Design R2 Bahia Playa
Hiszpania / Fuerteventura

Design R2 Bahia Playa: basen

• Hotel zaprojektowany zgodnie z najnowszymi światowymi trendami z wysmakowanymi i znakomicie wyposażonymi pokojami.
  • Las Termas des Tarajalejo - ekskluzywne centrum SPA z widokiem na ocean.
  • Położony bezpośrednio nad oceanem w spokojnej miejscowości, ok. 200 m od centrum Tarajalejo i ok. 50 km od portu lotniczego.

• Zalety Jedzenie, pokoje, brak dzieci
    • Wady Niemcy w podeszłym wieku

Najelpszy wyjazd na jakim byliśmy, wszytsko świetnie zorganizowane, wynajęliśmy samochod z Costa Calma od Polaka który umawia sie na telefon, na drugi dzień przyjeżdża pod hotel, kluczyki zostawiliśmy w recepcji po 2 dniach zwiedzania wyspy! Super! Nie polecamy wynajęcia samochodu w hotelu, pan ma monopol co za tym idzie większe ceny nawet o 10 euro za dzień. Na recepcji pracuje Pani która rozmawia po polsku, z niczym nie było problemu. Podczas posiłków Kelnerka jest Polką. W biurze jest także Pani z Polski, czuwa nad wszystkim, pomaga w wielu sprawach, w naszym przypadku pomogła skontaktować sie z wypożyczalnia samochodów. Basen jeden podgrzewany, drugi nie,na przyjazd dostajemy godziny w spa hotelu, co jest strzałem w 10, wieczorami można odpocząć w spa.

• Zalety Bardzo ładny nowoczesny czysty, nie ma do czego się doczepić. Sprzątany codziennie pokój. Na powitanie dostaliśmy lokalne wino oraz owoce.
    • Wady Plaza niestety jest słaba aczkolwiek sam ocean piękny. Za dużo kamieni o podróż po czarnym piasku jest bolesna. Słabe wrażenie sprawia hotel obok który z jakiegoś powodu nie został nigdy otwarty i się marnuje. Widać na nim odcisk czasu. Byliśmy ze znajomymi na nielegalnej eksploracji tego miejsca. W nocy jest tam strasznie. Wada dla mnie jest osoba Pani Patrycji która Zupełnie nie była pomocna dla nas. Snuła się po hotelu w nieznanym celu.

Największym plusem osobiście była dla mnie trojka animatorów z Dominikany Joe isael oraz John oni robią tam "robotę" dzięki nim ten hotel dostaje duzo do ogólnego wrażenia. Mam nadzieje ze och jeszcze spotkam ale już na jakimś neutralnym gruncie najlepiej na dominikanie. Polecam hotel jesteśmy zadowoleni z żona bardzo z naszego pobytu.

• Zalety Hotel połozony nad samym oceanem, w hotelu są dwa baseny, czysto. jedzenie OK
    • Wady Hotel jest położony w małej wiosce, jest jeden sklep SPAR w którym można cos kupić i jakieś małe knajpki w ilości 3 ... w hotelu również jest sklepik nie nalezy się ustawiać na to że wioska tętni życiem przez całą dobę .... to nie w tej wiosce ... tam jest tylko hotel

Hotel jest bardzo miły, połozony nad oceanem. plaża czarna lecz kamienista odradzam spacery bosą stopą bo jednak czarny piasek bardziej nagrzewa się od naszego bałtyckiego , dno szybko opada i robi się głeboko, Polecam wycieczkę po wyspie Grzegorz ze swoją wnuczką Martą ciekawie opowiadają o wyspie

• Zalety Czysty,zadbany ogólnie ok
    • Wady Fatalne położenie ..... Zaniedbana kamienista plaza totalny brak tętniącego życia, brak pubów , knajp,restauracji sklepów

Ogólnie słaba organizacja począwszy od lotu ...powrót rownież fatalny doba hotelowa kończy sie o 12 lot powrotny o 22:30

• Zalety * bliskość plaży * świetna obsługa * pani na recepcji mówiąca po polsku. * bardzo dobre i urozmaicone kolacje * panie sprzątaczki bardzo miłe, zawsze czystko, pomyte podłogi i pięknie pościelone łóżka * dobre miejsce wypadowe do zwiedzania wyspy * przemiły zespół animacyjny, zawsze coś ciekawego można robić * siłownia z widokiem na ocean
    • Wady * codziennie takie same śniadania * brak większego miasteczka w okolicy * przez pół pobytu nie był czynny basen wewnętrzny

Piękny hotel położony przy czarnej plaży, która ma swój urok. Obok hotelu deptak, który jest świetną ścieżką dla biegaczy. Posiłki ogólnie bardzo dobre, chociaż monotonne śniadania. Obsługa robi wszystko co w ich mocy, żeby wszystkim dogodzić. Pokój duży, przestronny, z dwoma fotelami i ławą, dobrze wyposażony, codziennie porządnie sprzątany. Dużym plusem jest brak dzieci, przez co nie ma hałasu przy basenach. Codziennie dyskoteki od 21:30 do 1:30, więc jest gdzie potańczyć. Świetny zespół animacyjny, robią super show do tego próbują mówić po polsku co bardzo urzeka wszystkich Polaków. Hotel polecam parą, lub grupie przyjaciół, zawsze jest co robić. Wypożyczalnia aut na terenie hotelu warto wynająć auto i przejechać wyspę, piękne plażę i widoki.

• Zalety cisza,nowy, zadbany i świeży
    • Wady za spokojnie

ogólne w porządku, disco puszcza te same utwory to jest minusem. Plusem jest na pewno zadbana zieleń szczególnie w strefie bungalowów( opcja romantica) które zdecydowanie polecam

• Zalety Czystość i smaczne posiłki
    • Wady Brak serwisu do kawy/herbaty w pokoju. Brak animacji dla dorosłych.Brak rozrywek w hotelu. All incl. - wersja uboga.

Nie wiem dlaczego hotel znalazł sie w Itaka Gala. Hotel zasługuje na swoje 4* i nic więcej. Jest czysto i smacznie. Pokoje przestronne. Plaża przy hotelu czarna, Nie ma żadnych rozrywek w hotelu. Brak jakichkolwiek animacji , a przecież i dla dorosłych można zorganizować jakieś animacje !!!! Nudy !!!! Jeden supermarket, pizzeria i 2 kafejki - to całe centrum miejscowości. okrojona wersja All incl. Np. O godz.20 nie można sie napić kawy czy herbaty w lobby. Brak serwisu do kawy / herbaty w pokojach ( kawa jest tam wstrętna i nie ma możliwości zaparzenia własnej). Są 2 bary, w lobby i przy basenie., czynne zamiennie. Jak czynny jest ten przy basenie, to lobby bar jest zamknięty i odwrotnie. Dyskoteka, to żenada. Bardzo dużo osób starszych, z balkonikami , na wózkach, o kulach, jak w sanatorium.... Lodówka nie chłodzi , tylko grzeje. Moim zdaniem , jeśli hotel położony jest w mało atrakcyjnej miejscowości, to pracownicy, menadżer , animatorzy , powinni zrobić wszystko , żeby zapewnić jakieś rozrywki gościom. Byłam na Lanzarotte 2 tyg i uważam że było znacznie lepiej niż w tym hotelu, mimo iż był to hotel 3,5* i tylko z Itaki , a nie z Itaki Gali !

• Zalety Byliśmy z Itaką: hotel jest przepiękny, nowoczesny, wygodny. Jedzenie jest przepyszne łącznie z szampanem podawanym do śniadania. Pokoje bardzo wygodne :) bardzo miła i fachowa obsługa. Polecamy !!!
    • Wady Nie ma

Polecamy hotel. Nie ma dzieci ! Urlop z Itaką ! dostaliśmy wspaniały pokój z uwaga, że jeśli nam się nie spodoba, hotel proponuje zmianę na inny hotel ! Bardzo nam się spodobał. Każda kolacja z inna tematyką: wieczór hiszpański, meksykański, japoński, włoski .... było i sushi i włoska pasta i tequila. Obecność tylko dorosłych gwarantuje cisze i spokój ! Bardzo bardzo polecamy dla par :)

• Zalety W spokojnej okolicy.Blisko oceanu,jesli komuś nie pasuje plaża to hotelowe baseny sa w pobliżu.Kuchnia zaspakaja w zupełności każde podniebienie-,ciasta,owoce,mięsa,ryby do wyboru do koloru.Jeden basen z podgrzewaną wodą a drugi bardziej rozrywkowy z animacjami.Pokoje duże, czyste.
    • Wady Brak windy w części hotelowej Romantic Fantazja.

Wyspa typowo wulkaniczna,mało zieleni,duzo skał.Bylismy w hotelu w listopadzie.Hotel spełniał nasze wymagania połozenie w sąsiedztwie oceanu powodowało to że spacery pobliskim bulwarem były bardzo przyjemne.Jasne plaże znajdują sie w okolicach Jandii ,mozna tam pojechać autem albo autobusem ok.45 min ,cena 3,50 Euro za bilet tam tez jest mnóstwo sklepów ,kawiarni ,restauracji .Polecamy wycieczkę objazdowa po wyspie,oraz na sąsiednia Wyspę Lanzatote.Mozna też spędzić fajny dzień w pobliskim Oassis Parku -pokazy zwierząt,bujna przyroda.-zawozi tam bezpłatny autobus odjeżdżajacy spod hotelu i odwożący gości. Polecamy wyspę ,gdyż jest to fajne miejsce o łagodnym klimacie temp ok.25 stopni w listopadzie.

• Zalety - nowoczesny - ładny - czysty
    • Wady - położenie - plaża - obsługa

Wybraliśmy razem z moją dziewczyną hotel Design R2 Bahia Playa, który zwrócił naszą szczególną uwagę. Zaimponował nam swoim wyglądem i super opiniami. Chcieliśmy wycieczkę na 10-11 dni i właśnie taką kupiliśmy. W porównaniu do innych ofert ten hotel był najdroższy, sporo droższy od wszystkich innych branych pod uwagę na taki okres czasu w szczycie sezonu tj. pierwsze 2 tygodnie lipca (4300zł od osoby). Wydawało nam się, że skoro ten hotel jest droższy o ponad 1000zł (od osoby) od innych wycieczek to jakość będzie adekwatna do ceny. No niestety rozczarowanie. Hotel położony na totalnym zadupiu. Fuerteventura słynie z pięknych, szerokich i piaszczystych plaż, a ten hotel chyba jako jedyny jest położony przy kamienistej, brzydkiej plaż, ale myślałem że to nie będzie problem, dopóki nie wszedłem do wody. Zejście masakryczne po śliskich, betonowych płytach, można łatwo sobie zrobić krzywdę. Jeżeli chodzi o sam hotel,faktycznie now, pokoje są ładne tak jak na zdjęciach i są sprzątane codziennie - chyba jedyny plus. Poza tym MASAKRA, w pokoju lodówka, która bardziej grzeje niż chłodzi, klima prawie nie działa.. All inclusive syff totalny, wódka smakuje jak woda, a cola nie powiem jak co... Nie miła obsługa, wszyscy dosłownie robią łachę, że tam pracują. Podobno w hotelu jest darmowe WIFI, które wgl nie działa i tak denerwuje że mogłoby go nie być i nie było by problemu. Generalnie polecamy hotel jeśli ktoś chce tam spędzić tydzień leżąc na basenie i nie jest wybredny, bo jeżeli chce się gdzieś wyjść to nawet nie ma gdzie. Trzeba jechać autobusem za 3,5 euro przez godzinę czasu do najbliższej ładnej plaży czy miasta. Powiem tak.. Nie było by się do czego przyczepić gdyby wycieczka kosztowała max 2700zł od osoby (a hotel kosztuje tyle samo przez cały rok).. A za taką cenę spodziewaliśmy się zupełnie czego innego.