Poseidon Palace
Grecja / Riwiera Olimpijska

Poseidon Palace: teren hotelu

• Udogodnienia i atrakcje dla najmłodszych: plac zabaw, brodzik, łóżeczka dla niemowląt (na życzenie).
  • Atrakcyjna lokalizacja: hotel położony w spokojnej okolicy, bezpośrednio przy morzu, tylko 2,5 km od centrum Leptokarii.
  • 2 baseny ze słodką wodą w tym jeden o rozmiarach olimpijskich.

• Zalety czyste baseny z wystarczająca ilością leżaków
    • Wady łazienki, stare meble w pokojach, monotonne posiłki, słabe alkohole

Hotel położony zupełnie na uboczu, jeśli ktoś oczekuje ciszy i spokoju na pewno to znajdzie. W okolicy nie ma totalnie nic ani restauracji ani sklepu do najbliższej miejscowości z barami i sklepikami ok. 2,5 km - taksówka 5 minut ( 5 euro). Dostaliśmy pokój bezpośrednio przy mniejszym basenie 2+2 niestety po części w podziemiu, w pokoju dzieci okropna wilgoć w łazience woda stała bez przerwy i roznosiła się na pokoje, po zgłoszeniu w recepcji tego samego dnia zmienili nam pokój na inny w budynku obok na piętrze czysta ładna łazienka, sprawna klimatyzacja, jedynym minusem było to że mieliśmy pokój z dziećmi z czego jedno z łózek to był stary zarywający się fotel. Hotel wymaga remontu zarówno malowania pokoi jak i wymiany mebli, natomiast obsługa rekompensuje wszystkie niedogodności. Pokoje codziennie sprzątane, ręczniki również wymieniane codziennie, panie sprzątające przemiłe i uczynne. Po trochu rozmawiają we wszystkich możliwych językach :) Z jednej strony hotelu widok na masyw olimpijski z drugiej na morze, przy basenach nie brakuje leżaków , w każdym z basenów brodzik dla maluchów, zieleń wokół hotelu piękna, zielona i zadbana. Hotel pięknie podświetlony , piękne doświetlone fontanny i kaskady wieczorem miło posiedzieć . W barze napoje z dystrybutorów samoobsługa przez co nie było kolejek, dobrej jakości wino, piwo 2% nalewane przez obsługę i jakieś lokalne wódki których baliśmy się pić. Na plaży i przy basenie bar z markowymi alkoholami dodatkowo płatnymi - średnio 5 -10 euro za porcje . Leżaki na plaży dodatkowo płatne 6 euro za komplet, plaża kamienisto - żwirowa , wejście do morza kamieniste bez butów ani rusz. jedzenie monotonne ryby i owoce morza słabej jakości i byle jak doprawione. wycieczki warto wykupić w lokalnym biurze podróży u p. Heleny , która niby umówiona z koleżanką pojawia się w hotelu i zaczepia Gości mówiących po polsku . Wyjazd ogólnie uważam za udany.

• Zalety baseny, zieleń na terenie hotelu, dosępnośc alkoholi - niestety alkohole gatunkowe tylko za dopłatą, odległośc od morza, obsługa hotelowa, fontanny
    • Wady słaba plaża - kamienista i żwirowa, kamienie na zejściu do morza, brak komunikacji - ani publicznej ani prywatnej, monotonne i niezbyt smaczne jedzenie, zamknięte bary po godzinie 23.

Na początku nadmieniam, że jest to opinia na podstawie 11 dniowego pobytu all inclusive i dotyczy czasu (koniec sierpnia 2017) i miejsc mojego przebywania tj. miejsca ogólnodostępne hotelu oraz mój pokój. Hotel położony na obrzeżach miejscowości, około 2 km od centrum, barów ani restauracji w okolicy nie ma, atrakcji w okolicy też nie ma. Hotel położony tuż przy plaży, położenie bardzo ciche i kameralne. Nie ma żadnych dyskotek, głośnych barów itp. po prostu cisza i spokój jak na wsi. Leżaki przy plaży płatne. Plaża brzydka - kamienista, żwirowa nie sprzątana. Pokój nasz (2+2) w tzw. przyziemiu bez żadnych widoków - z okna widzieliśmy koła przejeżdżających lub parkujących samochodów, poziom gruntu znajdował się około 20 centymetrów poniżej dolnej krawędzi okna. Prosiliśmy rezydenta i obsługę hotelową o zmianę pokoju - nic to nie pomogło. Zaproponowano nam pokój też w przyziemiu tyle że dużo mniejszy z czterema łóżkami obok siebie bez żadnej przestrzeni. Po prostu do normalnego pokoju dwuosobowego dołożono dwie dostawki i tyle. Rezydent a w konsekwencji my zostaliśmy "olani". Pokoje są dobrze wyposażone codzienni sprzątane, ręczniki wymieniane codziennie. Nasz pokój był brudny dawno nie odnawiany no i w suterenach. Łazienka beznadziejna, brzydka i śmierdziało z kanalizacji - odpływu. Posiłki monotonne i mało smaczne. Po 11 dniach miałem dosyć tych samych śniadań - brakowało już opcji wyboru. Obiady też bardzo monotonne - jedna zupa i ciągle te same dania. Trzeba było się natrudzić, żeby zjeść ze smakiem. Prawie wcale nie było ryb, a owoców morza w ogóle, jeżeli już była ryba to niesmaczna. Mały wybór owoców, dużo lodów. Nie było żadnych wieczorów greckich lub innych tego typu atrakcji. Ogólnie jedzenie bardzo słabe jak na 4 gwiazdki. Serwis dobry. Animacje w hotelu tylko po niemiecku. Dzieci miały klub Delfinka oraz animacje wieczorne: po polsku, słowacku lub niemiecku w zależności kto prowadził. Było boisko do siatkówki plażowej, kort tenisowy, baseny, na plaży wypożyczalnia rowerków wodnych i innego sprzętu do pływania. Jeżeli ktoś chciał to nie musiał się nudzic. W hotelu były 2 wypożyczalnie samochodów - ceny znośne od 40 euro za dzień w zależności od marki samochodu ,bez limitu kilometrów - duży plus. Duzy plus za baseny - czysta woda słodka, jeden basen głęboki drugi mniejszy płytki. Nie było żadnych problemów z leżakami przy basenach. Wokół basenów zielona trawa lub palmy.

• Zalety bliskość plaży, ładny wystrój, niska zabudowa

Bardzo ładny nowoczesny hotel. Niska zabudowa, posiłki urozmaicone. Dużym plusem są oryginalne napoje oraz bezpłatne WIFI w całym hotelu. Pokoje są duże, miałam pokój z widokiem zarówno na morze jak i na góry co było bardzo miłe. Obsługa zawsze uśmiechnięta i pomocna. Łazienki czyste, pokoje bardzo ładnie sprzątane. Plaża jest kamienista ale w ogóle to nie przeszkadza przy pobycie, leżaki płatne 3e. Dwa czyste baseny, plac zabaw dla dzieci, siłownia. Pobyt w tym hotelu był zdecydowanie udany! Polecam go zarówno rodzinom z dziećmi jak i parom :)

• Zalety Lokalizacja, posiłki, obsługa
    • Wady Pokój 4* w tym hotelu, to polskie 3*, animacje dla dzieci tylko w j. niemieckim.

Właśnie wróciłam w rodzinnych wakacji. Było z nami 3-letnie dziecko. Hotel dla dzieci rewelacja. Brodzik, animacje, plac zabaw, duży ogród do biegania. Raj dla dzieciaków. Moje wrażenia z pobytu w hotelu są na prawdę bardzo pozytywne. Przede wszystkim ilość i jakość jedzenia. Pyszne jedzenie, dla każdego coś dobrego. Jedzenia jest baaardzo dużo. Czasami niektóre potrawy powtarzają się, ale dla mnie super, bo akurat bardzo mi smakowały. Alkohole dostępne: piwo, wino, brandy i lokalny specjał grecki. Obsługa miła, cierpliwa do dzieci i ich wrzasków. Szczerze polecam hotel, bo był najładniejszy ze wszystkich, które widzieliśmy podczas pobytu. Pokoje są małe i na pewno nie na 4*, ale to szczegół, bo w pokoju się zazwyczaj tylko śpi. Cały teren hotelu zadbany, duży i czysty. Bardzo przyjemnie spędza się tam czas. Pokoje sprzątane codziennie. Gorąco polecam. P.s. Nie korzystajcie z mega drogich wycieczek fakultatywnych Grecosa, bo mają straszne ceny. Przed wyjazdem wyczytałam, żeby udać się do pobliskiego miasteczka - Leptokaria (30 min plażą), lub taxi - 5 euro i wykupić w lokalnym biurze wycieczki. Tak też zrobiliśmy. Korzystaliśmy z biura Tsibukas Travel w Leptokarii i przykładowo wyjazd na wyspę Skiatos w Grecosie 59 euro, w tym biurze 25 euro i dzieci za darmo. W Grecosie dzieci płacą połowę ceny. Jakość wycieczek na tym samym poziomie z polskojęzyczną przewodniczką a cena nieporównywalną. Cały wyjazd oceniam super, hotel genialny, nie ma co się wahać, bo warto. A średni standard pokoi to nic w porównaniu z całokształtem :-)

• Zalety Cisza, spokój, piękne widoki
    • Wady Brak animacji dla dorosłych

Hotel zdecydowanie dla rodzin z dziećmi bądź osób starszych ceniących sobie spokój. Jak dla mnie lekko naciągane 4* ale braki rekompensują piękne widoki, bliskość morza oraz miła obsługa. Posiłki mogą być, dla dzieci duży wybór napoi oraz słodyczy do posiłków. Nie trzeba wstawać o 6 rano aby zająć leżak :), pokoje sprzątane codziennie. Dla chcących zwiedzać proponują wybrać się do Leptokarii i na głównej ulicy, przy Markecie znajduje się biuro podróży, w którym pracuje przemiła Helena z Polski, mają wycieczki o połowę tańsze niż Grecos. Dzięki spokojowi da się odpocząć w tym hotelu. Nasz wyjazd uważam za bardzo udany i polecam innym ten hotel, pomimo kilku mankamentów.

• Zalety Kameralne położenie, cicha okolica
    • Wady Brak praktycznie rozrywek oraz sportu

Hotel czysty, pokoje duże codziennie sprzątane. Obsługa miła, szybko reagująca na ewentualne zgłaszane usterki. Hotel zajmowany w dużej mierze przez Niemców. Praktycznie nie ma animacji. Bardzo fajne udogodnienie dla rodzin z dziećmi czyli Klub Delfinki Grecos. Pani zajmująca się dziećmi bardzo miła, opiekuńcza. Dużym problemem było korzystanie z basenu przez osoby z poza hotelu. Niestety obsługa hotelu kompletnie sobie z tym nie radziła. Warto mieć preparat na komary, wieczorem dawały się we znaki.

• Zalety Ładny hotel,piękny teren.Hotel położony blisko plaży.
    • Wady Pokój dostaliśmy w osobnym budynku niedaleko kortu tenisowegoj.Wyglądał jakby był przerobiony z pomieszczenia gospodarczego .Warunki ogólnie dobre.Wadą był słaby odpływ wody spod prysznica.

Pobyt udany.Pokoje sprzątane codziennie,wymieniane ręcznikiJedzenie smaczne,duży wybór każdy coś znajdzie dla siebie.Polecam dla par i rodzin z dziećmi.Brak animacji w j. polskim i greckiej muzyki wieczorami.

• Zalety same zalety.
    • Wady bez wad

Hotel bardzo ładny, obsługa sympatyczna. Najważniejsze że rezydent P. Mariusz jest ok.

• Zalety Czysty, zadbany hotel z miłą obsługą i smacznym jedzeniem położony nad samym morzem.
    • Wady Słabe alkohole w opcji allinc., mało ryb do jedzenia, brak rozrywek wieczornych w hotelu.

Hotel bardzo dobry, godny polecenia. Położony co prawda na uboczu ok. 3km od Leptokari (pieszo ok 30min wzdłuż morza), ale za to nad morzem, z leżakami i barem przy plaży. Dobrym rozwiązaniem jest samoobsługa przy alkoholach i napojach co powoduje brak kolejek po drinka. Jedzenie bardzo dobre i urozmaicone za wyjątkiem ryb(panga lub jakaś inna ryba nie nadająca się do jedzenia). Animacje i rozrywki tylko dla Niemców, których jest tam najwięcej. W hotelu wypożyczalnia samochodów w cenie 40-60euro. Pokoje z łazienką i tarasem wygodne i czyste sprzątane codziennie. Meble nie najnowsze ale nie ma się czego czepiać. W szafie darmowy sejf. Transfer z lotniska to ok 2,5 godziny. W hotelu byliśmy ok 11 rano i pokój dostaliśmy od razu, natomiast wyjazd z hotelu był o 4.20 rano i przed wyjazdem mieliśmy podane normalne śniadanie. Duży plus dla biura Grecos za organizację i obsługę oraz pomoc przy odprawie w Grecji. Na lotnisku straszny bałagan i zamieszanie ,a obecność przedstawiciela biura( nie pamiętamy imienia Pani ale bardzo dziękujemy) zaoszczędziła nam wiele nerwów i stresu.

• Zalety Piękny obiekt, duży zadbany teren, cisza i spokój, smaczne jedzenie, przemiła obsługa, czysto, fajne baseny, dobra baza wypadowa na wycieczki, blisko do morza
    • Wady Brak toalet przy plaży, plaża kamienisto żwirowa, niezbędne obuwie do wody, zimna woda w basenach.

pobyt tygodniowy uważam za bardzo udany, pod koniec września trafiliśmy na super pogodę, hotel zasługuje na 4* i ze spokojnym sumieniem mogę go polecić osobom szukającym ciszy i spokoju. Może nie oferuje super rozrywek ale można się tam naprawdę zrelaksować. Polecam wycieczkę na Meteory ( klasztory oddalone około 150 km od hotelu) na miejscu można wypożyczyć auto lub pojechać z biura podróży. Sam hotel oddalony jest od najbliższej miejscowości ok. 2.5 km można się przespacerować brzegiem morza. Hotel zadbany i czysty z przemiłą obsługą, pokoje bardzo przyjemne.Jeżeli chodzi o plażę leżaki są płatne 6 e za komplet, przydatne są buty przy wejściu do morza ze względu na kamienie i możliwość skaleczenia się, trochę dalej jest już piasek, generalnie płytko. Wadą jak dla mnie jest brak toalety przy plaży i zimna woda w basenach ( fajna żeby się schłodzić ale popływać już trochę gorzej ). Jedzenie smaczne i urozmaicone , każdy znajdzie coś dla siebie, gorzej z kawą (niesmaczna) i wyborem alkoholi ( brandy, uzo i rakija, wino i piwo). Generalnie POLECAM gdybym miała wrócić w tamte okolice z pewnością wybrałabym ten hotel.