R2 Rio Calma
Hiszpania / Fuerteventura

R2 Rio Calma: otoczenie hotelu

• Oryginalny basen - jezioro z wodą słoną, otoczony sztuczną piaszczystą plażą, z której rozciąga się piękny widok na ocean.
  • Piękny ogród z fontannami i wodospadami oraz mały ogród zimowy.
  • Szeroka, piaszczysta plaża Sotavento de Jandia ok. 800 m od hotelu.
  • Niesamowity wystrój hotelu i urokliwe otoczenie.
  • Wylot z Poznania śniadania i obiadokolacje

• Zalety Ładny hotel, duża przestrzeń, piękne baseny, pyszne jedzenie
    • Wady Obsługa na niskim poziomie, opieszała i zmanierowana. 2 recepcjonistki bardzo sympatyczne i uśmiechnięte, poza recepcjonistka z polski-pani w okularach. Bardzo niesympatyczna, arogancka. (na pytanie gdzie w hotelu znajduje się wypożyczalnia samochodów \"avis\" odpowiedziała, ze nie ma takiej-mimo iz było to w holu obok recepcji) Pokoje przydzielane dla polaków to pokoje na niskim parterze (w piwnicy) z widokiem na ścianę. Warto przed przyjazdem napisać do recepcji i dopłacić za pokoj z widokiem na morze.

j.w. Hotel na totalnym odludziu. jedna marna knajpa i sklep w odległości około kilometra poza tym nic. na śniadanie soki wyciskane oraz szampan, polskie wędliny i sery. Na obiad żeberka, krewetki, kalmary, ryby, steki, makarony itp generalnie jedzenie bardzo dobre. szkoda że napoje do obiadokolacji dodatkowo płatne. 90% starsi niemcy ale dzieki temu hotel spokojny.

• Zalety Bardzo dobry, piekne baseny, super jedzenie

Super baseny, dobre jedzenie, mila obsluga, najlepszy w calej okolicy. Cala rodzina zachwycona.

• Zalety cisza,przemiła obsługa,jedzenie super,widoki - kicz,
    • Wady troszkę zbyt daleko od centrum handlowego

Hotel fantastyczny,jak z bajki.Wielki kompleks w kilku budynkach,w przepięknym ogrodzie - wszystko na tarasach w skale.Mimo ogromu jest cicho,dobra izolacja pokoi.Personel fantastyczny-uprzejmy,uśmiechnięty,kompetentny i życzliwy.Mają świetnego kucharza - posiłki różnorodne i obfite,dużo ryb,mięs,owoców i jarzyn świetnie przyrządzonych,możliwość jedzenia na zewnątrz - w lutym to wręcz perwersja.Kilka dni w tygodniu wieczorem muzyka na żywo - świetnie grający pianiści,fortepian koncertowy w holu - niesamowite wrażenie.Rozplanowanie hotelu na początku przeraża - labirynt,po kilku godzinach człowiek swobodnie przemieszcza się z poziomu na poziom wykorzystując albo schody(wygodne),albo liczne i doskonale opisane windy. Organizacja pracy w hotelu rewelacyjna,za logistykę daję najwyższą ocenę i szczerze podziwiam.Nieco oddalony od tzw.centrum,położony wysoko,ale polak pracujący tam w sklepie pokazał nam jak wychodzić z hotelu i iść do miasta drogą nad oceanem bez pokonywania różnic w poziomach drogi - super rada,wykorzystałyśmy kilkakrotnie (wyjście furtką poniżej baru nad basenem i cały czas w prawo).Odległość ważna tylko dla tych,którzy lubią chodzić po centrach handlowych,reszta bardzo zadowolona,bo wszystko potrzebne do życia w hotelu jest.W sumie otrzymałam dużo więcej niż się spodziewałam REWELACJA.

• Zalety pyszne jedzenie, dużo rozrywki dla dzieci, wspaniałe baseny i otoczenie
    • Wady serwis w czasie posiłków fatalny-niezbyt miła obsługa, woda w basenach ciut za zimna, prawie żadnych restauracji ani atrakcji w okolicy

Bardzo fajny hotel - 9,5/10! (nie 10, bo obsługa podczas posiłków nieciekawa), tylko okolica - Costa Calma - za bardzo spokojna.. prawie żadnych restauracji i zero atrakcji

• Zalety Ogólny wygląd hotelu, zbudowanego w stylu kolonialnym. Ładna przestrzeń wokół hotelu - - ogród, sztuczna plaża ze słoną wodą, fontanna oraz główny hol, który robi szczególne wrażenie. Na plus dwie polskojęzyczne recepcjonistki oraz obsługa. Bardzo dobre i urozmaicone jedzenie (każdy znajdzie coś dla siebie).
    • Wady Brzydka i mała plaża, oddalona od hotelu o 900 m. Do lepszej trzeba przejść dalej. Brak albo bardzo słabe animacje podczas dnia. Brak możliwości wykupienia opcji all inclusive i w efekcie za napoje do kolacji trzeba dodatków płacić. W basenach zimna woda ok. 20 st a podgrzewany jest tylko niewielki brodzik. Zaniedbane pole do minigolfa, za którego i tak trzeba było płacić.

Hotel bardzo ładny, czysty, zbudowany z rozmachem. Przyjemna przestrzeń. Położony daleko od centrum Costa Calma. Dosyć daleko do plaży. Polecam osobom ceniącym sobie spokój.

• Zalety Piękna architektura, czysto, smacznie, urokliwie. Godny polecenia.
    • Wady Głupi pomysł z szampanem po śniadaniu, zamiast do kolacji. Brak karafki z wodą na stołach podczas kolacji jest karygodny!

Hotel wspaniały, są jednak drobiazgi do których można się przyczepić. Np. pani sprzątająca beztrosko zostawiła otwarte drzwi po sprzątnięciu narażając nas na kradzież.Kiedy wróciliśmy wieczorem do hotelu okazało się, że przez większość dnia nasz pokój był po prostu otwarty. Panie z recepcji, oprócz jednej czarnoskórej dziewczyny, nie siliły się nawet na uśmiech, a Polki były wręcz opryskliwe. Co do przydzielania pokojów, panuje tu typowa dyskryminacja. Niemcy zajmują pokoje z widokiem na ocean na najwyższych piętrach, bo zostawiają w hotelu największe pieniądze i jest to poniekąd zrozumiałe. Dla Polaków są pokoje o najniższym standardzie, tj. na najniższych piętrach oraz w przyziemiu bez balkonu bo takie właśnie najtańsze pokoje rezerwuje dla nas Itaka. Część gości z Polski przyleciała na last minute, że znaczną zniżką w opłatach. Osoby te otrzymały pokoje z balkonem na piętrze, przy czym my, którzy rezerwowaliśmy imprezę dużo wcześniej i uiściliśmy pełną opłatę zostaliśmy wyróżnieni ciemną norą bez odrobiny dziennego światła. Lokum znajdowało się w przyziemiu wewnętrznego, ponurego dziedzińca, gdzie słońce nie miało szansy dotrzeć a jako bonus okno zasłaniał wielki, gęsty krzak. Bez zapalonego światła w biały dzień w pomieszczeniu tym nie dało się funkcjonować. Na nasze oburzenie pani odpowiedziała, że przecież ten pokój nie jest wcale zły a pretensje mamy kierować do biura podróży. Proszenie się o coś lepszego było żenujące a wysłuchiwanie głupich uwag od pani recepcjonistki jeszcze bardziej. Uczyniono nam wielką łaskę, dając pokój piętro wyżej. Czuliśmy się zniesmaczeni tym, że traktuje się nas jak obywateli gorszej kategorii, którzy za psie pieniądze bezpodstawnie domagają się lepszych warunków. Jeśli już stosuje się podział na lepszych i gorszych, to w moim rozumieniu aby było do końca sprawiedliwie, pokoje w przyziemiu powinny należeć się tym, którzy zapłacili najmniej, czyli z last minute. Ogólnie hotelowi wystawiam wysoką notę i będę go polecać innym.

• Zalety zadbany, pięknie położony,
    • Wady wszystkie napoje do kolacji płatne, nie ma nawet wody.

Hotel dokładnie taki jak na zdjęciach. Duży, zadbany, pięknie położony na klifie. Przepiękne widoki praktycznie z każdego miejsca. W hotelu wszystko - baseny, leżaki, restauracje, sklepiki. Plaży przy samym hotelu praktycznie nie ma - wchodzi się po kamieniach do wody, do plaży 5 minut spacerem. Jedzenie bardzo urozmaicone - każdy znajdzie coś dla siebie i na pewno niczego nie zabraknie. Co drugi dzień do śniadania wino musujące bez ograniczeń ;) Hotel położony jest na uboczu, w pobliżu nie ma nic, do najbliższego sklepu trzeba sporo przejść, wraca się pod górę. Do centrum Costa Calma jakieś 2km, więc polecam osobom lubiącym spacery. Sama miejscowość spokojna - hotele sklepiki etc. Wakacje bardzo udane.

• Zalety Czystość, poczucie luksusu, basen z widokiem na ocean, plaża, cisza spokój, miła obsługa
    • Wady Brak opcji all inclusive

Wspaniały wypoczynek. Hotel piękny, bardzo duży, ciekawy architektonicznie. Urokliwy basen z widokiem na ocean, sztuczne jezioro, niestety czasem po śniadaniu brak już było wolnych leżaków. Przepiękna oranżeria pełna egzotycznych roślin. Bardzo czysto. Polecam.

• Zalety teren zagospodarowany - ogrody, fajne baseny, b.dobre jedzenie, ciekawa infarstrukura
    • Wady 1. daleko położony od centrum, aczkolwiek jeśli na tydzień to hotel ma tak urozmaicony teren ze można odpoczywać tylko w hotelu 2. trafiliśmy na fatalny pokój, p.Kasia Polka w recepcji (z uśmiechem przez zeby - potwierdzam co inni napisali, ze niemiła to fakt!) powiedziała ze tj pokoj standardowy, chyba mamy inne pojęcie o standardach:( wręcz była zdziwiona ze może się nie podobać, na parterze de facto (u nich tj 3 pietro) z murem wysokim, gdzie jak się siedziało na balkonie to trzeba było łapać powietrze jak ryba bo mur zasłaniał - klaustrofobia, restauracja niedaleko basenu - kiedy zamówiliśmy mojito dostaliśmy z kostkami lodu:( niestety kruszony lód tylko w barze, natomiast w barze drink z szampana za 4 E letnio-cieply:( 3. problem z leżakami odwieczny!!!!

Hotel ogólnie ładny, zagospodarowanie terenu ciekawa roślinność, niska zabudowa nie wysoki moloch to tworzyło klimat tego miejsca. Natomiast kwestia jak się trafi, mieliśmy wrażenie ze co innego goście zagraniczni co innego Polacy., zakwaterowanie nas na parterze niby 3 p, ale to nieprawda, goście zagraniczni którzy tez mieli standard na wyższych piętrach. Obsługa w recepcji niemiła, poza jedna Panią Polką blondyneczka - sympatyczna, grzeczna pomocna oraz młody chłopak. Reszta sztuczny uśmiech a na wszelkie pytania niestety, nie itd.... Walka o leżaki, trzeba było rano ok. 7.00-8.00 iść kłaść ręczniki żeby mieć leżak :( to chyba jak na standardy 4 gwiazdki, a Itaka twierdzi 5, nie skąd to wzięli:( to skandal! b.dobre jedzenie, starają się, natomiast punkt 10.30 zbierają wszystko i nie ma! śniadanie do 10.30, o 1035 już chleba wędlin nic nie ma!!! Pewnie gdyby nie ten pokój wrażenia bylyby lepsze, a tak nie chciało się wracac, do pokoju, bo nie dało się wysiedzieć na balkonie:(

• Zalety Bardzo ładny hotel z przepięknym widokiem na ocean.
    • Wady daleko do piaszczystej plaży

Wszystko na bardzo wysokim poziomie.Jedyny minus to trochę daleko do plaży.