Marabout
Tunezja

Marabout: basen, aquapark

• Udogodnienia i atrakcje dla najmłodszych: sala gier, plac zabaw, brodzik.
  • Aquapark ze zjeżdżalniami.
  • Atrakcyjna lokalizacja: w ogrodzie palmowym, w sercu Sousse, ok. 2 km od historycznej mediny, tuż przy szerokiej plaży.

• Zalety Miła obsługa, polka na recepcji,rezydent pani Agata bardzo duży plus, chłopaki z barów pierwsza liga,bliskość morza I basenu, aquapark, czysto ręczniki I pościel wymieniana, drobne niedociągniecia każdemu się mogą przydarzyć, plaża czysta zadbana, snacbar, kort tenisowy, plac zabaw.Jak dla nas wszystko pod ręką.
    • Wady Animator wieczorny mogłby zagrać cos dla poloni.

Wszystko jak należy pozdrawiamy Ma?ka I Sylwie Jack Sparrowa, Rycha, chłopak?w z Moraw. Dziękujemy za wspaniałą zabawe I wieczorne dance.

• Zalety Obsługa miła i serdeczna za wyjątkiem Polki na recepcji antypatycznej.Aquapark .Bliskość do Medyny.Piekna piaszczysta plaza
    • Wady Wpuszczenie na Aquapark okolicznych mieszkańców

Hotel dla niewymagających.Pokoje sprzątanie codziennie .jedzenie niezłe chociaż mało urozmaicone ale nikt głodny nie chodził.tlumy na obiedzie dlatego chodziliśmy do smak baru przy plaży. Ogólnie wrażenie pozytywne .raj dla dzieci...wieczorne mini disco fajne.Pani rezydent zRainbow Agata super ...najfajniejsza rezydentka jaka mieliśmy .Za rok wracamy tam znowu. Polecam rodzinom z dziećmi.

• Zalety Czysto ,schludnie pokoj z balkonem,zawsze zostawiawiałem dolara na pościeli dla sprzątaczki ,kelnerzy stoł?wki I obsługa bar?w All zapamiętują turyst?w ,dajesz kulture od siebie otrzymujesz w zamian drinki kawę I inne przyjemności .Jak jestes gburem burakiem to się nie nadajesz do tego miejsca.
    • Wady Nie wada a porada .Animator wieczorny powinien włączyc do meni disco polo chociasz dwie piosenki to zobaczy jak polonia się bawi.

Polecam I za rok wracam .Basen ,aquapark I morze w jednym.Dzieciaki mają co robic cały dzień,a jeszcze mini salon spa I basen kryty .

• Zalety Piękna, czysta piaszczysta plaża przy hotelu... I to w zasadzie tyle dobrego ;) sorry!
    • Wady Dużo Rosjan. Zachowują się jak ostatnie świnie- zwłaszcza na stołówce! Wyżerają wszystko! Łącznie z bufetem dla dzieciaków.. Na 12.30 nawet się nie wybierajcie na obiad-szkoda czasu i nerwów ;) hotel stary. Dziewczyny starają się jakoś ogarnąć te pokoje, ale z pustego to i.... Niestety. Polacy nie są mile widziani.. Po prostu nas nie lubią! Uważają nas za 'gorszy sort' i wcale się z tym nie kryją.. Baseny ogólnodostępne- sporo miejscowych,młodych ludzi -ale oni akuratnie są mili i sympatyczni. Prawdą jest : walka o sztućce i serwetki. Prawdą jest : notoryczność śniadań ( parówy i jaja) Prawdą jest: wyliczanie alkoholu ;) Prawdą jest: głośna dyskoteka tuż pod oknami Prawdą jest: brak jedzenia o 12.30 Prawdą jest: zniszczone zjeżdżalnie ( UWAGA!!! boli) ***przed wylotem koniecznie weźcie sobie jakieś przekąski ze stołówki sami!!! Od hotelu absolutnie NIC nie dostaniecie!!! Mimo zapewnień rezydentki !!!!

Ogólnie to powiem tak - szału to tu ni ma ;) Ale, jeżeli potraficie tak jak ja absolutnie odciąć się od reszty otaczającego świata,nie jesteście jakoś specjalnie wymagający i pedantyczni i macie okazję kupić za tak śmieszne pieniążki jak ja 800$ za trzy osoby na 7dni (15czerwiec)- lećcie!!!

• Zalety bliskość morza i plaży, baseny, jedzenie, i rezydentka Rainbowa - Pani Agata
    • Wady jak już coś miałabym napisać to tylko to, że trzeba było prosić kelnerów aby otwierali okna w hotelowej restauracji

Nie mogłam się powstrzymać i i odpisuję Panu Dariuszowi, który wpisał przede mną te bzdury i kłamstwa w dodatku. Byłam w tym samym hotelu przez 2 tygodnie od 1-15.06.2017 r. , a więc w tym samym okresie. Nikt nie bił się z nikim o jedzenie, było go naprawdę pod dostatkiem, b. urozmaicone. Trzeba wziąć pod uwagę, iż w krajach arabskich nie podają wieprzowiny. Nie było więc szynki i schabiku tylko mortadela, tak jak we wszytkich krajach śródziemnomorskich.Talerzy też był dostatek. Obserwowałam jak 2 mężczyzn przy jednym stoliku spożywało posiłek na tylu talerzach, ile zmieściło się na stole (chyba było ich z 10 szt.) - talerze wypełnione były wszystkimi oferowanymi daniami. Nikt z obsługi nikomu nie zabraniał nakładania sobie porcji w dowolnych ilościach. Byłam zadziwiona apetytem niektórych gości hotelowych, zachowywali się jakby nie jedli przez ostatnie 5 lat. Wstyd Panie Dariuszu, tak wygląda prawda.

• Zalety b. przyjemny, klimatyczny hotel, położony bezpośrednio przy morzu, piękne baseny, super plaża, dobre jedzenie,
    • Wady wg. mnie nie ma

mój 2-tygodniowy pobyt był b. udany, odwiedziłam Tunezję 5 razy, wcześniej były to pobyty w innych hotelach, Marabout jest zupełnie inny, mimo tylko 3 gwiazdek, tam jest naprawdę atmosfera, taki "klimacik", często przewijają się przez hotel osoby które były tu juź wcześniej, można spotkać znajomych z wcześniejszych pobytów, super plaża, super baseny, pokoje skromne ale nikt nie przyjechał żeby siedzieć w pokoju, jedzenie b. dobre, urozmaicone, w dużej ilości, dużo owoców do obiadów, podwieczorków, kolacji w wersji all inc., dużą zaletą jest też rezydentka - Pani Agata Kocur, prawdziwa pasjonatka, która od lat zajmuje się Tunezją, jest osobą b. pomocną, udziela wskazówek wszystkim turystom, którzy chcieliby na własną rękę poznać Tunezję niekoniecznie w ramach organizowanych wycieczek. Polecam gorąco, sama z pewnością tam wrócę.

• Zalety Położenie .
    • Wady Restauracja i jeszcze raz restauracja. Brak klimatyzacji w czerwcu. Usytuowanie barów all in.

Hotel jak na trzy gwiazdki ( bo połówkę właśnie ktoś mu dopisał) jest niezły. Ale wielkość restauracji i ilość ludzi która przypada na zaledwie kilka termosów z jedzeniem jest zatrważająca. Gdy już zdobędziesz talerz to niema już jedzenia i odwrotnie. Setki Rosjan szturmujących pojemniki z jedzeniem przypomina oblężenie Berlina w 1945r. W dodatku klimatyzacja jest wyłączona i pozamykane wszystkie okna . Temperatura w środku oraz wilgotność jest bliska temu co można spotkać w Wietnamskiej dżungli. Po kilku minutach jesteś mokry jak szczur i masz dość walki o frytki i kawałek mięsa. Śniadanie codziennie składa się z tego samego- parówka i jajko. Nie mogę sobie wyobrazić co dzieje się w lipcu i sierpniu.W barze wieczorem też musisz odstać swoje bo jest tylko jeden. Wszystko rekompensuje fajny widok basenu i palm go otaczających oraz bliskość miasta. Polecam centra handlowe po prawej stronie od wyjścia z hotelu.

• Zalety Blisko ładnej piaszczystej plaży, miasta i starówki (medyny)
    • Wady Jedzenie,położenie blisko dyskoteki,standard pokoi

Pobyt sierpień 2016. Pokój dla 2 osób dorosłych i 2 dzieci w wieku szkolnym w szczycie sezonu bez lodówki. W pokoju 2 wąskie łóżka (tapczany) plus 2 dostawki przeznaczone dla dzieci. Pokój dla 4 osób łącznie o metrażu około 9m kw. Dopłata do pokoju typu Superior 70$. Jedzenie dramat - przez cały pobyt na śniadanie tylko jajka na twardo,ser żółty i wędlina typu mortadela,parówki i pieczywo typu francuskiego notorycznie przypalone. Walka o nakrycia stołowe,sztućce,talerze i filiżanki do kawy.Naczynia wracały ze zmywaka brudne. Awantury przy podgrzewaczach z jedzeniem. Głodni dorośli wyjadali jedzenie z kącika dla dzieci.Obiady i kolacje również monotonne-ryż,ziemniaki,kurczak i ryba,warzywa z wody i pomidory.Nalot Rosjan, Algierczyków i mieszkańców Libii.Do hotelu mogli wchodzić za opłatą mieszkańcy Sousse,więc w weekendy od rana na basenach był tłok i brakowało leżaków.Aquapark działał od 10:00 do 18:00.Żeby mieć leżak na basen lub na plażę,trzeba było dawać personelowi łapówki. W barach był wydzielany alkohol-mąż dostał tylko 2 wina w kubku plastikowym,mimo,iż przy stoliku siedzieliśmy w 4 osoby. Alkohol generalnie rozcieńczany. Blisko hotelu dyskoteka,która działała do wczesnego rana - nie dało się spać przy otwartym oknie. Jak dotąd nasz najgorszy wyjazd. Nie polecamy tego miejsca.

• Zalety blisko morza
    • Wady hm....

Cena adekwatna do kategorii. Hotel dla niewymagających. Pokój sprzątany codziennie. Najeść się można ale posiłki monotonne, szczególnie śniadania - królowały parówki. W okresie mojego pobytu / maj 16/ w jadalni momentami było więcej obsługi niż gości którzy bacznie obserwowali - czułem się troche nieswojo. Bar allinclusive - Rosjanie uprzywilejowani. Mnie raz barman zwrócił uwagę, że za dużo piwa wypiłem i następne mogę dostać za 15 minut/ 2 piwa jednoprocentowe w ciągu godziny/. Pomijam, że miałem opaskę all inclusive. Generalnie sam hotel ok, obsługa/ w większości/ pomocna. Razi sam fakt podejścia obsługi w barze do gości nielicznych zresztą z Polski. Rosjan można było wynosić pijanych z baru. Mnie jak i paru innym osobom jak zauważyłem z Polski zwracana uwaga, że zbyt dużo alkoholu pijemy.... W recepcji pracuje Polka - zupełnie niepomocna dla rodaków. Zaleta wielka - blisko do pięknej plaży i morza rekompensowały mi inne niedogodności. Brak jakichkolwiek animacji wieczornych.

• Zalety Chyba tylko że blisko miasta
    • Wady Tragiczny hotel, ciasny pokoje przynajmniej ten który dostałem obskurny najgorszy w jakim byłem.

Tragiczny hotel, jakość, miałem wersję HB to nie wiem jak z all ale penie niewiele lepiej. Tunezja to kraj złodzieji Egipt o niebo lepszy :)