Poseidon Palace
Grecja / Riwiera Olimpijska

Poseidon Palace: teren hotelu

• Udogodnienia i atrakcje dla najmłodszych: plac zabaw, brodzik, łóżeczka dla niemowląt (na życzenie).
  • Atrakcyjna lokalizacja: hotel położony w spokojnej okolicy, bezpośrednio przy morzu, tylko 2,5 km od centrum Leptokarii.
  • 2 baseny ze słodką wodą w tym jeden o rozmiarach olimpijskich.

• Zalety Piękny obiekt, duży zadbany teren, cisza i spokój, smaczne jedzenie, przemiła obsługa, czysto, fajne baseny, dobra baza wypadowa na wycieczki, blisko do morza
    • Wady Brak toalet przy plaży, plaża kamienisto żwirowa, niezbędne obuwie do wody, zimna woda w basenach.

pobyt tygodniowy uważam za bardzo udany, pod koniec września trafiliśmy na super pogodę, hotel zasługuje na 4* i ze spokojnym sumieniem mogę go polecić osobom szukającym ciszy i spokoju. Może nie oferuje super rozrywek ale można się tam naprawdę zrelaksować. Polecam wycieczkę na Meteory ( klasztory oddalone około 150 km od hotelu) na miejscu można wypożyczyć auto lub pojechać z biura podróży. Sam hotel oddalony jest od najbliższej miejscowości ok. 2.5 km można się przespacerować brzegiem morza. Hotel zadbany i czysty z przemiłą obsługą, pokoje bardzo przyjemne.Jeżeli chodzi o plażę leżaki są płatne 6 e za komplet, przydatne są buty przy wejściu do morza ze względu na kamienie i możliwość skaleczenia się, trochę dalej jest już piasek, generalnie płytko. Wadą jak dla mnie jest brak toalety przy plaży i zimna woda w basenach ( fajna żeby się schłodzić ale popływać już trochę gorzej ). Jedzenie smaczne i urozmaicone , każdy znajdzie coś dla siebie, gorzej z kawą (niesmaczna) i wyborem alkoholi ( brandy, uzo i rakija, wino i piwo). Generalnie POLECAM gdybym miała wrócić w tamte okolice z pewnością wybrałabym ten hotel.

• Zalety położenie,piękna okolica, piękny zadbany ogród,pyszne jedzenie

byliśmy w tym hotelu we wrześniu,jest to zadbany i na pewno zasługujący na swoje 4*. My akurat wiedzieliśmy , czego mozemy się spodziewać, ponieważ przeczytałam chyba wszystkie dostępne opinie. Hotel położony na uboczu, dla mnie to zaleta, można było spokojnie wypocząć po całym roku życia w pędzie i zgiełku. Pokoje nie pierwszej nowości, ale piękne i czyste, codziennie sprzątane, codziennie zmieniana pościel i ręczniki, dokładane na zapas kosmetyki i papier toaletowy.W pokoju bardzo dobry zasięg wifi cały czas( pokoje 400>. Na plaży leżaki po 6 eur za komplet( 2 leżaki +parasol).plaża taka sobie piaszczysto żwirowa i mała, My braliśmy leżaki dostępne na terenie ogrodu-milutko na trawie,od morza 10 kroków. a teraz najlepsze- to jedzenie. Przeeeeepyszne, urozmaicone w ogromnych ilościach, dla każdego coś dobrego. Pierwszy raz w Grecji w opcji all, mieliśmy taki wybór i wszystko pyszne i pięknie podane. Napoje do posiłków, kawa, herbata,wino, soki również w nieograniczonych ilościach. Przemiła obsługa na terenie całego hotelu, również panie sprzątające zawsze uśmiechnięte. Baseny(nocą pięknie podświetlane-zmieniające się kolory) duże z dużą ilością leżaków, lecz my nie korzystaliśmy, wolimy morze. Ogólnie ogród pięknie zaaranżowany, zieleń i systemy fontann i kaskad wodnych. Jedyny mały minus to balkony.Oddzielone od siebie niskim półmetrowym murkiem-zero prywatności, ale da się przeżyć. Za to spore, dobrze wyposażone, ważna jest zamontowana na stałe suszarka na mokre ubranie, schną w sekundę. Przemiła rezydentka p.Marta z Grecosa, osoba kontaktowa i bardzo kompetentna, również druga pani Marta od animacji(klub Delfinki) urocza, zawsze uśmiechnięta.Jak na wakacje w Grecji, to już zawsze z Grecosem. Ogólnie wrażenia super, gorąco polecam dla osób chcących wypocząć w pięknej okolicy- z jednej strony morze a plecami masyw Olimpu- to robi wrażenie :)

• Zalety super położenie ,świetna baza wypadowa do eksploracji riwiery.
    • Wady Nie jest to wada,po prostu obiekt zbyt duży jak dla mnie.

Pobyt bardzo udany.Hotel dobry,choć jak dla mnie to za duży obiekt.W hotelu polecam wypożyczalnię aut z którą współpracuje Grecos - sprawnie i bez żadnych problemów.No i jubilera- pracuje tam przesympatyczna słowenka.obsługa hotelu miła ale nie nachalna,zawsze gotowa pomóc jeśli tylko jest taka potrzeba.

• Zalety Położenie bezpośrednio przy morzu ładna infrastruktura hotelu duże baseny czysto piękne malownicze miejsce .
    • Wady Brak dobrej kawy i Mały wybor alkoholi w ofercie all inclusive oraz owoców . Daleko od lotniska

Polecam hotel na wypoczynek dla rodzin z dziećmi animacje w języku polskim super animacje .

• Zalety Jak na europejski hotel bardzo duży i ładnie zagospodarowany. Dwa baseny, jeden duży i głęboki, drugi mniejszy. Pokój duży z pięknym widokiem. Z jednej strony na góry z drugiej na morze i basen.
    • Wady Brzydkie położenie na obrzeżu Leptokarii. Nie ma gdzie spacerować. Droga wzdłuż morza do Leptokarii nie jest pięknym deptakiem. Zaniedbane nadbrzeże. No i okrojone alkohole. Za drinki trzeba płacić pomimo że ma się all inclusive.

Pobyt był tygodniowy. Infrastruktura hotelu dość ładna jak na Europę. Dwa baseny, jeden duży i głęboki drugi mniejszy i płytszy. Pokój duży z widokiem z jednej strony na morze i basen, z drugiej na góry. Jedzenie bardzo pyszne i urozmaicone. Co do alkoholi to niestety pierwszy raz się spotkałam żeby jakiekolwiek drinki były płatne. Darmowe było piwo, wino, napoje i trzy rodzaje wódki które można było samemu sobie lać do woli. Animacji w dzień prawie wcale nie było. Wieczorem tylko w niektóre dni dla dorosłych i praktycznie pod Niemców. Dla dzieci były codziennie. Jeden raz grała i śpiewała para przy barze na plaży, gdzie było bardzo miło i brakowało tego w następne dni. Jeśli chodzi o okolicę to usytuowanie beznadziejne. Droga do Leptokarii wzdłuż morza ale nie jest to deptak tylko żwirowa droga. A jeszcze co do pogody wielkie zaskoczenie bo dzień przed odlotem, padał deszcz :) i było mało słońca, co wydawało się niespotykaną sytuacją, a jednak klimat i tam się zmienia. Plaża żwirowo-kamienista. Po kilku metrach w wodzie piękny piasek. Pływają nawet dość spore rybki. Pomimo tych kilku mankamentów pobyt był udany i polecę ten hotel ludziom którzy chcą dodatkowo wydawać kasę na alkohol. Pozdrawiam wszystkich

• Zalety Położenie, kuchnia
    • Wady Daleko od lotniska, transfer ponad 2 godziny

Ogólnie wspaniała wycieczka, świetne animacje dla dzieci. Utytułowany kucharz sprosta nawet najbardziej wysublimowanym gustom.

• Zalety hotel czysty i bardzo zadbany, blisko plaży, 15 minut spacerkiem do centrum Leptokarii, dobre i różnorodne posiłki, fantastyczny basen
    • Wady brak ułatwienia w wejściu do morza (które jest bardzo kamieniste), ubogie all inclusive, mnóstwo dzieci, konieczność dopłacania za niektóre produkty, brak rozrywki dla dorosłych

Pokoje ładne, odpowiednio wyposażone i codziennie sprzątane, niestety na butelkę wody mineralnej nie można było liczyć. Plaża usytuowana przy samym hotelu, jednak mało urokliwa - z płatnymi leżakami i nieprzyjemnym, bardzo kamienistym wejściem, więc bez obuwia ani rusz. Posiłki dobre i różnorodne, od kalmarów aż po kebab. Desery w formie owoców, lodów i różnego rodzaju puddingów. Tym, co rozczarowało mnie najbardziej, było all iclusive. Nie dość, że dane jedzenie wydawano mniej więcej tylko przez dwie godziny, między posiłkami nie serwowano żadnych przekąsek poza jednym rodzajem ciasta. Relaksując się wieczorem przy lampce wina nie miało się więc żadnej przegryzki, więc albo siedziało się głodnym, albo można było kupić drogą kanapkę. Kwesta kupowania w ogóle jest absurdalna - w ramach all inclusive dostępne były tylko trzy rodzaje (lokalnego) alkoholu, a do tego nalewane piwo i wino - wszystko inne, w tym kolorowe drinki, kosztowało koło ośmiu euro. Pół kieliszka metaxy - pięć. Równo o 23, czyli wtedy, kiedy człowiek dopiero nabierał ochoty na dłuższe siedzenie, zamykano bar i automatycznie wszystko stawało się płatne - bez względu na opaskę. Nie ma się co dziwić, że kilka minut przed tłumy ludzi zlewały alkohol do kubeczków, żeby mieć na później i nie musieć płacić za coś, za co tak naprawdę już się zapłaciło. Wieczory, bez dobrego towarzystwa, były bardzo nudne - żadnych animacji (pomijając te dla dzieci), również w okolicy cisza, spokój i żadnego baru. Odnoszę wrażenie, że Poseidon jest rajem dla rodzin z dziećmi. A jeżeli już mowa o dzieciach... było ich pełno - wszędzie. W wodzie, barach, czasami biegały i darły się nawet w środku nocy, co przeszkadzało we śnie nawet mnie, dwudziestojednolatce. Atmosfera idealna dla familii, osoby młode mogą się nudzić, jednak odpoczynek przy basenie wiele rekompensuje. Miłą niespodzianką było zobaczenie prawdziwego greckiego wesela, nawet mimo tego, że goście hotelowi odchodzili wtedy na dalszy plan. Daję ósemkę.

• Zalety Położenie,zadbana zieleń,obsługa,
    • Wady Mrówki w łazience,brak wody mineralnej w pokojach,brak animacji dla dorosłych,płatne leżaki na plaży...

Bardzo fajny hotel z przemiłą obsługą , bardzo dobrym jedzeniem i pięknie usytuowany,ale wieczorami "nudny"... Szczerze polecamy...Mariusz i Sylwia... :)

• Zalety Bardzo dobry hotel , doskonała obsługa i serwis , świetne posiłki .
    • Wady Hotel położony w odludnej okolicy przy bardzo brzydkiej wąskiej i kamienistej plaży .Brak jakichkolwiek atrakcji w okolicy co przy kiepskiej pogodzie i wieczorami stanowi problem. Jest po prostu nudno.

W sumie pobyt był udany a to dzięki wycieczkom fakultatywnym . Gdyby jednak był to pobyt dwutygodniowy to bez wypożyczenia samochodu byłoby po prostu nudno. Świetna rezydentka biura GRECOS - Pani Marta.

• Zalety Rewelacyjne jedzenie, świetne położenie i wypadowe i w stosunku do morza, obiekt ustytuowany na dużym terenie, dwa super baseny, mnóstwo zieleni i zapachów.
    • Wady Brak jakichkolwiek animacji, zimna woda w morzu i nie za ciepła w basenie, ale to nie wady hotelu tylko terminu majowego.

Najlepsze jedzenie z moich kilku pobytów w Grecji w hotelach czterogwiazdkowych. Warzywa ( mające smak sałaty, słodkie pomidory i ogórki jak z ogródka ) i owoce pyszne i w dużym wyborze ( kiwi, banany, truskawki, jabłka, gruszki, melony ). Wszystko świerze, duży wybór i rozbrajające desery. np. panna cotta. Super podane jedzenie i uzupełniane na bieżąco. Mój hit to antipasti z czerwonych papryczek wypełnionych serem, kilka rodzajów serów oraz małże w cytrynowym sosie. Świetnie położony hotel nad samym morzem z piaskowo-kamienistą plażą i dwoma basenami, około 2 kilometry od Leptokarii. Idealna lokalizacja do zwiedzenia okolic Olimpu. Niecałe sto kilometrów do Salonik, a po drodze miejscowości z pięknymi plażami. W drugą stronę również plaże ciągnące się do Nei Pori. Polecam zamek w Platanias Pantaleimonas, wstęp do 15-tej, stamtąd widać całą okolicę. Muzeum w Dion bez szału, trochę rzeżb rzymskich bóstw z odrąbanymi przez Katolików głowami. Wycieczka na najpiękniejszą wyspę grecką Skiatos, może nawet ładniejszą od Santorini warta 56 EUR.