Gelina Village Resort & Spa
Grecja / Korfu

Gelina Village Resort & Spa: aquapark

• Bogate zaplecze rekreacyjno-sportowe.
  • Dla dzieci: zjeżdżalnie, plac zabaw, pokój gier, minizoo.
  • Doskonała lokalizacja: 600 m do centrum, 35 km do Korfu, 37 km do lotniska.
  • Hotel położony bezpośrednio przy plaży z łagodnym zejściem do morza, odznaczonej certyfikatem Błękitnej Flagi.
  • Wylot z Wrocławia All Inclusive

• Zalety klub delfinki dla dzieci,bliskosc plazy,aqua park,duzy obszar
    • Wady przepelniona stolowka,slabe sniadania,ogromne kolejki po kawe,zimna woda w basenach,kolejki w barach po napoje,brak animacji,brak aktywnosci ruchowej,brak zajec dla doroslych

Wielki kompleks a co za tym idzie mnostwo ludzi,szczegolnie odczuwalny na stolowce.Sniadania slabe,mega kolejki za kawa.Obiady i kolacje calkiem dobre.Woda w basenach bardzo zimna.Klub delfinki prowadzony przez animatorow grecos wspanialy-dzieci bardzo zadowolone.Dla doroslych zero atrakcji,brak animacji ,brak jakiej kolwiek aktywnosci ruchowej. Polecam dla rodzin z dziecmi,

• Zalety polozenie,aqua park,klub delfinki dla dzieci,plaza
    • Wady zimna woda w basenach,zbyt duze kolejki w stolowce,slabe sniadania,zero aktywnosci,zero animacji

pobyt byl ok,ale spodziewalismy sie cegos wiecej,ogolem hotel maks 3,5 gwiazdki.

• Zalety Ładny ogród, miłe panie sprzątające, bezpośrednio przy plaży i miasteczku
    • Wady TOTALNY BAŁAGAN W ORGANIZACJI HOTELU, jednostajne śniadania, pełno komarów, mrówki w pokojach, za mało leżaków na plaży, OGROMNE kolejki do automatów z kawą/gorącą wodą podczas posiłków (przy kolacji automaty w ogóle wyłączone -> tylko zimne napoje), spore problemy ze znalezieniem wolnego stolika w restauracji, filiżanki obtłuczone, szklanki brudne (lub już tak wymyte przez zmywarkę, że zupełnie matowe), brak czajnika w pokoju,

Nie Gelina Village, a Żenua Village. Przylot mieliśmy w środku nocy, po 1,5h jeździe autobusem, zmęczeni, dotarliśmy do hotelu, który pierwsze wrażenie zrobił bardzo dobre - bardzo ładny budynek główny Miły recepcjonista wręczył nam klucze do pokoi. Teren hotelu jest naprawdę duży, więc trzeba było przejść z walizkami dobry kawałek drogi. Na miejscu pierwszy zgrzyt - miały być osobne pokoje 2 i 3 os. z osobnymi wejściami i toaletami, a dostaliśmy wspólny przedpokój, z którego wejście było też do łazienki pokoju 3 os., a poszczególne pokoje nie miały dodatkowo zamków poza wejściem głównym. Nic to, będzie dobrze. Wcale nie - jak się okazało, pokój 2 os. był już zajęty i o 3 w nocy obudziliśmy śpiących tam ludzi. Okej, zdarza się - z powrotem na recepcję. Dostaliśmy na jedną noc pokoje w różnych budynkach. Kolejny pokój - tym razem zajmujący je goście oglądali telewizję. Z powrotem na recepcję, przez cały teren hotelu, w środku nocy. Ostatecznie mieliśmy pokoje w dwóch różnych budynkach, w jednym rury urządzały nocne śpiewy (także przy nie włączonej wodzie) tak głośne, że było słychać na zewnątrz budynku + zapach w toalecie sprawiał, że ostatni posiłek szukał drogi ujścia kierując się w górę, w drugim poza smrodem były wszechobecne mrówki. Cały proces szukania nam pokoi zakończyliśmy o godzinie 6, przy czym śniadanie trwało do 10, a na 10 było spotkanie z rezydentem, z którego nie mogliśmy skorzystać - do 10 musieliśmy opuścić pokoje, zabrać wszystkie rzeczy, a potem pilnować walizek, bo właściwe pokoje jeszcze nie były gotowe. Pokoje, które otrzymaliśmy ostatecznie były ładne i duże, ale znowu zgrzyt - nie było pokoju 3 os., zamiast tego 2 os. + dostawka, która poza ramą miała materac z trzech osobnych, niepołączonych ze sobą części (na prośbę został wymieniony na jeden cały), czajnik jest na życzenie (nie było wolnych, nie otrzymaliśmy go aż do końca pobytu), w pokoju 2 os. w łazience były mrówki i pęknięta uszczelka w brodziku, przez co podczas kąpieli woda zalewała podłogę (przyszedł pracownik, pooglądał, powiedział, że musi przynieść narzędzia, żeby zakleić dziury mrówek i tę nieszczęsną uszczelkę i tyle go widzieliśmy). Jedzenie typowo pod Brytyjczyków, Niemców i Francuzów, śniadania codziennie takie same, ale na obiad i kolację (kolacja to powtórka obiadu) można było wybrać coś smacznego. Ładny, zadbany ogród, miłe panie sprzątające, blisko plaży (zdecydowanie za mało leżaków) i zaraz przy Acharavi. Korfu piękne, ale do tego hotelu radzimy trzymać się z daleka.

• Zalety Duzy kompleks, przestronne pokoje, ładna plaża
    • Wady KOMARY, brudne szklanki i sztućce (tłuste, oblepione, z zaschnietym jedzeniem), KOMARY, nieczynny aquapark (dodatkowo płatny zresztą), KOMARY, kolejki po kubki do herbaty i nie wiem czy wspominałam -KOMARY

Hotel średnio czysty, trochę zaniedbany, zapomniany. Pokoje duże. Rano o herbatę trzeba walczyć jak lew- przydział kubków mniej więcej jeden na dziesięć osób. Szklanki brudne...bardzo. Na pewno nie zasługuje na 5 gwiazdek, max 3,5. Teren duży, kilka basenów, ładna szeroka plaża z widokiem na Albanię. Dobre animacje Delfinkow. I najgorsza zmora- komary. Było ich tysiące, gryzly w dzień i w nocy, w czasie deszczu i jak świeciło słońce. W życiu nie byliśmy tak pogryzieni (na Krecie, Kos i Rodos nie widziałam czegoś takiego, więc nie zgadzam się, że w Grecji to norma) Jedynie na plaży ich nie było.

• Zalety Hotel mieści się na wyspie Korfu na skraju miasteczka Acharavii, bezpośrednio przy rozległej, piaszczysto-żwirowej plaży. Zejście do wody jest bardzo łagodne, a plaża została nagrodzona Błękitną Flagą. Z Hotelu Club Calimera Gelina Village jest ok. 600 m do centrum Acharavii, sklepy i restauracje znajdują się w odległości ok. 300 m, miasto Korfu około 35 km, lotnisko jest około 37 km stąd. Przystanek autobusowy znajduje się przy hotelu.
    • Wady To masa polskich turystów którzy po 15 minutach stania na recepcji już mają wszystko na NIE i czekają na zwrot kasy za ich nie uzasadnione zażalenia!

Zakwaterowano nas w hotelu Gelina Village, w odnowionym, czystym i dobrze wyposażonym pokoju. Recepcja, restauracja i bary OK. Cieszyliśmy się bliskością morza, bujną roślinnością, ładnymi widokami, czystymi basenami, aquaparkiem,który jest ok i nie wiem czemu się go czepiają. Na terenie hotelu pojawiały się mrówki, ale nikogo nie gryzły po prostu one sobie tam żyją własnym życiem tak jak u nas komary. Wyżywienie śniadania były monotonne ale jak to bywa w domu też nie ma co innego zorganizować na śniadanie, obiady i kolacje smaczne i każdy znajdzie coś dla siebie , świeże i wystarczające, kawa, herbata i inne napoje bez problemów dostępne. Podziękowania dla klubu DELFINKI naprawdę animatorzy super - dzieciaki same chciały chodzić do tak przemiłych animatorów. Jeżeli człowiek jedzie na urlop z założeniem wypoczynku i zna kulturę Greków że na wszystko mają czas to nie ma się czego doczepić , jeżeli jesteś nastawiony wszystko na nie to lepiej tam nie jechać i nie psuć opinii hotelu . Bo z powodu takich błahych problemów naszych rodaków jak za twarde jabłka, małe banany ,chwilowy brak alkoholu, i mrówki ,które tam po prostu żyją i nikogo nie gryzą tylko po prostu są itd. nie warto psuć sobie urlopu negatywnymi opiniami. Polecam ten hotel osobą chcącym wypocząć ,a nie takim co szukają zwrotu od biura podróży, bo tylko psują opinie a nie potrzebnie.

• Zalety Dla dzieci super animacje. Piękna plaża
    • Wady Aqua Park porażka z faktycznym stanem. Pokoje nie zgodne a zamówieniem Niemiła obsługa

Pobyt w sumie nie najgorzej. Całymi dniami plaża albo basen.Aquapark porażka na zdjęciach co innego a w rzeczywistości strach zjeżdżać. Animacje(dla dorosłych) monotonne dla dzieci ok.Pokoje porażka klima w zależności od budynku ale w większości słabo działająca albo wręcz nie działała. Z klimy nieprzyjemny zapach. Stołówka lenistwo kelnerów wręcz popisowe.Żeby posprzątali trzeba się prosić. Szklanek brakuje a jak są to brudne.Wszystko nadrabiało morze i baseny. Zasięg telefonów trzeba uważać albo wybrać ręcznie sieć Grecką bo Albańską Vodafon łapie bez problemu a ceny!!! Także pobyt mógł być lepszyale przynajmniej dzieci miały zajęcie.

• Zalety Położenie, okolica, zieleń, udogodnienia dla dzieci, plaża,
    • Wady komary jak w całej Grecji, jedna smętna baba na recepcji hotelu, recepcja ogólnie bardzo słabym punktem tego hotelu.

Położenie: ładne. Budynki wśród zieleni, mrówki tam gdzie jest brudno, i gdzie np. zostało jedzenie. Mrówki , żuczki, etc. bo przecież to jeden wielki ogród w którym stoją rozrzucone bloki. Trzy psiknięcia ofem i po mrówkach. Mają do Off większą awersję iż komary. :-) Komary - są na terenie całej Grecji, warto wziąć jak wszędzie jakiś Bros elektryczny do gniazdka na noc i off! do psikania, Jedzenie - wg mnie urozmaicone, - typowa kolacja : 4 rodzaje makaronów, kilka sałatek, ryby, mięsa, kurczaki, tzatziki, ziemniaki, surówki, owoce morza (choć bez szału), 3-4 rodzaje ciast, ryba z pieca wymiennie z mięsem z pieca, ryby etc. Jest nawet zupa. Wg nie jest z czego wybierać. Naczynia oraz sztućce na pewno myte w zmywarce , bo to widać. Propozycja dla tych, którzy nie oczekują Hiltona, swojsko, zielono, piękne góry dookoła, piękne góry Albanii po drugiej stronie wielkiej wody. Ci którzy oczekują poziom "hotel z windami, basen i dostęp do morza" poczują się rozczarowani. Brakuje Hotelu z windami. Nie ten rodzaj odpoczynku. Raj dla dzieci. Place zabaw, Rozwaliło mnie jak dziewczyna z Grecos uczyła dzieci w wieku 3-5 lat grać w dwa ognie. " I najważniejsza zasada. Nie płaczemy". Dzieci jak nie weźmiecie czegoś przeciw komarom będą cierpieć, więc po prostu weźcie coś. Faktycznie jest kolejka do baru. Niby trudno się uwalić, bo trzeba swoje odczekać. Za to leją zdrowo, być może dlatego że część z obsługi to Rosjanie. Co jeszcze zwróciło moją uwagę? Niewiele osób daje napiwki. Dlaczego? 1-2 euro raz na wieczór to niewiele za doskonały i profesjonalnie przygotowany zestaw drinków. Trzeba uważać na Vodafone Albania ;-). Wygląda to jakby vodafone al dogadało się z vodafone gr, które co najmniej raz dziennie się zawiesza i wtedy do akcji wkraczają sieci alternatywne. Za VF AL płaci się jak za zboże. Mi Play (beware of Play), naliczyło 48 PLNów bo rzekomo przez 2 minuty i 13 sekund byłem w Albanii.

• Zalety Główną zaletą hotelu jest jego położenie przy plaży, gdzie góry pięknie wpadają do morza oraz podzielenie hotelu na kompleks kameralnych budynków.
    • Wady Hotel wymaga remontu zewnętrznego oraz zagospodarowania przestrzeni wokół. Utrudniający wypoczynek był hałas spowodowany koszeniem. Głównym problemy hotelu jest brak miejsc zarówno w sezonie jak i poza, obsługa hotelowa nie pytając Cię o zdanie przenosi do innego hotelu o dużo niższym standardzie.

Zgodnie z powyższym pragnę tylko podkreślić, że obsługa hotelowa niestety średnio interesuje się swoimi klientami. Po przyjeździe ja i kilka inny osób dowiedzieliśmy się, że nie ma dla nas miejsc w hotelu, pokoi - żadnych, nie mówiąc już o takich pokojach za które zapłaciliśmy, nadmienię, że była to godzina około 2 w nocy. Personel hotelu poinformował nas, że mają "problemy techniczne" i zostaniemy przeniesieni do innego hotelu NA JEDNĄ NOC a następnego dnia ktoś się z nami będzie kontaktował około godziny 13. Na nic były prośby w związku z zmęczeniem itd., zanim ktoś się nami zainteresował minęły kolejne 2 godziny. Następnie załadowano nas do jakiegoś rozpadającego się busa, brudnego, śmierdzącego itd. Nie mieliśmy pojęcia dokąd nas wiozą, do jakiego hotelu, na pytanie zadane kierowcy jak daleko jedziemy odpowiedział 8 może 10, 15 km. Wysadził nas pod jakimś kiepskich hotele 3* a płaciliśmy za hotel zgodnie z lokalną kategorią 5* i w sumie tyle było po kierowcy. Następnego dnia po 10 rano przyjechał po nas inny kierowca i zabrał do hotelu docelowego, gdzie dowiedzieliśmy się, że niestety nie ma dla nas pokoi za jakie zapłaciliśmy są o niższym standardzie i możemy tam zostać NA JEDNĄ NOC, następnego dnia będą już nasze pokoje. Nie mając wyjścia musieliśmy się zgodzić na te warunki, pomoc rezydenta biura podróży Grecos na nic się zdała. Podczas pobytu w tym hotelu mieliśmy jeszcze kilka innych nieprzyjemnych przygód, które pozwolę sobie już darować Państwu. Ze względu na powyższe nie polecam Państwu tego hotelu. Dodam jeszcze, że w prywatnej rozmowie z rezydentem dowiedziałem się, że hotel notorycznie przenosi swoich klientów do innych hoteli.

• Zalety Piękne widoki, piaszczysta plaża, leżaki i aquapark w cenie
    • Wady Niedbanie o czystość, zbyt dużo ludzi, daleko od centrum, psy i koty chodzące między stolikami

Ten hotel zasługuje co najwyżej na 3 gwiazdki, na wejściu dostaliśmy brudne pokoje z pajęczynami i zagrzybiałą klimatyzacją, rozwalonym prycznicem i okropna łazienka. Mieliśmy dostać odnowione pokoje a wysłali nas prawie kilometr dalej od głównego hotelu. Brak rozrywki, żeby iść trochę potańczyć musieliśmy jechać 9km do najbliższego klubu. Kilka razy brakło alkoholu i napojów.Nie polecam!

• Zalety Brak
    • Wady Nie polecam chyba że chcesz stracić 2600zl od osoby i mieszkać z mrówkami w brudnym pokoju ze stechlizna. Ogólnie to hotel nie zasługuje na 5 gwiazdek jedzenie oblesne codziennie to samo do tego brudne talerze , noże,  widelce. Najlepsze jest to ze wykupilem wycieczkę ze znajomymi poprosiliśmy o pokoje obok siebie w Nostos paradaise hotel ten jest po remoncie a na miejscu powiedziano nam ze niema wolnych pokoji i umieścił nas z hotelu Eugenia w pok. 205 nawet rezydentka nie daje sobie rady z tymi fiutami byliśmy w 5 osób w małych dwóch pokojach z jedną łazienka w syfie, jak powiedziałem temu typowi z recepcji ze my się tak aż dobrze nie znamy żeby być w jednym pokoju to mi odpowiada ze się poznamy i będzie fajnie :) no myślałem ze zaraz my tam sypne w pysk. Jednym słowem uważajcie na ten hotel moim zdaniem szkoda kasy i urlopu.