Messonghi Beach
Grecja / Korfu

Messonghi Beach: basen, sport i rekreacja

• Bogate zaplecze sportowo-rekreacyjne.
  • Bliskość piaszczysto-żwirkowej plaży z łagodnym zejściem do morza.
  • Miniklub prowadzony przez profesjonalnych animatorów.
  • Miniaquapark z ulubioną przez najmłodszych zjeżdżalnią "ośmiorniczką" i grzybkami wodnymi.
  • Wylot z Wrocławia All Inclusive

• Zalety Dobra lokalizacja hotelu, płaskie dojście do plaży, plaża piaszczysta z domieszką żwirku, świetnie dostosowany dla dzieći, rewelacyjne animacje dla dzieci i dorosłych, miła i szybka obsługa
    • Wady Malutka łazienka, maleńki brodzik z zasłona przez co łazienka przy każdej kąpieli była zalana . Słabe sprzątanie pokoi z piasku. Brek bezpłatnego dostępu do internetu

Jesteśmy bardzo zadowolone z pobytu. Świetnie przygotowany i hotel i personel na gościz dziećmi, bardzo dużo urozmaiceń, dobre jedzenie dostępne praktycznie od rana do wieczora. 6 basenów - z tego jeden zezjeżdżalnią dla dorosłych, i jeden płytki ze zjeżdżalniami dla małych dzieci, duży plac zabaw. Animacje nietylko dla dzieci ale i dorosłych w ciągu całego dnia. Przemiła obsługa. Polecam. Można tu fantastycznie wypocząć.

• Zalety Blisko centrum, blisko plaża, dużo basenów, dużo zieleni, pókój superior plus przyzwoity
    • Wady Najokropniejsze jedzenie z jakim miałam do czynienia, malutkie łazienki,

Niestety żałujemy swojego pobytu w tym hotelu. Głownie przez jedzenie. Napoje także były jak dla nas nie do picia i wydaje mi się, że to one są problemem zatruć pokarmowych. Pokoj superior, który mieliśmy na początku to coś strasznego. Śmierdzący, klejąca podłoga, a łazienka to mała klitka, ze śmierdzącą zasłonką pokrytą grzybem. Udało nam się za dopłatą wymienić pokój na superior plus w nowej części hotelu i było już ok. Pokoje superior plus dość nowe, nic nie śmierdziało, łazienka malutka, ale z kabiną prysznicową więc dało się przeżyć, nie śmierdziało z kanalizacji, ale woda w całym hotelu miała okropny zapach. Plaża bliziutko, ale wejście jest mocno kamieniste. Duży plus za wiele basenów, można spokojnie rozłożyć się troszkę dalej nawet na samym ręczniku ponieważ wszędzie jest dość dużo zieleni (trawnikow). Jest też kilka barów, my najczęściej siedzieliśmy przy brodziku i tam akurat jest snack bar, poza tym barów jest kilka w hotelu. Blisko do miasteczka gdzie są restauracje, bary, markety. Wieczorami w hotelu animacje dla dzieci, wieczorki tematyczne dla dorosłych. Animacje przy jednym basenie, ale na marnym poziomie, już lepiej żeby leciała sama muzyka. Uważamy, ze za pieniądze, które wydaliśmy na tydzień w drugiej połowie sierpnia ( ok 7700zł za dwie osoby) zdecydowanie są kwotą wygórowaną i nie wartą tego hotelu. Nie polecamy.

• Zalety Blisko lotniska Położony przy plaży, ale wejście z dużą ilością kamieni
    • Wady Bardzo zniszczone pokoje Łazienki w fatalnym stanie Smród z kanalizacji

Jadąc do hotelu 3,5gwiazdki w Grecji nie ma się co spodziewać cudów. Sam hotel przyzwoity, ale pokoje fatalne,łazienka z maleńkim prysznicem z brudną zaslonka, popękane kafle i smród z kanalizacji. Brak ręczników na basenie, leżaki na plaży za opłatą, wysluzone, niewygodne bez gabek. Generalnie to wszystko bym przeżyła bo w wielu krajach już byłam w różnych hotelach, ale z tym hotelem jest coś nie tak. Masa ludzi wymiotuje. Moje dziecko również przeszło jakieś zatrucie, wymiotowalo całą noc. W tym czasie z innych pokoji również dobiegaly podobne odgłosy. Na basenie również byłam świadkiem jak dziewczynka wymiotowala jak kot, jedno dziecko wymiotowalo idąc na zjeżdżalnie z czego cześć wymiocin dostała się do basenu. Albo tak nie dbają o higienę w tym hotelu, albo są tam jakieś bakterie lub dosypuja czegoś do jedzenia. Pierwszy raz spotkałam się z taką sytuacją. Z pewnością polecam wyspę Korfu ale nigdy w tym hotelu. Jeśli jedziecie z dziećmi omijajcie szerokim łukiem, są fajniejsze hotele.

• Zalety piekna plaża baseny dla każdego fajne animacje ciekawy klubik dla dzieci pyszne jedzenie
    • Wady pokoje czyste aczkolwiek wystrój z przed 40 lat

Pobyt z 1 dzieckiem bardzo udany. Baseny i dla dzieci i dla dorosłych. zjezdzalnie otwarte w wyznaczonych godzinach plus ratownicy. pyszne posiłki czyste bary przemiła obsługa piękna plaża. poza hotelem małe sklepiki do miasta trzeba dojechać.

• Zalety Szeroka piaszczysto - żwirowa plaźa, duży ciekawy kompleks nastawiony na rodziny z dziećmi. Blisko lotniska, zaraz przy miasteczku. Godny polecenia ogromny hotel.
    • Wady Pokoje w wersji Comfort bardzo bardzo ubogie, podniszczone, łazienki w fatalnym stanie.

Hotel godny polecenia szczególnie dla rodzin z dziećmi. Mimo tego, że jest bardzo duży wszystkiego jest pod dostatkiem, brak kolejek w restauracji i bardzo duża ilość krzesełek do karmienia.

• Zalety Blisko morza, dobre jedzenie
    • Wady Trochę śmierdzialo kanalizacja

Spędzilismy z chłopakiem cudowny tydzień w tym hotelu. Nasz urlop odbył się w czerwcu. Były to nasze pierwsze wakacje za granica. Ogólne wrażenie bardzo pozytywne. Gorąco polecam!

• Zalety animacje, kilka basenów połozenie

mi sié bardzo podobalo animacje polecam baseny polecam superior polecam hotel polecam olga karczara dzienkuje to ja kupa

• Zalety Super położenie, dostęp bezpośredni do morza, do dyspozycji baseny, obsługa bardzo miła.
    • Wady średnie wyposażenie pokoi oraz łazienek w pokojach.

Super położenie, bezpośredni dostęp do morza, do dyspozycji baseny ze zjeżdżalniami, bardzo ładne zagospodarowanie terenu (sklepy, bary, boiska do tenisa, kosza i piłki nożnej, palmy, itp.). Bardzo dobre jedzenie w formie all inclusive. Niestety średnie pokoje i łazienki w pokojach. Ogólnie polecam.

• Zalety rodzinny, blisko plaży, bogate all inclusive
    • Wady małe łazienki bez kablin prysznicowych z kotarami i małymi brodzikami

Super rodzinny hotel z ciekawymi animacjami, blisko morza z kilkoma basenami, polecamy rodzinom z dziećmi. Warto dokupić pokój superior bo ma kabinę prysznicową. Super miejsce na fajne wakacje. Wyspa Korfu śliczna, pod warunkiem, że zwiedza się ją na własną rękę, albo z lokalnym biurem podróży a nie z Itaką. Wycieczka dookoła wyspy zorganizowana przez Itakę bardzo komercyjna, mało atrakcyjna, droga i ogranicza się do centralnej części wyspy. Przewodnik - Pan Piotr powiedział, że na północy wyspy nic nie ma ciekawego. Itaka zabrała nas w większości w te miejsca gdzie można było wydać pieniądze (destylarnia likierów, w której Pan Piotr przejął rolę sklepikarza i opowiadał o ofercie , cukiernia z sernikiem z koziego sera, sklep z oliwą i pamiątkami). Po godzinnym postoju w Paleokastrica przewodnik zaprosił nas do autokaru i podwiózł 150 m do restauracji, pod którą podjeżdżały autokary Itaki., choć w koło był dużo różnych tawern i restauracyjek. Od kilku lat jeździliśmy z Itaką, ale takiej wycieczki "na zakupy" nigdzie nie mieliśmy. Rezydentka - Pani Dorota - nie był chętna do jakiejkolwiek pomocy. W sprawach zmiany pokoju, czy przedłużenia doby hotelowej (wykwaterowali nas o 11 tej, a samolot mieliśmy o 4:50 następnego dnia) wszystkich odsyłała do recepcji. Jeśli ktoś nie znał angielskiego to już jego problem. Podsumowując: Itaka oszczędza na klientach i nie wykupuje ostatniej doby, a dodatkowo zdziera na wycieczkach. Hotel super 9 pkt na 10, Korfu bardzo urokliwe 8 pkt 10, zaangażowanie Itaki na minimalnym poziomie. Aha, mili animatorzy - naprawde się starają i im należą się podziękowania. Któregoś dnia, po całym dniu zwiedzania miasta Korfu w 35 st. upale znaleźliśmy się na lotnisku w Korfu (byliśmy z 8 letnim dzieckiem), zapytaliśmy przedstawicielkę Itaki czy możemy wrócić autokarem Itaki do hotelu, ale odmówili nam. Mam nadzieję, że to tylko jednorazowe zachowanie przedstawiciela biura a nie standard Itaki.

• Zalety Położenie Duży czysty, zielony obiekt Jedzenie Animacje Atrakcje dla dzieci Obsługa
    • Wady Pokoje Duża ilość gości

Hotel przeznaczony w głównej mierze dla rodzin z dziećmi. Bardzo duży obiekt jak na standardy Grecji, położony nad samym morzem na płaskim terenie. POKÓJ - przebywaliśmy w pokoju SUPERIOR family z łóżkiem piętrowym i lodówką, pokój bez szału, taki typowy Grecki standard 3 gwiazdek, najsłabszym elementem była łazienka, trochę ciekło z toalety ale nie było tragedii, materace w łóżkach już trochę wysłużone, pokój mieliśmy na parterze w budynku przy morzu (Twins) i pojawiały się czasem mrówki, położenie pokoju wynagradzało wszelkie niedociągnięcia, z pokoju mieliśmy 10m do basenu dla dzieciaków, ok 15m do plaży i ok 30m do Restauracji na plaży, dla rodziny z małym dzieckiem rewelacja. BASENY - 3 baseny, jeden normalny, drugi z dużymi zjeżdżalniami i małym brodzikiem 60cm (Zjeżdżalnia teoretycznie płatna 6euro na wyjazd ale większość gości w tym my miała je w cenie), trzeci basen to brodzik 55cm z bardzo fajną potrójną zjeżdżalnią dla dzieci, nasz 3 latek dawał sobie radę bez problemu i gdyby nie trzeba było wychodzić na jedzenie to nie opuszczał by tego basenu. Dodatkowo 2 baseny w części francuskiej z których nie korzystaliśmy. JEDZENIE - Główna restauracja w głównym budynku wydawała 3 posiłki dziennie, jedzenie bardzo smaczne i w miarę urozmaicone, każdego dnie oprócz standardowych pozycji podawane było coś nowego np. pizza, mule, inne owoce morza, faszerowane pomidory itp. smaczne ciasta i bardzo dużo owoców (arbuzy, melony, morele, brzoskwinie, jabłka), napoje gazowane, soki (bardzo słodkie), piwo, wino (różowe, białe, czerwone) kawa, herbata, czekolada na gorąco,lody, jedyny minus to bardzo dużo ludzi więc bywało tłoczno, jak ktoś nie lubi tłumów to trzeba przychodzić na początku godzin wydawania posiłków. W mniejszym głównym budynku - francuskim, druga restauracja z której można korzystać, podawane to samo. Nad morzem Snack Restaurant, w którym posiłki wydawano od 10 do 18, rano tosty, obiad 12:30-15:30 czyli o godzinę dłużej niż w głównej restauracji, okrojone me