Pine Bay Resort
Turcja / Wybrzeże Egejskie

Pine Bay Resort: obiekt, sport i rekreacja

• Bezpośrednio przy hotelu piaszczysta, prywatna plaża z pomostami, wyróżniona certyfikatem Błękitnej Flagi.
  • Imponujący aquapark ze zjeżdżalniami dla dzieci i dorosłych oraz: 3 basenami, 4 brodzikami dla dzieci.
  • Uznawany za jeden z najlepszych hoteli w rejonie Kusadasi, położony przy własnej zatoce, pośród pięknego ogrodu.
  • Bogata oferta sportów wodnych: parasailing, skutery, kajaki, żeglowanie, narty wodne, nurkowanie.

• Zalety -piękne położenie -dokonała plaża, dużo miejsca -super baseny
    • Wady -brud i smród -kolejki na stołówkach -wszechobecne muchy na stołówce -monotonne menu

Byliśmy na początku Września2017, wykupiliśmy pobyt w 5* hotelu, a zostaliśmy ulokowani w śmierdzących pleśnią i grzybem bungalowach, na szarym końcu tego, jakże pięknego ośrodka. Pani rezydent nie spisała się, aby pomóc nam rozwiązać problem, poza tym widzieliśmy ją tylko raz, pierwszego dnia, później przepadła... Hotel godny polecenia, jedynie ze względu na swoje położenie, piękne widoki, super baseny itp. Nie polecam, osobom, które mają problem z pokonywaniem konkretnych wzniesień i kilometrów...

• Zalety położenie, własna plaża i park wodny, atrakcje sportowe dla dzieci
    • Wady okradają dzieci na recepcji

W zasadzie kompleks zgodny z opisem operatora. W szczycie sezonu kolejki po dość monotonne posiłki, brak leżaków i miejsc w barze. Można byłoby się po 5* lepszego standardu pomieszczeń też spodziewać. Plaża taka sobie, baseny i aquapark super. Fajne animacje Ale główne wspomnienie z wakacji to takie że dziecko podczas pakowania się do autobusu wyjazdu z hotelu zostawiło w lobby swój plecak z tabletem i spinnerami. Zguba się odnalazła na recepcji, potwierdzono to telefonicznie i poprzez messengera oraz obiecano odesłać skarby dziecka, przekazano nawet kontakt mailowy do osoby która miała się tym zająć ale ta już nie odpowiedziała na maile, hotel się nie odzywa a ostatecznie rezydenta poinformowano, że nie ma tego plecaka na recepcji. Znaczy jak rozumiem - ukradli. Pozdrawiam

• Zalety ładne widoki z plaży na góry, pyszne tylko kolacje
    • Wady Hotel zaniedbany brudny,korytarz wylądają jakby zaczął się remont wszędzie czarno, brudno i śmierdząco nikt nie interesuje się goścmi

Byliśmy w terminie od 15 do 22 września 2017r. w Pine Bay w 4 osoby dorosłe. Ogólne rozczarowanie już na wejściu do hotelu, na środku lobby zamiast pięknego zielonego krzewu- drzewa, zasuszony badyl. W recepcji nie miła obsługa , przylecieliśmy o 3 na d ranem do zakwaterowania było ok 70 polaków i prawie wszyscy dostali pokoje na jednym piętrze w widokiem na mur ze skał, nawet ci co wykupili pokoje w widokiem na morze. 50% gości od razu żądało zmiany pokoi. My dostaliśmy też taki pokój po wejściu do pokoju smród od razu ciekło z nosa , nie działająca klimatyzacja i drzwi otwierające się na pacjenta korzystającego z sedesu - masakra. Byliśmy kilka razy w Turcji , w hotelach tylko 5-gwiazdkowych ale nigdy w takiej nędzy. Posiłki wydawane w restauracji na zewnątrz , do śniadania i obiadu w towarzystwo roju os albo wiatr zdmuchujący posiłki z talerzy, Jedzenie co prawda robione na świeżo przy gościach ale wyobraźcie sobie ile trzeba czekać na rybę lub inne smażone danie. Nie wyobrażam sobie jakie dopiero mogły być kolejki w gorącym sezonie i jak oni sobie z tym poradzili, myśle, że większość gość jadła obiady w snack barach i żyła na hamburgerach i frytkach. ,Totalne lenistwo kelnerów brak zainteresowania gośćmi w każdej kwestii. Pokoje nie sprzątane, wymiana ręczników na brudne . Nie polecam tego hotelu nikomu. Ogólnie hotel ma potencjał tylko nikt o to nie dba. Dyskoteki po znajomości muzyka tylko dla Turków. Drinki bardzo ograniczony wybór i zawsze przed wyznaczonym się kończył alkohol i już nie ma - Finisz . W hotelu nie posiedzisz po godzinie 24.00 gaszą światła, hotel zamiera aż szkoda patrzeć na tę młodzie co przyjechała i nie ma gdzie się podziać. Skąd ten hotel m a tak dobre opinię chyba kasują te złe a zostawiają tylko pozytywne, my też daliśmy się nabrać , przestrzegam innych

• Zalety Same zalety
    • Wady Nie ma . Czepiają się tylko ci ,co w POLSCE MIESZKAJĄ NA 38M2 .

SUPER Nie zastanawiajcie się , jeśli macie pieniądze i urlop to przyjeżdzajcie , naprawdę warto. Smaczne jedzenie, własna, prywatna plaża, super aquapark, duża powierzchnia, nie czuć tłoku, atrakcje dla młodzieży i dzieci. Dorośli muzyka na żywo, dansingi, alkohole... Miła rezydentka z ITAKI pani Ewa, wszystko powiedziała i załatwiła

• Zalety Własny aquapark, rozległy teren, mnóstwo zieleni, leżaki można znaleźć zawsze nawet w szczycie sezonu. Spokojnie. Przyjazna obsługa.
    • Wady Monotonne jedzenie, daleko od miasta więc nie dla osób lubiących nocne życie.

Hotel ogromny. My mieszkaliśmy w części hotelowej. Warto dopłacić za pokój z widokiem na morze - wówczas jesteś ulokowany od 3 piętra w górę. Podobno w pokojach na 1 i 2 piętrze czuć stęchlizną. My mieszkaliśmy w pokoju na 3 piętrze i było OK. Kompleks gównie dla rodzin z dziećmi. Fajne zjeżdżalnie. 6-cio latek mógł korzystać ze wszystkich zjeżdżalni ( jest ich pięć ) za wyjątkiem tej z pontonami. Na tej obowiązuje limit wagowy ( chyba 40 kg ) i tego pilnują. Nawet w szczycie sezonu nie trzeba walczyć o leżaki zarówno przy basenach jak i nad morzem. Zawsze coś się znajdzie bez względu na porę dnia. Animacje dla dzieci nudne - codziennie to samo. Ale mój syn był zachwycony i codziennie pojawialiśmy się na zabawie z animatorami. W sezonie działa mini club Itaki - fajne animatorki. Syn uwielbiał z nimi przebywać i spędzać czas na grach i zabawach. Zawsze było tam kilkoro dzieci, więc to świadczy o tym, że dzieci chętnie tam przebywały. Jedzenie monotonne ale dużo i dość smacznie. Na śniadanie było właściwie wszystko o czym się pomyśli. Obiady - hmmm. Byliśmy chyba tylko ze trzy razy na cały 2-tygodniowy pobyt. Są snack bary przy basenach, na plaży i lunche właściwie jedliśmy tam. Zawsze były frytki, pizza, jakiś makaron, hamburgery i tureckie placki z serem. Do tego sałatki i owoce. Kolacje pod względem kulinarnym OK, ale trzeba było swoje odstać w kolejkach do potraw. I były niewielkie problemy z wolnymi stolikami. Czasami trzeba było poczekać aż uprzątną stolik po poprzednikach. W restauracjach czasami pojawiają się osy. Są niegroźne ale irytujące. Raz na tydzień można skorzystać z restauracji a'la carte. Jest ich pięć. My byliśmy w chińskiej i rybnej. Warto - dobre jedzenie i fajny klimat. W okolicy kilka zabytków które trzeba zobaczyć. Efez - perła antycznego świata ( pół godziny od hotelu ), Kusadasi - fajna wysepka z fortem i shopping :). 3 godziny drogi od hotelu - Pamukkale. I coś dla dzieci. Nieopodal w aquaparku dzieci mogą popływać z delfinami. Warto.

• Zalety Położenie hotelu bezpośrednio przy plaży; dużo zieleni, czysto, pomocny personel. Posiłki zróżnicowane. Zdjęcia hotelu nie oddają jego uroku.
    • Wady W sezonie tłumy turystów zarówno na posiłkach, jak i przy basenach oraz na plaży. Brakuje basenu "18+".

Ogólnie polecam ten hotel szczególnie dla rodzin z dziećmi, teren ogromny, lecz zagospodarowany. Fajna baza wypadowa np na Samos.

• Zalety duży obszar jedzenie spokój
    • Wady ogólnie brak...może słaba siłownia;)

8dni bez zastrzeżeń dobre jedzenie cisza i spokój super prawdziwy kebab;)

• Zalety WSZYSTKO! HOTEL w 99% IDEALNY! - jedzenie - dużo, dużo i jeszcze bardzo dużo, pysznie i urozmaicenie - codziennie coś nowego - aquapark w hotelu - i dla dzieci małych i dla dużych i dla dorosłych, każdy znajdzie coś dla siebie - atrakcje i animacje - masa!!! koncerty, pokazy, tańce, konkursy, sporty, każdego dnia coś innego od rana do późnego wieczora, nie ma mowy o nudzie - obsługa - tak fantastycznej obsługi nie widziałam nigdzie indziej, kelnerów tyle że nie sposób ich zliczyć, panie sprzątające przemiłe, animatorzy pełni energii, recepcjoniści bardzo pomocni, polskie animatorki superowe - położenie IDEALNE - i dla chcących wakacji w hotelu i dla zwiedzających (Efez i Selcuk rzut beretem, Pamukkale 3 godzinki-bliżej się chyba nie da :), Kusadasi 5 km dolmuszem pare minut drogi, dwa olbrzymie aqaparki w pobliżu, delfinarium 5 minut piechotą - ideał. - bungalow - duży, dwa pokoje i łazienka, skromnie urządzony, ale i tak chodziło się tam tylko spać - widoki bajkowe - panorama na zatokę, morze, Kusadasi, Samos, palmy, oliwki i oleandry no i oczywiście sosny, wszędzie sosny - CUDOWNIE
    • Wady Pomimo starań, nie znalazłam. Drobnostki, które nic nie zabierały najlepszym wakacjom w życiu.

Najlepszy hotel w jakim byliśmy! Jest olbrzymi, więc od razu przygotujcie się na dużo chodzenia i schodów, bo resort jest nad zatoką na wzniesieniu, co oznacza sporo różnic terenu, ale przede wszystkim nieziemskie widoki z tarasów, stołówki i często pokojów lub bungalowów. Mozna patrzeć w nieskończoność. Dla samych widoków warto przyjechać. Atrakcji naprawdę nie zaznaliśmy tyle w życiu co przez tydzień w tym hotelu - dwa duże koncerty, pokaz akrobatów, wieczór turecki, taniec brzucha, grupa tańcząca utwory Michaela Jacksona, pokaz capoeiry, samby, co wieczór tańce dla dzieci (nasza córa zachwycona), skakania na zamkach dmuchanych, gry i zabawy z animatorami.... Nie da rady ze wszystkiego skorzystać bo jest tego ogrom. Do tego plaża, sporty wodne, baseny, własny wielki aquapark (4 zjeżdżalnie i 3 ślizgawki - najlepsza ta z pontonami). Basenów 4 głębokie (ok 1,5 m) i 4 dla dzieci - płytkie ok. 40 cm, ślizgawki dla dzieci. Wszystko działało. Ratownik przy każdym basenie, na plaży. Jedzenie nie do opisania - przepyszne! Było wszystko - mięsa wszelakie (kurczak, indyk, wołowina, baranina, jagnięcina, ryby, owoce morza-pyszne mule i kalmary), owoce - arbuzy, melony, gruszki, śliwki, pomarańcze, jabłka; sałatki wszelakie, przystawki mięsne i wegetariańskie, i CIASTA - najlepsze jakie jadłam w życiu. Jak za ciastami nie przepadam, tak tutaj do kolacji min 3 kawałki, były tak dobre. Kolejek brak, a jeśli juz to dosłownie na parę sekund, miejsc w restauracji bardzo dużo, w restauracji kelnerzy donoszą napoje, drinki i sztućce. Poznaliśmy najlepszego kelnera na świecie - Hasana, jeszcze nie zdążyliśmy pomyśleć co chcemy, jak Hasan już był przy nas i wiedział, co podać. Naprawdę niesamowity gość. Porozumiewaliśmy się główni po angielsku bez problemu z każdym. A jak czasem słów brakowało - pozostawał język migowy ;) Wszyscy strasznie uprzejmi i pomocni, a dla każdego dziecka przeuroczy. Opinia, że Turcy uwielbiają dzieci jest jak najbardziej prawdziwa. WRACAMY TAM ZA ROK!

• Zalety Położenie
    • Wady Spory poziom do pokonania

Super animacje , fajna plaża park wodny Extra dziewczyny z Itaki przemiłe

• Zalety swietna infrastruktura dla dorosłych jak i dla dzieci. Mnogość atrakcji i wiele animacji. Ogromny obiekt, można poczuć się jak w małym miasteczku. Trudno o nudę :-)
    • Wady tłok w restauracji głównej w sezonie, choć tego trudno uniknąć. lekkie zastrzeżenia co do czystości - basen dla dzieci; restauracja główna.

Ogólnie wakacje bardzo udane! Polecam... ale... W okresie, w którym przebywalismy w kilka rodzin w tym samym hotelu (sierpien 2015), doszło do wielu zatruc pokarmowych u przypadkowych osób w tym też u kilku z naszej ekipy. Sprawę zgłosiliśmy rezydentowi Itaka na lotnisku wskazując na obszary, którym warto byłoby się przyjrzeć. Mam wrażenie, że nasze uwagi nie zostały potraktowane poważnie i sprawę zamieciono pod dywan.