Pine Bay Resort
Turcja / Wybrzeże Egejskie

Pine Bay Resort

• Bezpośrednio przy hotelu piaszczysta, prywatna plaża z pomostami, wyróżniona certyfikatem Błękitnej Flagi.
  • Imponujący aquapark ze zjeżdżalniami dla dzieci i dorosłych oraz: 3 basenami, 4 brodzikami dla dzieci.
  • Uznawany za jeden z najlepszych hoteli w rejonie Kusadasi, położony przy własnej zatoce, pośród pięknego ogrodu.
  • Bogata oferta sportów wodnych: parasailing, skutery, kajaki, żeglowanie, narty wodne, nurkowanie.

• Zalety Same zalety
    • Wady Nie ma . Czepiają się tylko ci ,co w POLSCE MIESZKAJĄ NA 38M2 .

SUPER Nie zastanawiajcie się , jeśli macie pieniądze i urlop to przyjeżdzajcie , naprawdę warto. Smaczne jedzenie, własna, prywatna plaża, super aquapark, duża powierzchnia, nie czuć tłoku, atrakcje dla młodzieży i dzieci. Dorośli muzyka na żywo, dansingi, alkohole... Miła rezydentka z ITAKI pani Ewa, wszystko powiedziała i załatwiła

• Zalety Własny aquapark, rozległy teren, mnóstwo zieleni, leżaki można znaleźć zawsze nawet w szczycie sezonu. Spokojnie. Przyjazna obsługa.
    • Wady Monotonne jedzenie, daleko od miasta więc nie dla osób lubiących nocne życie.

Hotel ogromny. My mieszkaliśmy w części hotelowej. Warto dopłacić za pokój z widokiem na morze - wówczas jesteś ulokowany od 3 piętra w górę. Podobno w pokojach na 1 i 2 piętrze czuć stęchlizną. My mieszkaliśmy w pokoju na 3 piętrze i było OK. Kompleks gównie dla rodzin z dziećmi. Fajne zjeżdżalnie. 6-cio latek mógł korzystać ze wszystkich zjeżdżalni ( jest ich pięć ) za wyjątkiem tej z pontonami. Na tej obowiązuje limit wagowy ( chyba 40 kg ) i tego pilnują. Nawet w szczycie sezonu nie trzeba walczyć o leżaki zarówno przy basenach jak i nad morzem. Zawsze coś się znajdzie bez względu na porę dnia. Animacje dla dzieci nudne - codziennie to samo. Ale mój syn był zachwycony i codziennie pojawialiśmy się na zabawie z animatorami. W sezonie działa mini club Itaki - fajne animatorki. Syn uwielbiał z nimi przebywać i spędzać czas na grach i zabawach. Zawsze było tam kilkoro dzieci, więc to świadczy o tym, że dzieci chętnie tam przebywały. Jedzenie monotonne ale dużo i dość smacznie. Na śniadanie było właściwie wszystko o czym się pomyśli. Obiady - hmmm. Byliśmy chyba tylko ze trzy razy na cały 2-tygodniowy pobyt. Są snack bary przy basenach, na plaży i lunche właściwie jedliśmy tam. Zawsze były frytki, pizza, jakiś makaron, hamburgery i tureckie placki z serem. Do tego sałatki i owoce. Kolacje pod względem kulinarnym OK, ale trzeba było swoje odstać w kolejkach do potraw. I były niewielkie problemy z wolnymi stolikami. Czasami trzeba było poczekać aż uprzątną stolik po poprzednikach. W restauracjach czasami pojawiają się osy. Są niegroźne ale irytujące. Raz na tydzień można skorzystać z restauracji a'la carte. Jest ich pięć. My byliśmy w chińskiej i rybnej. Warto - dobre jedzenie i fajny klimat. W okolicy kilka zabytków które trzeba zobaczyć. Efez - perła antycznego świata ( pół godziny od hotelu ), Kusadasi - fajna wysepka z fortem i shopping :). 3 godziny drogi od hotelu - Pamukkale. I coś dla dzieci. Nieopodal w aquaparku dzieci mogą popływać z delfinami. Warto.

• Zalety Położenie hotelu bezpośrednio przy plaży; dużo zieleni, czysto, pomocny personel. Posiłki zróżnicowane. Zdjęcia hotelu nie oddają jego uroku.
    • Wady W sezonie tłumy turystów zarówno na posiłkach, jak i przy basenach oraz na plaży. Brakuje basenu "18+".

Ogólnie polecam ten hotel szczególnie dla rodzin z dziećmi, teren ogromny, lecz zagospodarowany. Fajna baza wypadowa np na Samos.

• Zalety duży obszar jedzenie spokój
    • Wady ogólnie brak...może słaba siłownia;)

8dni bez zastrzeżeń dobre jedzenie cisza i spokój super prawdziwy kebab;)

• Zalety WSZYSTKO! HOTEL w 99% IDEALNY! - jedzenie - dużo, dużo i jeszcze bardzo dużo, pysznie i urozmaicenie - codziennie coś nowego - aquapark w hotelu - i dla dzieci małych i dla dużych i dla dorosłych, każdy znajdzie coś dla siebie - atrakcje i animacje - masa!!! koncerty, pokazy, tańce, konkursy, sporty, każdego dnia coś innego od rana do późnego wieczora, nie ma mowy o nudzie - obsługa - tak fantastycznej obsługi nie widziałam nigdzie indziej, kelnerów tyle że nie sposób ich zliczyć, panie sprzątające przemiłe, animatorzy pełni energii, recepcjoniści bardzo pomocni, polskie animatorki superowe - położenie IDEALNE - i dla chcących wakacji w hotelu i dla zwiedzających (Efez i Selcuk rzut beretem, Pamukkale 3 godzinki-bliżej się chyba nie da :), Kusadasi 5 km dolmuszem pare minut drogi, dwa olbrzymie aqaparki w pobliżu, delfinarium 5 minut piechotą - ideał. - bungalow - duży, dwa pokoje i łazienka, skromnie urządzony, ale i tak chodziło się tam tylko spać - widoki bajkowe - panorama na zatokę, morze, Kusadasi, Samos, palmy, oliwki i oleandry no i oczywiście sosny, wszędzie sosny - CUDOWNIE
    • Wady Pomimo starań, nie znalazłam. Drobnostki, które nic nie zabierały najlepszym wakacjom w życiu.

Najlepszy hotel w jakim byliśmy! Jest olbrzymi, więc od razu przygotujcie się na dużo chodzenia i schodów, bo resort jest nad zatoką na wzniesieniu, co oznacza sporo różnic terenu, ale przede wszystkim nieziemskie widoki z tarasów, stołówki i często pokojów lub bungalowów. Mozna patrzeć w nieskończoność. Dla samych widoków warto przyjechać. Atrakcji naprawdę nie zaznaliśmy tyle w życiu co przez tydzień w tym hotelu - dwa duże koncerty, pokaz akrobatów, wieczór turecki, taniec brzucha, grupa tańcząca utwory Michaela Jacksona, pokaz capoeiry, samby, co wieczór tańce dla dzieci (nasza córa zachwycona), skakania na zamkach dmuchanych, gry i zabawy z animatorami.... Nie da rady ze wszystkiego skorzystać bo jest tego ogrom. Do tego plaża, sporty wodne, baseny, własny wielki aquapark (4 zjeżdżalnie i 3 ślizgawki - najlepsza ta z pontonami). Basenów 4 głębokie (ok 1,5 m) i 4 dla dzieci - płytkie ok. 40 cm, ślizgawki dla dzieci. Wszystko działało. Ratownik przy każdym basenie, na plaży. Jedzenie nie do opisania - przepyszne! Było wszystko - mięsa wszelakie (kurczak, indyk, wołowina, baranina, jagnięcina, ryby, owoce morza-pyszne mule i kalmary), owoce - arbuzy, melony, gruszki, śliwki, pomarańcze, jabłka; sałatki wszelakie, przystawki mięsne i wegetariańskie, i CIASTA - najlepsze jakie jadłam w życiu. Jak za ciastami nie przepadam, tak tutaj do kolacji min 3 kawałki, były tak dobre. Kolejek brak, a jeśli juz to dosłownie na parę sekund, miejsc w restauracji bardzo dużo, w restauracji kelnerzy donoszą napoje, drinki i sztućce. Poznaliśmy najlepszego kelnera na świecie - Hasana, jeszcze nie zdążyliśmy pomyśleć co chcemy, jak Hasan już był przy nas i wiedział, co podać. Naprawdę niesamowity gość. Porozumiewaliśmy się główni po angielsku bez problemu z każdym. A jak czasem słów brakowało - pozostawał język migowy ;) Wszyscy strasznie uprzejmi i pomocni, a dla każdego dziecka przeuroczy. Opinia, że Turcy uwielbiają dzieci jest jak najbardziej prawdziwa. WRACAMY TAM ZA ROK!

• Zalety Położenie
    • Wady Spory poziom do pokonania

Super animacje , fajna plaża park wodny Extra dziewczyny z Itaki przemiłe

• Zalety swietna infrastruktura dla dorosłych jak i dla dzieci. Mnogość atrakcji i wiele animacji. Ogromny obiekt, można poczuć się jak w małym miasteczku. Trudno o nudę :-)
    • Wady tłok w restauracji głównej w sezonie, choć tego trudno uniknąć. lekkie zastrzeżenia co do czystości - basen dla dzieci; restauracja główna.

Ogólnie wakacje bardzo udane! Polecam... ale... W okresie, w którym przebywalismy w kilka rodzin w tym samym hotelu (sierpien 2015), doszło do wielu zatruc pokarmowych u przypadkowych osób w tym też u kilku z naszej ekipy. Sprawę zgłosiliśmy rezydentowi Itaka na lotnisku wskazując na obszary, którym warto byłoby się przyjrzeć. Mam wrażenie, że nasze uwagi nie zostały potraktowane poważnie i sprawę zamieciono pod dywan.

• Zalety Przepiękne widoki na zatokę, sąsiednią wyspę, na góry. Smaczne i bardzo urozmaicone jedzenie. Przez 2 tyg. zawsze coś nowego. Duży wybór pysznych ciast. 5 restauracji tematycznych ala carte, ale można skorzystać tylko z 1 na tydzień. Małe pączusie na przekąskę, czasami na kolację przepyszne obwarzanki. Super Aquapark. Bary wieczorne z pięknymi widokami i z muzyką na żywo. Czysto na terenie hotelu i w pokojach. Duża liczba basenów. Pomimo szczytu sezonu nie odczuwa się dużego tłoku. Mini bar w pokoju uzupełniany codziennie: coca-cola w puszce i woda w butelce per osoba. Dobre położenie: blisko do aquaparków, Efez, Pamukkale.
    • Wady Lody tylko w określonych godzinach. Brak lodów do posiłków głównych. W godzinach szczytu internet praktycznie nie działa. Natrętne muchy przy posiłkach. Brak klimatyzacji w restauracji i w barach.

Gdzieniegdzie można złapać grecką sieć tel. Bliskość do 2 dużych aquaparków: warto odwiedzić Adaland (wraz z delfinarium) i Aqua Fantasy. Polecam kupić bilety przez internet na stronach tych aquaparków. Wychodzi taniej. Nie trzeba drukować biletów - wystarczy pokazać na telefonie.

• Zalety widoki,rozmaitośc atrakcji,jedzenie,teren,zieleń
    • Wady różnice wysokosci-schody i podjazdy dla osób z trudnosciami w poruszaniu sie( choc jezdza meleksy i jest ich sporo -jezdza cały dzien)

Super wypoczynek,nie sposób sie nudzic,wysmienite jedzenie,super aquapark,bliskośc miejsc do zwiedzania,pokój ładny-oczywiscie ideałem byłoby gdyby był ciut wiekszy;),kilka plaz,sporty plażowe,mini klub i polskie animatorki,dośc dobry poziom animacji i ich różnorodnośc

• Zalety Położenie, aqua park

Hotel cudowny. Położenie przepiękne. Rewelacyjna obsługa.