R2 Rio Calma
Hiszpania / Fuerteventura

R2 Rio Calma: otoczenie hotelu

• Szeroka, piaszczysta plaża Sotavento de Jandia ok. 800 m od hotelu.
  • Oryginalny basen - jezioro z wodą słoną, otoczony sztuczną piaszczystą plażą, z której rozciąga się piękny widok na ocean
  • Piękny ogród z fontannami i wodospadami oraz mały ogród zimowy
  • Wylot z Katowic śniadania i obiadokolacje
  • Wylot z Warszawy - Chopin śniadania i obiadokolacje

• Zalety Piękny widok, mała prywatna plaża, kilka basenów, ładne ogrody, obsługa na recepcji polskojęzyczna, śniadanie w dniu wyjazdu o 5 rano
    • Wady Zniszczone krzesła na tarasie, pokoje wymagają renowacji (nie jest bardzo źle ale mogłoby być lepiej), brak allinclusive, bardzo słaby zasięg wifi nawet przy recepcji, płatne wifi bez zmian

Wyjazd oceniamy bardzo pozytywnie! Hotel leży w malowniczym miejscu, niedaleko plaży. Obiekt jest bardzo duży i zadbany (w szczególności ogrody), piękna infrastruktura- fontanny, wodospady czynią te miejsce wyjątkowym. Pokoje są czyste, służba pokojowa na wysokim poziomie, niestety pokoje wymagają odświeżenia... W hotelu praktycznie nie ma wifi, dziennie darmowo przysługuje 30 min, ale co z tego jeśli połączenie nie pozwalało na otwieranie stron, a po wykupieniu płatnego internetu (w tych czasach?!) w niczym nie pomogło. Jedzenie niedoprawione, prawie bez smaku, jajecznica nie do zjedzenia. Mogło być dużo lepiej, ale nie głodowaliśmy- coś zawsze dało się znaleźć. Przystrojone bardzo ładnie, gorzej ze smakiem. W dniu wyjazdu bardzo pozytywnie zaskoczyło nas śniadanie o 5 rano! Podróżujemy bardzo dużo ale zdarzyło się to pierwszy raz- jadalnia była przygotowana - nie gotowe boxy. Pani na recepcji zaproponowała nam zmianę hotelu-ta sama sieć ale z opcją allinclusive, dalej od morza. Pojechaliśmy, była to zła decyzja i wróciliśmy do hotelu pierwszego wyboru. Czekanie od godziny 10 po przylocie do 15 w oczekiwaniu na pokój jest bardzo męczące i uciążliwe po całonocnej podróży. Baseny bardzo zadbane, jednak leżaki do wymiany. Ogólne wrażenia są pozytywne, małe minusy nie wpływają jednak znacząco na ocenę hotelu, ponieważ nadrabia piękna architekturą i położeniem. Polecamy!

• Zalety Cichy i piękny.
    • Wady Do najbliższego przystanku autobusowego 10 minut. Do kolacji wszystkie napoje płatne i bardzo drogie - nawet woda 0,33L prawie 2 Euro.

Hotel piękny, pięknie położony, czysty. Masa dobrego i urozmaiconego jedzenia. Jak wszędzie brudne szklanki. Po obsłudze widać niechęć do pracy i zmęczenie ogromem gości. Do kolacji wszystkie napoje płatne i bardzo drogie - nawet woda 0,33L prawie 2 Euro.

• Zalety położenie hotelu, baseny brak owadów :)
    • Wady według mnie nie było, zależy od upodobań

Bardzo ładnie położony hotel z fajnym kompleksem basenów, w hotelu można wypożyczyć samochód oraz dobrze zjeść. Oddalony trochę od miejscowości Costa Calma oraz innych bardziej rozwiniętych rozrywkowo i zakupowo. Jeśli jednak ktoś szuka wypoczynku w dobrych warunkach i spokoju, to hotel jest idealny. Bardzo udany wyjazd!

• Zalety Piękny i duży ogród. Czysto. Interesująca animacja. Blisko plaży nadającej się do długich spacerów.
    • Wady Byłem tam za krótko aby znaleźć wady. Poszukam następnym razem.

Hotel ten zaliczam do wyróżniających się hoteli na tej wyspie. Jestem bardzo zadowolony z pobytu w tym hotelu.

• Zalety Wysoki poziom

Hotel ma świetne położenie, posiłki urozmaicone i pyszne. Obsługa bez zarzutu. Niedaleko przepiękne plaże, urlop bardzo udany.

• Zalety Zanurzyć się w luksusie

Hotel jak z bajki. Widok z okna pokoju fantastyczny na lazurowy ocean i bajecznie wyglądające (zwłaszcza wieczorem po oświetleniu) hotelowe baseny w otoczeniu palm. Posiłki zróżnicowane można było spożyć w pełnej uroku restauracji hotelowej lub na zewnątrz korzystając przy okazji z przepięknego widoku na ocean. Obsługa hotelu rewelacyjna wszyscy mili i uśmiechnięci .Miła rozrywka to wieczorne koncerty fortepianowe i nie tylko.

• Zalety bardzo dobre położenie - w zatoczce - hotel dobrze osłania od wiatru. Bardzo ładny optycznie kompleks basenowo ogrodowy; bardzo dobra obsługa sprzątająca pokoje - super czysto, miła obsługa w recepcji - panie zaprowadziły nas na początek do pokoi, aby nie błądzić korytarzami...
    • Wady płatne napoje do obiadokolacji; animacje wieczorne do niczego; hotel stary a przynajmniej pokoj jaki dostałem jadąc z Itaki moim zdaniem wymagał remontu i to juz ze dwa lata temu, hotel duzy i poczatkowo skomplikowane poruszanie się po nim - trzeba korzystać z kilku wind i przebyć sporo kilometrów korytarzami... no i brak plaży nad oceanem...

Ogólnie jestem zadowolony - pierwszy raz skorzystałem z opcji śniadania i obiadokolacje i tu przy kolacjach zostałem niemile zaskoczony, ponieważ za napoje do kolacji trzeba było płacic - butelka 0,25 wody za 1,90 E - lekka przesada... Hotel moim zdaniem ma swietne położenie - bardzo ładny widok na ocean oraz hotel osłania od wiatru, baseny czyste i duże, ale słabo raczej podgrzewane - basen dla dzieci - 25C, mniejszy basen dla dorosłych 24C i duzy basen w temp 18C. Niezbyt zadowolony byłem z jakości pokoi hotelowych i ich wyposażenia dla "Polaków" - u nas w pokojach nie było np. szlafroków (a u Niemców były), pokoje dla Polaków dawane na dolnych kondygnacjach (tam tylko zauwazyłem naszych) - mój pokój wymagał remontu juz jakies 5 lat temu - wanna poklejona żywicą, pod bateria natryskową brak kawałka kafelka - dziura... gdzieś na ścianach wilgoć niezdarnie zamalowywana po raz kolejny itd - ale tu jestem zadowolony, bo wyjazd nie był po to, aby siedzieć w pokoju, tylko aby odpocząć w słońcu... wyzywienie było co dziennie na obiadokolacji inne - było smaczne sporo, ale spodziewałem się większego wyboru - co dziennie była smazona na świeżo ryba, jakies mięso i jakaś pieczeń, do tego były na tacach rózne potrawy mięsne, rybne, z owocami morza itd. na smak i jakość nie narzekam bo smakowało wyśmienicie i przez tydzień nic się nie powtórzyło. śniadania proste i codziennie to samo... co do animacji - to moim zdaniem katastrofa - wieczorne animacje to jedna wielka porażka - dwa razy było "piano forte" gdzie pan udawał, że gra na pianinku elektrycznym w kształcie gitary, a pani udawała, że śpiewa... - 6 osób na sali ... jedną z animacji było nocne jacuzzi zakończone kieliszkiem szampana i szaszłykiem z owoców, był zespół a'la The Beatles (tu nawet było troszkę ludzi), był pokaz zręcznościowy - ciekawy nawet było sporo oglądających - animacje te były bardzo krótkie - do około godzinki... w ciagu dnia OK - strzelanie z wiatrówki, albo z łuku, aqua aerobic, salsa i inne

• Zalety Najgorszy hotel i najgorsza obsługa, z jaką sie zetknelam. Takze Polka, pracujaca na recepcji - bardzo nieuprzejma.
    • Wady Daleko od plazy. Baseny fatalne. Basen z tzw. słoną wodą - bajoro! Piasek wokól tego basenu - grubość ok. 1 cm., Lezaki wokol tego basenu - platne! Talerze i sztucce w restauracji - brudne. Dlugie oczekiwanie na kelnerow.

Polozenie hotelu - fatalne, wszedzie daleko. Na plaze - dojazd taksowka...Hotel okres swietnosci ma daleko za soba...Obsluga w recepcji i restauracji - arogancka, trudno o cokolwiek sie doprosic. Zmiana pokoju - niemozliwa, a mozna dostac fatalny, z widokiem na magazyn rupieci i sciane. Wakacje zepsute przez ten hotel!

• Zalety Pięknie usytuowany
    • Wady moim zdaniem bez wad dodała bym jeszcze jedną gwiazdkę

warto tu poleniuchować ale bez dzieci ,będą się nudzić

• Zalety czystość, nastrój, urozmaicenie, 4 gwiazdki są adekwatne do poziomu
    • Wady brak dostępu do plaży bezpośrednio przy morzu, trzeba korzystać z plaż innych hoteli dojazd do bardzo duzej plaży o 5 min taksówka ok 5 euro

Spędziliśmy z mężem w tym hotelu świeta Bozego Narodzenia chociaż było wietrznie bo to srodek zimy to i tak kąpalismy sie w basenach i morzu basen niestety słabo podgrzewany i to duzy minus ale bardzo wystawne kolacje szczegolnie Bozonarodzeniowa jak gala wraz z zespolem na głownym holu szampan itp bardzo wystawnie, hotel dba o nastroj i czystosc spotkalam ludzi ktorzy co roku odwiedzaja ten hotel bo jest ich ulubiony. Polecam jesli ktos lubi wypoczynek bardziej bierny bo do miasteczka najlizszzego jest kawalek tylko autem lub taksówka, mozna zwiedzic wyspe autem polecam poswiecic 2 dni bo warto zobaczyc piekne skały i wybrzeze od innej trony dluga plaża ciagnaca sie 25 km od hotelu Rio taksówka 5 min. pozdrawiam marta