Nostos Mare
Grecja / Korfu

Nostos Mare

• Dla dzieci: basen z brodzikiem, plac zabaw.
  • Atrakcyjna lokalizacja: tylko 800 m do centrum Acharavi, ok. 35 km do historycznego miasta Korfu
  • Hotel położony bezpośrednio przy szerokiej, piaszczystej plaży.

• Zalety blisko plaży ładna plaża spokojnie i cicho

Bardzo blisko plaży. Bezpłatne leżaki, zawsze jakiś wolny znaleźliśmy (byliśmy w 5 osób). plaża piaszczysto - żwirkowa (kupiliśmy sobie buty do plaż kamienistych ale prawie ich nie używaliśmy...) Pokoje codziennie sprzątane. Obsługa miła. Jedzenie ... wprawdzie powtarzały sie dania ale było ich dużo i można było codziennie coś innego wybrać... Córka na diecie bezglutenowej - nie miała problemu z wyborem dań dla siebie (pieczywo i makarony bezglutenowe, sosy zagęszczane mąką kukurydzianą itd.) . Corfu Nostos Mare - bardzo kameralnie, cicho, spokojnie. Bardzo blisko duży kompleks Gelina Village - mnóstwo atrakcji dla dzieci, Aquapark, animacje w polskim języku. Można było swobodnie korzystać z basenów, atrakcji i restauracji w Gelina Village (tak jak zachęcali rezydenci Rainbow na pierwszym spotkaniu organizacyjnym). Mieszkaliśmy w pokoju rodzinnym typu maisonnete. Jak zauważylismy te apartamentty są różne. Nasz był duży dwupoziomowy, z oddzielną kuchnią i 2 sypialniami oraz 2 łazienkami i balkonem z widokiem na morze. Niektóre nie miały balkonu i niektóre były mniejsze niż nasz. Oczywiście to nie jest standard hotelu 4 gwiazdkowego jaki spotkamy w Polsce. W Łazience odpadały kafelki z glazury. Uchwyt na ręczniki spadła nam jak tylko powiesiliśmy pierwszy ręcznik. Drzwi balkonowe ciężko się zamykały i za każdym razem \"walczyliśmy\" z nimi żeby je domknąć... i może jeszcze kilka nieistotnych dla mnie szczegółów. Generalnie pokoje czyste, sprzątane i to nam wystarczało. Cały dzień spędza się poza domem i odpadająca glazura nie jest zupełnie ważna. Ale piszę o tym gdyby to dla kogoś było istotne :)

• Zalety BRAK !!!!!!!!!!!!!!!
    • Wady Ta \"NORA\" to jedna kontynuacja wad!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

To nie jest Hotel, tylko jak nazwaliśmy go wraz z zapoznanymi na miejscu innymi osobami Nora Nosto Mare. Przyjechaliśmy do nieprzygotowanego pokoju: brudno, brak ręczników i papieru toaletowego. Towarzyszący nam przez cały tydzień smród z kanalizacji i wybijanie odpływów w łazience po prysznicu. Totalny bród na jadalni i smród odgrzewanego w nieskończoność jedzenia. Do picia używana wszędzie słona woda, łącznie z drinkami. Na plaży nie uświadczysz nikogo z obsługi. W hotelu dostaliśmy pokój standard, nie suit jak było w kontrakcie. Raz w tygodniu wymieniono nam ręczniki. Pościel ani razy. Sprzątanie polegało na poskładaniu w kostkę brudnego prześcieradła. "Gwiazda" w recepcji, nie do zniesienia. Wczasy najgorsze jakie przeżyliśmy od 52 lat. Makabra. Będę pisał reklamację do biura Rainbow.

• Zalety praktycznie na plaży , b. dobre jedzenie i menu dla dzieci, czysto, fajny basen, leżaki na plaży i przy basenie bezpłatne, miła obsługa, mozliwość korzystania z całego kompleksy Gelina
    • Wady brak.

Hotel Nostos Mare to 2 piętrowe ala bungalowy, z dużym balkonem, położone praktycznie na plaży, z jednej strony widok na morze z drugiej na góry. Restauracja, basen i bar przy basenie na wyciągnięcie ręki. jedzenie b. dobre , menu dla dzieci, kawa , napoje zimne, piwo, wino dostępne cały dzień z automatów- self service.. duże pokoje, czysto, codziennie sprzątane, b. miła obsługa. All incl. bez zarzutów- oferta podaje ze do 22:30 ale było do 00:00. Obsługa miła i pomocna. Morze ciepłe i czyste, drobne kamyki , przy wejściu potem piasek, Leżaki na plaży jak i przy basenie bezpłatne, bardzo kameralny hotel, świetną sprawą jest możliwość korzystania z całego kompleksu Gelina,( ok 700m, mały spacerek, ale istnieje możliwość zamawiania transferów w recepcji) basenów, jedzenia, barów, aquaparku, rewelacja ! polskie animacje dla dzieci ,klubik, sala gier , plac zabaw... i rezydenci pod tel, wszystko na wysokim poziomie. uważam ze zasłużone 4 * jak na Grecję. miasteczko Arachawi spokojne i kameralne dużo knajpek, wypożyczalni aut, skuterów, quadów.. kilka, marketów, i dużo stoisk z pierdołkami.. Korfu piękne widoki, kąpiel w morzu na tle gór... bajka Jeszcze tam wrócę.

• Zalety Cisza, spokój, kameralnie. Blisko plaży, właściwie wszędzie blisko. Sympatyczna obsługa, dobre jedzenie.
    • Wady Sprzątanie pokoi nie było idealne, ale ogólnie było czysto.

Dla tych, którzy chcą naprawdę odpocząć od miejskiego zgiełku jest to idealne miejsce. Hotel położony jest przy szerokiej plaży, z dużym basenem i brodzikiem. Wszędzie blisko, cicho i spokojnie. Jedzenie smaczne, dość różnorodne. Dla tych, którzy szukają rozrywek wystarczy spacer do pobliskiego kompleksu Gelina, tam jest Las Vegas w porównaniu z Nostos Mare, muzyka, animacje, ruch i gwar. Co kto lubi. Dla nas idealny był brak jakichkolwiek kolejek do baru czy w jadalni, nie było dzikiego tłumu rzucającego sie na jedzenie, jak to bywa w dużych hotelach. Nie było problemu ze znalezieniem wolnych leżaków na basenie czy na plaży. Odpoczelismy naprawdę. Polecam goraco.

• Zalety Blisko do plaży. Stołówka z widokiem na morze. Blisko do miasta Acharavi. Nieduży hotel. Cisza i spokój Leżaki bezpłatne. Pokoje sprzątanie codziennie. Sporo pokoi z widokiem na morze.
    • Wady Nie ma

Byliśmy w tym hotelu 17- 25.06 2017r. Wszyscy zadowoleni. Dodam ze nie lubimy molochow, gwaru i przeciskania sie. Jak bylo w 5 gwiazdkowym hotelu w Gelinie. Nasz hotelik byl mały, położony bardzo blisko plaży.Spora ilość pokoi była z widokiem na morze. Pokoiki schludne sprzątane codziennie. Jedzenie przywozone z Geliny mniej do wyboru. Dla glodomorow czy smakoszy moge polecic jedzenie w Gelinie warto sie tam wybrać bo więcej dan do wyboru np. Osmiorniczki, pieczone świnki, baranina, kalmary, małże, wołowina itp. ale i kto to wszystko moze dac rade zjesc. Leżaki na plaży bezpłatne, lecz mogło by być ich więcej. W barze barman bardzo miły i życzliwy. Zreszta obsluga hotelu tez przyjaźnie nastawiona. Od hotelu odchodzi droga oświetlona do Geliny gdzie po drodze są żółwie. Spacerkiem 8 minut. W Gelinie można korzystać z barów, stołówki prócz baru Pirat on jest płatny oraz z Aquaparku. Basen w Nostos Mare mały ale ze stopniowana glebokoscia. Przekąski tj. Ciasto w hotelu tez było. Byliśmy bardzo zadowoleni z wycieczki 7 cudów Korfu. Pani Malgosia była super , ciekawie przeprowadziła wycieczkę, przyjazna, pomocna, usmiechnieta, zawsze pomogła. Zalatwiala sprawy szybko i z korzyścią. Jeszcze na żadnym wyjeździe nie spotkaliśmy się z tak pomocna osobą. Plaza piaszczysta z łagodnym zajściem do morza. Przy wejściu maly pasek z kamieni. Dla delikatnych polecam buty do wody. Ale więcej czasu schodzi z ich zakładaniem niż z wejściem. Woda miała 25 stopni a na powietrzu 35. Upał. Piękne widoki. Skaliste, strome zbocza i drogi. My wybraliśmy się do wyporzyczalni i wymajelismy auto za 40 euro za dzień / 7 osobowy i pojechaliśmy do kanału miłości 15 km - blisko, droga prosta. Maz dal rade ????. Piękne widoki. Polecamy piękną wyspę. Po przyjeździe proszę nie zrażać się o puszczonymi domami i zaniedbanymi obejsciami. Taka mentalność Greków. Sida , sida czyli powoli, powoli i " CO MASZ ZROBIĆ DZIŚ ZRÓB JUTRO ".

• Zalety Położenie przy piaszczystej plaży, miła i pomocna obsługa hotelowa, udogodnienia dla małych dzieci (łóżeczko turystyczne, wysokie krzesełka w restauracji, brodzik przy basenie, plac zabaw), suszarka w wyposażeniu w łazience przy pokoju, kameralna atmosfera, spokój i cisza
    • Wady Kiepski system odsalania wody przez co woda z kranu i w automatach w barze i restauracji miała słony smak wyczuwalny w napojach, brak czajnika bezprzewodowego w wyposażeniu pokoju, dużo komarów

Hotel jest przepięknie położony przy samej plaży z piaszczystym łagodnym zejściem do morza. Standard pokoju nie jest wysoki, raczej skromnie urządzony - można byłoby wymienić niektóre meble i sprzęty - my mieliśmy np. buczącą starą lodówkę, którą trzeba było wyłączać na noc. W wyposażeniu pokoju brakowało nam czajnika elektrycznego. Trzeba bardzo uważać na wodę z kranu (nawet do płukania zębów) i w ekspresach do kawy i automatach w restauracji i barze - woda ta jest kiepsko odsolona i ponadto w tych urządzeniach nie podgrzewa się do temperatury wrzenia przez co musieliśmy odchorować swoje, wszyscy ( inni goście też to przechodzili) mieliśmy typowe objawy zatrucia pokarmowego. Dlatego należy pić wodę butelkowaną (do kupienia w hotelowym markecie w b.przystępnej cenie). W niektórych pokojach były problemy ze śmierdzącą kanalizacją -,podobno usuwam przez techników hotelowych od ręki. Jedzenie - ok, pyszne śniadania. Jeśli dla kogoś był mały wybór to można było się wybrać do kompleksu Gelina na posiłki - ok 3-5 min piechotą. Plusem jest właśnie możliwość bezpłatnego korzystania z całej infrastruktury hotelu Gelina Village. Ogólnie polecamy pobyt w tym hotelu (chociaż byliśmy w lepszych greckich hotelach). Były to nasze trzecie wakacje na Korfu - wyspa jest przepiękna, cudowna. Można naprawdę dużo zwiedzić. Polecamy wycieczkę do Albanii. Koniecznie trzeba zwiedzić stolicę wyspy, posiedzieć na mostku Kanoni, wybrać się do Sidari i Kasiopi...

• Zalety MOGLISMY TYLKO ZOBACZYĆ,ŻE HOTEL BLISKO MORZA, WIECEJ NIE DANE NAM BYŁO, CHOCIAZ MIELISMY ZAPLACONY POKÓJ MAISONET, \'WYWIEZLI NAS DO BAŁAGANU O NAZWIE IONIAN PRINCES
    • Wady ZACHOWANIE PANI ANI Z RECEPCJI

Trudno to nazwac pobytem , bylismy w tym hotelu na jednym posiłku, zobaczylismy jak daleko do morza/ czekaliśmy na przydzielenie pokoju ok 40 minut/, ale pokoju i tak nie dostaliśmy, Wywieziono nas do bałaganu o nazwie Ionian Princes TAK NAS ZALATWIŁO BIURO RAINBOW GRATULACJE DLA BIURA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! A teraz od miesiaca czekamy , czy ktos z biura odpisze na nasze pismo

• Zalety Blisko plaży,
    • Wady Średnio miła obsługa, dość zaniedbana łazienka z niedziałającym odpływem, hotel usytuowany w centrum niczego, mało autobusów wiec jest dość nudno, nie ma w nocy gdzie wyjść. Hotel nie robi nic aby pomóc gościom uporać się z komarami.

Jedzenie smaczne choć monotonne, zalecam przejść się 15 minut do Geliny, do głownej jadalni tam jest DUŻO(!) lepiej, klimatyczniej.

• Zalety położenie, blisko morza, piękne widoki, funkcjonalne rozłożenie budynków

Pobyt tygodniowy, obsługa w porządku, trochę niezbyt dokładna informacja na temat transferu z lotniska i zakwaterowania na początku pobytu. Sam pobyt oceniam jako ciekawy, super pogoda, duże oferta ciekawych wycieczek fakultatywnych. Korzystaliśmy z uroków morza i basenów przyhotelowych. Sam aquapark w kompleksie hotelowym jest już trochę trącony czasem i dla wrażliwych ból pleców gwarantowany po zjeżdżalniach, pozostałe atrakcje aquaparku ok.

• Zalety Polozenie troche na uboczu, zadnych tlumow na plazy Bardzo sympatyczna obsluga, pani prowadzaca hotel jest polka z pochodzenia, barmani i pozostala obsluga rowniez sympatyczna
    • Wady W niektorych lazienkach jest czasem problem z odpowietrzeniem kanalizacji i od czasu do czasu w 1 lazience byl brzydki zapach

Bardzo mily, kameralny hotel na uboczu, ale z dostepnoscia wszystkich uslug, ktory oferuje glowny hotel Gelina, oddalony jakies 500-800 metrow. Polecam apartamenty przy samej plazy oddalone odrobine od hotelu z widokiem na morze - bajkowo. Bylismy w drugiej polowie lipca 2016 z dwojka dziecki (5 i 7). Bylo super - pelny relaks. Jedzenie na sniadania faktycznie nie jest zroznicowane, ale na obiad lub kolacje zdazaly sie naprawde niezle greckie smaki. Poza tym duzo owocow. Ale jezeli ktos karmi dzieci wylacznie pizza, kurczakiem i frytkami, to nie beda mialy co jesc :D Animacje dla dzieci w glownym hotelu, ale za to oczywiscie po polsku i te sa najlepsze w porownaniu do innojezycznych. Polecam hotel dla rodzin z dziecmi. Komunikacja miejska za grosze mozna dostac sie w 20 minut np. Kasjopi.