Blue Reef Resort
Egipt / Marsa El Alam

Blue Reef Resort: basen

• Akcje i udogodnienia dla najmłodszych: mini klub (4-12 lat od lipca do sierpnia), brodzik, plac zabaw.
  • Bogata oferta rozrywkowa: wieczorne animacje dla dorosłych, dyskoteka, amfiteatr, możliwość przejażdżki na wielbłądach.
  • Przy hotelu piaszczysto-żwirkowa plaża z łagodnym zejściem do morza i rafą koralową.

• Par, rodzin z dziećmi, ceniących spokój
    • Zalety piękne zadbane ogrody, pokoje sprzątane codziennie, czysto, miła i pomocna obsługa
    • Wady wiatr i przeciągi

Byliśmy w styczniu 2016 razem z siostrą i szwagrem, przedłużono nam pobyt o 7 godzin bez żadnych dopłat. Miła obsługa, szczególnie p. Kasia, fantastyczne pokazy w teatrze. Polecamy ten hotel, było super.

• Par, ceniących spokój
    • Zalety Blisko morze. Przepiekna rafa koralowa
    • Wady Małe kubki do picia na plazy. Rafa oddalona od brzegu około 500 m. Brak pomostu do wygodniejszego przejsia na rafę.

Ogólnie hotel robi dobre wrazenie. Zadbany ogrod. Blisko plaza

• Zalety Czysto \\\'kameralnie\\\'mila obsluga
    • Wady Brak molo

Bardzo dobry hotel dla ludzi chcacych wypoczac .wszedzie blisko basen ,plaza, reststaurcja .WSzedzie bardzo mila i pomocna obsluga, zawsze z usmiechem na twarzy.jedzenie bardzo dobre.Animacje slabe jak na Egipt.

• Zalety Przepiękna rafa.
    • Wady Wszystko poza rafą - może z wyjątkiem czystości pokoi.

Hotel ten (jak znajdujący się obok) na pewno padnie chociaż miejsce jest w miarę fajne. Dziwny właściciel hotelu wymyślił sobie własną strefę czasową +1 godzina - obowiązująca tylko w granicach hotelu. W związku z tym wpis Itaki o możliwościach korzystania z baru do 23.00 w rzeczywistości jest do 22.00. W przypadku formuły all. dziwne było dla mnie płacenie 1$ za butelkę wody 1,5 l. Tej informacji również Itaka nie zamieściła na stronie. Nie jestem osobą wymagającą jeśli chodzi o jedzenie ale w tym hotelu był to dramat. Byłem z żoną w Egipcie wiele razy (Hurgada, Szarm, Taba) i nigdy nie mieliśmy tak złych wrażeń kulinarnych. Wyposażenie pokoi to późny Gierek ale jeśli chodzi o sprzątanie to nie miałem żadnych zastrzeżeń. Wg mnie hotel ten zasługuje maksymalnie na 3 * a ogólną ocenę 5.

• Zalety czyste pokoje, prawie wszystkie z widokiem mniejszym lub większym na morze.
    • Wady Lobby słabe, mino miejsca na bar - nieczynny. Jedzenie: śniadania kiepskie, reszta ok. Kawa i herbata nie do picia.

Lobby słabe, mino miejsca na bar - nieczynny. Jedzenie: śniadania kiepskie, reszta ok. Kawa i herbata nie do picia. W barach przy plaży i basenie drinki słabiutkie. Automat do kawy nie wykorzystywany, mimo składanych zamówień. Czyste pokoje, prawie wszystkie z widokiem mniejszym lub większym na morze. Mimo wielu niedogodności hotel ok lecz luksusów brak. Wszystko rekompensuje cudne morze z rafami i cieplutki basen. Na wielki plus zasługują masażyści. Pakiet 5 - 45 minutowych zabiegów to 80 $

• Zalety Hotel jest naprawdę baardzo fajny. Nie jestem wymagająca i nie potrzebuję luksusów, wiec jak dla mnie jest naprawdę wystarczający - ładnie, czysto, spokojnie.
    • Wady Brak pomostu do rafy - zejście jest naprawdę bardzo ciężkie i można się bardzo mocno pokaleczyć. Dodatkowo w ciągu dnia między posiłkami brak przekąsek - poza naleśnikami przy basenie o 17:00.

Hotel naprawdę warty polecenia za tę cenę :) Jesteśmy zadowoleni.

• Zalety ten hotel nadaje sie tylko dla nurków ktorzy wybrali centrum nurkowe 3WILL, ktore jest bardzo dobre, bo miesci sie po drugiej stronie ulicy
    • Wady uwaga na \"pseudo\" All Inclusive, bo to jakas porażka

jedyne co odpowiadalo mi w tym hotelu to polozenie blisko bazy nurkowej 3WILL, bo 2 tygodnie spedzilismy na nurkowaniach. All inclusive najgorsze z mozliwych, ciagle odmawianie podawania napojow alkoholowych bo rzekomo sie skonczylo, brak mozliwosci nabrania sobie wody, maslo pod scislym wydzialem i to tylko u wybranego kucharza, sniadania beznadziejne tylko ser feta z 8 roznymi posypkami, na basenie halas z trzeszczacych glosnikow, zadnej restauracji a`la carte, zadnego poznego sniadania, zadnych przekasek, obtrzaskane kubki i talerze w restauracji, niezbyt czyste, serwetki watpliwej czystosci, obrusy dziurawe, obsluga raczej odpychajaca, zadnych animacji, tylko dla Włochow i to tez beznadziejne, zadnych dyskotek, na obiadach i kolacjach mieso wydzielane przez kucharza, jesli ktos mu sie podobal dostawal wiecej jesli nie to malutko, bez mozliwosci dokladki, monotonne jedzenie, mozna zapomniec o dobrej kawie, jedyne co dalo sie pić to z automatu na sniadanie, ale pozniej przez caly dzien jakies pomyje w barze przy basenie, wino to 3/4 wody reszta to moze i wino, ale pic sie tego nie dalo

• Zalety mały kameralny hotel, miła obsługa, czysto, piękna rafa, dobre jedzenie
    • Wady brak pomostu do rafy

hotel idealny dla lubiących nurkować/snurkować, piękna rafa lecz bez pomostu, dojście po rafie dość trudne zwłaszcza przy falach, 400m na południe pomost ale siedzi arab i żąda 3 EUR od osoby za dzień, kolejny pomost 1km na południe i tam często snurkowałem, można spotkać żółwie, płaszczki, widziałem małego rekina, 3 centra nurkowe, w hotelu vivasub.com i 100m od hotelu 3will.eu (znają j. polski), dalej Shagra, ja korzystałem z pierwszego (O.K.), hotel czysty, jedzenie O.K., śniadania trochę mało urozmaicone, większość pokoi z widokiem na morze, meble w pokojach wiekowe, hotel jako jeden z nielicznych został przy "starym" czasie, obecny lokalny +1h, w hotelu zdecydowanie dominują Polacy, hotel dla osób akceptujących brak animacji, brak rozrywek, codziennych dyskotek, brak przekąsek pomiędzy posiłkami (naleśniki ok. 17 godz) poza hotelem praktycznie nic nie ma, drogie taksówki za 6 osób przejazd do Marsa Egla (zatoka żółwi) i powrót po kilku godzinach 50 EUR, brak konkurencji sprawia że ceny są wysokie (pamiątki, leki..), na zakupy pamiątek warto wybrać się do szopy przy plaży ok. 400m na południe,

• Zalety Mały spokojny kameralny blisko polskie centrum nurkowe
    • Wady Brak pomostu do rafy

Polecam ten hotel super obsługa,piękna rafa,dobre jedzenie napewno tam wrócę!

• Zalety - wspaniała obsługa na terenie całego hotelu - większość personelu znała podstawowe zwroty w j. polskim - smaczna kuchnia, nie do przejedzenia - bardzo czyste i schludne pokoje - problemy rozwiązywane od ręki: wymiana baterii w sejfie, zmiana pokoju z uwagi na zły widok z balkonu - miał być na morze - i był :) - żarty i uśmiech ze strony personelu - szczególnie w restauracji - p. Yahya - bliskość plaży i rafy - pokojowy zaskakiwał wciąż nowymi dekoracjami zrobionymi z ręczników i płatków kwiatów: łabądki, słonie, małpy itd... nawet ustawiał po swojemu kosmetyki w łazience :) - obsługa baru przy basenie na najwyższym poziomie - Mohamed miał świętną pamięć do twarzy - wystarczyło się zbliżyć a już drink był szykowany :) - centrum towel - również na najwyższym poziomie - SPA - Adriano z ekipą z Kleopatry potrafili \"naciągnąć\" na wszelakie masaże haha
    • Wady - jedyny mały minusik to to, że trzeba chwilę poczekać na zimną wodę w umywalce - ale może to było podyktowane mega upałami nawet jak na Egipt - animacje tylko w języku włoskim i mówiąc kolokwialnie \"na odpier...l\"

Byliśmy tam od 25.07 - 02.08.2015 Wakacje uważamy za bardzo, ale to bardzo udane :) Polecamy ten hotel z czystym sumieniem osobom, które nie mają zbyt wypchanego portfela, ceniące spokój i piękne widoki. Wycieczki fakultatywne oferowane przez rezydenta do przyjęcia - polecamy czarter jachtem i zwiedzanie zatoki Marsa Imbarak - atrakcją są tam morskie żółwie wielkie jak małe ciężarówki :) oraz przepiękne rafy. Można również tak jak My pokusić się na całodniowy wypad do przepięknego Luxoru i podziwianie cudownych zabytków kultury staroegipskiej - ale to już jak kto lubi i co woli. Pozdrawiamy gorąco Mustafę z Itaki, który umilał nam pobyt i służył swoją pomocą w języku polskim :)