Ogłoszenie

Przerwany
Nie masz jeszcze żadnego powiadomienia.

Saranda

Przerwany
X
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
nowe posty

• lena1977
    rozpoczął wątek Saranda

Saranda

Witam, Proszę o wszelkie informacje o Sarandzie. Jaka plaża, okolica, ceny, sklepy, restauracje itp, itd.
    Z góry dziękuję i pozdrawiam

• pazdzierzyca
    replied
    ja również wspominam sarandę pozytywnie.Bardzo fajne miejsce na wczasy. Choć tak jak mówisz jak zapuścisz się w głąb miasta to jest niezła bida

Zostaw komentarz:

• kamienno
    replied
    Gość - idąc w głąb miasta zaczynają sie prawdziwe slamsy, brud i pełno ciemnych Albańczyków patrzących nieprzyjacielsko na białego człowieka"

Ty byłeś w Albanii ? Bo chyba nie !!! Albo byłeś tak pijany, że o "Bożym" świecie nie wiedziałeś. Wszystko co wypisujesz to jedna wielka bzdura. Nie wprowadzaj ludzi w błąd!!!! To co Martusia29 jest prawdą a nie twój bełkot i brednie.

Zostaw komentarz:

• Martusia29
    replied
    musze powiedziec ze twoj wpis jest totalnie przesadzony... Ja wspominam sarande bardzo pozytywnie, piekne plaze, w szczegolnosci kawaleczek za miastem... Przepiekna turkusowa woda, bialy drobniutki piasek przypominajacy prawie ten na meladivach :-) noce ulice tetniace zyciem, pyszne jedzenie, hotelez bardzo mila obsluga, ludzie generalnie bardzo mili, przyjaznie nastawieni do turystow i obcokrajowcow :-) chodzilam z mezem tez czesto na spacery i niewidzialam zadnych dziwnych typow jak ty to opisales... Naturalnie mozna bylo tez spotkac biednych ludzi, smieci na bocznych ulicach... Ale gdzie tego nie ma, rozejrzyj sie wogol siebie, zobaczysz to samo... nie mozna Sarandy przyrownywac do Monaco czy Saint Tropez... Ale dla przecietnie zarabiajacych ludzi jest juz miejscem gdzie mozna spedzic piekny urlop.... :-)

Zostaw komentarz:

Gość odpowiedział
    witam,
    Byłem w Sarandzie jeden dzień w sierniu 2010, podczas wczasów na Korfu. Ogólnie jest to jeden wielki plac budowy hoteli przy morzu, idąc w głąb miasta zaczynają sie prawdziwe slamsy, brud i pełno ciemnych Albańczyków patrzących nieprzyjacielsko na białego człowieka. Bardzo nieprzyjemnie spaceruje się po tych ciemnych uliczkach. Ogólnie w siepniu rok temu było tam bardzo mało białych ludzi. Praktycznie wszyscy miejscowi tam żyjący są na bezrobociu i całymi dniami przesiadują na ulicach lampiąc się na obcych ( praktycznie w każdej rodzinie jest ktoś kto pracuje np w Niemczech lub Francji i śle kasę na ich utrzymanie). Wrażenie z pobytu bardziej przypomina Egipt i np Hurghadę niż miasta europejskie jak w Grecji czy Chorwacji. Miejsce dobre na jednodniowy wypad ale na dłuższy czas należy traktować wyjazd jako egzotyczną przygodę i przygotować się na troszeczkę stresu i kilka dreszczyków emocji.

Oczywiście jest to moje subiektywne odczucie i może być różne od odczuć innych ludzi.

pzdr

Zostaw komentarz:

• lena1977
    replied
    Witam
    A może ktoś już wrócił w tym roku z Sarandy i ma najświeższe informacje ?? Niedługo się pakuję w tamtą stronę, więc czekam z niecierpliwością na wszelkie informacje Pozdrawiam

Zostaw komentarz:

Gość odpowiedział
    Witam
    Wybieramy się ze znajomymi do Sarandy w Lipcu i chciałam zapytać czy jest to kurort na odpoczynek czy znajdziemy tam miejsca do zabawy ( dyskoteki, bary, kluby)?

Zostaw komentarz:

• dub4art
    replied
    Dokladnych cen nie pamieta, ale generalnie ceny w Albanii sa porownywalne do tych w Polsce lub troche nizsze. Jednak takie miejsca jak Sarande, ktore z iloscia hoteli i knajp aspiruje to miana najbardziej znanego kurortu w Albanii, nie spodziewabym sie taniochy, przynajmniej nie w restauracjach i sklepach dla turystow. Ale na pewno bedzie taniej (i cieplej) niz nad morzem Baltyckim (;-).

Zostaw komentarz:

• lena1977
    replied
    Jakiś chochlik zrobił mi psikusa Pytałam o nazwę tej knajpy i jak ją odnaleźć.

Zostaw komentarz:

• lena1977
    replied
    Dzięki bardzo za informacje. A pamiętacie może jakie mniej więcej są ceny, wiem , że tanio ale tak przypuszczalnie ile może kosztować np. obiad w restauracji, piwo, woda, chleb itp itd.
    Do LAMIAA : Pamiętasz jak się http://forum.wakacje.pl/login.php?436nazywała ta knajpa i jak ją znaleźć ?
    Pozdr.

Zostaw komentarz:

• dub4art
    replied
    Tak jak przedmowca, polecam zabrac do Albanii Euro, ktore mozna wymienic w wielu miejscowych kantorach lub placowkach bankow (trzeba miec paszport) na lokalna walute. Bedac w Sarandzie, prosze koniecznie odwiedzic Butrint (prawdopodobnie najbardziej znany zabytek Albanii) i Ksamili (piekne plaze). Milego pobytu.

Zostaw komentarz:

• Lamiaa
    replied
    Witaj Lena. Tak się fajnie złożyło , że będąc w 2009 r. na Korfu wybrałam się z mała grupką znajomych do Sarandy, która powitała nas deszczem i.... przepiekną roślinnoślią, Po dziesięciu minutach wyszło palące slońce /18.06.2009./ i poszło spać po 19.00. Jeżeli chodzi o walutę - to Albańczycy liczą wszystko w EURO , obojętnie za co płacisz, za kawę , za obiad, piwo, lody, pamiątki. Jest w Sarandzie miła knajpka, której właścicielem jest bardzo fajny chłopak. Okazało się , że pracował w Anglii kilka lat i mieszkał w jednym mieszkaniu z naszymi rodakami. Bardzo ciepło nas przywitał i ugościł wspaniałym jedzonkiem. Tak w ogóle to kiedy ludzie dowiadywali się , że jesteśmy z Polski to byli tacy jacyś mili , podkreślali , że bardzo nas lubią /ciekawe za co?/ Moje wiadomości na temat Sarandy są bardzo skąpe, ale gdyby coś ,to w miarę moich możliwości służę pomocą. Pozdrawiam i zazdroszczę urlopu w tym bardzo ciekawym miejscu i kraju.

Zostaw komentarz:

• lena1977
    replied
    Dzięki za informacje, niestety już decyzja zapadła - jedziemy do Sarandy, może nie będzie tak źle Mógłbyś mi jeszcze coś doradzić bo widzę, że jesteś w temacie , jaką walutę lepiej zabrać euro czy dolary, czy nie ma znaczenia ?? dzięki z góry, pozdrawiam ciepło

Zostaw komentarz:

• dub4art
    replied
    Saranda jest od kilku lat wielkim placem budowy, gdzie ciagle buduje sie nowe hotele. Polecalbym juz bardziej pobyt w okolicach Ksamili (15km od Sarande) w jakims malym hoteliku przy plazy - duzo ciszej i czysciej. Rowniez plaze beda ladniejsze w okolicach Ksamili, choc nie tak ladne i nie tak puste jak np w Dhermi, ktore jest polozone jakies 50km od Vlore i 100km od Sarande.
    Moim zdaniem lepiej jest zrobic sobie baze na zwiedzanie Albanskiej Riviery np w Orikum, ktore jest na styku Adriatyku i Morza Jonskiego a jednoczesnie jest dobrze skomunikowane z reszta Riviery. Turystow tam malo a odpoczynek gwarantowany

Zostaw komentarz:

Gość odpowiedział
    mowie ci taka bania, ze cygan wymieka. pozdro

Zostaw komentarz:

Zobacz także

Przerwany

Porównaj oferty biur podróży na wakacje i wczasy Albania, wybierz ekskluzywny pakiet z wszystkim w cenie all inclusive. Atrakcyjne i tanie oferty wyjazdów last minute. Zanim wybierzesz się na wakacje przeczytaj opinie o apartamentach i hotelach.Zobacz oferty na lato 2014 firstminute do 35% taniej.
Trwa
X