Origo Mare
Hiszpania / Fuerteventura

Origo Mare: zjeżdżalnia, dla dzieci

• Rozbudowana infrastruktura: wypożyczalnia samochodów, bankomat, supermarket, opieka medyczna (na życzenie).
  • Hotel w stylu eleganckiej wioski wakacyjnej, położony przy oceanie wśród skał wulkanicznych.
  • 5 basenów z brodzikami i Crater Aqua Park - inspirowany wulkanami aquapark ze zjeżdżalniami, sztuczną falą i kaskadami.
  • Bezpłatne transfery na najsłynniejszą i największą plażę na wyspie z białym piaskiem i wydmami - Playa de Las Dunas de Corralejo
  • Wylot z Poznania własne
  • Wylot z Katowic własne

• Zalety Wspaniale jedzenie

Bardzo fajne domki,zapewniajace pelny komfort,czysciutkie codziennie sprzatane.Fakt,ze hotel na odludziu,ale czytajac wczesniejsze opinie wszyscy sa wczesniej poinformowani,wiec za 300zl PLN wypozyczylismy auto na lotnisku na caly tydzien i zwiedzilismy przepiekne plaze i piekne okolice.Naprawde warto,zeby potem nie obwiniac hotelu za nieudane wakacje,bo personel przemily,staraja sie,zeby dogodzic turystom.Jedzenie bardzo dobre,urozmaicone,duzo owocow i o drinki nie trzeba sie prosic .

• Zalety Super jedzenie Czysto Cicho i spokojnie Miła Obsługa Nowoczesny hotel
    • Wady Hotel na odludziu Daleko do restauracji (ok 10-15 min spacerem z domków położonych dalej)

Byliśmy w dwójkę z dziewczyną i bardzo nam się podobało. Duży wybór jedzenia, codziennie kolacja tematyczna (kuchnia kanaryjska, włoska, arabska, orientalna, hiszpańska, europejska). Przekąski między posiłkami to resztki z poprzednich posiłków, ewentualnie hot dogi. Pokoje bardzo ładne, wyposażone jak trzeba - lodówka, zmywarka, suszarka do włosów, telewizor, sejf, deska do prasowania, żelazko, klimatyzacja. Do najbliższej wioski Machanicho ok 2km. Dojście na plażę dość niewygodne (ostre kamienie), ale warto choć raz pójść. Bus z hotelu jeździ raz dziennie (poza środą) do Corralejo wyjazd 10:30 powrót 15:30. W środę bus jedzie do El Cotillo. (STAN NA 12.2016) Wypożyczalnia samochodów jest w hotelu dla osób powyżej 24 roku życia, ale równie dobrze można wypożyczyć autko w centrum Corralejo i tam już nie ma ograniczeń wiekowych. Polecamy bardzo. Jak tylko będzie możliwość wracamy tam bez zająknięcia :)

• Zalety Brak
    • Wady Wszędzie daleko, jeden bar czynny z obiecanych trzech, nie ma możliwości dojścia do oceanu bezpośrednio z hotelu, brak basenu z podgrzewaną wodą

Nie będę się rozpisywał bo nie widzę żadnych zalet tego hotelu chyba, że ktoś lubi księżycowy krajobraz, wszędzie daleko, zimną wodę w basenach, nierówne i uszkodzone chodniki i widok oceanu z odległości kilometra bez możliwości dojścia do niego. Do najbliższego miasta gdzie można kupić pamiątki 23 kilometry.

Bardzo fajny hotel a właściwie całe miasteczko domków wakacyjnych. Bardzo rozległy. Podzielony na Oazy (od 1 do 9). Część domków odizolowana i zamknięta. Wnętrza bardzo fajnie i praktyczne urządzone. Bardzo czyste i zadbane. Fotel położony na całkowitym pustkowiu i bez auta trudno się stamtąd gdziekolwiek wybrać. Na miejscu jest wypożyczalnia. Trochę drożej ( około 30 Euro na tydzień ) niż w najbliższym mieście Corralejo, ale nie trzeba się martwić z odbiorem i oddaniem auta. Wyżywienie bardzo dobre. Urozmaicone i każdy znajdzie coś dla siebie (nawet Anglicy :) których jest tam sporo). Obsługa bardzo miła i pomocna. Ogólnie hotel godny polecenia tylko położony na odludziu. Jako baza wypadowa do zwiedzania całej Fuerty też nie bardzo ponieważ dotarcie na południe wyspy zajmuje jakieś 2:30 godz. w jedną stronę. Natomiast całą północ i środek wyspy bez problemu można pozwiedzać.

Urlop spędzaliśmy rodzinnie z małym dzieckiem. Hotel super!!!!!! Byliśmy miło zaskoczeni wyposażeniem i wystrojem pokoi. W kuchni zmywarka i piekarnik i pełne wyposażenie. Obsługa bez zarzutu - miła, profesjonalna i dyskretna. Pokoje sprzątane codziennie i bardzo czyste. Jeżeli chodzi o wyżywienie to było wszystko co można sobie wymarzyć. Każdy znalazł coś dla siebie. Nawet nasza roczna córka zjadała bez problemu. Jedzenie pyszne i różnorodne. Codziennie jakiś nowy produkt jako dodatkowe urozmaicenie. Wyjazd bardzo udany i hotel polecamy wszystkim!!!!!!!

• Zalety Bardzo duży teren, kilka basenów, plac zabaw, park wodny
    • Wady Brak dostępu do oceanu. Autobus dowozi na plażę, ale tylko 2 razy dziennie (godziny powrotu bardzo niedogodne dla rodzin z dziećmi)

Wyjeżdżaliśmy pełni obaw z uwagi na negatywne opinie dotyczące biura podróży NetHoliday. Tymczasem nasz wyjazd był jednym z najbardziej udanych (podróżujemy od 14 lat). Loty bez najmniejszych opóźnień. Transfer do hotelu - marzenie. Pierwsze biuro, które w przeciwieństwie do dużych i znanych organizatorów nie woziło nas 50 km na północ, po to żeby zawrócić na południe, nie przejmując się kompletnie tym, że z drogi zajmującej godzinę robi się podróż 2,5 godz. Hotel całkowicie zgodny z opisem. Pani rezydentka niezwykle uprzejma i pomocna w każdej sprawie, a nie tylko w kwestii wycieczek fakultatywnych. Z animacji nie korzystaliśmy, wiem tylko że w mini klubie jest osoba z Polski. Bardzo gorąco polecam hotel i touroperatora.

• Zalety baseny, wystrój, animacje, urozmaicenie jedzenia, miła obsługa
    • Wady brak dostępu do plaży (ta plaża co to niby ma być 700 m od hotelu to tylko w linii prostej, żeby tam się dostać to realnie trzeba pokonać 1,5 -2 km), w w tej części wyspy często jest zachmurzone i właściwie cały czas wieje wiatr (to ostatnie to ogólny klimat wyspy), ogólnie po pojeżdżeniu po wyspie raczej polecałbym Moro Jable (porządna plaża, miasteczko prawdziwie turystyczne i mniej wieje)

Jak zorientowaliśmy się co i jak to od razu wynajęliśmy samochód na cały pobyt. Wstępnie planowaliśmy wynająć na dzień, dwa żeby zwiedzić wyspę. Sensowne plaże to kilkanaście do 20 km odległości samochodem (w linii prostej pewnie ze dwa razy krócej). Jak komuś wystarczą baseny hotelowe i aqua park (jest kilka fajnych atrakcji) to luz hotel ok. Jak ktoś chce się kąpać w morzu i korzystać z plaży to słabo.

• Zalety duży rozległy obiekt ładny wystrój lobby i pokoi
    • Wady - jedzenie słabej jakości - brud ( mrówki w pokoju , klejące stoły wszedzie!!!! , ) - obsługa niechętnie pomocna... -all inclusive !!! -

tragedia. jesteśmy własnie w tym hotelu!!! hotel zdecydowanie dla rodzin z dziećmi. to na plus. jedzenie słabej jakości - tłuste. bez finezji - spagetti , kurczak i inne standardy. w drugiej dobie skonczyły sie nam kosmetyki w łazience - mam na mysli "próbki " szamponów ( dostaliśmy 2szt na 4osobowa rodzine !). po telefonie do recepcji dowiedziałem sie iz kosmetyki do łazienki dostaje sie na "łelkom.." a teraz to prosze sobie kupic w markecie... Nie chodzi o zaakup w markecie. Chodzi o to ze zakupilsimy oferte luksusowego hotelu !!! nie wymagam wiele. opcja allincusive: śniadanie , obiad , kolacja - ok. miedzy tymi porami mialby byc przekąski , kanapki lody itp. owszem sa lody ale kanapek nie widziałem. sa DROZDZÓWKI ze sniadania i tyle. wszystko suche jak skwarki. lody - sa dwie lodówki ( jedna lodówka to lody algidy - za oplata , druga lodówka - maksyamlnie tanie lody w opcji allinclusive) Do morza w lini prostej 700m tak jak w opisie - w rzeczywsistosci 1,5km drózką... Klienci tego hotelu przy zamawianiu wycieczki fakultatywnej sa zobowiazani do podjechania taksówka do zbiórki w Coralejo. Pani przewodnik zamowiła taksówkę klientom - nikt nie przyjechał.nie mieli okazji pojechac na wycieczke. NIE POLECAM GDYZ OFERTA MAKSYMALNIE ODBIEGA OD OPISU PORTALU WAKACJE.PL nie wspominając o zachwalaniu operatora wycieczki NETHOliday!!!!

• Zalety cisza, spokój, aqua park dla dzieci, dużo animacji dla dzieci, bardzo dobre jedzenie
    • Wady brak dostępu do plaży, lodowate baseny

Jeśli ktoś ceni sobie ciszę i spokój to musi się tu wybrać, bo z pewnością odpocznie.Polecam szczególnie dla rodzin z dziećmi z uwagi na mnóstwo basenów na terenie całego "miasteczka". Ogromną ich wadą jest niestety lodowata woda. Jedyny "cieplejszy" bo podgrzewany basen to przy restauracji, ale tylko dla osób 18+. Nawet wchodząc i pilnując dziecka ratownik niestety upomina, by nie wchodzić z dzieckiem. Ogromną zaletą hotelu jest urozmaicone jedzenie. Byliśmy z rocznym dzieckiem i naprawdę mieliśmy go czym nakarmić...każdy znajdzie tu coś dla siebie. Wszystko zawsze świeże. Jedynie przekąski, o których mowa w all między posiłkami to jakaś parodia, bo wystawiane w niewielkich ilościach i to co zostało ze śniadania... Jeden bar nieczynny. Ogromną WADĄ tego hotelu jest brak dostępu do plaży!!! Mimo, iż napisane jest w ofercie 700m do plaży to tak być może jest w lini prostej, ale niestety nie da się tam dojść...chyba że ktoś zabrał ze sobą solidne buty i przejdzie po wulkanicznych kamieniach. Najbiższy dostęp do plaży to ok 2,5-3km na piechotę i to do wioski rybackiej więc nie bardzo jest gdzie posiedzieć. My byliśmy z wózkiem dziecięcym więc nie było szansy zobaczyć plaży hotelowej, a szkoda bo piękne rzeczy na niej można znaleźć... By pojechać na plażę w innej miejscowości wynajęliśmy sobie samochód w hotelu. Nie wynajmujcie samochodu od rezydentki, bo liczy sobie o 20 euro więcej niż hotelowa wypożyczalnia. I uważajcie na wykup wycieczek, bo znajomi od niej kupili wycieczkę na lanzarotte i nie mieli jak wrócić, a dzwoniąc do niej cytuję powiedziała "musicie sobie radzić". Jeśli chodzi o czystość, to serwis prawie codziennie zmieniał ręczniki i pościel. Jedynie w kuchni mieliśmy mnóstwo mrówek i wszedł nam jeden karaluch. Hotel pomyślał o łóżeczku turystycznym dla dziecka w pokoju, ale nie pomyślał o łazience z wanną, by móc wykąpać malucha, ale jakoś pod prysznicem daliśmy radę. Ogólnie wypoczęliśmy i polecam ten ośrodek dla rodzin z dziećmi.

• Zalety przestronny pyszne jedzenie
    • Wady bez

Piękny przestronny hotel pyszne jedzenie domki, pokoje prześliczne