Codziennie w godzinach 8:00 - 24:00 801 455 401 koszt połączenia 0,49 zł/min z VAT +48 58 ­325 29 00

Najlepsze pod słońcem

R2 Rio Calma
Hiszpania / Fuerteventura

R2 Rio Calma: otoczenie hotelu

• Szeroka, piaszczysta plaża Sotavento de Jandia ok. 800 m od hotelu.
  • Oryginalny basen - jezioro z wodą słoną, otoczony sztuczną piaszczystą plażą, z której rozciąga się piękny widok na ocean
  • Piękny ogród z fontannami i wodospadami oraz mały ogród zimowy
  • Wylot z Wrocławia śniadania i obiadokolacje
  • Wylot z Katowic śniadania i obiadokolacje

• Zalety teren zagospodarowany - ogrody, fajne baseny, b.dobre jedzenie, ciekawa infarstrukura
    • Wady 1. daleko położony od centrum, aczkolwiek jeśli na tydzień to hotel ma tak urozmaicony teren ze można odpoczywać tylko w hotelu 2. trafiliśmy na fatalny pokój, p.Kasia Polka w recepcji (z uśmiechem przez zeby - potwierdzam co inni napisali, ze niemiła to fakt!) powiedziała ze tj pokoj standardowy, chyba mamy inne pojęcie o standardach:( wręcz była zdziwiona ze może się nie podobać, na parterze de facto (u nich tj 3 pietro) z murem wysokim, gdzie jak się siedziało na balkonie to trzeba było łapać powietrze jak ryba bo mur zasłaniał - klaustrofobia, restauracja niedaleko basenu - kiedy zamówiliśmy mojito dostaliśmy z kostkami lodu:( niestety kruszony lód tylko w barze, natomiast w barze drink z szampana za 4 E letnio-cieply:( 3. problem z leżakami odwieczny!!!!

Hotel ogólnie ładny, zagospodarowanie terenu ciekawa roślinność, niska zabudowa nie wysoki moloch to tworzyło klimat tego miejsca. Natomiast kwestia jak się trafi, mieliśmy wrażenie ze co innego goście zagraniczni co innego Polacy., zakwaterowanie nas na parterze niby 3 p, ale to nieprawda, goście zagraniczni którzy tez mieli standard na wyższych piętrach. Obsługa w recepcji niemiła, poza jedna Panią Polką blondyneczka - sympatyczna, grzeczna pomocna oraz młody chłopak. Reszta sztuczny uśmiech a na wszelkie pytania niestety, nie itd.... Walka o leżaki, trzeba było rano ok. 7.00-8.00 iść kłaść ręczniki żeby mieć leżak :( to chyba jak na standardy 4 gwiazdki, a Itaka twierdzi 5, nie skąd to wzięli:( to skandal! b.dobre jedzenie, starają się, natomiast punkt 10.30 zbierają wszystko i nie ma! śniadanie do 10.30, o 1035 już chleba wędlin nic nie ma!!! Pewnie gdyby nie ten pokój wrażenia bylyby lepsze, a tak nie chciało się wracac, do pokoju, bo nie dało się wysiedzieć na balkonie:(

• Zalety Bardzo ładny hotel z przepięknym widokiem na ocean.
    • Wady daleko do piaszczystej plaży

Wszystko na bardzo wysokim poziomie.Jedyny minus to trochę daleko do plaży.

• Zalety Piękny hotel, trochę na uboczu, miła i sympatyczna obsługa, piękny park
    • Wady kamienista plaża

Piękny hotel, trochę na uboczu, miła i sympatyczna obsługa (najsympatyczniejsze 3 recepcjonistki z Polski !) piękny park, świetne baseny, w tym sztuczne jezioro ze słoną wodą i sztuczną plażą. Bardzo polecam

• Zalety Infrastruktura hotelowa, Jedzenie, mało natrętni animatorzy,
    • Wady Brak opcji All Inclusive, brak życia nocnego w hotelu - brak disco etc.

Wykupiliśmy wyjazd na Wysypy Kanaryjskie na 7 dni w lipcu. Wyjazd ogólnie udany jednak, naszym zdaniem hotel powinien zmienić pewne kwestie. Bardzo brakowało nam opcji all. Podczas śniadań napoje są darmowe (kawa, herbata, soki etc.) jednak podczas kolacji już nie (woda 0,2 l to koszt 2 euro, małe piwko to koszt 3,5 euro). Warto kontrolować co się zamawia albo płacić od razu gotówką, my zrobiliśmy jednak inaczej i płaciliśmy przy wymeldowaniu i na nasze konto zostały dopisane napoje oraz wino których nie zamawialiśmy, gdyż nie pijamy wina. Chyba na tym to polega... nie ma opcji all w hotelu a na napojach można zarobić podwójnie, dopisując do rachunku napoje których się nie zamawia. Jedzenie bardzo dobre., Duży wybór potraw oraz świeżych owoców. Moim zdaniem kolejnym minusem jest brak nocnego życia w hotelu, ale to już moje zdanie i nie każdy musi się z nim zgodzić. Ogólnie polecam jeśli ktoś chcę naprawdę odpocząć w ciszy i spokoju. Hotel godny uwagi mimo kilku incydentów.

• Zalety Pięknie położony kompleks basenów
    • Wady Płatna woda do kolacji

Hotel pięknie położony, z iponującym kompleksem basenów. Posiłki różnorodne, duży wybór, ale brak jakichkolwiek napojów, nawet zwykłej wody do kolacji jest dużą wadą. Obsługa dyskretna, dużo spokoju i przestrzeni.

• Zalety Piękny, duży ogród, ładne, czyste baseny, śliczna laguna.Hotel ma 4*, a nie 5*jak podaje Itaka i na tyle zasługuje.
    • Wady Leżaki przy basenach powinny być już wymienione.

Ogółem bardzo ładne miejsce, cicho i spokojnie.Brak zbędnych animacji i głośnej muzyki.Elegancko. Wrażenie psuła jedynie bardzo głośna i duża grupa Polaków z wyjazdu firmowego......wszyscy odetchnęliśmy z ulgą, gdy wyjechali.

• Zalety Baseny, spa, siłownia, w ustonnym miejscu.

Pobyt z córką podczas ferii zimowych. Pokoje przestronne, dobrze wyposażone, dużo szufladek, półeczek. łazienka OK. Hotel idealny dla rodzin z dziećmi, fajne baseny, dużo miejsca przy basenie, urokliwa laguna ze słona wodą. Jedzenie bardzo różnorodne, każdy znajdzie coś dla siebie. Wyspa cudowna, dużo urokliwych miejsc, bardzo spokojna, syskotek wręcz trzeba szukać, można doskonale odpocząć i się wyciszyć. Oczywiście mnóstwo emerytowanych turystów, no i naturystów. Polecam Oasis Park,ogromna ilość zwierząt robi wrażenie, możliwość karmienia żyraf, pokazy, rewelacja. Hotel godny polecenia.

• Zalety Piękny widok, mała prywatna plaża, kilka basenów, ładne ogrody, obsługa na recepcji polskojęzyczna, śniadanie w dniu wyjazdu o 5 rano
    • Wady Zniszczone krzesła na tarasie, pokoje wymagają renowacji (nie jest bardzo źle ale mogłoby być lepiej), brak allinclusive, bardzo słaby zasięg wifi nawet przy recepcji, płatne wifi bez zmian

Wyjazd oceniamy bardzo pozytywnie! Hotel leży w malowniczym miejscu, niedaleko plaży. Obiekt jest bardzo duży i zadbany (w szczególności ogrody), piękna infrastruktura- fontanny, wodospady czynią te miejsce wyjątkowym. Pokoje są czyste, służba pokojowa na wysokim poziomie, niestety pokoje wymagają odświeżenia... W hotelu praktycznie nie ma wifi, dziennie darmowo przysługuje 30 min, ale co z tego jeśli połączenie nie pozwalało na otwieranie stron, a po wykupieniu płatnego internetu (w tych czasach?!) w niczym nie pomogło. Jedzenie niedoprawione, prawie bez smaku, jajecznica nie do zjedzenia. Mogło być dużo lepiej, ale nie głodowaliśmy- coś zawsze dało się znaleźć. Przystrojone bardzo ładnie, gorzej ze smakiem. W dniu wyjazdu bardzo pozytywnie zaskoczyło nas śniadanie o 5 rano! Podróżujemy bardzo dużo ale zdarzyło się to pierwszy raz- jadalnia była przygotowana - nie gotowe boxy. Pani na recepcji zaproponowała nam zmianę hotelu-ta sama sieć ale z opcją allinclusive, dalej od morza. Pojechaliśmy, była to zła decyzja i wróciliśmy do hotelu pierwszego wyboru. Czekanie od godziny 10 po przylocie do 15 w oczekiwaniu na pokój jest bardzo męczące i uciążliwe po całonocnej podróży. Baseny bardzo zadbane, jednak leżaki do wymiany. Ogólne wrażenia są pozytywne, małe minusy nie wpływają jednak znacząco na ocenę hotelu, ponieważ nadrabia piękna architekturą i położeniem. Polecamy!

• Zalety Cichy i piękny.
    • Wady Do najbliższego przystanku autobusowego 10 minut. Do kolacji wszystkie napoje płatne i bardzo drogie - nawet woda 0,33L prawie 2 Euro.

Hotel piękny, pięknie położony, czysty. Masa dobrego i urozmaiconego jedzenia. Jak wszędzie brudne szklanki. Po obsłudze widać niechęć do pracy i zmęczenie ogromem gości. Do kolacji wszystkie napoje płatne i bardzo drogie - nawet woda 0,33L prawie 2 Euro.

• Zalety położenie hotelu, baseny brak owadów :)
    • Wady według mnie nie było, zależy od upodobań

Bardzo ładnie położony hotel z fajnym kompleksem basenów, w hotelu można wypożyczyć samochód oraz dobrze zjeść. Oddalony trochę od miejscowości Costa Calma oraz innych bardziej rozwiniętych rozrywkowo i zakupowo. Jeśli jednak ktoś szuka wypoczynku w dobrych warunkach i spokoju, to hotel jest idealny. Bardzo udany wyjazd!