Samba
Hiszpania / Costa Brava

Samba: obiekt, basen

• Tylko 250 m do piaszczystej plaży Fenals.
  • Urokliwe położenie hotelu pozwala na solidny wypoczynek.
  • Tętniące życie centrum kurortu z klubami i dyskotekami ok. 650 m.
  • Cykliczne programy sportowo-animacyjne, sporty wodne na plaży.
  • Wylot z Poznania śniadania i obiadokolacje

• Zalety smaczne obiady i kolacje, dobre położenie
    • Wady duża ilość gości, kolejki do baru i po jedzenie, za mało wind!!!!

Oceniając HOTEL należy wziąć pod uwagę, że ma on tylko 3 gwiazdki i widać po nim upływający czas. Pokoje są małe, łazienka jest ok. Codzienne sprzątanie ogranicza się jedynie do wyrzucenia śmieci i pościelenia łóżka. Pierwsza noc nie do zniesienia - okropny smród chloru! Po wietrzeniu 24h smród minął. Bardzo duży minus za windy, na prawie 450 pokoi, a tylko 3 windy! Trzeba było sie ustawiać do nich w kolejce... POŁOŻENIE hotelu fajne, 7min. do plaży, 7 min. do stacji autobusowej, 7-10 min do części rozrywkowej. JEDZENIE smaczne, spory wybór dań, ale nie zawsze najlepszej jakości - najgorsze śniadania, niedobre jajka, mielonki itd. Obiady i kolacje bardzo dobre. Wszystkie owoce i warzywa bez smaku! Wkurzający system all inclusive (otrzymuje się jedną kartę wymianną na jedną szklankę) więc ciągle trzeba chodzić, albo z kartą albo ze szklanką. OBSŁUGA na plus, część z nich mówi pojedyńcze słowa po polsku - to po prostu miłe :) GOŚCIE z różnych częsci europy, sporo rosjan/białorusinów, polacy, anglicy, niewielu niemców. Średnia wieku nie wliczając dzieci to jakies 55+ BIURO ATUR - kompletna porażka. Transfer do hotelu (zwykłą firmą lokalną) po godzienie oczekiwania na kierowcę, a transfer na lotnisko ponad 6h przed planowanym lotem!!! (dojazd średnio zajmuje ok. 1h +2h odprawa). Atur nie ma rezydenta, korzysta z wynajętego, który niestety niezbyt uprzejmy. WSKAZÓWKI: polecam wybrać się do Barcelony (na własną rękę wychodzi 2x taniej niż przy wykupionej wycieczce fakultatywnej - bilet autobus+kolej 8 EUR w obie str) oraz do Tossa de Mar (3EUR).

Hotel z lat 70-tych, trąca starością. Mieliśmy pokój na 5-tym piętrze z pięknym widokiem, ale fetor z klimatyzacji był okropny u nas i tak samo w pokoju dzieci. Na ścianach zagrzybienie. Obsługa starała się zaradzić rozpryskując jakiś preparat w powietrzu i na ściany. To było straszne! Mieszkaliśmy w smrodzie :( Jedzenie bardzo smaczne.

• Zalety Blisko plaża bardzo miła obsługa czyste pokoje

Jestem pod wrażeniem tego hotelu pomimo że jest to hotel 3 gwiazdkowy dla mnie zasługuje na więcej , animację przy basenie , wieczorne występy naprawde polecam ten hotel jesteśmy zadowoleni z pobytu

• Zalety Świetna lokalizacja, blisko plaży ale dalej od nocnego życia, dzięki czemu rodziny z małymi dziećmi mogą spokojnie odpocząć
    • Wady małe pokoiki jednak nie jest to zupełną wadą gdyż są przytulne

Hotel zrobił na nas, spędzających urlop w sierpniu, ogromne wrażenie. Pokoiki co prawda bardzo malutkie, ale jadąc na urlop nie siedzi się raczej w pokoju. Basen przy hotelu bardzo duży i czysty, leżaków nie brakowało. Obsługa hotelu bardzo miła i posługująca się wieloma językami. Czysto i przyjemnie, jedzenie bardzo różne, urozmaicone i bardzo dużo. Do każdego obiadu i kolacji wino, napoje, woda - wszystko bez ograniczeń. Codzienne animacje wieczorne dla dorosłych w formie tańców, disco, pokazów, magia, egzotyczne zwierzęta itp. Również dla dzieci animacje w ciągu dnia oraz wieczorna dyskoteka. Animatorzy bardzo przyjemni. Polecam ten hotel dla wszystkich chcących spędzić czas przyjemnie, w ciszy i smakowicie.

• Zalety Dobra lokalizacja, pyszne jedzenie, czysto w pokojach
    • Wady Grupy zorganizowane, jednak wystarczy krzyknąć i jest spokój

Pobyt w czerwcu równał się z ogromną ilością koloni i innych grup zorganizowanych z Polski. Nie sprawiali zbytnio kłopotu, o 23 najpóźniej chodzili spać czyli tak jak my, a gdy raz zachowywali się głośniej wystarczy ich skrzyczeć i uciekali do swoich pokoi. Pokoje w sam raz dla pary, dwa osobne łóżka które można było połączyć, duża szafa przesuwna, mikro telewizorek ( tylko kto tam ogląda telewizje?) łazienka z wanną i prysznicem. Pokoik zadbany, codziennie były mte podłogi, wymienianie ręczniki i ścielone łóżka. Balkon w stronę wejścia do budynku, nie budziły nas żadne krzyki. Sprawna klimatyzacja dające przyjemny chłód. Hotel widać że dosyć stary ale miły dla oka, przyjemna obsługa z którą można dogadać się bez kłopotu w języku angielskim oraz znają polskie słówka i zwroty. Posiłki, pyszne, dużo i zróżnicowane. Pierwszy raz w życiu jadłam owoce morza i o ile kalmary i krewetki bardzo mi smakowały tak wiem że małże pozostawiam dla osób które je lubią. Codziennie do wyboru były makarony z czymś tam, ryż, ziemniaki, frytki, mięso wieprzowe, kurczak ryby dwa rodzaje... wychodziło się z pełnym brzuchem. Dzbanek winka lub napoje do wyboru umilały czas spędzony na stołówce, która jest czysta a kelnerzy co chwile sprzatają stoliki. Duży wybór owoców i suchych ciast, czasami trafiały się całkiem smaczne wypieki. Planując pobyt cały dzień nad wodą czy na zwiedzaniu można zamówić sobie piknik, w którego w skład wchodzi butelka małej wody, owoce ciasteczka , dwie kanapki i deser. Z hotelu szybko można dostać się na przepiękną plaże i zameczek. Osobiście pieszo udałyśmy się do Tossa de Mar zwiedzać tamtejszy zamek i piękne wąskie uliczki. Za cenę jaką dałam oraz 3 gwiazdki uważam swój pobyt za udany. Nie jestem w stanie ocenić basenu czy atrakcji hotelowych, po prostu cały dzień albo zwiedzałyśmy miasto i miasteczka obok korzystajac z atrakcji lub spędzałyśmy całe dnie w morzu.

• Zalety Blisko plaży, dobre jedzenie
    • Wady bardzo duży, goście all inclusive umieszczani na tych samych piętrach co kolonie

Byłam w tym hotelu w lipcu 2017. Organizacja dojazdu z lotniska bardzo dobra. Lokalizacja co do odległości do plaży też ok. Pokoje skromne, ale jak na ten standard to nie można narzekać. Natomiast sprzątanie daje wiele do życzenia. Ograniczało się do wymiany ręczników, ścielenia łóżka i wymiany kosza. Przynajmniej nasz pokój nie widział mopa i miotły. Panie sprzątaczki bardzo zainteresowane kto przechodzi i wychodzi z pokoi, gorzej ze sprzątaniem. Posiłki bardzo dobre, nikomu niczego nie brakowało, urozmaicone. Jedynie do czego miałabym uwagi to do tego, że osoby z all inclusive musiały stać w tej samej kolejce co wszystkie osoby z kolonii, a było ich nie mało. Osobiście nie mam nic do młodzieży bo tez byłam z dorastającymi dziećmi, ale niektóre sytuacje dawały wiele do życzenia co do zachowania .Moim zdaniem powinno być to inaczej zorganizowane. Rzecz, która budzi moje zdziwienie to potrzeba przynoszenia papierowej karty na każdy posiłek, aby Pan "strażnik "stojący w drzwiach odnotował twoje wejście na salę. Pytam więc po co mieliśmy wszyscy opaski na rękach? Bar z dużą ilością rożnorakich "alkoholi" o wątpliwych "procentach" na które potrzeba było mieć kartę.Moim zdanie najgorszym rozwiązanie hotelu było lokowanie osób z małymi dziećmi na tym samym piętrze co kolonie.Moja rodzina akurat miała pokoje na wyższych piętrach budynku więc hałas nie był tak dokuczliwy, ale wiele osób skarżyło się na zachowanie młodzieży, która bardzo hałasowała, szczególnie o 4 nad ranem wracając z dyskoteki. Jeżeli ktoś szuka spokojnego miejsca na odpoczynek bez dodatkowych atrakcji typu krzyki nocne i wydzieranie się przez balkon to na pewno nie jest ten hotel. Pani rezydentka Małgosia bardzo miła osoba, kompetentna.

• Zalety miła obsługa kolacja pierwszego dnia późno w nocy możliwość korzystania z all inc po zdaniu karty ratownik na basenie fajna lokalizacja
    • Wady wizyty zorganizowanych gryp młodzieży, które jak szarańcza oblegały wszystko, były bardzo głośne i zostawiały syf wszędzie, 1 karta do pokoju brudne leżaki połamane leżaki brak wszystkich trunków w barze przy basenie brak animacji dla dzieci marne animacje dla dorosłych brak parasoli na tarasie uniemożliwiał wypoczynek w ciągu dnia w tej cżęści hotelu

Na wstępie powiem, że w Egipcie czy Tunezji w tej kwocie dostaniemy więcej niż Hiszpanii. Nie byłam w innym hotelu w Hiszpanii więc nie wiem, jak na tym tle wypada Samba. Ogólnie: pokoje małe, czyste. Basen otwarty od 10. do 18. czasami dłużej. Jest ratownik. Nie można tam pływać na materacach ani grać w piłę, tylko rękawki dla dzieci i kółka. Leżaki opłukiwane wodą, brudne i niektóre połamane, ale nie trzeba walczyć o nie. Przy basenie bar - dostępne słodkie napoje i piwo. Mocniejsze trunki oraz kawa i herbata dostępne w głównym barze. Animacji dla dzieci nie było wcale. Dla dorosłych jakieś dansingi. Lepiej wyjść na miasto. N głównym tarasie brak parasoli więc wszystkie stoliki do 17 stały w pełnym słońcu. Alkoholu barmanki nie żałują. Soki bardzo słodkie, niesmaczne. Pierwszego dnia koło 24.00 dostaliśmy kolację. Dostaliśmy tylko jedną kartę do pokoju i kartę plastikową (1 karta na 1 osobę) do wymiany na szklankę w barze. Zatem jedna osoba mogła wziąć tylko 1 drinka lub jakiś napój bo miała jedną kartę lub 2 napoje ile miała 2 k. (np.: swoją i małżonka). Z jedzeniem bywało różnie. Były owoce morza - słabo zrobione. Osobiście głodna nie wychodziłam. Do obiadu dzbanek wina lub wody albo inny napój. Bez ograniczeń. Ciastka suche, mało smaczne, ale były lody. Hotel położony blisko plaży. Na plaży płatne leżaki -6 Euro oraz parasole 6 Euro. Polecam bar La Cubana, za 5,5 Euro chyba 1 l piwa, 20 Euro 1l wina, ale czasami przy barze występy hiszpańskie. Polecam restaurację La Pampa z pyszną przystawką: chlebek, masełko czosnkowe i oliwki, litr winka tu to 8 E, porcja kalmarów 9 E, stek to 14 E, piwo 4 E. Wszystko smaczne, porcje duże. W Hiszpanii jest drogo jeżeli przelicza się na złotówki. Lokalizacja jest fajna, wszędzie blisko. Niestety bardzo uciążliwe zorganizowane grupy młodzieży niemieckiej, angielskiej i hiszpańskiej.Wymieniali się jak na koloniach. Niemcy i Anglicy - dorośli pili dużo i zostawiali syf, Hiszpanie młodzi - bardzo głośni, wpychający się w kolejkę

• Zalety super położony - daleko od zgiełku centrum, blisko do dwóch plaż ok 15 min spacerem - dla nas to był atut - byliśmy z 7 letnim synem

Hotel skromny ale czysty, ręczniki wymieniane codziennie, pokoje sprzątane codziennie, miła obsługa, cisza w nocy, pomimo dużej ilości turystów w nocy nie było żadnego hałasu na korytarzach. Jedzenie smaczne bardzo urozmaicone np. owoce morza. Byliśmy z 7 letnim dzieckiem więc polecamy na rodzinny wyjazd - jest fajny basen i ogrodzony plac zabaw.

• Zalety Lokalizacja Posiłki Miła obsługa
    • Wady Brak wi-fi Animacje Piknik Basen

Lokalizacja hotelu w imprezowym centrum miasta, kilka minut spacerku do mniejszej plaży, kilkanaście minut do głównej plaży. Blisko dworca,skąd odjeżdża komunikacja do pobliskich pięknych miejscowości,np. Tossa De Mar, Blanes czy Girony. Schludne i czyste pokoje. Ręczniki wymieniane codziennie. Brak kołdry, w zamian koce słabej jakości i prześcieradło. Niektóre pokoje z pięknym widokiem na górę. Cienkie ściany, czasami słychać chrapiących sąsiadów. Posiłki: śniadania monotonne, obiady i kolacje różnorodne. Kawa z maszyny nie miała nic wspólnego z kawą. Problem był także z zaparzeniem herbaty letnią wodą. Miła obsługa. Brak WiFi w pokojach. Internet jedynie w lobby, bardzo kiepskiej jakości. Mały basen. Nieciekawe animacje. Skierowane głównie dla starszych. Tak samo jak imprezy, które kończyły się o 23. Hotel idealny jako baza wypadowa do różnych ciekawych miejsc i opalania się na plaży.

• Zalety -blisko plaży - miła obsługa -urozmaicone jedzenie -dobry dojazd
    • Wady -słabe WIFI

Hotel położony bardzo blisko plaży, obsługa przemiła, posiłki bardzo urozmaicone i pyszne, duży wybór drinków, które mimo zaskoczenia są dosyć mocne :) atmosfera przecudowna, blisko do centrum i głównych atrakcji Lloret de Mar :)