Eftalia Village

Eftalia Village: aquapark

• Atrakcyjne położenie: 4 km od Konakli, 5 km od Avsallar, 18 km od Alanyi.
  • Bogata oferta rekreacyjna: aquapark z kilkunastoma zjeżdżalniami, 3 baseny.
  • Tylko 50 m do piaszczysto-żwirkowej plaży (przejście ulicą lub kładką).

• Zalety super hotel dla rodzin z dziećmi,dzieci po prostu są zachwycone,,pokoje czyste,jedzenie fajne,kazdy moze cos wybrac do siebie.Super zjezdzalnie,,,byłem w czerwcu 2017 i jestem z moją rodziną w pełni zadowolony
    • Wady Oczywisnie muszą byc jakies wady.Dołączam sie do pani Ani,otóż wyzej wymieniona pani Ewelina[rezydentka] oszukała wiecej osób,bo wcisła nam wycieczke mówiąc ze bendziemy pływac statkiem pirackim,a wcisneli nas w zwykłą łajbe.To nie fer bo nie okłamuje sie ludzi.Ja jak ja ,ale dzieci były rozczarowane.

polecam rodzinom z dziecmi,fajny hotel.Pokoje czyste,jedzenie dobre,nawet ten wybredny ma co wybrac

Hotel nie jest najgorszy, ale o ile macie tam za wasza rezydentke pania Eweline to uwazajcie na kazde jej slowo bo ona poprostu klamie dla osiagniecia swoich korzysci. Nie bede wchodzila w szczegoly ale do firmy Wezyr/Corl nic nie mam i wiele razy z nimi jezdzilismy cala rodzina ale nigdy na naszej drodze nie stanela Pani Ewelina ktora nie dosc ze nas oklamala, nie odbierala telefonow to dodatkowo jeszcze nas unikala. Wielki wstyd - trzeba bylo sie choc pojawic, sprobowac wyjasnic sytuacje a moze zwykle przepraszam z Pani strony wyeliminowaloby niesmak jaki pozostal w nas. Pozdrawiam Czerwinscy z Płocka.

• Zalety Mnogość atrakcji wodnych (kilkanaście basenów w pobliżu, zjeżdżalnie dla dzieci i dorosłych, czysta woda w basenach), duży wybór bardzo smacznych potraw, bardzo miła obsługa, na terenie hotelu mini centrum handlowe, bardzo blisko do plaży, bardzo dobre połączenia komunikacyjne do Konakli i Alanyi, piękna zadbana zieleń wokół hotelu, wygodne i schludnie urządzone pokoje
    • Wady Bardzo śliskie płytki wokół przyhotelowych basenów, problemy ze sztućcami i miejscami wolnymi podczas kolacji, ok. 80% gości to głośni i panoszący się jak u siebie Rosjanie, nieładna kamienista plaża (jak większość w Turcji) i kamieniste zejście do do morza - wskazane buty do pływania

Wczoraj wróciłam z dwutygodniowego pobytu w hotelu Eftalia Village. Ogólne wrażenia z pobytu mam bardzo dobre. Rozwijając punkty ujęte w zaletach trzeba podkreślić, że teren hotelu łącznie z atrakcjami na Eftalia Island pozwala praktycznie codziennie relaksować się w innym miejscu. Jedzenie pyszne - bardzo dużo warzyw, owoców, różne rodzaje mięs, na śniadanie serwowane m. in. świeżo smażone placuszki, różne rodzaje nabiału, pyszne ciasta i wiele innych rzeczy, których nie sposób wymienić. Myślę, że nawet bardzo wybredni goście coś dla siebie znajdą. Hotel ma charakter wioski wakacyjnej, z lużną atmosferą i możliwością zrobienia zakupów w hotelowych sklepach. Jeśli chodzi o wycieczki to samemu można pojechać dolmuszem, np. do Konakli za 3 liry lub do Alanyi za 5 lirów. Z dalszych wycieczek gorąco polecam Kapadocję (2 dni). Ja płaciłam 117 euro, podobno była jakaś promocja według rezydentki :-), ale możliwe że tak, bo słyszałam, że zazwyczaj Kapadocja kosztuje ok. 130 euro. Kapadocję trzeba koniecznie zobaczyć! Fantastyczne widoki! Warto zabrać ze sobą coś z długim rękawem, bo tam jest sporo chłodniej niż na wybrzeżu - jak ja byłam to temperatura wynosiła ok. 16-18 stopni i wiał chłodny wiatr. Dla chętnych jest możliwość zobaczenia Kapadocji z lotu ptaka podczas lotu balonem o wschodzie słońca (wyjazd ok. 4.00 rano). Ja mam lęk wysokości, więc sobie tę część wycieczki darowałam :-), ale ci co polecieli byli zachwyceni. Co do wad: po raz pierwszy widziałam tyle przewracających się osób na płytkach przy basenach - może hotel ma jakąś umowę z ortopedą? Tak pół żartem, pół serio, ale naprawdę trzeba uważać. Druga rzecz to przeważająca ilość Rosjan i to wszędzie, więc nastawienie tubylców na turystów z Rosji jest bardzo mocno wyczuwalne, bo dość swobodnie porozumiewają się po rosyjsku. Ale po polsku wielu handlarzy też trochę mówi :-) Poza tym swobodnie można się porozumieć po angielsku i niemiecku. Hotel polecam tylko rodzinom z dziećmi. Dla szukających spokoju-odradzam.

• Zalety mnogość dań (każdego dnia prawie te same potrawy, ale przez 7 dni pobytu można sobie każdego dnia urozmaicać) duża baza gastronomiczna na \\\"Wyspie\\\" - dostęp do niej z 4 hoteli (w tym Eftalia Village) duża ilość basenów i zjeżdżalni na \\\"Wyspie\\\" darmowe leżaki, materace, parasole, ręczniki plażowe bazar za hotelem (\\\"czynny\\\" tylko w niedzielę), gdzie można dosyć tanio zrobić zakupy
    • Wady kamienisto - żwirowo plaża słaby sygnał WiFi napoje wysokoprocentowe tylko w 1 barze przy basenie hotelowym (na plus - praktycznie bez kolejek) tylko 2 punkty z lodami na \\\"Wyspie\\\" (brak w hotelu), w konsekwencji duże kolejki - w czerwcu średni czas oczekiwania ok. 10 min. duże kolejki po gofry i kurczaki w panierce - średni czas oczekiwania ok. 20 min.

Ogólne wrażenia - pozytywne, stosunek jakości do ceny - co najmniej dobry. Największym zaskoczeniem był "pokój": dla 2 dorosłych i 2 nastolatków zaoferowano nam 3 pokoje z 2 balkonami i 2 telewizorami (dostępne TVP Polonia i TVP Info). Dużo atrakcji na "Wyspie" dla dzieci, dodatkowo animacje prowadzone w języku polskim. Obsługa dosyć miła (moim zdaniem warto zostawiać raz na jakiś czas 5-10 lir bakszyszu, bo taka tam tradycja, a poprawia to relacje polsko-tureckie:)). Wieczorne pokazy tancerzy, gimnastyków w amfiteatrze na "Wyspie" bywają ciekawe i ściągają nawet około 1200 osób (tyle mniej więcej może się maksymalnie pomieścić). Rezydentka z Wezyra pomocna, ceny wycieczek wydają się atrakcyjne (choć gołe ceny konkurencji bywają niższe, ale po doliczeniu wszystkich kosztów okazują się wyższe). Duża liczba turystów z Polski (na ucho ok. 15-20%). Woda w morzu, niestety, zmącona, dodatkowo plaża kamienisto - żwirowa, więc bez butów do morza wchodzi się powoli. Przy basenach i nad morzem można znaleźć wolne leżaki nawet w środku dnia - przynajmniej w czerwcu tak było:)

• Zalety miła obsługa,fajne baseny,aqua park .dla dzieci.
    • Wady brak,nie jestem w stanie się czepić niczego;-)

Witam,właśnie wróciliśmy,byliśmy od 3 do 10 maja(temp.26-29stopni)JEDEN Z FAJNIEJSZYCH WYJAZDÓW.( a byliśmy już w kilku miejscach)Hotel fajny,dużo zieleni,pokoje czyste,ręczniki na basen codziennie wymieniamy sami,do jedzenia każdy znajdzie coś dla siebie,nie pasuje w hotelu -jadasz na barach basenowych.Animacje dla dzieci i dorosłych,dla każdego coś fajnego.NAJWIĘKSZĄ ZALETA BYŁA OBECNOŚĆ POLSKIEGO REZYDENTA W GODZINACH 9-17 ,BYLIŚMY Z WEZYREM-POZDRAWIAMY PANIĄ AGATE.internet działa nawet na basenach.Dużo Polaków i wschodnich sąsiadów.W niedzielę koniecznie targ za hotelem.Mamy autystyczne dziecko(11lat) i był zadowolony.polecam spacerkiem wybrać się do SEALANYA-park z delfinami,świetny pokaz.okolica spokojna,nic się nie działo,nie bójmy się.na lotniskach kontrole.NIE WYWOZIMY KAMIENI Z PLAŻY -Problemy na lotnisku,prześwietlają bagaż.bo to ich dobro narodowe.Krem z filtrem +50.plus krem na oparzenia słoneczne obowiązkowo.BYŁO SUPER

• Zalety Hotel podzielony na domki mieszkalne, fajny aquapark
    • Wady Problemy z WIFI, trochę zaniedbana zieleń, woda w basenach nie podgrzewana.

Pobyt przełom kwietnia i maja 2017 roku. Nad wyrost 5 gwiazdek no dał bym silne 3,5 gwiazdki, podejście do sprzątania raczej bez żadnego przykładania się ze strony obsługi to są minusy. Plusy super aquapark super zjeżdżalnie kilka basenów dużo leżaków, dużo atrakcji dla dzieci, miła obsługa. Nasz pobyt uważam za udany i polecam ten hotel wszystkim.

• Zalety all inc, darmowe ręczniki, karty wstępu zamiast kluczy, mydełka za darmo
    • Wady częste problemy z dostępem do internetu, płatny telefon, sejf za opłatą, po danej godzinie nie można odebrać ręczników

nawet!!! skromny hotelik! jak odjeżdżałem to płakałem, sam nie wiem czemu!!! lepsza jest Eftalia po remoncie niż przed nim czyli jakieś 4 lata temu! każdy hotel z eftalii jest super!!!

• Zalety Wi-Fi everywhere Island - centrum rekreacyjno-gastronomiczne
    • Wady Piwo w opcji \'all-inclusive\' jest bezalkoholowe Słaba plaża

Pobyt pod koniec września 2016. Biuro podróży Wezyr. Cena 1850 PLN (wylot z Gdańska). Eftalia Village w Turkler to pomysł na udane, rodzinne wakacje. Należy jednak przyjąć założenie, że jest to obiekt o standardzie solidnego trzygwiazdkowca ? oznaczanie go pięcioma gwiazdkami jest poważnym nadużyciem i niektórzy z gości mogą się poczuć rozczarowani. Podejście do sprzątania pokoi jest swobodne ? nie liczcie na to, że ręczniki będą zmieniane codziennie. Mimo to pokoje sprawiają wrażenie czystych. Ręczniki plażowe pobiera się rano ze SPA Center i oddaje wieczorem w jego okolicach. We wrześniu nie było żadnych problemów z dostępnością leżaków. W hotelowej telewizji znajdziecie TVP Info, TVP Polonia i Tele5. W pokojach typu standard nie ma czajników, kawy, herbaty. Odradzam pokoje z widokiem na Eftalia Marin ? w nocy spory ruch głośnych autokarów dowożących turystów z/na lotnisko. Na terenie Eftalia Island (wspólnego centrum rekreacyjno-gastronomicznego hoteli Eftalia): cztery bary lunchowe, pizzeria, gofrownia, naleśnikownia z gözleme i ayranem, ?KFC?, kiosk z hamburgerami, kiosk z nuggetsami/frytkami, kilka barów z napojami, lody włoskie przy mini-clubie, lody gałkowe przy zjeżdżalni turbinowej. Woda w morzu bardzo mętna (zakładam, że zawapniona od piachu i kamieni). Plaża kamienista. Przejście z Village do Island podziemnym tunelem (wejście za małą sceną) Wieczorny Night Show gromadzi komplety publiczności w amfiteatrze na Island; polecam ze względu na profesjonalny poziom przedstawień. O 20:15 codzienie mini-disco dla dzieciaków a po 23:00 dyskoteka dla dojrzalszych wczasowiczów. Sieć Wi-Fi dostępna praktycznie wszędzie: w pokojach, w lobby, na basenach i na terenie Island. Duże targowisko z ciuchami rozkłada się w każdą niedzielę na ulicy za hotelem. Większe sklepy znajdują się w nieodległym miasteczku Konakli. Przystanki dolmuszy znajdują się tuż przy hotelu: przejazd do Konakli 3 TL, do Alanii 4.5 TL (można płacić w EUR lub USD ale wychodzi to drożej).

• Zalety nie za duży i nie za mały. Dużo atrakcji dla dzieci i dorosłych. Dobre posiłki najlepsze chyba soki i owoce.
    • Wady śliska powierzchnia przy basenie a tak to BRAK!!!!

Genialny hotel dla dzieci i dorosłych.Wieczorami bardzo fajne animacje dla dorosłych.Genialne zjeżdżalnie. Ogułem to były jedne z moich najfajniejszych wakacji!!!

• Zalety sporo zieleni,bardzo miła obsługa,duże pokoje,smaczne jedzenie,ogromny aqua park

Byliśmy w tym miejscu w sierpniu tego roku.Serdecznie polecam szczególnie rodzicom z dziećmi,bo mają co tam robić:mnóstwo zjezdzalni, basenów,urocza roślinność.Jedzienia mnóstwo,zróżnicowane i za "każdym rogiem"można było czegoś popróbować.Obsługa ogólnie bardzo miła -może w recepcji tak sobie,ale nie ma się co czepiać.Jedyną wadą jest hałas z powodu mnóstwa dzieci-jeśli ktoś planuje wypocząć w ciszy to tu tego nie uzyska.Co prawda hotel zadbał o osoby chcące odpocząć bez dzieci i w ciszy poczytać lub się wykąpać w basenie,ale okazuje się,że nie wszyscy ludzie potrafią czytać lub tez nie rozumieją ogromnego napisu ONLY FOR ADULT:)ale to drobny szczegół.Ogólnie super wakacje szczerze polecamy:)