Eftalia Village

Eftalia Village: aquapark

• Atrakcyjne położenie: 4 km od Konakli, 5 km od Avsallar, 18 km od Alanyi.
  • Bogata oferta rekreacyjna: aquapark z kilkunastoma zjeżdżalniami, 3 baseny.
  • Tylko 50 m do piaszczysto-żwirkowej plaży (przejście ulicą lub kładką).

• Zalety Bardzo dobre wyżywienie, dużo basenów, jest się gdzie przejść, bliskość sklepów i bazarów, dużo zieleni-kwitnące i owocujące banany, mandarynki, pomarańcze, granaty, oliwki, drzewa laurowe, owocujące palmy i polujące na te owoce nietoperze wieczorem. CIEPLUTKIE MORZE.
    • Wady BARDZO ZIMNE BASENY, w których można się przeziębić(kaszlało pół hotelu), obsługa w restauracji zabiera talerze spod nosa jeszcze zanim się skończy jedzenie (trzeba protestować za każdym razem). Do wad zaliczę również kamienistą plażę dlatego, że było trudno na boso wejść do morza. Trzeba mieć buty do wody. Ja kupiłam na miejscu.

Wyjazd od końca września do początku października. Bardzo udane wakacje. Wróciliśmy zadowoleni. W szczególności było bardzo dużo jedzenia i dużo owoców. Właściwie jeść można było przez cały czas od rana do wieczora-NIE DO PRZEJEDZENIA. Trzeba dodać, iż również nad morzem, czyli na tzw. wyspie były np. podawane lody od 12,00 -16,00, gofry (pycha:)), zapiekane skrzydełka (pycha:)), Drinki jak dla nas ok. I wódka i whisky, czyli oki. Bardzo dużo Rosjan, ale jakoś specjalnie nie odczuliśmy aby byli uciążliwi-jedynie trochę niektórzy głośni. Pokój mieliśmy duży ze spora łazienką w bungalowie. Łazienka czysta i nie zniszczona. Mam wrażenie, że wogóle pokój był odnowiony. Codzienne sprzątanie i uzupełnianie lodówki. Obsługa nie kradnie (wszystko zostawialiśmy na wierzchu). Mieliśmy sejf wykupiony tak dla spokojności ducha. Obsługa bardzo miła i się stara (czasami za bardzo). Dwa dni ulewy i zachmurzenia, ale odetchneliśmy troszkę po tym upale. A temperatura powietrza jakieś od 27 st.C do 32 st.C. A morze na pewno około 30 stopni. POLECAMY TEN HOTEL NA WAKACJE:):)!!!!!!!!!

• Zalety Dużo zjeżdżalni atrakcji dla dzieci mini club ładnie duzo zieleni
    • Wady wszystko oddalone od siebie trzeba tu chodzić tam chodzić żeby coś zobaczyć pozjeżdżać czy iść na występy Monotonne mało zróżnicowane posiłki Płatne drinki a te darmowe napoje typu piwo czy wódka z napojem w pewnym momencie wyliczane i robione w mniejszych szklankach kelnerzy ogólnie ok ale niektórzy mało ogarnięci Pokoje małe

Ogólnie z pobytu jesteśmy zadowoleni ale jednak mamy porównanie z innego (3 lata temu) i nastawiliśmy się na coś innego. Fajne atrakcje dzieci się nie nudzą ale za daleko wszystko od siebie płatne drinki ślisko bardzo przy basenach pościel i ręczniki też niezbyt czyste i z dziurami

• Zalety Czysty hotel na stołówce również czysto bardzo dużo zieleni i kwiatów polecam
    • Wady Nie ma

Bardzo ładny hotel z basenami i zjeżdżalniami na plaży oraz duże barów i restauracji również na plaży polecam

• Zalety Ładna zieleń.
    • Wady Brak miejsc dla gości!!!!

Nie polecam hotelu Eftalia Village ! Nikt z nas nie dostał pokoju za jaki zapłacił. Pierwsza rodzina miała mieć 3 pokojowy apartament dostali 2 . Mieliśmy mieć large a kolejna rodzina standard . Tymczasem wrabali nas w 7 do wspólnego 3 pokojowego apartamentu z jedną łazienka i bez działającej klimy. Spałam na panelach bo myślałam że na łóżku umrę od gorączki. Rano nie chcieli nam dać osobnych pokoi bo nie mieli miejsc!!!! A za co każdy z nas płacił? Nikt nie otrzymał tego co miał w umowie. Po rozmowie z rezydentem zaproponowali nam przeniesienie do Marin. Nie pytajcie ile ludzi spieprzalo z Village. Ludzie nam mówili,że przez 3 h nie ma nic kompletnie do jedzenia bo wszytsko zamykają. Ja nie wiem bo zjadłam tam tylko śniadanie . Pierwszy raz spotkałam się z czymś takim. Musieliśmy dopłacić 50 euro za przeniesienie do Marin, który jest o niebo lepszy, ale nie powinniśmy płacic nic. Inni nie placili a my jak te jelenie daliśmy się w bambuko zrobić. W MARIN LEPSZY standard wieksze stolowki. Dostep do parku wodnego Eftalia Ocean , ktory jest rewelacyjny. Więcej basenów, Blizej do wszystkiego na Island. Z Village musisz iść chyba z 400m żeby dotrzeć do restauracji i mini klubu, a uwierzcie ,że w tej gorączce te metry wykańczają . To moja opinia może ktoś trafił inaczej i mu się podobało , mi nie!

• Zalety WSZYSTKO, ANIMACJE ZAJEB...E !!!, TRZEBA IŚĆ WCZEŚNIEJ CO NAJMNIEJ 40 MIN ŻEBY MIEJSCE ZAJĄĆ.
    • Wady NIE MA

DLA RODZIN Z DZIEĆMI , DZIEJE SIĘ TAM, DZIEJE - TYDZIEŃ TO ZA MAŁO !!!!, JEDZENIE - SUPER - DUŻO, RÓŻNORODNE NA 10 PUNKTÓW CO NAJMNIEJ 15, PO PROSTU - KTO POJEDZIE NIE BĘDZIE ŻAŁOWAŁ, A DLA DZIECI RAJ !!!

Polecam. Na prawdę piękne miejsce i dużo rozrywki dla rodzin z dziećmi.

• Zalety super hotel dla rodzin z dziećmi,dzieci po prostu są zachwycone,,pokoje czyste,jedzenie fajne,kazdy moze cos wybrac do siebie.Super zjezdzalnie,,,byłem w czerwcu 2017 i jestem z moją rodziną w pełni zadowolony
    • Wady Oczywisnie muszą byc jakies wady.Dołączam sie do pani Ani,otóż wyzej wymieniona pani Ewelina[rezydentka] oszukała wiecej osób,bo wcisła nam wycieczke mówiąc ze bendziemy pływac statkiem pirackim,a wcisneli nas w zwykłą łajbe.To nie fer bo nie okłamuje sie ludzi.Ja jak ja ,ale dzieci były rozczarowane.

polecam rodzinom z dziecmi,fajny hotel.Pokoje czyste,jedzenie dobre,nawet ten wybredny ma co wybrac

Hotel nie jest najgorszy, ale o ile macie tam za wasza rezydentke pania Eweline to uwazajcie na kazde jej slowo bo ona poprostu klamie dla osiagniecia swoich korzysci. Nie bede wchodzila w szczegoly ale do firmy Wezyr/Corl nic nie mam i wiele razy z nimi jezdzilismy cala rodzina ale nigdy na naszej drodze nie stanela Pani Ewelina ktora nie dosc ze nas oklamala, nie odbierala telefonow to dodatkowo jeszcze nas unikala. Wielki wstyd - trzeba bylo sie choc pojawic, sprobowac wyjasnic sytuacje a moze zwykle przepraszam z Pani strony wyeliminowaloby niesmak jaki pozostal w nas. Pozdrawiam Czerwinscy z Płocka.

• Zalety Mnogość atrakcji wodnych (kilkanaście basenów w pobliżu, zjeżdżalnie dla dzieci i dorosłych, czysta woda w basenach), duży wybór bardzo smacznych potraw, bardzo miła obsługa, na terenie hotelu mini centrum handlowe, bardzo blisko do plaży, bardzo dobre połączenia komunikacyjne do Konakli i Alanyi, piękna zadbana zieleń wokół hotelu, wygodne i schludnie urządzone pokoje
    • Wady Bardzo śliskie płytki wokół przyhotelowych basenów, problemy ze sztućcami i miejscami wolnymi podczas kolacji, ok. 80% gości to głośni i panoszący się jak u siebie Rosjanie, nieładna kamienista plaża (jak większość w Turcji) i kamieniste zejście do do morza - wskazane buty do pływania

Wczoraj wróciłam z dwutygodniowego pobytu w hotelu Eftalia Village. Ogólne wrażenia z pobytu mam bardzo dobre. Rozwijając punkty ujęte w zaletach trzeba podkreślić, że teren hotelu łącznie z atrakcjami na Eftalia Island pozwala praktycznie codziennie relaksować się w innym miejscu. Jedzenie pyszne - bardzo dużo warzyw, owoców, różne rodzaje mięs, na śniadanie serwowane m. in. świeżo smażone placuszki, różne rodzaje nabiału, pyszne ciasta i wiele innych rzeczy, których nie sposób wymienić. Myślę, że nawet bardzo wybredni goście coś dla siebie znajdą. Hotel ma charakter wioski wakacyjnej, z lużną atmosferą i możliwością zrobienia zakupów w hotelowych sklepach. Jeśli chodzi o wycieczki to samemu można pojechać dolmuszem, np. do Konakli za 3 liry lub do Alanyi za 5 lirów. Z dalszych wycieczek gorąco polecam Kapadocję (2 dni). Ja płaciłam 117 euro, podobno była jakaś promocja według rezydentki :-), ale możliwe że tak, bo słyszałam, że zazwyczaj Kapadocja kosztuje ok. 130 euro. Kapadocję trzeba koniecznie zobaczyć! Fantastyczne widoki! Warto zabrać ze sobą coś z długim rękawem, bo tam jest sporo chłodniej niż na wybrzeżu - jak ja byłam to temperatura wynosiła ok. 16-18 stopni i wiał chłodny wiatr. Dla chętnych jest możliwość zobaczenia Kapadocji z lotu ptaka podczas lotu balonem o wschodzie słońca (wyjazd ok. 4.00 rano). Ja mam lęk wysokości, więc sobie tę część wycieczki darowałam :-), ale ci co polecieli byli zachwyceni. Co do wad: po raz pierwszy widziałam tyle przewracających się osób na płytkach przy basenach - może hotel ma jakąś umowę z ortopedą? Tak pół żartem, pół serio, ale naprawdę trzeba uważać. Druga rzecz to przeważająca ilość Rosjan i to wszędzie, więc nastawienie tubylców na turystów z Rosji jest bardzo mocno wyczuwalne, bo dość swobodnie porozumiewają się po rosyjsku. Ale po polsku wielu handlarzy też trochę mówi :-) Poza tym swobodnie można się porozumieć po angielsku i niemiecku. Hotel polecam tylko rodzinom z dziećmi. Dla szukających spokoju-odradzam.

• Zalety mnogość dań (każdego dnia prawie te same potrawy, ale przez 7 dni pobytu można sobie każdego dnia urozmaicać) duża baza gastronomiczna na \\\"Wyspie\\\" - dostęp do niej z 4 hoteli (w tym Eftalia Village) duża ilość basenów i zjeżdżalni na \\\"Wyspie\\\" darmowe leżaki, materace, parasole, ręczniki plażowe bazar za hotelem (\\\"czynny\\\" tylko w niedzielę), gdzie można dosyć tanio zrobić zakupy
    • Wady kamienisto - żwirowo plaża słaby sygnał WiFi napoje wysokoprocentowe tylko w 1 barze przy basenie hotelowym (na plus - praktycznie bez kolejek) tylko 2 punkty z lodami na \\\"Wyspie\\\" (brak w hotelu), w konsekwencji duże kolejki - w czerwcu średni czas oczekiwania ok. 10 min. duże kolejki po gofry i kurczaki w panierce - średni czas oczekiwania ok. 20 min.

Ogólne wrażenia - pozytywne, stosunek jakości do ceny - co najmniej dobry. Największym zaskoczeniem był "pokój": dla 2 dorosłych i 2 nastolatków zaoferowano nam 3 pokoje z 2 balkonami i 2 telewizorami (dostępne TVP Polonia i TVP Info). Dużo atrakcji na "Wyspie" dla dzieci, dodatkowo animacje prowadzone w języku polskim. Obsługa dosyć miła (moim zdaniem warto zostawiać raz na jakiś czas 5-10 lir bakszyszu, bo taka tam tradycja, a poprawia to relacje polsko-tureckie:)). Wieczorne pokazy tancerzy, gimnastyków w amfiteatrze na "Wyspie" bywają ciekawe i ściągają nawet około 1200 osób (tyle mniej więcej może się maksymalnie pomieścić). Rezydentka z Wezyra pomocna, ceny wycieczek wydają się atrakcyjne (choć gołe ceny konkurencji bywają niższe, ale po doliczeniu wszystkich kosztów okazują się wyższe). Duża liczba turystów z Polski (na ucho ok. 15-20%). Woda w morzu, niestety, zmącona, dodatkowo plaża kamienisto - żwirowa, więc bez butów do morza wchodzi się powoli. Przy basenach i nad morzem można znaleźć wolne leżaki nawet w środku dnia - przynajmniej w czerwcu tak było:)