe w tym miejscu,a tu szalu nie bylo.Ktos tam o zjezdzalni pisal,nie ma zjezdzalni,nie ma pomostu o ktorym byla mowa w katalogu Reinbow Tours ,tzn pomost jest przy nieczynnym hotelu ale zamkniety,ktos probowal tam wejsc na wlasna reke ale zostal zaatakowany przez wlasciciela.Na pewno nikomu nie polece tego hotelu,poniewaz duzo mu brakuje do czterech gwiazdek!Chocby wody do picia.Do sniadania nie bylo sie czego napic,cherbata smierdziala chlorem,poszlam po wode z dystrybutora ,tez smierdziala chlorem,o kawie sie nie wypowiem bo nie wiem co to bylo ale kawa tego nie nazwe.Musielismy czekac na otwarcie barow przy plazy i przy basenie zeby sie napic.W dniu odjazdu wogole odmowiono nam drinkow przy basenie!Przed wyjazdem najlepiej zasiegnac porady od kompetentnej osoby z biora podrozy ktora jezdzi po hotelach i moze cos powiedziec wiarygodnego.

• Zalety Ładnie położony.
    • Wady Daleko do głębszej wody, trzeba drałować płycizną ok. 200m, pomost wymieniany w opisach zamknięty, płatna kawa i woda w opcji all inclusive, przekąski- jakie ?, naleśniki ?.

Nie jestem gościem uskarżającym się na detale, ale wybór tego hotelu, gdzie w rankingach zajmował on czołową pozycję- ze złotą łapą i kciukiem ku górze, to był duży błąd. Plus to woda w regionie, żadna rewela, Marsa słynie z tego, chociaż odległość od rafy dla niektórych może być minusem- ok. 200 m płycizny, aby do niej dojść, teraz minusy: śniadanie- porażka, nie będę codziennie jadł prasowanego kartonu tj. ichniej wędliny i sera, bo dużo więcej tam nie było; kawa i herbata śmierdząca, za lepszą kawę trzeba było płacić w barze; woda płatna w barze 1$; wystrój wnętrz, że o duszącym zapachu jak z popielniczki w sali dyskotekowej, gdzie odbywały się również wieczorne show nie wspomnę, z lat 80-tych bez remontu; sprzątająca obsługa hotelu od rana drze papy na korytarzu kiedy jeszcze się śpi, a już szczytem chamstwa był dzień odjazdu, kiedy to kończący turnus ludzie chcieli się napić przy barze, a barman z bezczelnym uśmieszkiem odpowiedział, że wszystko się pokończyło i będzie o godzinie 11-tej ( turnus odjeżdżał z hotelu o 10-tej). Odradzam, byłem już w hotelach 4-ro gwiazdkowych i Blue Reef nie ma z nimi nic wspólnego.

• Zalety Czysto, piękne położenie przy samej rafie :) po wejściu do kolan pełno kolorowych rybek, możliwość spotkania delfinów i żółwi, ogólnie super + pyszne jedzenie

Bardzo fajny hotel, super animatorki, zjeżdżalnie włączone non stop od 10 do 17. Czyściutko, pyszne i bardzo urozmaicone jedzenie. Zywa, piękna rafa koralowa dosłownie przy samej hotelowej plaży, przez pięć dni była czerwona flaga bo ostro wiało ale w niczym to nie przeszkadzało gdyż rafa i rybki zaczynają się po wejściu do wody do kolan. Same plusy i zero minusów

• Zalety Z dala od tłumów, fantastyczna rafa, przyzwoite jedzenie umiarkowana cena, Podgrzewany basen, Kuchnia włoska,
    • Wady Małym minusem są przeciągi w korytarzach choć nie groźne to jednak odczuwalne, oraz bardzo sporadyczne komary - obsługa również minimalizuje to regularnie.

Kameralny obiekt, smaczne jedzenie, bardzo ładny ogród. W pobliżu baza nurkowa 3Will (personel mówi po polsku) . Bardzo miła obsługa - pozytywnie nastawiona, Nawet przy większym obłożeniu nie odczuwa się tłumu czy to na stołówce czy na plaży. To moja trzecia wizyta w tym hotelu. Polecam osobą ceniącym spokój i aktywny wypoczynek ( pływanie, snurkowanie, nurkowanie, ) Duży plus za średnio-twarde materace !

• Zalety piękne zadbane ogrody, pokoje sprzątane codziennie, czysto, miła i pomocna obsługa
    • Wady wiatr i przeciągi

Byliśmy w styczniu 2016 razem z siostrą i szwagrem, przedłużono nam pobyt o 7 godzin bez żadnych dopłat. Miła obsługa, szczególnie p. Kasia, fantastyczne pokazy w teatrze. Polecamy ten hotel, było super.

• Zalety Blisko morze. Przepiekna rafa koralowa
    • Wady Małe kubki do picia na plazy. Rafa oddalona od brzegu około 500 m. Brak pomostu do wygodniejszego przejsia na rafę.

Ogólnie hotel robi dobre wrazenie. Zadbany ogrod. Blisko plaza