Oasis Atlantico Belorizonte
Wyspy Zielonego Przylądka / Sal

Oasis Atlantico Belorizonte: pool bar

• Bezpośrednio przy hotelu idylliczna piaszczysta plaża z łagodnym zejściem do wody.
  • Idealne położenie: w pierwszej linii brzegowej.
  • Atrakcje dla dzieci: plac zabaw, mini klub, dzienne animacje.
  • Hotel położony blisko najpopularniejszej na Sal miejscowości turystycznej - Santa Maria.

• Zalety Blisko oceanu. Sympatyczni ludzie.

Spędziliśmy 2 tygodnie w tym hotelu na przełomie stycznia i lutego tego roku. Jesteśmy bardzo zadowoleniu z pobytu. Temperatura powietrza 25-27 stopni - wystarczająca. Do wiejącego wiatru idzie się przyzwyczaić. Nasze dzieci /10 letnie/miały raj na ziemi. Animatorzy zapewniali im maximum zabawy - super. .Najlepiej posługiwać się portugalskim lub angielskim, ale jeżeli ktoś chce się dogadać, to się dogada. Goście hotelowi również bardzo sympatyczni. Dużo Polaków, Czechów, Portugalczyków, Francuzów i Włochów. Niemców i Rosjan prawie wcale. Jedzenie na 4. Dużo ryb. Nie jesteśmy wybredni i twierdzę, że każdy znajdzie coś dla siebie.. Dużo zieleni , trzy baseny. Ogólnie bardzo dobre wrażenie, Panuje tam zasada NO STRESS i naprawdę to się sprawdza.

• Zalety położenie
    • Wady Mało miejsc na stołówce,a co za tym idzie bałagan,wyraźnie obsługa nie nadążała,mało urozmaicone menu,produkty z niższej półki.

• Zalety Bardzo blisko do plaży, plaża czysta, woda przejrzysta i do tego ciepła. Obsługa w hotelu bardzo miła, różnorodność posiłków, kolacje ala\'carte godne polecenia. Pokoje sprzątane codziennie, ręczniki plażowe można również wymieniać na czyste codziennie bez dodatkowych opłat.
    • Wady Obsługa posługuje się głównie językiem portugalskim, znikoma znajomość języka angielskiego, część domków jest trochę przestarzała i klimatyzacja działa bardzo głośno,

Pobyt wspominam bardzo pozytywnie, przez cały tydzień świeciło słońce i wiał lekki wiatr (Uwaga: można się spalić w pół godziny!). Plaża i woda czyste, jedzenie urozmaicone, 3 baseny w hotelu, wyspa niewielka - nie warto wykupywać wycieczki w biurze, bo nie ma co oglądać. Do centrum Santa Maria bardzo blisko, 10 min. promenadą. Dużo pubów, klubów, sklepy spożywcze tanie, o pamiątki trzeba się targować. Warto wybrać się o 12 na molo - okoliczni rybacy sprzedają świeżo złowione ryby. Polecam rejs katamaranem - sympatyczna załoga, śpiewy, nurkowanie, przy odrobinie szczęścia można zobaczyć delfiny i latające ryby (nam się udało zobaczyć tylko latające ryby). Minus - długa podróż samolotem i braki w posiłkach na pokładzie

• Zalety Czysto
    • Wady Mało zróżnicowane jedzenie

Hotel ok ,czysto , domki mogłyby być nowsze i lepsze łazienki .

• Zalety dobre położenie, blisko ocean i blisko miasteczko, miła, nienachalna obsługa
    • Wady niektóre pokoje do remontu, zapach kanalizacji,

hotel położony w pierwszej linii brzegowej, szeroka czysta plaża, odpowiednia ilość leżaków i parasoli. Blisko miasteczka, najlepiej dojść promenadą nad oceanem ( mijając "bar" z najlepszą caipirinią pod słońcem, cena 3 E). Polecam wybór bungalowa superior, pierwsza linia, widok i szum oceanu - bezcenne. Miasteczko ciche i senne. Ceny zróżnicowane - warto się targować. W sklepach chińskich ceny stałe niskie - grog 250 ml ok. 2 E. Ręczniki wymieniane codziennie. Afrykańskie wieczory tematyczne ciekawe, w barze na plaży codziennie o 20,00 koncerty gitarowe muzyki lokalnej. Kolacje a la carte w rest. Salinas i przy plaży smaczne (degustacyjne), warto wcześniej coś przekąsić w rest. głównej. Jedzenie zróżnicowane, raj dla "Rybożerców", dania mięsne głównie kurczaki i wieprzowina, makarony, frytki , ryż. Ograniczona różnorodność owoców, przepyszna papaja. Dobra kawa z ekspresu w barze w lobby. Polacy stanowią dużą część turystów. Ponadto wielu Portugalczyków, Francuzów, Czechów, brak Rosjan. Urzekająca msza w lokalnym kościele katolickim. Doskonałe i tanie restauracje w miasteczku - polecamy rest. przy molo - wspaniałe langusty oraz rest. w centrum miasta przy fontannie emblematyczne homary. Podziękowania dla Wiesława i Hani ze Szczecinka za zorganizowanie niepowtarzalnej wycieczki po wyspie Sal.

• Zalety bardzo fajnie położony nad oceanem
    • Wady trochę starawy, pokoje do odnowienia ale ile się tam siedzi

Bardzo fajny hotel dla osób ceniących spokój . plaże piękne i nie zatłoczone jeżeli ktoś chce intymności to parę metrów od hotelu puste plaże. Miasto / dwie ulice/oddalone ok 1km od hotelu , fajna muzyka w barach , w bocznych uliczkach można zjeść fajne ryby i ośmiornice z tubylcami ceny przystępne , piwo drogie.

Hotel bardzo fajny niestety biuro zawiodło... Podają w ofercie listę wycieczek fakultatywnych z czego ponad połowa nie jest organizowana... Itaka nadal wpisuje sobie wycieczki samolotowe na inne wyspy a są one nieaktualne od czerwca...biuro doskonale o tym wie i nie poczuwa sie do tego by klienta o tym fakcie poinformowac . Od 10 lat jezdze z ich biurem ... i to byl niestety ostatni raz. Samą wyspę polecam ... biuro niestety już nie .

• Zalety Smaczne i różnorodne jedzenie, duży czysty hotel, cudowny ocean z barem na plaży
    • Wady Obiekt kompletnie nieprzygotowany na obfite opady deszczu - zalało restauracje, w związku z tym brak wieczornych animacji, brak kolacji a\\\'la carte, w ciągu dnia nuda, sporo osób z problemami żoładkowymi; dla osób z dziećmi traumatyczny wręcz powrót, po prostu kpina

Gdyby mieć piękną pogodę to pewnie wrażenie było świetne. Niestety, bylismy w połowie września, z czego 3 dni lało a pozostałe 4 były pochmurne. Inna sprawa, że jak juz słońce wyjrzało to wszyscy w parę godzin byliśmy spaleni (tam wystarczą 2 dni żeby się opalić). Hotel w porze deszczowej nie fukcjonuje, tragedia. Animacji brak, muzyki brak, w ciągu dnia jedynie na najmniejszych basenie cos się dzieje. Byłem kilka razy w duzych hotelach tego typu i z takim czymś się nigdy nie spotkałem! Na duży plus jedzenie, świetne steki z ryb, kilka mięs do wyboru, sporo surówek, niezły wybór owoców. 4 najważniejsze rzeczy do zabrania (KONIECZNE!): tabletki antybakteryjne na żołądek, jedzenie do samolotu (powrót trwał 15h a po 30min lotu oznajmiono że skończyło sie jedzenie, dopiero w Maladze się szarpneli na 10E/os ), euro (dolarów prawie nigdzie nie akceptują) oraz łapka na muchy (tam to plaga, w nocy mordęga). My niestety przez większość czasu oglądaliśmy tv (przynajmniej leciały dobre filmy oraz mnóstwo piłki noznej) bo ciągle padało, ale i tak warto dla samej plazy i oceanu sie wybrać. Polecamy wycieczkę pick-upem po wyspie, 20E/25$ od osoby i 6h fajnej przygody. Aha, my płacilismy 2999zł/7dni i to absolutny max, więcej nie warto za tak męczącą podróż i brak rozrywek.

To były przepiękne wakacje z mały dzieckiem!!! Ocean wspaniały!!! Hotel jak na 4 gwiazdki bardzo fajny, przemiła obsługi, czysto w pokojach ( zamieniono nam bungalow na pokoj w budynku przy basenie- rewelacja). Codziennie ciekawe animacje i muzyka w barze na plaży. Niestety jedyny minus to rezydentka :( ale nie mówi sie zle o ludziach. "Dzięki niej " wybraliśmy podróże po wyspie z tubylcami i to był starzał w 10. Zwiedziliśmy miejsca w ktore nie docierają "turyści"wycieczek z biura. Było bezpiecznie! Polecamy z małymi dziecmi wypad na żółwie :). Wieczorem sami chodziliśmy z latarka na plaże ...gdzie było mnostwo krabów i mnostwo frajdy dzieciaka :) Żałujemy jednego, że nie zabraliśmy jednej całej walizki zabawek. W Santa Maria jest przedszkole, sympatyczna pani zaprosiła nas do środka . Dzieciom daliśmy cukierki przywiezione z Polski. W przedszkolu brak zabawek, były tylko te zrobione przez dzieci. Jedzenie rozne, nie było złe pod względem kolejek. Nie dopadły nas żadne żołądkowe sprawy ale uważaliśmy co jemy i pijemy ( dziecko dostawało wodę i colę z butelki ) nie "rzucaliśmy" sie na jedzenie ryb ( surowych ) , gotowanych jaj itp). To co WAŻNE w każdym barze mozna było otrzymać wodę w butelce ( ile sie chciało) rowniez gazowana! Warto pamietać o miłym geście ( napiwki ) dla personelu. Jesli ktoś wierzący, warto wybrać sie do kościoła ( śpiew i muzyka - przepiękne doznanie). Polecamy spacery do Santa Maria, knajpki, by usiąść sobie w barze i popatrzeć z tej perspektywy na Ich codzienność ( mieliśmy ulubiony bar zdala od komercji, zdala od głównej ulicy ) poznaliśmy mieszkańców, dobrze sie czuliśmy i wogóle było fajnie!!! Lot tez było ok.9 h z międzylądowaniem w Maladze na tankowanie.

• Zalety Praktycznie brak zalet, byłem w hotelach o tym poziomie, a były bliżej brzegu oceanu.
    • Wady Hotel z lat 80-tych, wyposażenie \"żadne\", domki zlepione jeden przy drugim, brak jakiejkolwiek prywatności, zbyt mała liczba leżaków tak przy basenach jak i na plaży, a obiekt nie był w pełni obłożony (wrzesień 2016),

Pomysł z tzw. międzylądowaniami i wymianą w tym czasie załogi samolotu to " ciężka "porażka operatora, powrót trwał 21 godzin, wyjazd z hotelu 10.30 odbiór bagażu 7 rano dnia następnego, Rezydentka obsługiwała prawie 2 godziny przydział do hotelu po przylocie i tyle ją widzieliśmy przez cały pobyt, obsługa hotelu nie przejawiała przez cały czas pobytu żadnego zainteresowania wczasowiczami, brak alkoholi pod koniec dnia, po zamknięci baru o 23-ciej wyłączano światła wokół baru, co było szczytem indolencji obsługi wobec przebywających przy barze wczasowiczów, nigdzie się z tym nie spotkałem - chamstwo totalne, nigdy u nikogo z obsługi nie udało się zamówić niczego i nie widziałem aby komuś podawano do stolików czy leżaków, wytarcie stolika sprawiało obsłudze kilkominutowy problem, piwo tylko lane i bez smaku, drinki trzeba było samemu komponować; przy większej, typowej w tym rejonie ulewie restauracje i bary zalane i nieczynne, również niektóre domki; osoby które wykupiły 2 tygodnie martwiły się jak to wytrzymają, jeżeli ktoś nie miał większych oczekiwań a potrafił się zorganizować z innymi wczasowiczami to przetrwa i na pewno nikt z obsługi nie będzie mu "przeszkadzał" w realizacji swojego planu pobytu; wycieczki lepiej kupić u tubylców przy plaży a tak naprawdę jest niewiele do zobaczenia, fajne knajpki w miasteczku z muzyką i normalnym piwem , winem i drinkami (wino w ośrodku to sikacz) i jest supermarket w którym można się normalnie zaopatrzyć; należy się pilnować i targować bo ceny proponują kosmiczne (gumka do włosów 5 euro) ale wszystko może być o 70% tańsze, należy oferować 25-30 % ich ceny; domki malutkie i takie przy nich tarasiki; ze sprzątaniem nie mieliśmy problemów, po odpowiednim zadatkowaniu pani sprzątającej w pierwszym dniu pobytu; karnety na specjalne kolacje nie udało się nam zrealizować; jedzenie monotonne, dużo ryb mało mięs, owoce ciągle te same; ogólnie da się przeżyć ale w stosunku do innych obiektów w których byliśmy to 3 z minusem