Ogłoszenie

Przerwany
Nie masz jeszcze żadnego powiadomienia.

Защо е Стара планина непозната от софиянци и живеещите в София?

Przerwany
X

• Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
nowe posty

• Защо е Стара планина непозната от софиянци и живеещите в София?

Това малко е като под тема на тази на един колега тук, но защо софийските части на Стара Планина не са толкова познати на софиянци? Аз съм от София, но тук никой не може да ти каже и един връх от Стара Планина, за тях само прехвалената Витоша съществува, а тя е прекалено фрашкана лятото всяки уикенд. А на Стара планина са южни склонове, слънчеви и няма такава комерсиализация. За съжаление и аз не знам много за Ст. планина край София, освен Мургаш и че се стига до него през село Желява.

От бул. Ситняково къто тръгна пеша от Сердика център към гара Подуяне например се вижда един друг връх. Но дори и старите софиянци не знаят кой е! То дори карти няма хубави, където да пишат имената на върховете. От някои от северните квартали като Левски Г отлично се виждат поне няколко върха от т.н. Софийска планина. Писнало ми е от снимки от Витоша дето се виждат само южните квартали като Овчата купел, МанЛи и Младост, но не можах да намеря снимки от Стара пл. с гледка към София, все от някъде би трябвало да се вижда града, щом аз мога да видя върха чак от Ситняково. Може би е по-далече, но поне Подуяне и северните квартали трябва да може да се видят от тези безименни върхове.
Trwa
X