Tossa Beach
Hiszpania / Costa Brava

Tossa Beach: basen, sport i rekreacja

• Tylko 150 m do publicznej, piaszczystej plaży.
  • Atrakcyjna lokalizacja: ok. 200 m od centrum miasta (malownicza starówka i fortyfikacje obronne).
  • Udogodnienia dla dzieci: miniklub (4-12 lat), plac zabaw, brodzik.
  • Wylot z Gdańska All Inclusive
  • Wylot z Poznania All Inclusive

• Zalety Doskonałe posiłki.
    • Wady Małe pokoje.

Generalnie hotel OK, ale mam wrażenie, że do głównego hotelu (tam, gdzie jest restauracja) lokowano klientów z krajów zachodniej Europy, a do drugiego głównie Polaków i Rosjan. Minus dla mieszkańców Tossa Beach - trzeba chodzić na posiłki. Jest za to duży plus - jeśli w głównym hotelu ktoś miałby okno na basen to ciszy nie uświadczy. Tossa Beach wygląda zatem na bardziej kameralny :) Jedzenie jest naprawdę pyszne i urozmaicone (dużo owoców morza) ale i tradycyjnych potraw nie brakowało (raz nawet - podczas 2 tygodniowego pobytu - był schabowy :). Amatorzy wołowiny (jak ja) na pewno będą zadowoleni!!!! Baseny w hotelach małe i w miarę szybko kładą się cieniem budynków - zatem plaża po południu to też fajny pomysł. Plaża blisko i bardzo ładna. Piasek to drobny żwirek (nie ma kamieni) i wejście do wody nie wymaga specjalnych butów (te mogą się przydać przy wycieczce na plaże ościenne).

• Zalety spokojna okolica, czyste pokoje
    • Wady obsługa nie zawsze uprzejma, dość małe pokoje

Ogóle wrażenie bardzo dobre. Urozmaicone jedzenie, dużo lokalnych dań. Mimo, że jesteśmy wegetarianami, mieliśmy na prawdę spory wybór dań. Wspaniała okolica, wszędzie blisko. Do plaży kilka minut, do starówki również. Można spacerować wieczorami po starówce i zamku. Nie wiem, czy to wina hotelu czy biura (Ecco Travel), ale po dotarciu do hotelu ok. 23.30 nie otrzymaliśmy żadnego posiłku. Zawsze dostawaliśmy czekała na nas kolacja lub tzw. suchy prowiant, natomiast tym razem nic. Niby żaden problem, jednak o tej porze wszystkie restauracje w okolicy były już zamknięte. Warto więc zabezpieczyć się na taką okoliczność. Przy wykwaterowaniu otrzymaliśmy sprzeczne informacje od kilku różnych recepcjonistów. Jedni mówili, że od 10.00 kończy się doba hotelowa i usługa all inclusive, jednak w dzień wyjazdu okazało się, że możemy korzystać z udogodnień do momentu wyjazdu czyli do ok. 18.00. Teraz drobnostki, ale myślę, że warto wiedzieć, że: -w ofercie jest podane, że bar czynny jest do 23, jednak obsługa wyprasza ludzi z baru już o 22.45. - przez cały dzień nie ma kolejek do baru, a alkohole są naprawdę dobrej jakości. - hotel jest objęty całkowitym zakazem palenia, również na balkonie; można palić przed hotelem i na tarasie, dopóki jest otwarty - basen malutki, ale przy tak pięknych plażach szkoda spędzić pobyt na basenie - jak ktoś ma wrażliwe stopy to na plażę warto zabrać buty plażowe, bo żwirek jest dość ostry :-) Myślę, że przy wyborze tego hotelu warto wybrać usługę all inclusive, ponieważ jest wysokiej jakości, jedzenie i alkohole nie odbiegają od tych serwowanych w okolicznych restauracjach gdzie ceny są dość spore - żeby zjeść porządny posiłek, trzeba policzyć ok 30 euro za osobę. Na koniec dodam, że nie należymy do szczególnie wybrednych osób, a podróżujemy co najmniej raz w roku na zagraniczny wypoczynek, więc mamy porównanie.

• Zalety blisko plaży, miła obsługa, czyste pokoje, świetne zróżnicowane jedzenie
    • Wady mały basen ale i tak wszyscy idą na plaże

Jedzenie przepyszne, świetna organizacja i bardzo miła obsługa. Bar z drinkami, napojami i przekąskami (frytki, hod-dog, hamburger, tost, lody ) Miejscowość malownicza z trzema plażami. Skały, góry, zabytki i piękne morze. Polecam także zakup u Rezydenta wycieczki do Barcelony. To był świetny wybór! Polecam!

• Zalety Położenie
    • Wady Jak na **** hotel to szału nie ma....

Urocze miejsce, w szczególności starówka (zameczek), piękne widoki i dużo spokoju....

• Zalety Położenie, czystość i obsługa

Hotel położony blisko plaży i blisko przepięknej starówki, nowoczesny, czysty z miłą i kompetentna obsługa. Posiłki zróżnicowane i smaczne. Minusem może być jedynie mały basen ale tylko dla tych co nie korzystają z uroków pięknej plaży z krystalicznie czystą wodą

• Zalety Położenie - bardzo blisko plaży ok 150 m, nowoczesny, czysty, zadbany, profesjonalna obsługa, obfite, zróżnicowane i smaczne posiłki
    • Wady Dla tych co lubią kąpiel w basenie - małe baseny

Hotel w przepięknej i urokliwej miejscowości Tossa z przepiękną starówką i warownią. Bardzo blisko czystej plazy, z błękitną wodą, żwirkową plażą. Hotel bardzo zadbany, czysty. Posiłki zróżnicowane, obfite, smaczne. Hotel idealnie położony - bardzo blisko głównej plaży, blisko starówki, blisko warowni którą znajduję się na wzgórzu.

• Zalety polozenie
    • Wady pokoj, ktory mielismy odpowiada kategorii 2gw,

polozenie hotelu to jedyny plus, cala reszta to wielkie rozczarowanie, ogolnie nie polecam, maly, ciasny pokoik, pierwszy raz spotkalismy sie, aby w hotelu 4gw. nie bylo zelu do mycia, a jedynie male mydelka jak w pociagu sypialnym, pozatym manager hotelu bardzo niesympatyczny, jedzenie bardzo przecietne, dalekie od hiszpanskich smakow jakie znamy z innych pobytow. NIE POLECAM

• Zalety Blisko plazy, spokojnie
    • Wady Mały basen zacieniony , brak opieki rezydenta wyjazd z Ecco Holiday

Wyjazd ok, hotel kameralny, jedzenie ok, brak opieki rezydenta, ale to juz od biura pewno zależy (Ecco Holiday- raczej nie polecam ) okolica ładna mozna wypocząć Opinia rodziców

• Zalety Kameralne położenie blisko plaży.
    • Wady Płatne WiFi.

Miejscowość Tossa de Mar bardzo spokojna i kameralna. Hotel mały i przytulny, jedzenie smaczne i urozmaicone, drinki smaczne (mieliśmy All Inclusive) . Obsługa sympatyczna. Dojazd do Barcelony dość kłopotliwy (długa jazda autobusem), koniecznie trzeba się zaopatrzyć w buty do kąpieli inaczej rozgrzane przez słońce kamyki na plaży ranią w stopy. Ogólnie wrażenia bardzo pozytywne. Polecam.

• Zalety Blisko morza cisza i spokój
    • Wady Małe pokoje brak półek w szafie , 3/4 pokoju zajmuje łóżko, to fajnie można się dobrze wyspać .ale wyjść na taras ledwie się da brak suszarki na tarasie po godz 24tej nie można przebywać w holu hotelu ochrona wszystkich wyprasza

Do hotelu przyjechaliśmy o godzinie 12tej w południe , niestety nie otrzymaliśmy opasek abyśmy mogli korzystać z restauracji , obiad był od13tej do 14,30 a po opaski mieliśmy przyjść do recepcji po godz 15tej nie wiadomo dlaczego . Restauracja super jedzenie dobre każdy mógł sobie coś wybrać , kelnerzy bardzo się starali utrzymać porządek bardzo sympatyczna kelnerka z Polski przystanęła, pogadała chwilę z Polakami ,Barman Damian Polak ,fajny chłopak doradził co wypić żeby smakowało a drinki były bardzo dobre wódki i wina w dobrym gatunku ,jedynie co mnie rozczarowało to plaża , wszyscy pisali piaszczysta niestety to nieprawda , plaża żwirek gruby miejscami kamienie do kąpania wkładałam buty no i wyjście z morza kiepskie wysoki brzeg . Wycieczka do Barcelony porażka 59 euro kościół Św Rodziny z daleka oglądaliśmy stadion fajny a potem już nic ciekawego czas wolny zwiedzaj sobie sam może się nie zgubisz potem fontanny ładne , ale już byliśmy tak zmęczeni , że chwilę patrzyliśmy i marzyliśmy o powrocie do hotelu .Tossa De Mar piękna , widoki przepiękne warto pospacerować nacieszyć oczy