Fujairah Rotana Resort & Spa
Emiraty Arabskie

Fujairah Rotana Resort & Spa: obiekt, plaża

• Dla najmłodszych: mini klub (4-12 lat), nauka tańca, mała biblioteka, mini disco, wydzielony brodzik, mała zjeżdżalnia.
  • Bezpośrednio przy hotelu znakomicie utrzymana, długa, piaszczysta plaża z łagodnym zejściem do morza.
  • Ekskluzywne Spa Zen - m.in.: sauna, hammam, grota lodowa, 17 pokoi do masażu i zabiegów kosmetycznych, akupunktura.
  • Wylot z Warszawy - Chopin śniadania

• Zalety Zdjęcia w ofercie Miła obsługa
    • Wady Ropa na plaży Zakaz kąpieli w morzu Fetor ropy na terenie hotelu Spolegliwa obsługa Mały pokój Głośna klimatyzacja Fetor z łazienki

Hotel max 4*. UWAGA! Ropa na plaży! Zamknięta plaża, zakaz kąpieli! Fetor ropy na terenie całego ośrodka! Spolegliwa aczkolwiek miła obsługa. Jedzenie dobre. Brak przekąsek, lodów. Napoje alkoholowe "nie chrzczone" -Piwo Becks, Coca cola, mirinda itp. Basen wymaga odnowienia - brudne fugi. Byliśmy z dziećmi 2+2 - w opisie Itaka zapewnia pokój 2 os. + 2 dostawki - w rzeczywistości jest to pokój na max 3 osoby, dopłata to większego pokoju w recepcji hotelu wynosi 60$ nocleg.

• Zalety Zdjęcia w internecie
    • Wady Brzydka plaża, zapach ropy, jedzenie słabe i obsługa niemiła

Niemiła obsługa i plaża z brzydką wodą . Obsługa jest niesympatyczna a ciągle podawanie numeru pokoju bardzo uciążliwe

• Zalety Ładna promocja w sieci Web
    • Wady Ropa naftowa na plaży i w wodzie skażenie z tego tygodnia stołówka zamiast restauracji, lody dla dzieci 30 zł (all inclusive nie wlicza lodów kawy) problem z wymianą pokoju dla Polaków najgorsze propozycje) koty śmierdzące czekające przy stołówce, rezydentka ponizej wszelkich oczekiwań.

Pierwszy dzień wakacji z Itaką to zakwaterowanie rodziny z malutkimi dziećmi w pokoju na pierwszym pietrze bez windy< 5*?? >Po pierwszym spotkaniu z rezydentką uczestnicy wycieczki zadając pytania o możliwość wypożyczenia samochodu lub inne nie dostawali konkretnej pomocnej odpowiedzi tylko nagabywanie na wycieczki itaka. Bagatela nad wyraz za drogie w porównaniu z innymi biurami i można otrzymać płatny tani transfer do Dubaju z recepcji. Po spotkaniu plażę zalała ropa po awarii z tankowca. Skażenie usuwano 2 dni przez ludzi w maskach i gumowych uniformach. Rezydentka w żaden sposób nie pomogła w uzyskaniu informacji o poziomie skażenia a także czy formalnie kąpielisko i piasek dopuszczono do użytkowania twierdząc na spotkaniu na 2 dzień ze można się już kapać. W tej sytuacji nawet biuro nie zaproponowało przebywającym wczasowiczom rozwiązań w ramach zaistniałych ograniczeń w korzystaniu z oferty wycieczkowej tzn z plaży. Smród oleju naftowego roznosi się po całym obiekcie. W ofercie all macie państwo możliwość wypicia soków tradycyjnych słodzonych i wódki z tym i owym. Kawa płatna, lody tylko 3 smaki sorbety płatne 30 zł itd..... stołówka...jedzenie smaczne jak na stołówkę ale nie ma nic wspólnego z restauracją. Parasole zwijane jak troszkę wieje wiec parzycie się na leżakach.. 4 dzień obiecano pokój na parterze ale trzeba było czekać 3 dni...po 3 dniach recepcja jednak zapomniała o umówie i odsyła z kwitkiem...ogólnie nie polecam. Spędziliśmy wakacje 3 miesiące temu z TUI w Iberohotelu w tym samym regionie i tam 5* można przyznać 4* w Hotelu Rotana to 2* a obsługa Itaka 2* tzn na poziomie wsadzenia do autobusu wczasowiczów z PL i wciskanie wycieczek przez rezydenta.

• Zalety Kameralny, położony przy pięknej, piaszczystej plaży z bardzo dobrym dojściem, ładne i zadbane otoczenie, serwis plażowy, czysto. Brak wymogu bransoletek przy opcji All Inclusiv.
    • Wady Obsługa w restauracji, która nie miała dobrze zorganizowanej pracy, przez co czas oczekiwania na stolik i zamówienie był bardzo długi.

Idealny na wypoczynek z dziećmi. Plac zabaw dla dzieci, boisko do siatkówki plażowej i piłki nożnej. Klub dla dzieci. Brak animacji dla nas był bardzo dużym plusem. Pokoje sprzątane codziennie, wymiana ręczników i pościeli na życzenie (proekologiczna polityka hotelu). Bardzo ładna, szeroka plaża z delikatnym zejściem. Woda i serwis kawowy w pokojach w cenie.

• Zalety Piaszczysta plaża bezpośrednio przy hotelu (bezpłatny serwis plażowy). Uprzejma obsługa.
    • Wady Położenie hotelu z dala od cywilizacji, dużo zieleni,stosunkowo mała powierzchnia hotelu

Spędziłem tydzień w hotelu Rotana Fujairah w miesiącu lutym 2017 (2+1). Ogólne wrażenie hotelu dobre- na pewno na bardzo duży plus zasługuje szeroka piaszczysta plaża położona bezpośrednio przy hotelu (bezpłatny serwis). Dużym udogodnieniem jest bar znajdujący się bezpośrednio przy plaży (w stylu karaibskim). Powierzchnia hotelu (budynki plus baseny) stosunkowko niewielka-wszędzie jest blisko. W opcji all inclusive napoje bezalkoholowe oraz piwo w puszkach (nieco inaczej niż w Europie). Nie można mieć zastrzeżeń do jakości all inclusive -na pewno spełia oczekiwania turystów. Co do posiłków tutaj byłem nieco zawiedziony zwłaszcza jeżeli chodzi o ich różnorodność- generalnie podczas obiadu czy kolacji dostępne są max 2-3 dania mięsne, owoce morza przez tydzień pobytu serwowane były tylko 1 raz, duży wybór surówek, warzywa, bardzo dobre ciasta. Niecodziennę kwestią jaka nas spotkała podczas posiłów w all inc jest fakt, że na obiad, kolację można wejść tylko jeden raz (w przypadku gdybyśmy chcieli zjeść na początek coś delikatnego później wyjść i wrócić za jakiś czas- trzeba wówczas zapłacić dodatkowo ok 120 AED za osobę za kolację). Na pewno warto odwiedzić to miesjce, zwłaszcza Dubaj i Abu Zabi bo rzeczywiście Emiraty to nieco inna bajka niż południowo Europa czy Kanary (trzeba to po prowtu zobaczyć). Muszę również pochwalić bardzo profesionalną obsługę dwójki rezydentów z Itaki- warto ich posłuchać zwłaszcza podczas wycieczek. Ogromna wiedza przekazywana w ciekawy spsoób.

• Zalety Ocean,plaża ,jedzenie,krajobraz,obsługa . Przy wyspie rekiny i żółwie(rafowe).
    • Wady Komary czasem,meduzy-niegroźne , b.słabe animacje wieczorne.

Pobyt bardzo udany. Polecam za 2099 zł /os. - bajka.

Byłem w Listopadzie. Cisza i spokój czyli to czego chciałem. Jedzenie jak wszędzie tj. tydzień można na tych posiłkach wytrzymać :) - świeże -chyba pierwszy hotel w którym smakowały mi ciasta. W barze oryginalne napoje typu pepsi, mirinda itd. oraz soki takie jak u nas powiedzmy 100%. Alkohole dobre , piwo z puszki reszta dużo lepsza niż w Egipcie. Pokoje na fulu. Rafy i żółwi nie ma. Woda ciepła. Dubaj rewelka. Polecam kupić wycieczkę do Dubaju tj. tylko przejazd i zabrać mapkę z recepcji. Metrem można cały Dubaj za kilkadziesiąt złotych zwiedzić.

• Zalety Miła obsługa, przy morzu, piękna plaża
    • Wady Na pustkowiu

Ogólnie wakacje bardzo udane, cisza spokój, posiłki bardzo dobre, obsługa bardzo miła, jedyny mankament to podpisywanie paragonów 0,00 za każdym razem czy to jedna woda czy piwo

• Zalety Bardzo dobra kuchnia,napoje w puszkach, piękna-szeroka plaża z żółwiami w wodzie, czyste-eleganckie pokoje, przyjazny personel, profesjonalna wypożyczalnia samochodów w hotelu.
    • Wady Brak...no może daleko od Dubaju, ale na to się decydowaliśmy.

Wyjazd bardzo udany. Hotel naprawdę godny polecenia.

• Zalety Doskonała obsługa, czysto, dobre jedzenie i drinki
    • Wady Płatna lodówka, położenie, brak wieczornych rozrywek, wysoka cena.

Super hotel, wysoka cena pobytu. Za te pieniądze są ciekawsze miejsca na świecie.