Origo Mare
Hiszpania / Fuerteventura

Origo Mare: zjeżdżalnia, dla dzieci

• Rozbudowana infrastruktura: wypożyczalnia samochodów, bankomat, supermarket, opieka medyczna (na życzenie).
  • Hotel w stylu eleganckiej wioski wakacyjnej, położony przy oceanie wśród skał wulkanicznych.
  • 5 basenów z brodzikami i Crater Aqua Park - inspirowany wulkanami aquapark ze zjeżdżalniami, sztuczną falą i kaskadami.
  • Bezpłatne transfery na najsłynniejszą i największą plażę na wyspie z białym piaskiem i wydmami - Playa de Las Dunas de Corralejo
  • Wylot z Warszawy - Chopin własne
  • Wylot z Poznania własne

• Zalety Wioska wakacyjna z przestronnymi pokojami i doskonale wyposażony aneks kuchenny ,wiele atrakcji,baseny, rowery, wieczorne animacje,napoje bez ograniczeń ,
    • Wady dla mnie brak

W Origo Mare byliśmy w sierpniu ,pogoda super przyjemny wiatr ,pokoje z aneksem kuchennym doskonale wyposażonym -kubki-szklanki -patelnie -zmywarka -pralka- żelazko-ekspres do kawy ,łazienka w szarościach nowocześnie urządzona,każdy bungalow wyposażony w tarasik- leżaki ,stolik, krzesła ,suszarka. Rozległy teren do restauracji głównej z naszej Oazy nr 5,trzeba było iść ok. 7 min. to nie problem mały spacer nie zaszkodził przed posiłkiem , można wypożyczyć samochód lub rowery za przyzwoitą cenę.Opcja all inclusive bogata wino,piwo ,szampan inne napoje bez ograniczeń.Obsługa miła i pomocna. Ocean blisko,ale nie ma plaży hotelowej można dojechać darmowym autobusem.Wioska wypoczynkowa bez klubów nocnych . Do miasta autobus darmowy dojście plażą 7 km . Udany wypoczynek z dala od miejskiego gwaru .

• Zalety Wyposażenie pokojów, kameralność pokoi (willi,dobre jedzenie, miła obsługa.wypożyczalnia samochodów, basen tylko dla dorosłych oprócz basenów dla dzieci. Transport na plaże: jedna w odl. 17 km i druga 20 km.
    • Wady Położenie -dalekie od piaszczystych plaż.

Pobyt bardzo udany. Chcąc pływać w oceanie trzeba jednak wypożyczyć samochód i jeździć na plażę: El Cotello-17 km lub do Corallejo -ok.20 km ( tam są duże fale). Pokoje -wille są bardzo dobrze wyposażone-zgodnie z opisem.

• Zalety Nocleg w osobnych segmentach, z kawałkiem własnego ogródka, zamiast w wielkim hotelu molochu.
    • Wady Dość duży teren, trzeba nastawić się na dłuższe spacery między swoim domkiem a np. Śniadaniem co z drugiej strony może być przyjemne, przynajmniej trochę ruchu :)

Polecam :) Fajny mini aquapark dla dzieci.

• Zalety Czyste pokoje i dobre jedzenie
    • Wady brak plaży

Hotel dla mało wymagających brak plaży ale codziennie jeździ darmowy autokar na plażę i od razu można zrobić zakupy(pamiątki)w hotelu aquapark polecam gorąco.

• Zalety na uboczu, dużo spokoju bo nie ma nic wokoło
    • Wady jedzenie! plaża! moloch! nic nie ma w okolicy

1,5 km do ładniejszej plaży, bo ta bliższa nie jest warta nic! Jedzenie tragedia- wielki rozległy moloch który nie daje radę z obsłużeniem gości. ZASŁONKI w łazienkach, ciemne z grzybem.. kompleks jest tak duży że można cały tydzień po nim chodzić i się go całego nie pozna. hotel musi rekompensować sobie położeniem dodatkowym basenem i rozłożeniem, ale wokoło nic ale to nic nie ma, Za bardzo nie ma gdzie pospacerować chyba że po kompleksie. Bułem na zakyntos w hotelach 2 i 3* i mogły się pochwalić lepszym standardem. Jak na 2100 za osobę jako last w sierpniu- nie warto! Wiele osób które przebywały kolejny raz w tym hotelu mówili że strasznie poszli w taniość i spadł standard.

Pobyt w hotelu uważam za udany. Plusy to czystość, pyszne i zróżnicowane jedzenie , ogólna dbałość pod każdym względem ze strony obsługi. Jedyny minus to położenie - daleko od miasta, plaży . Transfery na plażę nieuciążliwe i dogodne aczkolwiek brak wieczornych transportów do miasta. Raj dla rodzin z dziećmi, aquapark, animacje itp. w momencie kiedy rodzice mogą w spokoju wypocząć przy lampce wina. Plus za basen ze strefą ciszy tylko dla dorosłych. Można wypocząć bez jakiejkolwiek walki o leżaki :)

• Zalety Petarda jesli chodzi o jedzenie pokoj . Wszystko na wyskoim pozjiomie . Dziennie nowe reczniki , dziennie sprzatane , cool
    • Wady Jedynie do czego mozna sie doczepic to polozenie Hotel jest w czesci polnocnej wyspy ktora jest znacznie ciekawsza niz polodniowa dlatego az 8/10 al Super ze do najlepszego miasteczka na wyspie jezdzi darmwoy bus bombaa :)) Uwazam ze mijesce hotelu moglobyby bardizej atrakcyjne ale jezeli wypozyczycie samochod panda ( 23 euro za dzien przy 4 dniach ) to polozenie hotelu nie robi wam roznicy . Poruszanie sie autem to czysta przyjemnosc , malo samochodow , switne ronda i mnostwo nowego asfaltu ok 80 procent !!!!

Bombaaaa !!! Czytac całe!! Jedynie do czego mozna sie doczepic to polozenie hotelu ktory nie jest w centrum Corallecho .Hotel znajduje sie w czesci polnocnej wyspy ktora jest znacznie ciekawsza niz polodniowa dlatego az 8/10 Uwaga !! Super ze do najlepszego miasteczka na wyspie jezdzi darmwoy bus bombaa :)) Uwazam ze mijesce czy polozenie hotelu moglobyby bardizej atrakcyjne ale jezeli wypozyczycie samochod panda 2016rok ( 23 euro za dzien przy 4 dniach ) to polozenie hotelu nie robi wam roznicy . Poruszanie sie autem to czysta przyjemnosc , malo samochodow , switne ronda i mnostwo nowego asfaltu ok 80 procent !!!! Wakacje na maxa udane mimo złamanego palca :/

• Zalety mini miasteczko z sklepem wypożyczalnią rowerów, spa , fitness, klubem malucha, mini aquaparkiem ... animacje nawet we wrześniu
    • Wady odległość od plaży - woda w basenach oceaniczna zimna ba lodowata -

wakacje udane - pokoje schludne sprzątane - kameralne baseny + mini aquapark dla dzieci - ocean w zasięgu wzroku choć spacer na plaże zajmował ponad godzinę - by gdziekolwiek się dostać konieczność wynajmu auta - jednak wydmowa plaża rekompensuje wszelkie niedogodności - ludzie bardzo mili i pomocni - jedzenie rewelacja raz pokusiłam się by zliczyć ilość potraw i przy setce zakończyłam - samego pieczywa było z kilkanaście rodzajów - animacje nawet we wrześniu - miło wspominam ten pobyt - mojej starszej córce tak bardzo się spodobało , że z paczką przyjaciół zamierzaj się tam w przyszłości wybrać ....

• Zalety Możliwość wypożyczenia na miejscu auta, rowerów
    • Wady Totalne odludzie, odległość domków do restauracji duża, jedzenie niskiej jakości, brud w restauracji, brak dostępu do plaży, zimne baseny dla dzieci

Brud w restauracji klejące się stoliki krzesła, sztućce i talerze zostawiały wiele do życzenia. Za mała ilość osób do obsługi restauracji, kilka razy sami sprzątaliśmy i nakrywaliśmy stolik. Jedzenie niskiej jakości Menu dla dzieci baardzo ubogie. Aqua park otwierany o 10, godz.9 olbrzymia kolejka by zająć leżaki a wystarczylo żeby hotel zapewnił ich więcej. Domki dobrze wyposażone i całkiem przyjemne. Piękne plaże daleko od hotelu dojazd autem, busem jeżeli zdążysz się zapisać dzień wcześniej lub taxi. Wszystko co piękne i warte zobaczenie znajduje się z daleka od hotelu, pogoda również ładniejsza. Cały tydzień nad hotelem było pochmurne niebo silny wiatr a 30 km dalej super pogoda, knajpki pyszne jedzenie, muzyka na żywo - cywilizacja.

• Zalety czysto w pokojach, możliwość wypożyczenia rowerów i samochodów na terenie hotelu, miła obsługa
    • Wady brak plaży, jedzenie-fast food, duże odległości między domkiem a restauracją, zimna woda w basenach dla dzieci, brak przekąsek w barach między głównymi posiłkami, mały wybór dań, stare, poniszczone domki, bardzo wieje

Hotel jest na pustkowiu, bardzo wieje od oceanu, dużo dzieci się rozchorowało i na dodatek zimna woda w basenach dla dzieci. Co z tego, że dużo atrakcji dla dzieci, jak wszystkie się trzęsły z zimna i wiatru. Brak plaży przy hotelu. W opisie powinni skasować punkt plaża. Domki hotelowe trochę poobdzierane, mają na pewno powyżej 10-15 lat. Jedzenie bardzo monotonne, przez cały tydzień było dokładnie to samo i większość typu fast food, mało warzyw. Hotelu nie polecam, ponieważ bardzo tam wieje i są ciągle przelotne chmury. Wystarczy pojechać ok. 20km dalej i zaczynają się piękne piaszczyste plaże, mniej wieje i są o wiele ładniejsze hotele w podobnej kwocie. Wybraliśmy ten hotel ze względu na dzieci, a potem bardzo żałowaliśmy, ponieważ codziennie jechaliśmy w inne części wyspy. Ogólnie wyjazd bardzo udany, wyspa przepiękna, warta odwiedzenia, lazurowy ocean i jedynym minusem było położenie tego hotelu. (najgorsze, najzimniejsze i chyba najbrzydsze miejsce na całej wyspie). Polecam bardzo Fuertaventurę, ale nie w tym hotelu.