Oasis Atlantico Belorizonte
Wyspy Zielonego Przylądka / Sal

Oasis Atlantico Belorizonte: pool bar

• Bezpośrednio przy hotelu idylliczna piaszczysta plaża z łagodnym zejściem do wody.
  • Idealne położenie: w pierwszej linii brzegowej.
  • Atrakcje dla dzieci: plac zabaw, mini klub, dzienne animacje.
  • Hotel położony blisko najpopularniejszej na Sal miejscowości turystycznej - Santa Maria.

• Zalety Bliskosc oceanu
    • Wady Czesc domkow starych i smierdzacych stechlizna niestety. Po zmianie dostalismy nowy i byl ok.

Hotel jak za tą cenę to niestety nie spelnial oczekiwan. Najpierw dostalismy stary domek zatechly i czytajac poprzednie wpisy od razu poszlam do recepcji prosic o zmiane i dostalismy nowy ale 1 pkoj dla 4 osob. Jak rozlozylismy dzieciom lozko to nie bylo jak przejsc do toalety. W miedzyczasie glowna restauracja byla remontowana, troche slabo ale tak trafilismy-co robic. Jedzenie ok a w szczegolnosci kolacje z karty ktore nam przyslugiwaly 2 podczas wyjazdu w tym jedna na plazy. Do plazy spacerkiem przez caly teren hotelu trzeba przejsc. Duzy basen i malutki brodzik dla dzieci. Plaza urocza ale ocean yl chlodny i bardzo duze fale, z dziecmi nie dalo sie wejsc a szkoda. Ogolnie ok ale juz tam na pewno nie wroce. Dookola nie ma co zwiedzac jesli ktos jest na to nastawiony bo wokol pustynia. Blisko miasta, mozna wieczorem urzadzic sobie spacerek na zakupy i do lokalnych restauracji.

• Zalety Blisko odległość od cudownej, piaszczystej plaży - około 200m, Piękna pogoda, niedaleka odległość do miasta, wycieczki fakultatywne proponowane przez Borysa Biedronkę ciekawe i tańsze niż oferowane przez Rezydentów.
    • Wady Fatalne jedzenie i wszechobecne muchy. Brak zainteresowania problemem przez obsługę hotelu. Dużo osób z problemami żołądkowymi. Animacje na słabym poziomie.

Skorzystaliśmy z Last Minute wiec cena do jakości nie była zła, aczkolwiek minusów było wiele. Zdecydowanym minusem jest długi lot z międzylądowaniem w Barcelonie na tankowanie paliwa z uwagi na mały samolot, czas przelotów około 9/h. Standard samolotu - tanie linie lotnicze. Brak jakiejkolwiek oferty napojów i posiłków ze strony operatora - brak powyższych informacji ze strony sprzedających wycieczkę. Wszystko na własną rękę. Przyporządkowanie pokoju, dożo zależy od komunikacji z przedstawicielem hotelu, można uzyskać lepszy standard: moim zdaniem najlepsze są pokoje hotelowe, potem nowe, skandynawskie Bungalowy, a najsłabsze stare sypiące się małe, czarne domki. Nasi znajomi zarówno w hotelu jak i w domku mieli karaluchy. Temat posiłków - restauracja przy promenadzie - padlinodajnia. Reszta restauracji lepsza, aczkolwiek muchy są wszędzie. Najsłabszy punkt wycieczki. Wiele osób wśród gości z problemami żołdowymi - niestety. Plaża cudowna, bar przy plaży - w porządku. Nie oszczędzają na alkoholu, którego jakość jest całkiem dobra. Uwaga na fale, mogą sprawić problemy i kontuzje. Miasto spokojne i ciekawe - warto się wybrać. Lokalne życie przy molu z surfingiem i skokami do wody przez "Local-sów". Warto wybrać ofertę Borysa Biedronki - wycieczka całodniowa - 20$/os.

• Zalety fantastyczne położenie,w zasadzie przy plaży i bardzo blisko miasta
    • Wady trwający remont

Pobyt oceniam pozytywnie..jak na warunki afrykańskie hotel jest zadbany..obsługa miła,dbająca o wczasowiczów..przyzwoite jedzenie.Jednym słowem w zasadzie nie można się do niczego "przyczepić".

• Zalety Super piaszczysta plaża tuż przy hotelu , morze jak z obrazka - woda turkusowa ani zimna ani ciepła w sam raz , Tubylcy każdego pozbawią stresu - to nie kraje arabskie tu jest pełna wolność i swoboda - nikt nikogo nie zmusza do zakupu pamiątek czy innych rzeczy - oczywiście chcą sprzedać ale się nie obrażają jak ktoś nic nie chce , zero molestowania kobiet , dla mnie ta wyspa to bajka - szkoda ze tak daleko i tak długo trzeba lecieć samolotem.
    • Wady Wadą było jak byłem w 2016 roku w sierpniu że w pobliżu buduje się kilka Hoteli i od rana słychać było pracę na budowach - Ja miałem skrajny domek na pograniczu plaży i .. budowy. No i muchy - lepiej spożywać w budynku restauracji niż na zewnątrz.

Wyspa mała piaszczysta , nie ma co zwiedzać , można sobie swobodnie wędrować do miasteczka nawet w nocy bez stresu to nie arabowo że się już nie wróci do hotelu - internet do nabycia w miasteczku dużo taniej niż na hotelu , plaża ogromna piaszczysta zero problemu z leżakami , sporo psów ale one atakują tylko murzynów i to było bardzo zabawne ... białych ludzi kochają . Restauracje tematyczne beznadziejne - szkoda tam iść . Baseny super - ogólnie polecam - gdyby nie było to tak daleko to jestem tam co roku.

• Zalety Dużo atrakcji Miła obsługa Odległość do plaży Baseny dla każdego
    • Wady Wyżywienie

Hotel położony w dobrym miejscu blisko plaży i miasteczka. Standard w pokojach nowych jak najbardziej ok . Jednak największym minusem były posiłki. Jedzenie było często nie świeże i unosił się odór. Potrawy były przygotowywane z tego co było serwowane zeszłego dnia. Więc za to wielki minus

• Zalety odległość od plaży, czysta plaża, duża ilość leżaków, obsługa pomocna
    • Wady jedzenie, smród w łazience, bungalowy w opłakanym stanie, animacje tylko taneczne i nieco \'sztuczne\'

Ogólnie pobyt całkiem przyjemny - słońce towarzyszy prawie cały czas, momentami chowa się za chmury. Duża plaża z dużą ilością leżaków. Pobyt jedynie 'całkiem przyjemny' ze względu na warunki panujące w bungalowach - obskurne, klimatyzacja warczy bardzo głośno i wydobywa się z niej smród. Nam udało się zamienić bungalow na pokój w hotelu. Warunki o niebo lepsze. Wszystko byłoby idealnie, gdyby nie okropny zapach z kanalizacji, niedający się usunąć. Wiercił w nosie nawet długo po jej opuszczeniu. Poza tym, codzienne sprzątanie, składanie pościeli, a nawet piżamy w ciekawe kompozycje. Jeżeli chodzi o jedzenie, zdecydowanie nie polecam przechadzać się w okolicach drzwi prowadzących do kuchni. Okropny odór rozkładającego się mięsa, który natychmiastowo zabija apetyt. Dziwne jest to, że zaglądając do niej widać panujący bałagan i brak higieny, jednak kucharze wynoszący jedzenie aż biją po oczach bielą swoich uniformów i czepków. Poza tym, jedzenie smakuje na 3+, czuć nieświeżość. Warzywa prawdopodobnie gotowane na tej samej wodzie, bo przenikają się smakami. Mięsa również ciężko od siebie odróżnić po smaku. Najlepsze z tego wszystkiego były owoce i piwo, reszta tylko na zaspokojenie głodu. Polecam frytki, które smakują jak frytki oraz kurczaka w jakiejkolwiek postaci - wieprzowina twarda i żylasta, ryby z kolei bardzo słabo przyprawione, jak pozostałe zresztą dania. Ostrzegam przed kramarzami, którzy dosłownie łapią za ręce i ciągną do swoich stoisk. My doszliśmy do wniosku, że najlepiej udawać turystów z kraju mało znanego, jak np. Albania czy Macedonia oraz dodawać, że nie zna się żadnego języka poza ojczystym. Sprzedawcy mówią w wielu językach, przez co trudno się od nich opędzić. Udawanie braku zdolności językowych wychodzi najkorzystniej, a już na pewno nie przyznawanie się do pochodzenia polskiego. Jeżeli już chcemy coś kupić, to targować się i iść w zaparte. Schodzą od 30? do nawet 6-7?. Wycieczki fakultatywne u Borisa - jego motto: 'Taniej niż w biedronce' :)

• Zalety Położenie blisko plaży wieczorne atrakcje
    • Wady Domki, nadają się w większości do remontu. Bardzo słabo działa wykupiony Internet. Mało urozmaicone i kiepskie jedzenie Wszechobecne muchy

Pobyt w tym hotelu polecam na maksymalnie tydzień. Bungalow, w którym spaliśmy nadaje się do generalnego remontu. Klimatyzacja, albo chłodziła tak, że było lodowato, albo wcale... Malutka łazienka, drzwi w kabinie prysznicowej do wymiany bo się nie domykały i zalewało łazienkę. Jedzenie średniej jakości, niezbyt duży wybór, słabo przyprawione. Najgorsze były wszechobecne muchy, które łaziły wszędzie, po stołach, jedzeniu, naczyniach. Napoje alkoholowe bardzo rozcieńczone... Polecam wybranie się na całodzienną wycieczkę qadami, super wrażenia, piękne tereny. Samo Capo Verde jak najbardziej polecam, ale do tego hotelu już bym nie wróciła.

• Zalety Hotel przy plaży , za płotem (dosłownie) spacerownik wzdłuż plaży , blisko do miasteczka ,dobre animacje wieczorne,czysta plaża.
    • Wady Część bungalowów nadaje się do gruntownego remontu.

Pobyt zaczął się bardzo źle bo okazało się że biuro Itaka nie opłaciło naszych bungalowów i nie ma nas na liście rezerwacji. Rezydenta najlepiej potrafi sprzedawać wycieczki fakultatywne ,na pewno nie spieszy się żeby zająć się opieką nad klientami biura. Przestrzegam : jeżeli na liście na lotnisku nie ma was na komputerowym wydruku to z pewnością będzie problem z hotelem. Po długiej i wyczerpującej podróży i walce z rezydentką , późnym wieczorem udało nam się dostać pokoje. Jeżeli chodzi o bungalowy to proście na recepcji o te z numeracją powyżej 500 - są nowsze,lepsze- my nie mieliśmy wyboru -braliśmy co dało się załatwić , ale widzieliśmy jak wyglądają od środka i serdecznie polecamy . Nie warto przepłacać i brać siostrzanego hotelu z 5 gwiazdkami - no chyba że ktoś jedzie totalnie się wynudzić. W tym gdzie bungalowy codziennie są super animacje , występy afrykańskich zespołów tanecznych (między innymi) - super. Jeżeli chodzi o wyspę , to jest niewielka ale jest tam trochę do zobaczenia - polecam szczerze wycieczki organizowane przez miejscowego ( ma stanowisko zaraz przy wejściu na plażę ) zwiedzanie całej wyspy za 20 euro /osoba - Itaka ma ceny z kosmosu i rozbija zwiedzanie na kilka wycieczek !!! Polecam także żeby iść wieczorem ( środy i soboty ) do lokalu z muzyką na żywo i tańcami ( mniej więcej połowa drogi spacerownikiem w kierunku santa maria ) - super !!! Przespacerujcie się też brzegiem morza ( patrząc na ocean kierujcie się na prawo) w pewnym momencie będziecie sami , plaża jest super ładna , szeroka i PUSTA :) My codziennie spacerowaliśmy do Santa Maria - nie trzeba się niczego bać , pilnować portfela i będzie ok! Alkohol bardzo dobry, niechrzczony, oryginalne trunki ( np. Napoleon ) Jedzenie dobre , nikt głodny nie wyjdzie , polecam korzystać z restauracji a la carte :) Bardzo smaczne owoce , słodycze mogą być . My byliśmy tydzień , wróciliśmy ładnie opaleni chociaż na początku nie było słońca ( zaskakujące ) , było gorąco.

• Zalety Położenie
    • Wady Z Polski oferowane są pokoje w domkach kempingowych na bardzo duży wyrost zwanymi \\\"bungalowami\\\"

Hotel położony w niewielkiej odległości od pięknego miasteczka Santa Maria i tuz przy plaży. I to jedyne plusy.

• Zalety Blisko lotniska i plaża przy Hotelu

Super wypoczynek w tym hotelu, fajna i bardzo miła obsługa hotelowa. Bardzo czysto w hotelu i Super Animatorzy i animacje.