Melia Peninsula
Kuba

Melia Peninsula: basen

• Zalety atmosfera ,obsługa, radość i uśmiech, muzyka na żywo, rewelacyjny rum 7 letni i oryginalne alkohole
    • Wady Jeżeli ktoś będzie chciał na pewno znajdzie, jeżeli ktoś się chce dobrze bawić to też na pewno będzie

Polecam byliśmy bardzo zadowoleni jednakże trzeba się nastawić pozytywnie i nie oczekiwać 5 gwiazdek europejskich Jedzenie bardzo przyzwoite, świeże, wystarczające, każdy coś znajdzie dla siebie

• Zalety teren rozlegly, zagospodarowany, zadbany, blisko plazy,
    • Wady jedzenie monotonne,malo urozmajcone, dla europejczykow skompo..

Wrocilem z tego hotelu pod koniec lIstopada 2013, ogolnie pozytywne wrazenie jednak jest kilka rzeczy ktore sa slabe, animacje na plazy i basenie bardzo slabe monotonne , kazdego dnia to samo z zegarkiem w reku,Wyzywienie slabe , niechlujnie podane, pieczywo nie wypieczone, miesa z grilla nie estetycznie podane i nie przyprawione, obsluga obojetna i malo komunikatywna. Restauracje tematyczne..tragedia!!, nie polecam. wloska rest to zaprzeczenie ich kuchni. Chinska to bardziej show kucharza niz konkretny posilek. Pokoje ladne zadbane,bary w Hotelu bardzo dobrze wyposazone(trunki z najwyzszej polki swiatowej) natomiast bar na plazy nie zachwyca..to budka z ktorej mozna sie napic wygazowanej coli, i regionalnych drinkow jak mojito, czy cuba libre. wieczorami nuda, jest nocny klub ale pusty, animacje wieczorne w amfiteatrze ciekawe ale po nich goscie nie maja gdzie sie podziac i znikaja do pokojow.

Tryp Peninsula i Paradisus to z pewnością dwa najlepsze hotele w Varadero. Bardzo dużo jeździłam i oglądałam więc mam porównanie. Moje pierwsze wrażenie - WOW! - wioska w karaibsko kolonialnym stylu, duża dawka egzotyki z luksusem i elegancją. Pokoje, teren, infrastruktura - bajka. Wielkość i wyposażenie pokoi przewyższa oczekiwania(bardzo komfortowe i przestronne, gniazdka 220V, garderoba, deska do prasowania i żelazko, ekspres przelewowy i kawa, uzupełniania lodówka, dobra suszarka, wanna + prysznic) Natomiast jedzenie dla europejczyków słabe, smaczne okazało się dopiero po kilku dłuższych wypadach na wschód i zachód wyspy. Po powrocie doceniałam luksus i wyszukane smaki w odniesieniu do lokalnego standardu... Coś nie do końca w porządku z animacjami. Niby fajne, ale mało wyszukane i jeśli chodzi o energię szału nie było. Animatorzy pracują tam cały rok od kilku lat i są zwyczajnie zmęczeni - pracują całe dnie, a dojeżdżają z odległego o 90km Matanzas. Może brak snu nie pomaga. Ogólnie - piękny i uroczy hotel na relaksujące lub/i romantyczne wakacje. Wiele muzyki na żywo, przepiękna oprawa, różne zakamarki i restauracje tematyczne. Jeśli pojedziecie większą grupą i bawicie się dobrze w swoim towarzystwie poprostu też powinno być OK, single lub pary szukające rozrywki będą się nudzić. Goście to 60% kanadyjczyków, ok 20% Argentyna, reszta to goście z Chile, Wenezueli, Boliwii właściwie brak Polaków czy Rosjan. Obsługa - sprawna, miła i komunikatywna. Wysoka kultura.Duży plus. Wszyscy móią po angielsku, nie wszyscy dobrze. To co mi przeszkadzało to prośby o napiwki i ubrania. Niestety obsługa żebrze na różne sposoby(prosi wprost, daje proste włąsnoręcznie wykonane drobiazgi licząc na wdzięczność, użala się na swój ciężki los, itd) co powoduje nie tylko oddawania wiecej niż by się chciało, ale i poczucie winy z powodu posiadania kiedy powinniśmy się relaksować i cieszyć słońcem. Czy polecam ten hotel? TAK, niemniej jednak większy luksus znajdziecie w Paradisus, a ciekawszą rozrywkę w Iberostarach

byłem w styczniu 2010 i kolejki po jajecznicę nie miałem może dlatego , że kucharz dostawał 1 dolara..faktycznie zamiast pieniędzy lepiej dawać drobne kosmetyki paniom które sprzątają...a nawet niemodne u nas ciuchy cieszą się powodzeniem...a hotel sprawia takie wrażenie , że hiszpanie jak zbudowali to wyjechali , a kubańczycy nim się opiekują i jest jak w komunie...a może i dobrze , bo można sobie pozwolić na lużne zachowania

Kilka słów na temat Naszego wyjazdu - hotel jak najbardziej OK, pokoje duże, ładne, przestronne, sporty wodne w szerokiej gamie wliczone w cenie, alkohole jak ktoś jest fanem picia to wymarzone miejsce - same markowe, w bardzo dużym asortymencie, żadnych hotelowych substytutów! fajny hotel dla rodzin z dziećmi lecieliśmy liniami Air Berlin - jak na linie low costowe/ czarterowe to OK mankamenty - bardzo słaba kuchnia, jak na tą cene i Karaiby to klapa, teoretycznie dużo ale jak coś znaleźć konkretnego to nie było, ogromne kolejki po stolik lub do kucharza po omlet / jajecznicę

Jedzenia jest strasznie dużo. Jak ktoś się nim znudzi proponuje odwiedzić dwie restauracje a la carte. Podają wyśmienite dania i zawsze ciepłe. W bufecie nigdy nigdy nie brakowało, pieczywa, wieprzowiny, drobiu, sałatek. W pokoju nie ma opłaty z sejf, strasznie wygodne fotele. W basenie chłodna aczkolwiek odświeżająca woda. Animacje? Bawcie się razem z nimi a nie czekajcie aż będę was prowadzić za rączkę jak dzieci w przedszkolu i mówić - bo nie ma co robić...

Ogólnie wrażenia bardzo pozytywne. Przemiła atmosfera w hotelu, poznaliśmy fantastycznych młodych ludzi z Polski. Nowożeńcy i narzeczeni. Bawiliśmy się doskonale. Dużo bardzo dobrej muzyki ,świetne zespoły, wysoki profesjonalizm.

Warto, ale nie należy wymagać nie wiadowo czego ponieważ jedziemy z all inclusive. standard średni, często zimne jedzenie, wszechobecna komuna. Po pięciu gwiazdkach ani śladu. Bez porównania z np. siecią Riu i ich 5 - cioma gwiazdkami np. w Meksyku. Ale warto pojechać za Fidela, jak dotrze komercja, to nie będzie już to. Konieczny wypad na Cayo Largo i Cayo Blanco. Hawana najlepiej dwudniowa, bo przy jednodniowej pilot wycieczki goni, że niczego nie można zobaczyć. Polecam Trinidad z lasami deszczowymi.

goraco polecam! spedzilam z mezem i dzieckiem tam urop z tui w maju br. przepiekny ogrod, czyste baseny, piekna plaza, lezaki pod palmami, przyjemne pokoje, czysto, jedzenia duzo i bardzo urozmaicone, alkohole wszystkie o kazdej porze, ogolnie all inclusive nie spotykane w europie ( z niewielkimi wyjatkami jak np niektore wizyty w spa... reszta w cenie), przemila, przyjazna i kulturalna obsluga (skromni ludzie ktorym az milo daje sie napiwki oraz drobne podarunki. ze wzg na ogolna biede ciesza sie wszystkim co dostana... jesli moge cos doradzic to rowniez lepiej dawac tym ktorzy nie pracuja w hotelach i nie maja dostepu do tych prostych gadzetow jakimi jest pasta do zebow, ubrania, slodycze) ogolnie przepiekny kraj, godne polecenia wycieczki dodatkowe np w lasy tropikalne helikopterem i na pekne plaze z plywaniem z delfinami. trafilismy rowniez na dosyc kompetentna i na pewno na kazde zawolanie rezydentke...... p o l e c a m

Bardzo ładny kompleks hotelowy położony blisko pięknej plaży. Łóżeczka i krzesełka dla niemowląt - dzieci bardzo mile widziane. W głównej restauracji jedzenie b. dobre i urozmaicone, gorsze w restauracjach a`la carte.Rewelacyjne drinki,szczególnie te typowo kubańskie: Mojito, Daiquiri,Cuba Verde.Przemiłe kelnerki, pomocne min. w znalezieniu kierowcy z autem na wyjazd do Hawany (120 CUC za 2 osoby). Napiwki dla obsługi lepiej dawać w CUC niż EURO, mile widziane są napiwki "rzeczowe", np. koszulki, cienie do powiek,pomadki itp. Ogólnie świetny hotel i niezapomniane wakacje:-)