Kasapakis

• Wyjazd z Szczecina własne

xrut
    ""
    Pobyt: Maj 2015

• Zalety Brak. Klasyczny rodzinny pensjonat, bez wodotrysków. Dobry na bazę wypadową. Ogólne wrażenie ok.
    • Wady Permanentny brak ciepłej wody pomiędzy 21 a 9

Nie mamy wielkich wymagań. Potrafimy sami zorganizować sobie czas, więc potrzebne nam było tylko miejsce do spania i umycia się. Nie wypowiadamy się więc o atrakcjach hotelu, czy też ich braku. Do spania hotel ok. Można też przyrządzić sobie nieskomplikowany posiłek, jakkolwiek kącik kuchenny wyposażony dość skromnie. Komplet talerzy i sztućców na 2 osoby + nóż, teoretycznie do krojenia. Teoretycznie, bo ciężko nim cokolwiek ukroić, chyba że będzie to miękka brzoskwinia. Nas ratował scyzoryk, który zawsze mam przy sobie, nauczony doświadczeniem z lat wędrówek po schroniskach. Dawał się odczuć brak czajnika do gotowania wody. Radziliśmy sobie z tym brakiem, gotując wodę na kawę na kuchence elektrycznej.. Mocno się to dawało we znaki, bo zagotowanie wody na 2 filiżanki kawy trwało ok. 15 min. W Grecji zapewne energia elektryczna tania jest. Pokój i cały ośrodek czysty , pościel i ręczniki wymieniane co 2-3 dni. Obsługa i Właścicielka uczynni i pomocni, mówiący po angielsku. Łazienka malutka, ale wystarczająca. Jedyny jej minus, to brak kabiny prysznicowej. Przy każdym , nawet najdelikatniejszym, myciu, woda rozchlapuje się po całej łazience i pozostaje na podłodze. Wychodząc roznosi się wodę po całym pokoju. Poprosiliśmy właścicielkę o szmatę do podłogi i położyliśmy przed drzwiami łazienki. Otwarte okno w łazience powodowało błyskawiczne wysychanie podłogi. I tak uporaliśmy się z jedna niedogodnością. Z brakiem ciepłej wody nie uporaliśmy się do końca pobytu. Wyjeżdżaliśmy z hotelu przed 9 kiedy jeszcze jej nie było, a wracaliśmy po 20 kiedy już jej nie było. Myliśmy się w zimnej , lub lekko letniej wodzie. Woda ogrzewana słońcem tak ma. W ciągu 14 dni pobytu, wróciliśmy kilka razy wcześniej (ok 17) i wtedy ciepła woda była. Z basenu i posiłków nie korzystaliśmy.

Opinia dodana: 09 czerwca 2015

Ketmia
    ""
    Pobyt: Czerwiec 2015

• Zalety Położenie, bliskość plaży, sympatyczna obsługa mówiąca po angielsku, parking przy hotelu, czysto
    • Wady Monotonne śniadania, margaryna, wiecznie mokra podłoga w łazience z powodu braku zasłonki

Z uwagi na to, że byliśmy nastawieni na zobaczenie na Krecie jak najwięcej, hotel był dla nas jak najbardziej wystarczający. Osoby chcące spędzać wakacje bardziej stacjonarnie powinny poszukać sobie hotelu o wyższym standarcie. My byliśmy na początku czerwca i przy temperaturach 23-25°C klimatyzacja nie była potrzebna. Zwykle dodatkowo trzeba by dopłacić za jej użycie 7 euro na dobę. Woda nagrzewa się w baniakach i raczej nie korzystaliśmy z ciepłej wody, bo wstawaliśmy wcześnie a wracaliśmy do hotelu koło 21 i już jej nie było. Śniadanka składały się zawsze z tej samej mielonki (niekiedy były aż dwie!), najtańszego żółtego sera, pomidorów, ogórków, oliwek i jakiegoś dżemu. Raz był biały ser. Były też 3 rodzaje płatków i mleko, dzięki temu nasze dziecko miało co jeść. Ponadto były daktyle, rodzynki oraz owoce z puszki. Kawa zbożowa, herbata, 2 rodzaje napojów i mleko. Obiadokolacje były dla nas za to zupełnie wystarczające i bardzo obfite. Spore miski sałatki greckiej, musaka, pastini i całkiem dobra pizza grecka pozwalały nam najeść się aż za bardzo. Codziennie był też deser, zwykle bardzo słodki. Za napoje do obiadu trzeba płacić osobno. Myślę, że gdybym teraz miała jechać w to samo miejsce jeszcze raz, wykupiłabym jednak wczasy bez wyżywienia, ale to głównie dlatego, że przy naszym trybie życia lepiej było kupować jedzenie w odwiedzanych miejscowościach. Basen czyściutki, a pewnie z uwagi na tzw. niski sezon pływaliśmy w nim tylko my. Leżaków od groma. Rodzice dzieci, które nie pływają za dobrze muszą pilnować swoich pociech, bo basen w większości ma głębokość 2,10. Ale jest jeszcze niewielki brodzik 40 cm. Hotel leży nad samym morzem, więc siedząc przy kolacji mieliśmy okazję obserwować zachody słońca. Do plaży z kąpieliskiem o piaszczystym dnie jest bardzo blisko. Do przystanku autobusowego jest dosyć daleko, więc najbardziej opłacalne jest poruszanie się wynajętym autem. Dla nas wielką zaletą była kameralność tego hotelu i osobne wejścia. BYŁO CUDOWNIE!

Opinia dodana: 09 czerwca 2015

Sylwia i Tomek
    Pobyt: Lipiec 2014

• Zalety Codzienne sprzątanie pokoi.
    • Wady Nasze oceny dużo mówią...

Początkowe wrażenie OK lecz i dalej tym... gorzej. Pokoje i łazienki na plus jak i Servis Room. Kuchnia, a co za tym idzie palniki do gotowanie straszne! To powinno być wyrzucone na śmieci! Widać że właścicielka liczy na szybką kasę mając nas głęboko w ...! Jeśli chodzi o posiłki ODRADZAMY! Nawet Wi-Fi ledwo działa.Przez 2 tygodnie ten sam REPERTUAR śniadaniowy, zamiast masła co jest SKANDALEM podawana jest margaryna, szynka z marketu ohydna i ten ser bez smaku! Kolacje trochę lepsze. Polecamy pizze! Plaże? Pozostawiają dużo do życzenia. Całe szczęście że był basen. Jednym słowem na pewno na Kretę nie wrócimy. Nie jesteśmy wymagającymi no ale niestety... nie polecamy!

Opinia dodana: 22 sierpnia 2014

Leo
    Pobyt: Lipiec 2014

• Zalety - schludnie - czysto
    • Wady Jak w tej cenie wad nie posiada

Najtrafniejsze porównanie standardu do kwater prywatnych w Polsce. Hotel idealny do spania bo na Krecie nie powinno sie siedziec nad basenem jest zbyt pieknie

Opinia dodana: 25 lipca 2014

Kazik
    Pobyt: Czerwiec 2014

• Zalety Zaletą jest położenie, po prostu kreta.
    • Wady Wady, monotonne jedzenie, kociarnia.

Super wczasy, tylko hotel mnie rozczarował, Grecos daje 3 gwiazdki nie wiadomo za co.

Opinia dodana: 29 czerwca 2014

kiri
    Pobyt: Maj 2013

• Zalety Przemiła pomocna obsługa, rodzinna atmosfera. Położenie tuż przy nadmorskiej promenadzie.
    • Wady Lata świetności już dawno zapomniał.

Adekwatna jakość za żądaną cenę, ale wrażenie pozytywne. Polecam ten hotel raczej osobom zwiedzającym, bo siedzącym w hotelu raczej nie przypadnie do gustu.

Opinia dodana: 29 grudnia 2013

• Ceniących spokój, nastawionych na zwiedzanie

Hotel skromny, ale czysty, z miła obsługa. Polecam osobą, które nie traktują hotelu jako miejsca spedzania wakacji. Brak animascji w moim odczuci to zaleta. Dla ludzi nie nastawionych na rozrywkę lub szukających jej poza hotelem. Miejsowosc to dobra baza wypadowa.

Opinia dodana: 27 września 2013

Maciej z Gdańska
    Pobyt: Wrzesień 2013

Zużyty papier toaletowy, jak w całej Grecji należy wyrzucać do wiadra. Tylko,ze Pani sprzątająca ma jeden dzień wolny i nikt wówczas tego wiadra nie opróżnia. Czajnik elektryczny cieknący i podrapana patelnia - nie do użytku. TV satelitarna - 5 programów (ZDF, rosyjski i 3 greckie-kiepskiej jakości obraz). W łazience natrysk bez zasłonki (o kabinie nie wspominam) - wszystko zalane.Ręczniki stare.Brak mydła.Hotel leży bezpośrednio pod korytarzem podejścia do lądowania samolotów na lotnisku w Heriaklionie- hałas w dzień i nocy.Ciepła woda tylko po nagrzaniu przez słońce - instalacja solarowa (rano zimna, wieczorem zimna). Bardzo dobra kawa frappe w barze-polecam.Codziennie jedliśmy w innej tawernie i w innej miejscowości w każdej jedzenie smaczne. Drugi raz nie pojechałbym do tego hotelu.

Opinia dodana: 25 września 2013

robert pająk

• Ceniących spokój, nastawionych na zwiedzanie

Polecam Krete na wakacje i hotel mały kameralny miły personel blisko do plaży piękny widok z jadalni pokoje czyste z łazienką szału niema ale czysta.W okolicy wszystko czego potrzeba na wakacjach sklepy biura podróży tawerny z pysznym jedzeniem i miłą obsługą poleca.

Opinia dodana: 14 września 2013

Anita Łuczyńska

Hotel był przeciętny, pokoik i łazienka bardzo małe. Jednak schludny i czysty. Niestety trafiłam do pokoju na parterze i praktycznie z balkonu miałam widok tylko na krzaki, nic więcej(co prawda był to plus jak było gorąco , bo słońce nie ogrzewało pokoju).

Opinia dodana: 13 września 2013