Design R2 Bahia Playa
Hiszpania / Fuerteventura

Design R2 Bahia Playa: obiekt, basen

• Hotel zaprojektowany zgodnie z najnowszymi światowymi trendami z wysmakowanymi i znakomicie wyposażonymi pokojami.
  • Las Termas des Tarajalejo - ekskluzywne centrum SPA z widokiem na ocean.
  • Położony bezpośrednio nad oceanem w spokojnej miejscowości, ok. 200 m od centrum Tarajalejo i ok. 50 km od portu lotniczego.
  • Wylot z Poznania All Inclusive

• Zalety Przy samym oceanie; cisza i spokój z dala od wielkiej turystyki, przepyszne posiłki i dobre napoje w all inclusive; duże pokoje, 18+
    • Wady Woda w łazience bo każdym prysznicu.

Zaczęło się średnio, bo dostaliśmy pokój w kompleksie obok z widokiem na tył bugnalowa- Fantasia Romantica, podobno Itaka tam kwateruje gdy jest np. podróż poślubna jak w naszym przypadku, bo jak twierdzi tam jest 5* (chociaż wszędzie wyraźnie pisze, że 4 :), pokój był faktycznie nowszy, ale trzeba było przejść przez całe osiedle bungalowów i ulicę, aby dojść do restauracji, a wybraliśmy przecież budynek główny i nie było żadnej informacji, że jest coś poza nim. Przenieśli nas do budynku głównego na poziom 0 - oczywiście, obok było dużo innych polaków, ale przecież "Itaka nigdy nie kwateruje w tak położonych pokojach "(tak mówili, jak kupowaliśmy wycieczkę :) Byliśmy na samym końcu kompleksu, więc była cisza i spokój i nie było obok basenu także nikt nie zaglądał. Większość pokoi z widokiem na morze była nad restauracją i kuchnią także doszliśmy do wniosku, że jednak nasz pokój jest nie źle położony i cieszyliśmy się wyjazdem. Na powitanie w pokoju wino i jakieś owoce. Obsługa hotelu bardzo miła, codziennie sprzątane więc czysto, faktycznie w łazience szyba w wannie była beznadziejnie zamontowana bo po każdym prysznicu łazienka cała w wodzie... Wifi bardzo dobrze odbierało. Teren hotelu czyściutki, ogólnie Hiszpanie dbają o wszystko w koło. Jedzenie bardzo dobre: jagnięcina, cielęcina, wołowina, królik, kozina obowiązkowo, kaczka, schab z kością, pieczony udziec, oczywiście kurczak, codziennie ryby, kilka razy paella, pyszne warzywa i cudowny sos vinegret, na śniadania też duży wybór chociaż codziennie to samo to i tak spokojnie można każdego ranka próbować coś innego. No i smaczne desery. W dniu urodzin w pokoju czekał na mnie szampan i torcik :) W miejscowości faktycznie nic nie ma, ale dlatego wybraliśmy to miejsce, można pospacerować, autobusy kursują, blisko do Oasis Park - jak ktoś lubi zwierzęta, czy z dziećmi to warto. Tarajalejo jest chyba najmniej wietrznym miejscem na wyspie i woda w oceanie we wrześniu tam była najcieplejsza, plaża z ciemnym piaskiem -to wciąż plaża (dla informacji niektórych), mało ludzi więc cisza i spokój, w butach do pływania spokojnie wejdziemy do wody i popływamy - nie ma jakichś ostrych skał, ani dużych fal. Polecam wypożyczyć samochód i zwiedzić całą wyspę, my jechaliśmy z takim zamiarem. Ogólnie Fuerteventura jest warta zobaczenia, bo to coś całkiem innego niż nasze rejony. Raczej nie wróciłabym znów w to samo miejsce, bo wolałabym zobaczyć inną wyspę, ale szczerze polecam dla kogoś kto nie był i chcę odpocząć, zwiedzać wyspę samochodem, lub dobrze pojeść :D

• Zalety Bardzo czysty hotel , plusem jest 18+ , hotel bardzo dba o gości , uatrakcyjniaja wypoczynek
    • Wady Położenie! Plaża beznadziejna. W mieścinie nieczego nie ma! Oprócz 2 sklepow i jednej tawerny. Nudy! Jak człowiek wyjdzie z hotelu to jedyna atrakcja jest promenada 2 min w prawo spacerkiem i 2 min w lewo i koniec!

Radzę wypożyczyć samochód , z mężem mielismy auto na dwa dni i zdążyliśmy objechać wyspę w szerz i wzdłuż . Hotel na prawdę w porządku ale po wyjściu z niego załamka . Raczej drugi raz bym tam nie wróciła ale nie ze względu na hotel , proponowałabym szukać wypoczynku w Moro Able bądź Costa Calma , chyba ze ktoś z hotelu nie ma zamiaru wychodzić

• Zalety Położenie, kultura obsługi, posiłki.
    • Wady Większych nie zauważyłem.

Pobyt marzec 2016. Położenie hotelu bardzo nam odpowiadało. Z dala od wielkiej turystyki, hotel 18+. Pokoje bardzo fajne, czystość wzorowa. Obsługa z dużą kulturą, nienarzucająca się. Widać, że zależy im na kliencie. Sam hotel ciekawie urządzony. Dwa osobne baseny, jeden z podgrzewną wodą i na nim panowała relaksacyjna cisza. Drugi, z którego my korzystaliśmy z barem, muzyką i pokazami. Siłą hotelu były posiłki. Należy przyznać, że kuchnia stała na wysokim poziomie. Posiłki urozmaicone, tematyczne. Może nie wszystko musiało smakować, ale każdy mógł znaleźć dla siebie coś dobrego. Brakowało mi słonecznych pomidorów, ogórków, ale to taki okres czasu, że te rzeczy pochodzą ze szklarni. W hotelu przeżyliśmy podczas pobytu nawałnicę deszczowo - gradową. Na dolnych poziomach woda wlewała się do pokoi. Szefostwo hotelu dobrze poradziło sobie z tą nietypową jak dla tej wyspy, kryzysową sytuacją. Podsumowując - hotel i wyspa (trochę inna ale ciekawa) godne polecenia dla ludzi, którzy nie lubią zgiełku wielkiej turystyki, ale cenią umiarkowany komfort.

• Zalety Jedzenie, pokoje, brak dzieci
    • Wady Niemcy w podeszłym wieku

Najelpszy wyjazd na jakim byliśmy, wszytsko świetnie zorganizowane, wynajęliśmy samochod z Costa Calma od Polaka który umawia sie na telefon, na drugi dzień przyjeżdża pod hotel, kluczyki zostawiliśmy w recepcji po 2 dniach zwiedzania wyspy! Super! Nie polecamy wynajęcia samochodu w hotelu, pan ma monopol co za tym idzie większe ceny nawet o 10 euro za dzień. Na recepcji pracuje Pani która rozmawia po polsku, z niczym nie było problemu. Podczas posiłków Kelnerka jest Polką. W biurze jest także Pani z Polski, czuwa nad wszystkim, pomaga w wielu sprawach, w naszym przypadku pomogła skontaktować sie z wypożyczalnia samochodów. Basen jeden podgrzewany, drugi nie,na przyjazd dostajemy godziny w spa hotelu, co jest strzałem w 10, wieczorami można odpocząć w spa.

• Zalety Bardzo ładny nowoczesny czysty, nie ma do czego się doczepić. Sprzątany codziennie pokój. Na powitanie dostaliśmy lokalne wino oraz owoce.
    • Wady Plaza niestety jest słaba aczkolwiek sam ocean piękny. Za dużo kamieni o podróż po czarnym piasku jest bolesna. Słabe wrażenie sprawia hotel obok który z jakiegoś powodu nie został nigdy otwarty i się marnuje. Widać na nim odcisk czasu. Byliśmy ze znajomymi na nielegalnej eksploracji tego miejsca. W nocy jest tam strasznie. Wada dla mnie jest osoba Pani Patrycji która Zupełnie nie była pomocna dla nas. Snuła się po hotelu w nieznanym celu.

Największym plusem osobiście była dla mnie trojka animatorów z Dominikany Joe isael oraz John oni robią tam "robotę" dzięki nim ten hotel dostaje duzo do ogólnego wrażenia. Mam nadzieje ze och jeszcze spotkam ale już na jakimś neutralnym gruncie najlepiej na dominikanie. Polecam hotel jesteśmy zadowoleni z żona bardzo z naszego pobytu.

• Zalety Hotel połozony nad samym oceanem, w hotelu są dwa baseny, czysto. jedzenie OK
    • Wady Hotel jest położony w małej wiosce, jest jeden sklep SPAR w którym można cos kupić i jakieś małe knajpki w ilości 3 ... w hotelu również jest sklepik nie nalezy się ustawiać na to że wioska tętni życiem przez całą dobę .... to nie w tej wiosce ... tam jest tylko hotel

Hotel jest bardzo miły, połozony nad oceanem. plaża czarna lecz kamienista odradzam spacery bosą stopą bo jednak czarny piasek bardziej nagrzewa się od naszego bałtyckiego , dno szybko opada i robi się głeboko, Polecam wycieczkę po wyspie Grzegorz ze swoją wnuczką Martą ciekawie opowiadają o wyspie

• Zalety Czysty,zadbany ogólnie ok
    • Wady Fatalne położenie ..... Zaniedbana kamienista plaza totalny brak tętniącego życia, brak pubów , knajp,restauracji sklepów

Ogólnie słaba organizacja począwszy od lotu ...powrót rownież fatalny doba hotelowa kończy sie o 12 lot powrotny o 22:30

• Zalety * bliskość plaży * świetna obsługa * pani na recepcji mówiąca po polsku. * bardzo dobre i urozmaicone kolacje * panie sprzątaczki bardzo miłe, zawsze czystko, pomyte podłogi i pięknie pościelone łóżka * dobre miejsce wypadowe do zwiedzania wyspy * przemiły zespół animacyjny, zawsze coś ciekawego można robić * siłownia z widokiem na ocean
    • Wady * codziennie takie same śniadania * brak większego miasteczka w okolicy * przez pół pobytu nie był czynny basen wewnętrzny

Piękny hotel położony przy czarnej plaży, która ma swój urok. Obok hotelu deptak, który jest świetną ścieżką dla biegaczy. Posiłki ogólnie bardzo dobre, chociaż monotonne śniadania. Obsługa robi wszystko co w ich mocy, żeby wszystkim dogodzić. Pokój duży, przestronny, z dwoma fotelami i ławą, dobrze wyposażony, codziennie porządnie sprzątany. Dużym plusem jest brak dzieci, przez co nie ma hałasu przy basenach. Codziennie dyskoteki od 21:30 do 1:30, więc jest gdzie potańczyć. Świetny zespół animacyjny, robią super show do tego próbują mówić po polsku co bardzo urzeka wszystkich Polaków. Hotel polecam parą, lub grupie przyjaciół, zawsze jest co robić. Wypożyczalnia aut na terenie hotelu warto wynająć auto i przejechać wyspę, piękne plażę i widoki.

• Zalety cisza,nowy, zadbany i świeży
    • Wady za spokojnie

ogólne w porządku, disco puszcza te same utwory to jest minusem. Plusem jest na pewno zadbana zieleń szczególnie w strefie bungalowów( opcja romantica) które zdecydowanie polecam

• Zalety Czystość i smaczne posiłki
    • Wady Brak serwisu do kawy/herbaty w pokoju. Brak animacji dla dorosłych.Brak rozrywek w hotelu. All incl. - wersja uboga.

Nie wiem dlaczego hotel znalazł sie w Itaka Gala. Hotel zasługuje na swoje 4* i nic więcej. Jest czysto i smacznie. Pokoje przestronne. Plaża przy hotelu czarna, Nie ma żadnych rozrywek w hotelu. Brak jakichkolwiek animacji , a przecież i dla dorosłych można zorganizować jakieś animacje !!!! Nudy !!!! Jeden supermarket, pizzeria i 2 kafejki - to całe centrum miejscowości. okrojona wersja All incl. Np. O godz.20 nie można sie napić kawy czy herbaty w lobby. Brak serwisu do kawy / herbaty w pokojach ( kawa jest tam wstrętna i nie ma możliwości zaparzenia własnej). Są 2 bary, w lobby i przy basenie., czynne zamiennie. Jak czynny jest ten przy basenie, to lobby bar jest zamknięty i odwrotnie. Dyskoteka, to żenada. Bardzo dużo osób starszych, z balkonikami , na wózkach, o kulach, jak w sanatorium.... Lodówka nie chłodzi , tylko grzeje. Moim zdaniem , jeśli hotel położony jest w mało atrakcyjnej miejscowości, to pracownicy, menadżer , animatorzy , powinni zrobić wszystko , żeby zapewnić jakieś rozrywki gościom. Byłam na Lanzarotte 2 tyg i uważam że było znacznie lepiej niż w tym hotelu, mimo iż był to hotel 3,5* i tylko z Itaki , a nie z Itaki Gali !