Ogłoszenie

Przerwany
Nie masz jeszcze żadnego powiadomienia.

wakacje na pieknym Borneo

Przerwany
X

• Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
nowe posty

• wakacje na pieknym Borneo

Witam,
    22 stycznia jade na Borneo na 3 tygodnie.Kupilismy tanio bilety do Kuala Lumpur w promocji za 1200 zloty z wylotem z Londynu.Chcemy pare dni spedzic z Kuala Lumpul i Singapurze a stamtad za 80 zl lecimy na Borneo do Kota Kinabalu.
    Byl Ktos moze w tamtych okolicach???Interesuja Mnie jakies sprawdzone bazy nurkowe?Bo to najbardziej nas interesuje.
    Zaplanowany juz mamy wypoczynek na malowniczych wyspach za domki na palach placimy 210 zl za domek ze sniadaniem,chcemy tez troche liznac lasow Borneo i pojechac w dzungle zeby zobaczyc jak zyja rdzenni Indianie na Borneo.
    Cala trase planujemy sami bez pomocy biur podrozy i na 3 tygodnie lacznie z przelotem wydamy jakies 3500 tys na osobe. To jest koszt calkowity lacznie z jedzeniem i rozrywkami.Jadac z biurem musielibysmy wydac jakies 6500 od osoby,wiec roznica jest kolosalna:
    Ktos moze planuje podobna podroz,albo juz taka przezyl i moglby sie podzielic wrazeniami bo w internecie mala jest informacji na temat Borneo,a przeciez to taka piekna wyspa.

Sprzęt nurkowy bierzecie swój , bo ten bilet do Kuala Lumpur to wyglada chyba bez cięzkiego nurkowego bagażu :S
    Napisz

Komentarz

Lecimy Emirates z przesiadka w Dubaju i bagaz do 30 kg ,nie bierzemy wlasnego sprzetu bo niestety nie mamy jeszcze wlasnego,ale jest w planach.Wlasnie na Borneo chcemy podszkolic nasze umiejetnosci.Jak na razie to jestesmy "introwcami"
      A Ty nurkowales na Borneo?

Komentarz

Nie jeszcze nie nurkowałem w okolicy Borneo , ale pobliski Sipadan to moje marzenie - niestety nurkowania bardzo limitowane i trzeba z dużym wyprzedzeniem rezerwować , to duża trudność . My z żoną 27.01 lecimy do Tajlandii , Krabi w podobnym celu tzn. głównie nurkowanie i rozglądanie sie po okolicy , niestety nasz wyjazd bedzie trwał tylko 14 dni , więc bardzo duże zwiedzanie "lądowe" odpada , zrobimy tylko okolice Krabi i Phuket . My załatwialiśmy wszystko przez niemieckie biuro podróży , startujemy Lotem w Warszawie do Monachium , tam mamy przesiadkę na jakieś Tajskie Linie Lotnicze (samolot rejsowy) do Bangkoku , w Bangkoku te same linie przesiadka do Phuket i promem do Krabi , hotel **** przy plaży Ao Nang - całość 10.000,- za dwie osoby , nurki załatwiamy na miejscu

Komentarz

Bylismy z zona miesiac w Tajlandii dwa lata temu i zaliczylismy okolice "Shark Point" i tam zrobilismy 2 dniowy kurs
          Scuba Diver Course z Sea Fa Diving,choc mimo ze jestem laikiem w temacie to moje odczucia co do wielkiej nazwy"kursu" sa bardzo mieszane.W Egipcie maj ao niebo lepsze warunki,no ale moze trafilismy na zla baze.
          Niw wiem jaki hotel sobie wybrales,my mieszkalismy w Ao Nang Villa Resort i bylismy wniebowzieci.Niesamowite luksusy,a placilismy jakies 70 dolcow za pokoj ze sniadaniem.Ogolnie Tajlandia to byly moje najtansze wakacje w zyciu.

Komentarz

My wlasnie wybieramy sie do Sem****y i kontaktowalem sie z paroma bazami nurkowymi i wciaz maja miejsca na nurki na Sipadanie i innych wysepkach ,a takze na kursy.w ciagu tego tygodnia musze sie zdecydowac,dlatego szukam ludzi ,ktorzy juz byli tam i moga cos doradzic i polecic.Z lektury wiem,ze bazy nurkowe sa tam na bardzo wysokim poziomie wiec chyba nie ma strachu,ze trafie na jakis patalachow.No zobaczymy.Jak wroce to dam znac.Jezeli chodzi o baze hotelowa to bazy nurkowe maja swoje hoteliki i bary w tym miasteczku i caly pakiet wychodzi dosyc tanio.3 nurki na Sipadanie albo Mabul to kwota 75 dolcow +20 dolcow za wynajecie sprzetu.

Komentarz

Scuba Diver Cours - ????? Po co wydawałeś na to pieniądze , ten kurs nie daje żadnych uprawnień , lubisz na wakacjach nurkować skończ kurs dający certyfikat , choćby w Polsce .
              Zdaję sobie sprawę z warunków nurkowych w okolicy do której się wybieram , wybór jest nieprzypadkowy , w tej okolicy bardzo ważna jest pora roku w jakiej nurkujesz , a warunki nurkowe w Tajlandii są zmienne . Egipt , wybacz ale jest już mocno zadeptany pod wodą , z roku na rok degradacja rafy mocno postępuje . Jedżę tam oczywiście , ale z coraz mniejszym entuzjazmem , coraz bardziej świadomy zniszczeń
              Cieszę się , że pobyt w Ao Nang się podobał , mam nadzieję na udany urlop .

Komentarz

zapalony turysta Napisał(a):
                -------------------------------------------------------
                > My wlasnie wybieramy sie do Sem****y i
                > kontaktowalem sie z paroma bazami nurkowymi i
                > wciaz maja miejsca na nurki na Sipadanie i innych
                > wysepkach ,a takze na kursy.w ciagu tego tygodnia
                > musze sie zdecydowac,dlatego szukam ludzi ,ktorzy
                > juz byli tam i moga cos doradzic i polecic.Z
                > lektury wiem,ze bazy nurkowe sa tam na bardzo
                > wysokim poziomie wiec chyba nie ma strachu,ze
                > trafie na jakis patalachow.No zobaczymy.Jak wroce
                > to dam znac.Jezeli chodzi o baze hotelowa to bazy
                > nurkowe maja swoje hoteliki i bary w tym
                > miasteczku i caly pakiet wychodzi dosyc tanio.3
                > nurki na Sipadanie albo Mabul to kwota 75 dolcow
                > +20 dolcow za wynajecie sprzetu.

Nie chcę cie rozczarować , ale ja mówię o nurkowaniu na terenie podwodnego parku narodowego , 75$ wyklucza taką możliwość , abyś w legalny sposób nurkował na terenie parku 8-)

dam ci link do opisu wyprawy nurkowej organizowanej przez naszą grupę nurkową

http://www.underwater.pl/sipadan_-_jaskinia_zolwi.php

Komentarz

Masz racje,doczytalem teraz.Jednodniowe wypady na pobliskie wyspy Mabul czy Sibulan to kwota 75 $.
                  a Na Sipadanie dochodzi jeszcze oplata za park narodowy plus podatki i inne datkiB)-.Jednakze maja oferty combo 3 dni 1 dzien na Sipadanie 2 dni na innych wyspach(dowolnosc w wyborze) LACZNIE ze wszystkimi oplatami i podatkami wynosi 1800 RM czyli jakies 500 dolcow.
                  Dam Ci kopie tej oferty,moze powiesz czy warto?

Packages

COMBO 3 @ 3 DAY TRIPS (1DAY SIPADAN + 2DAYS OTHER ISLAND > 9 DIVES)
                  Book now ?
                  Prices ?

Price from: 810 RM
                  FREE T-SHIRT FOR EACH BOOKING!!! HURRY UP WHILE STOCK LAST!!!
                  NOTE: Full set of Snorkeling Eqt is @ RM20/day & RM60/day for Diving Eqt.

PRICE INCLUDES:
                  *1 Day Sipadan Permit
                  *Weights, weight-belt & 9 tanks (For Diver)
                  *2 days Other Island + 1 day Sipadan Island
                  *3 dives/day guided by our Multilingual Divemaster (For Diver)
                  *Boat transfers from Sem****a/Islands/Sem****a

ANNOUNCEMENT:
                  1).Please be informed, all of our island trips are depart from Sem****a at ~8.30am. Please standby in our Divecentre at 8.00am.

2).Please be informed that, for those who have a Discount Code, the Discount Code only entitled for Sipadan Combo but NOT entitled for a Singular Day Trip, Hotel and for Other Services.

3).Please be informed that, we don't take bookings for any Pick-Up Service over the phone. Please stated in the booking form via our `Self Online Booking System'

(Travelling time is ~2 hours/trip)

FOR ANY AGES FROM 1 - 11, PLEASE SHOW PROVE OF BIRTH CERTIFICATE OR PASSPORT UPON CHECK-IN!!!

Komentarz

500$ za trzy dniowy pakiet , w tym jak widać na Sipadanie właściwym 1 dzień nurkowy - to cena mniej więcej rzeczywista , trudno mi doradzić czy warto , miejsce jest piękne , ale to co najładniejsze tylko 1 dzień . Mogę Ci tylko podpowiedzieć , abyś nic nie rezerwował przez neta , rezerwuj na miejscu , pewniej bedzie trochę taniej , ale jak napisał kilka postów wyżej , to tylko zasłyszana teoria , bo jeszcze tam nie byłem .

Komentarz

Ja jednak bylabym za tym,zeby jednak przez neta i to jak najszybciej.My chcielismy na Sipadan ,ale ze wzgledu na ograniczenia wszystko bylo pobukowane na najblizszy tydzienNie moglismy tyle czekac.Wiec zostal nam tylko Mabul.Wszystko inne mozna na miejscu,ale Sipadan musisz z wyprzedzeniem.Ja nie nurkowalam ,ale snurkowalam z bardzo fajna ekipa nurkow,pozniej z mojego polecenia kolezanki maz robil tam kurs Padi i byli bardzo zadowoleni.

www.scuba-junkie.com mozesz sobie przejrzec ich stronke.Sa przy samej marine maja swoj pub i hostel.Jezeli u nich wykupisz nurkowanie to automatycznie masz znizke na hotel i wyzywienie.
                      Nie wiem co jeszcze planujesz na Borneo ,ale jezeli myslisz o Turtle Island Park lub Tunku Abdul Rahman National Park to koniecznie z wyprzedzeniem.Wszystko jest pod scisla ochrona i jest ograniczona liczba zwiedzajacych.
                      I juz szczerze zazdroszcze Ci tych wakacji...

Komentarz

Sipadan , tak pełna zgoda , trzeba wcześniej , ale pozostałe miejsca to chyba raczej nie , tam nie ma limitu nurków , to i problemu nie bedzie . Wiem dowadywałem się , że długi pakiet nurkowy np 5 dni pod rząd nurkowania , to na Sipadanie trzeba naprawdę sporo wcześniej rezerwować .

Momi może w przyszłym roku śladami kolegi ..... hmmm ???

Komentarz

w 2012 albo koncowka 2011 juz mam obiecane....(:P)

Komentarz

Turtle Island czy Abdul Tunku to myslalam pod katem spania.Zwlaszcza Turtle Island.....chyba tylko 30 osob moze spac na wyspie.....a tak bardzo chcialam tam byc.....ehhh

Komentarz

Dziekuje Momita za namiar,za twoja rada napisalem do nich i juz mam zanukowany 5 dniowy pakiet kurs PADI + nurki na Sipadanie.Polacze przyjemne z pozytecznym i wreszcie dolacze do prawdziwych nurkow.Zabukowalem caly pakiet lacznie ze spaniem.Czy ich hotel jest porzadny?Wiem,ze to nie 4* ,ale mam nadzieje,ze czysty i przytulny.A wiec kurs noclegi transporty i nurki ,calkowity koszt 680$ od osoby,to chyba nie duzo.

Komentarz

Trwa
                              X