Wczasy Corralejo

8.2

5 opinii

od 8 858

Przed podróżą

Do Hiszpanii Polacy mogą wjechać za okazaniem ważnego paszportu lub dowodu osobistego.
W Hiszpanii dla Polaków wizy nie są wymagane.
Szczepienia nie są wymagane. Warto przed wyjazdem wyrobić bezpłatną Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego i zabrać ją ze sobą na wakacje. Karta EKUZ potwierdza prawo do korzystania na koszt NFZ z niezbędnych świadczeń zdrowotnych w czasie pobytu na terenie innego państwa członkowskiego Unii Europejskiej.

Corralejo

Pomiędzy wydmami a jasnozielonymi wodami Oceanu Atlantyckiego leży Corralejo. Złote plaże, egzotyczny krajobraz i lokalny klimat rybackiego portu czynią to miejsce wyjątkowym zakątkiem na Fuerteventurze. Idealne miejsce dla tych, którzy chcą poczuć magię Wysp Kanaryjskich w każdym słońcu.

Wakacje i wycieczki do Corralejo

Miasteczko położone na północnym krańcu wyspy Fuerteventura, to kwintesencja kanaryjskiego uroku. Jego malownicza marina wypełniona jest kolorowymi łódkami, a w oddali majaczą wydmy Corralejo - rozciągające się na kilometry piaszczyste obszary przypominające krajobrazy saharyjskie.

W starym mieście można poczuć ducha prawdziwej Hiszpanii, spacerując wąskimi uliczkami, gdzie białe domy kontrastują z jasnoniebieskimi drzwiami i okiennicami. Popularność miejscowości zawdzięcza również idealnym warunkom do surfingu i łagodnemu klimatowi, co sprawia, że jest chętnie wybierane przez turystów na wakacje.

Co zobaczyć w Corralejo?

• Park Narodowy Corralejo - to obszar ochrony przyrody, gdzie można odkrywać pustynne krajobrazy, wydmy i endemyczne gatunki roślin.
  • Plaża Dunas de Corralejo - ta plaża jest znana z imponujących wydm, które tworzą niezwykłe krajobrazy.
  • Marina Corralejo - malowniczy port, gdzie można podziwiać jachty, skorzystać z przystani wodnych i zjeść w restauracjach nadbrzeżnych.
  • Calle Peatonal - deptakowa ulica jest idealna na spacery, zakupy i próbowanie lokalnych potraw w restauracjach.
  • Wyprawy na wyspę Lobos - Corralejo to doskonałe miejsce do wycieczek na pobliską wyspę Lobos, gdzie można spacerować i obserwować przyrodę.
  • Fuerteventura Water Park - park wodny oferuje rozrywkę dla całej rodziny z basenami, zjeżdżalniami i atrakcjami wodnymi.
  • Windsurfing - Fuerteventura jest rajem dla miłośników windsurfingu, a Corralejo to jedno z najlepszych miejsc do uprawiania tego sportu.
  • Muzeum Toston Tower - to historyczna wieża z XVIII wieku, która stanowi część dziedzictwa wyspy i oferuje ciekawą historię.
  • Wieczorne rozrywki - Corralejo oferuje wiele miejsc rozrywki, od klubów nocnych po tawerny, gdzie można spędzić wieczór przy muzyce i tańcu.

Plaże w Corralejo i okolicy

Playa del Burro na północy regionu oferuje rodzinny klimat, gwarantując pełne udogodnienia oraz czujność ratowników. Wszyscy, którzy pragną momentu relaksu w cieniu, znajdą go na Playa Bajo Negro, pełnej leżaków i parasoli. Dla entuzjastów sportów wodnych Plaża El Médano to prawdziwe centrum adrenaliny, doskonałe do kiteboardingu czy windsurfingu. Playa del Pozo, mimo swojego wietrznego charakteru, to oaza spokoju, z corralitos, specjalnie przygotowanymi miejscami dla nudystów, które gwarantują prywatność i osłonę od wiatru. Większość tych plaż jest częścią malowniczego Parque Natural de las Dunas de Corralejo.

Nowość!

Odkryj nową stronę podróży – rezerwuj elastyczne pakiety lot+hotel. Sprawdź