Blue Reef Resort
Egipt / Marsa El Alam

Blue Reef Resort: obiekt, basen

• Akcje i udogodnienia dla najmłodszych: mini klub (4-12 lat od lipca do sierpnia), brodzik, plac zabaw.
  • Bogata oferta rozrywkowa: wieczorne animacje dla dorosłych, dyskoteka, amfiteatr, możliwość przejażdżki na wielbłądach.
  • Przy hotelu piaszczysto-żwirkowa plaża z łagodnym zejściem do morza i rafą koralową.

• Zalety przy samej plaży, miła obsługa w barach i restauracji, ale miła dopiero jak dasz dolara
    • Wady arogancka i bezczelna obsługa w recepcji, płatni internet a do tergo bardzo powolny i bardzo częste awarie gdzie tego internetu nie było, wykupiłem na jeden dzień za 10$ a działał tylko kilka godzin, jak w recepcji skarżyłem się że nie działa i przychodząc do nich tracę tylko czas to mi odpowiedzieli że wszyscy tu racą czas.

Jedyne co jest super tam to rafy koralowe, parę metrów od plaży można nurkować i snurkować i oglądać jedne z najpiękniejszych raf koralowych na świecie, ale sam hotel bardzo kiepski, standard jednej europejskiej gwiazdki, brak w pokoju czajnika, wody, klimatyzacja bardzo głośno chodzi i dziwny zapach wydaje, za wszystkie dodatkowe usługi takie jak siłownia, sauna, internet trzeba extra płacić i to wcale nie mało.

• Zalety Plaża 10 m od pokoju, cicho
    • Wady od 17tej mozna paśc z nudów,animatorka zero zinteresowania

OPINIE super pozytywne pisane sa prze pracowników -zeby zachecic ludzi Animatorka Monika -czasami ja było widac -zero zainteresowania Bardziej obrotna jest czeszka OFERTA---all inclusive ---BRAK KAWY I WODY -trzeba płacić ekspres i dystrybutory sa zakrywane -brak jedzenia -menu obiadowe to ryż,ryz z warzywami, ryz z cynamonem , twardy makaron i same warzywa ,nie zjedzone w jeden dzien podawane na drugi,sałatki -pomidor, ogórek ,sałata -na drugi dzien pomieszane razem brak owoców -tylko pomarancze i banany.Mięso -wydzielane 2 razy na siedem dni pobytu. Śniadania -jajka , sałatki,ser feta na paru pojemnikach kazdy posypany inna przyprawą-papryka, kminek, pieprz ,jakis ser krojony-nie zjadliwy !!BRAK --3 x przekasek które sa w ofercie i drugiego sniadania .DRINKI -to zwykła wódka raczej naparstek z coca lub mirinda,Barmani nie maja zielonego pojecia o drinkach-nawet jak dostali $ -podawane w malutkich kubeczkach -takie u nas sa na degustacjach. No to tyle z oferty all inclusive i to samo prze 7 dni Restauracja Rybna -płatna - 30$ za porcje -(zupa i 3 rybki)-TRAGEDIA nikt tam nie chodzi non stop pusto przez 7 dni nie widzielismy ani jednej osoby tam .Pizza na zamówienie od 10$ w góre Po godz 17tej mozna pasc z nudów-zero atrakcji-cisza jak makiem zasiał-ale mam to anie przeszkadzało.

• Zalety Czysty zadbany dużo zieleni
    • Wady Stare łóżka słabe oświetlenie w pokojach

Totalne odludzie poza hotelem nie ma gdzie wyjść brak hotelowych busikow które by dowozily do centrum Marsa Alm . Sympatyczna ekipa masażystów profesjonalne wykonywanie masaży . Szczególne wyróżnienie dla Susan i Hamdi Zawsze uśmiechnięty barman przy plaży Alladyn

• Zalety Podgrzewany basen, polska aninacja, menadżer tez porozumiewa się w języku polskim, super ludzie

Sylwester cena 1890 last minutę 9 dni za taką cenę w tym terminie nie można wymagać, jedzie ok nie chodzi się głodnym alkohole ich regionalne, w okolicy 2 sklepy, piękne plaże super na długie spacery, rafy cudowne???? dużo leżaków na plaży przy basenie ręczniki basenowe, w pokojach standardowe wyposażenie czysto a obsługa tworzy cuda z recznikow. Brak wody w pokoju ale widok coś pięknego ???? ręczniki wymieniane obsługa sympatyczna. Bardzo dużo Polaków na hotelu. Było to dużym plusem bo ludzie byli wspaniali.animatorka Monika Polka nie ma problemu ze by coś się dogadać na recepcji czy zamówić drinki. Jeśli nie posługujesz się obcymi językami to wybierz ten hotel od samego lotniska jest menadżer tego hotelu przy meldowaniu rowniez. Jak dla mnie pierwszy raz hotel gorszy niż 5 gwiazdek ale nie żałuję klimat ludzie piękne widoki to coś wartego ????

• Zalety Kameralność Pomocna, życzliwa Atmosfera serdeczności Idealne warunki do odpoczynku Czystość Smaczne jedzenie Dodatkowe usługi - m.in. centrum spa oferujące profesjonalne masaże
    • Wady Brak pomostu, ale wkrótce zostanie zbudowany.

Recenzja ta jest jak najbardziej osobista, poparta moim doświadczeniem, po prostu taki mam styl wypowiedzi :))) Jeśli szukasz spokojnego, kameralnego miejsca z pięknymi widokami, morzem, rafą i słońcem, gdzie będziesz mógł odpocząć i zrelaksować się w atmosferze życzliwości i serdeczności to Hotel Blue Reef Red Sea Resort w Marsa Alam został stworzony właśnie dla Ciebie. Czyściutkie pokoje i cały teren hotelu. Przepiękny zadbany ogród. Miejsca zachęcające do kąpieli słonecznych jak również do relaksu w cieniu: tuż nad brzegiem morza, na skarpie otoczone żywopłotami, przy basenach.Morze z przepiękną, tak jak nazwa hotelu sugeruje, błękitną rafą ( w tym momencie nie ma pomostu ale już niedługo zostanie wybudowany). Posiłki są bardzo smaczne i zróżnicowane.Jeśli jednak chcesz bardziej rozpieścić podniebienie możesz w restauracji nad morzem "Fish Market" skosztować wyszukanych potraw z ryb i owoców morza za niewygórowaną cenę. W ciągu dnia możesz skorzystać z zajęć przygotowanych przez animatorów takich jak stretching, joga, zumba, piłka siatkowa, rzutki. Do dyspozycji jest także stół do tenisa stołowego oraz stół do bilarda. Wieczorne animacje i występy nie zakłócają ciszy tym którzy chcą odpocząć. Na terenie hotelu znajduje się centrum spa, gdzie można skorzystać z profesjonalnych masaży w wyjątkowo atrakcyjnych cenach. W bogatej ofercie znajdziesz szereg propozycji począwszy od masażu leczniczego z elementami akupresury, poprzez sportowy na masażu gorącymi kamieniami kończąc. Zanim oddamy się w ręce specjalisty polecam wizytę w saunie. Korzystałam z masaży leczniczych i mogę zapewnić, że wystarczy tylko tydzień, aby odczuć dobroczynną moc zabiegów. Żądni mocniejszych wrażeń mogą nurkować lub wybrać się na wycieczkę organizowaną przez wypożyczalnię Quadów. Jeśli szukasz luksusu, głośnych animacji i 50 basenów to nie jest to miejsce dla Ciebie, jeśli jednak chcesz pojechać tam gdzie będziesz chciał wracać aby móc odpocząć i zregenerować siły, zdecydowanie polecam!!

• Zalety Zaletą położenia hotelu jest kameralność i spokój. Bo cóż więcej nam potrzeba
    • Wady Brak pomostu aby dojść do rafy

W hotelu byłem w raz z żoną w okresie od 17-24 stycznia. Swój pobyt uważam za udany, a jest to mój szósty pobyt w Egipcie. Nie należymy z żoną do ludzi roszczeniowych. Owszem hotel nie jest zbyt nowoczesny, swoje już przeszedł, ale nic mu nie brakuje, a obsługa jest ok i nie jest nachalna na napiwki. Cisza i spokój jest jego zaletą. Wadą jest brak pomostu przy dojściu do rafy koralowej. Jednak w odległości 400 m w prawo jest pomost z nieczynnego hotelu ( za 3 $ ) można cały dzień z niego korzystać opiekun sam się pojawi ) Na lewo od hotelu znajduje się zatoczka, w której można nurkować ( snurkować jak kto woli pomimo silnego wiatru i fali na otwartej części morza ) Zarządzające zatoczką centrum nurkowe chce opłaty 10 $ za dzień ( negocjować do 3- 5$ max ) Warto w zatoczce są prawie wszystkie rybki i żółwie. Jako że jestem freediverem ( nurkowanie bez butli ) nie miałem problemu aby z żółwiami pływać. W zasadzie dziennie spotykałem żółwie czasem na 15 m, tak samo jak mureny. Na You Tube mam kilka nagranych filmików. Polecam ten hotel Bronisław Kokot

• Zalety Przemiła obsługa, bardzo czysty hotel, smaczne jedzenie
    • Wady słaba animacja wieczorem, co ze względu na brak atrakcji wokół hotelu byłoby wskazane.

Pobyt w drugiej połowie stycznia. Piękna, ale wietrzna pogoda, morze ciepłe, a zwłaszcza przy rafie. Nie wiem dlaczego nikt nie pisze o nachalnych muchach, które uaktywniają się na plaży od rana do popołudnia (może tylko zimą tak jest ?). Opinie n temat hotelu są raczej pozytywne i dobrze, bo hotel mimo nie wysokiego standardu jest bardzo czysty, a obsługa przemiła. Śniadania może są monotonne (faktycznie nieciekawe sery białe oraz wędliny), ale świetne jajka we wszystkich postaciach (oprócz na miękko) oraz wspaniałe pieczywo od francuskich croissant po najróżniejsze specjały. Fatalne masło - raczej margaryna na oleju. Obiady i kolacje są urozmaicone w olbrzymich ilościach - każdy nakłada sobie ile chce. Owszem pan przy grillu wydziela, ale jak się poprosi o więcej nigdy nie odmawiał. Poza tym można chodzić po dokładkę wiele razy. Codziennie są dwa albo trzy mięsa do wyboru, zawsze ryba, zupa, mnóstwo warzyw na parze (świetne bakłażany w panierce), warzywa surowe. Można jeść "surowiznę", pić wodę z bukłaków, nikt w hotelu nie cierpiał na "faraonkę". Serwowane drinki to nie alkohol z najwyższej półki, ale w żadnym hotelu w opcji all takich nie podają. Jest: wódka, ouzo, gin, rum, brandy i whisky. Do tego oryginalne lane z butelek piwo, cola, sprite, fanta. Polecam hotel ze względu na czystość, spokój, obsługę i jedzenie.

• Zalety Spokojne położenie
    • Wady Trudny dostęp do rafy, Słaby program animacyjny,

Zakwaterowani zostaliśmy w budynku D. Nikomu nie polecam pokoi od północnej strony (4001-4035 oraz 4101-4135) gdyż są one zimne, ponure pozbawione słońca przez cały dzień. Pomimo niewielu gości hotelowych trudno było wyprosić zmianę pokoju. Dopiero kolejna wizyta w recepcji z bardziej konkretnymi argumentami przyniosła spodziewany efekt i pokój nam zamieniono na stronę południową. Pokoje są dość duże i co najważniejsze czyste lecz posiadają już dość wyeksploatowane wyposażenie. Oświetlenie pokoju bardzo oszczędne, trochę ciemno. Obsługa pokojowa bardzo uczynna. W pokoju jest mała lodówka lecz w zasadzie bezużyteczna, gdyż właściciel hotelu na zmianę z obsługą stołówki skutecznie blokują wynoszenie czegokolwiek. Butelkowana woda w hotelu jest za dodatkową opłatą! Kawa z expresu jest tylko na śniadanie. W barach podawana jest kawa z dzbanka ale niestety okropna, niesmaczna, nie do picia. W barach napoje nalewane są z butelek lecz nawet w lobby barze nie używa się szklanych naczyń. Barmani pojęcia nie mają o przyrządzeniu jakiegokolwiek dobrego koktajlu. Hotel pomimo swojej ładnej nazwy nie ma dostępu do rafy, do której przejście i oglądanie świata podwodnego powiązane jest z zagrożeniem zdrowia. Dużym minusem hotelu jest brak dobrego programu animacyjnego. Poza kilkoma tańcami rano i po obiedzie w zasadzie nic się nie działo. Szef animatorów ("kogucik" o wygórowanym EGO) nie ma pojęcia o prowadzeniu zespołu. Ponieważ w Egipcie byliśmy już wielokrotnie, pobyt w tym hotelu zaliczyć mogę do najgorszych i zdecydowanie nikomu nie polecam. Z uwagi na słaby standard, hotel prawdopodobnie w niedługim czasie powiększy grono upadłych w okolicy. Sugeruję już teraz skreślenie hotelu z przyszłych ofert Biur Turystycznych. Celowo nie wypowiadam się na temat posiłków. To każdego indywidualne odczucia.

• Zalety Blisko morza super
    • Wady Brak internetu WI-FI, słabe animacje

To był nasz kolejny pobyt w Egipcie .Hotel zasługuje max na 3 Gwiazdki .Bardzo polecam restauracje FISZ Market za 20 dolarów pyszne jedzonko!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Nie kupujcie pamiątek w sklepikach na lotnisku dużo taniej. Papierosy i alkohol lepiej kupować w samolocie na miejscu ceny jak w EU albo drożej.Zastanawia dla czego za ten sam pobyt Ukraińcy płacą 250 Niemcy 350 a Polacy 400 Euro.,w końcu nie jesteśmy najlepiej zarabiającym narodem.

• Zalety Blisko morza super
    • Wady Brak internetu WI-FI, słabe animacje