Ogłoszenie

Przerwany
Nie masz jeszcze żadnego powiadomienia.

Mel Holiday (ex. Fafa)

Przerwany
X
 
 • Filtruj
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
nowe posty

 • Mel Holiday (ex. Fafa)

  Informacje, ktoś był ?

 • #2
  Żeby była jasność proszę nie kierować się punktami hotelu, bo te mogą być subiektywne tylko ogólnym opisem. Hotel mel holiday lub też fafa jest jednym z trzech hoteli należących zapewne do jednego właściciela. Poza tym hotelem jest fafa beach oraz fafa premium 5* - nazywana również meli premium. Wszystkie położone są od siebie w odległości około 300-500 m. w miejscowości Golem - dzielnica Mali Robit około 15 km od Durres.
  Hotel fafa premium - czyli mel premium jest cały czas w budowie więc turyści którzy rozpoczynali sezon w tym roku mogli być przez to przenoszeni do mel holiday więc dlatego pojawiają się takie opinie iż jest to jeden hotel.. W Polsce chyba nie sprzedaje się miejsc w fafa beach. Mel holiday położony bezpośrednio przy plaży z własnymi leżakami i parasolami, z basenem. Basen nie za duży ale dla tej wielkości hotelu wystarczający. Posiłki średnie, ale należy odnotować fakt iż podczas pobytu 12-19.07 jakość posiłków się poprawiła, zwiększył się wybór, na popołudniowe przekąski pojawiły się lody, frytki (poza pizzą, arbuzami i ciastkiem piernikiem.) Najskromniejsze były śniadania. Plaża z łagodnym zejściem, niestety woda mało przejrzysta w dn. 18.07 pojawił się czarne resztki roślin w wyniku dużych fal co uniemożliwiło całkowicie kąpiel bo po wejściu pozostawał czarny brzydki osad. Bezpośrednio przy brzegu około 5 m żwir a nawet kawałki gruzu budowlanego w wodzie, co trochę komplikowało wejście do wody Wszystkie 3 hotele fafa (mel) położone są przy jednej ulicy - ulica asfaltowo szutrowa - podczas pobytu spadł ulewny deszcz i pojawiły się ogromne kałuże - brak wpustów deszczowych. Przy hotelu zlokalizowany jest niewielkie wesołe miasteczko (karuzela 100 leków, kolejka do dzieci, trampolina i autka - 100 leków), więc dla dzieci są dodatkowe atrakcje. "Ulica" przy której zlokalizowane są hotele stanowi rodzaj deptaka, gdzie wieczorami rozpoczyna się handel. Na zakupy warto pojechać do Durres gdzie jest większa konkurencja. Lokalizacja deptaka handlowego przy hotelach powoduje automatyczny wzrost cen.
  A teraz Albania w tym kraju bałagan jest wszechobecny, na plaży śmieci, niedopałki papierosów, butelki, trawa morska. Rejon Durres jest w wielkiej budowie więc wszędzie są rozpoczęte lub zaniechane budowy, nikt nie przejmuje się gruzem budowlanym, śmieciami. Hotel fafa premium w budowie.
  W Durres godny polecenia jest do obejrzenia amfiteatr (wejście powyżej 10 roku życia 400 leków) , warto pojechać do miejscowości Kruja. Wycieczka do Tirany nie ma sensu żeby zobaczyć parę budynków które każdy ma w swoim miejscu zamieszkania. Taksówka na trasie Durres - Golem pod hotel - 15 euro po negocjacji, autobus miejski Durres - Golem 60 leków za osobę - bilet kupowany u konduktora. Można też skorzystać z prywatnego auta które za 5 euro przewiezie na trasie Golem- Durres (cena rażąco niska bo to będzie z 15 km.) Cena benzyny około 150-160 leków.
  Wymiana euro odbywa się w miejscowych sklepach, nie chcą przyjmować bilonu, banknoty 1 euro - 136 leków. Kawę można wypić od 50 leków, lody na gałki w Durres 50 -60 leków za 2 gałki., ceny pozostałych dań również korzystne, więc można stołować się na mieście.
  Sun&Fun, Itaka sytuacja na świecie. Wycieczka 2+1 kosztowała w allu około 5600 zł od sun&fun. W chwili obecnej biuro to sprzedaje te wycieczki dużo drożej - dostosowało się do cen Itaki.
  W hotelu brak jest animatorów Itaki, 3 dni podczas pobytu byli aminatorzy sun&fun którzy pracowali również w hotelu rafaello.
  W razie zainteresowania proszę o pytania na forum

  Komentarz


  • #3
   A tak zarabiają biura podróży 2 dorosłe 1 dziecko 9 lat
   You do not have permission to view this gallery.
   This gallery has 1 photos.

   Komentarz

   Trwa
   X