R2 Rio Calma
Hiszpania / Fuerteventura

R2 Rio Calma: otoczenie hotelu

• Oryginalny basen - jezioro z wodą słoną, otoczony sztuczną piaszczystą plażą, z której rozciąga się piękny widok na ocean.
  • Piękny ogród z fontannami i wodospadami oraz mały ogród zimowy.
  • Szeroka, piaszczysta plaża Sotavento de Jandia ok. 800 m od hotelu.
  • Niesamowity wystrój hotelu i urokliwe otoczenie.
  • Wylot z Wrocławia śniadania i obiadokolacje
  • Wylot z Warszawy - Chopin śniadania i obiadokolacje

• Zalety Piękna architektura, czysto, smacznie, urokliwie. Godny polecenia.
    • Wady Głupi pomysł z szampanem po śniadaniu, zamiast do kolacji. Brak karafki z wodą na stołach podczas kolacji jest karygodny!

Hotel wspaniały, są jednak drobiazgi do których można się przyczepić. Np. pani sprzątająca beztrosko zostawiła otwarte drzwi po sprzątnięciu narażając nas na kradzież.Kiedy wróciliśmy wieczorem do hotelu okazało się, że przez większość dnia nasz pokój był po prostu otwarty. Panie z recepcji, oprócz jednej czarnoskórej dziewczyny, nie siliły się nawet na uśmiech, a Polki były wręcz opryskliwe. Co do przydzielania pokojów, panuje tu typowa dyskryminacja. Niemcy zajmują pokoje z widokiem na ocean na najwyższych piętrach, bo zostawiają w hotelu największe pieniądze i jest to poniekąd zrozumiałe. Dla Polaków są pokoje o najniższym standardzie, tj. na najniższych piętrach oraz w przyziemiu bez balkonu bo takie właśnie najtańsze pokoje rezerwuje dla nas Itaka. Część gości z Polski przyleciała na last minute, że znaczną zniżką w opłatach. Osoby te otrzymały pokoje z balkonem na piętrze, przy czym my, którzy rezerwowaliśmy imprezę dużo wcześniej i uiściliśmy pełną opłatę zostaliśmy wyróżnieni ciemną norą bez odrobiny dziennego światła. Lokum znajdowało się w przyziemiu wewnętrznego, ponurego dziedzińca, gdzie słońce nie miało szansy dotrzeć a jako bonus okno zasłaniał wielki, gęsty krzak. Bez zapalonego światła w biały dzień w pomieszczeniu tym nie dało się funkcjonować. Na nasze oburzenie pani odpowiedziała, że przecież ten pokój nie jest wcale zły a pretensje mamy kierować do biura podróży. Proszenie się o coś lepszego było żenujące a wysłuchiwanie głupich uwag od pani recepcjonistki jeszcze bardziej. Uczyniono nam wielką łaskę, dając pokój piętro wyżej. Czuliśmy się zniesmaczeni tym, że traktuje się nas jak obywateli gorszej kategorii, którzy za psie pieniądze bezpodstawnie domagają się lepszych warunków. Jeśli już stosuje się podział na lepszych i gorszych, to w moim rozumieniu aby było do końca sprawiedliwie, pokoje w przyziemiu powinny należeć się tym, którzy zapłacili najmniej, czyli z last minute. Ogólnie hotelowi wystawiam wysoką notę i będę go polecać innym.

• Zalety zadbany, pięknie położony,
    • Wady wszystkie napoje do kolacji płatne, nie ma nawet wody.

Hotel dokładnie taki jak na zdjęciach. Duży, zadbany, pięknie położony na klifie. Przepiękne widoki praktycznie z każdego miejsca. W hotelu wszystko - baseny, leżaki, restauracje, sklepiki. Plaży przy samym hotelu praktycznie nie ma - wchodzi się po kamieniach do wody, do plaży 5 minut spacerem. Jedzenie bardzo urozmaicone - każdy znajdzie coś dla siebie i na pewno niczego nie zabraknie. Co drugi dzień do śniadania wino musujące bez ograniczeń ;) Hotel położony jest na uboczu, w pobliżu nie ma nic, do najbliższego sklepu trzeba sporo przejść, wraca się pod górę. Do centrum Costa Calma jakieś 2km, więc polecam osobom lubiącym spacery. Sama miejscowość spokojna - hotele sklepiki etc. Wakacje bardzo udane.

• Zalety Czystość, poczucie luksusu, basen z widokiem na ocean, plaża, cisza spokój, miła obsługa
    • Wady Brak opcji all inclusive

Wspaniały wypoczynek. Hotel piękny, bardzo duży, ciekawy architektonicznie. Urokliwy basen z widokiem na ocean, sztuczne jezioro, niestety czasem po śniadaniu brak już było wolnych leżaków. Przepiękna oranżeria pełna egzotycznych roślin. Bardzo czysto. Polecam.

• Zalety teren zagospodarowany - ogrody, fajne baseny, b.dobre jedzenie, ciekawa infarstrukura
    • Wady 1. daleko położony od centrum, aczkolwiek jeśli na tydzień to hotel ma tak urozmaicony teren ze można odpoczywać tylko w hotelu 2. trafiliśmy na fatalny pokój, p.Kasia Polka w recepcji (z uśmiechem przez zeby - potwierdzam co inni napisali, ze niemiła to fakt!) powiedziała ze tj pokoj standardowy, chyba mamy inne pojęcie o standardach:( wręcz była zdziwiona ze może się nie podobać, na parterze de facto (u nich tj 3 pietro) z murem wysokim, gdzie jak się siedziało na balkonie to trzeba było łapać powietrze jak ryba bo mur zasłaniał - klaustrofobia, restauracja niedaleko basenu - kiedy zamówiliśmy mojito dostaliśmy z kostkami lodu:( niestety kruszony lód tylko w barze, natomiast w barze drink z szampana za 4 E letnio-cieply:( 3. problem z leżakami odwieczny!!!!

Hotel ogólnie ładny, zagospodarowanie terenu ciekawa roślinność, niska zabudowa nie wysoki moloch to tworzyło klimat tego miejsca. Natomiast kwestia jak się trafi, mieliśmy wrażenie ze co innego goście zagraniczni co innego Polacy., zakwaterowanie nas na parterze niby 3 p, ale to nieprawda, goście zagraniczni którzy tez mieli standard na wyższych piętrach. Obsługa w recepcji niemiła, poza jedna Panią Polką blondyneczka - sympatyczna, grzeczna pomocna oraz młody chłopak. Reszta sztuczny uśmiech a na wszelkie pytania niestety, nie itd.... Walka o leżaki, trzeba było rano ok. 7.00-8.00 iść kłaść ręczniki żeby mieć leżak :( to chyba jak na standardy 4 gwiazdki, a Itaka twierdzi 5, nie skąd to wzięli:( to skandal! b.dobre jedzenie, starają się, natomiast punkt 10.30 zbierają wszystko i nie ma! śniadanie do 10.30, o 1035 już chleba wędlin nic nie ma!!! Pewnie gdyby nie ten pokój wrażenia bylyby lepsze, a tak nie chciało się wracac, do pokoju, bo nie dało się wysiedzieć na balkonie:(

• Zalety Bardzo ładny hotel z przepięknym widokiem na ocean.
    • Wady daleko do piaszczystej plaży

Wszystko na bardzo wysokim poziomie.Jedyny minus to trochę daleko do plaży.

• Zalety Piękny hotel, trochę na uboczu, miła i sympatyczna obsługa, piękny park
    • Wady kamienista plaża

Piękny hotel, trochę na uboczu, miła i sympatyczna obsługa (najsympatyczniejsze 3 recepcjonistki z Polski !) piękny park, świetne baseny, w tym sztuczne jezioro ze słoną wodą i sztuczną plażą. Bardzo polecam

• Zalety Infrastruktura hotelowa, Jedzenie, mało natrętni animatorzy,
    • Wady Brak opcji All Inclusive, brak życia nocnego w hotelu - brak disco etc.

Wykupiliśmy wyjazd na Wysypy Kanaryjskie na 7 dni w lipcu. Wyjazd ogólnie udany jednak, naszym zdaniem hotel powinien zmienić pewne kwestie. Bardzo brakowało nam opcji all. Podczas śniadań napoje są darmowe (kawa, herbata, soki etc.) jednak podczas kolacji już nie (woda 0,2 l to koszt 2 euro, małe piwko to koszt 3,5 euro). Warto kontrolować co się zamawia albo płacić od razu gotówką, my zrobiliśmy jednak inaczej i płaciliśmy przy wymeldowaniu i na nasze konto zostały dopisane napoje oraz wino których nie zamawialiśmy, gdyż nie pijamy wina. Chyba na tym to polega... nie ma opcji all w hotelu a na napojach można zarobić podwójnie, dopisując do rachunku napoje których się nie zamawia. Jedzenie bardzo dobre., Duży wybór potraw oraz świeżych owoców. Moim zdaniem kolejnym minusem jest brak nocnego życia w hotelu, ale to już moje zdanie i nie każdy musi się z nim zgodzić. Ogólnie polecam jeśli ktoś chcę naprawdę odpocząć w ciszy i spokoju. Hotel godny uwagi mimo kilku incydentów.

• Zalety Pięknie położony kompleks basenów
    • Wady Płatna woda do kolacji

Hotel pięknie położony, z iponującym kompleksem basenów. Posiłki różnorodne, duży wybór, ale brak jakichkolwiek napojów, nawet zwykłej wody do kolacji jest dużą wadą. Obsługa dyskretna, dużo spokoju i przestrzeni.

• Zalety Piękny, duży ogród, ładne, czyste baseny, śliczna laguna.Hotel ma 4*, a nie 5*jak podaje Itaka i na tyle zasługuje.
    • Wady Leżaki przy basenach powinny być już wymienione.

Ogółem bardzo ładne miejsce, cicho i spokojnie.Brak zbędnych animacji i głośnej muzyki.Elegancko. Wrażenie psuła jedynie bardzo głośna i duża grupa Polaków z wyjazdu firmowego......wszyscy odetchnęliśmy z ulgą, gdy wyjechali.

• Zalety Baseny, spa, siłownia, w ustonnym miejscu.

Pobyt z córką podczas ferii zimowych. Pokoje przestronne, dobrze wyposażone, dużo szufladek, półeczek. łazienka OK. Hotel idealny dla rodzin z dziećmi, fajne baseny, dużo miejsca przy basenie, urokliwa laguna ze słona wodą. Jedzenie bardzo różnorodne, każdy znajdzie coś dla siebie. Wyspa cudowna, dużo urokliwych miejsc, bardzo spokojna, syskotek wręcz trzeba szukać, można doskonale odpocząć i się wyciszyć. Oczywiście mnóstwo emerytowanych turystów, no i naturystów. Polecam Oasis Park,ogromna ilość zwierząt robi wrażenie, możliwość karmienia żyraf, pokazy, rewelacja. Hotel godny polecenia.