Ogłoszenie

Przerwany
Nie masz jeszcze żadnego powiadomienia.

bułgarskie linie lotnicze- porażka

Przerwany
X

• Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
nowe posty

• bułgarskie linie lotnicze- porażka

Własnie wróciłem z wakacji w Bułgarii i jeżeli chodzi o przeloty bułgarskimi liniami lotniczymi HEMUS AIR ,to wybierającymi właśnie nimi \"życzę powodzenia\" .w obie strony lecieliśmy samolotem Avro RJ-100 .Rozumiem że samolot nieduży ,ale podczas startu ,lądowania odpadały lub odrywały się różne plastikowe części wnętrza co nie było zbyt miłe ,a do tego żadna stewardessa nie mówi w polskim języku pomimo czarteru polskiego ,ale ale podczas powrotu do Polski po 1 godz 15 minutach lotu ,nadmieniam cały lot trwa 1,40 godz ,nastąpiła poważna awaria hydrauliki samolotu i pilot pomimo tego nie postanowił lądować w Polsce lub na najbliższym lotnisku ,zawrócił lądując w BURGAS!!! AWARYJNIE W ASYŚCIE STRAŻY POŻARNEJ ,KARETEK POGOTOWIA I CAŁEJ TEJ OBSŁUGI LOTNISKA , LEDWO CO HAMUJĄC NA KOŃCU PASA STARTOWEGO !!!!!!! Najlepszym podsumowaniem linii Hemus Air może być stwierdzenie stewardessy : DZIĘKUJCIE PIOLOTOWI I BOGU ŻE SIĘ NIE ROZBILIŚMY .

Coz, lecialam do bulgarii tymi liniami, i mimo, ze nie mialam takich atrakcji jak Ty, to potwierdzam... Dla mnie byl to film z cyklu "czy leci z nami pilot". Latalam juz samolotami, bylam 3 razy w grecji, w tunezji i w bulgarii 3 lata temu - nie pamietam jakimi liniami wtedy- ale ani razu nie czulam sie w samolocie tak koszmarnie. To co ten pilot wyczynial to naprawde byla masakra. A ladowanie w katowicach - on chyba spadl na ten pas do ladowania i to na samym jego koncu, bo pozniej ledwo wyhamowal. To, ze stewardessy nie mowia po polsku, to normalne, w zadnym samolocie zagranicznych linii - chodzi mi o czartery - nie spotkalam sie z tym, zeby ktos mowil po polsku, wiec to zadna nowosc. Tak czy siak, ciesze sie ze ten lot trwal tylko 1 godz 35 minut, bo w przeciwnym wypadku chyba bym tam zwariowala.

Komentarz

~seebade
      A co z pobytem? Zapytałam w Twoim innym wątku...

Komentarz

a co cię dokładnie interesuje?

Komentarz

W sumie wszystko
          Lot, wiem już, że mam się zacząć bać...
          Jedziemy do hotelu Nikola, więc jak wyglądają pokoje, czy jest czysto i miła atmosfera. Jak z samym miasteczkiem, knajpy, jedzienie, jakieś zakupki. Jak wygląda plaża. Jacy rezydenci? Tak na szybko. Coś od siebie też chętnie poczytam. Ni ogólne wrażenie na koniec.
          Wielkie dzięki

Komentarz

hotel -położony u podnóża góry,jedyny mankament to wejście ,cały czas pod górę ,pokoje spoko nowe wyposażenie ,tv z kablówką , klimatyzacja w każdym pokoju, lodówka, pokoje z łazienkami ogólnie czyściutko,obsługa miła ,nie ma recepcji,ale to nie problem bo w hotelu mieszka właścicielka,plusem jest to że hotelik jest na uboczu, do plaży z hotelu jest 10 minut na pieszo, do centrum ok 3 minuty plaża -fajna , prowadzą do niej tylko dwa zejścia jedno od strony portu a drugie przy hotelu Laguna ,szeroka dosyć długa czysta ,przy plaży są knajpki niedrogie ,na plaży można wynająć skutery wodne 40lewa-10 minut,rowery wodne cztero-i dwu osobowe po 10 lewa za godzinę za rowerekoraz przejażdzka bananem jedzenie-w sklepach ceny jak w Polce owoce dosyć drogie ,w centrum można kupić kebaby 2.5-5 lewa,pizza na porcje 1.5lewa,obiady polecam w knajpie RUSINA znajdującym się w kierunku supermarketu 100m za nim,za porcje a są naprawdę duże od 7 do 14 lewa za największe menu po polsku,i obsługa mówiąca po polsku inna knajpa z polskim nenu to kanjpa STARY ORZECH jeżeli jedziesz z alfa star to nie polecamy wycieczki do Sozopol spływ Ropotamo,oraz dyskoteki Lazur chyba ze lubisz "stare" techno ,czałga -bułgarskie disco polo, dużo mlanserki i bezprocentowe drinki,polecam wycieczkę do Neseberu,ale wodną taksówką z portu w własie 10 lewa od osoby w jedną stronę ale super jazda od 40 minut w jedną stronę ,inną atrakcją jest wieczór bułgarski bardzo polecam super imprezka,oraz bardzo polecam wyjazdy całodnowe do aqua parków w Słonewcznym Brzegu i Nesseberze,inną atrakcją jest "wystrzał na bangi w niebo"extra!!,ale tylko w sunny beach, inna super sprawa to całodnowy rejs jachtem, z obiadem wędkowaniem i pływaniem co do rezydentów a sądze że jedziesz z alfastarem to będą Łukasz -polak oraz Michał-bułgar czasem Swetka -bułgarka są młodzi ale rozgarnięci i pochytani no może z wyjątkiem Swietki:-),znają oba języki oraz chętnie służą pomocą ogólnie poza przylotem ekstra wakacje , nasza ekipa jest zadowolona jeśli masz jakieś jeszcze pytania chętnie udzielę informacji a co do hotelu jeśli chcesz mogę wysłać fotki

Komentarz

Bardzo dziękuję za szczegółowy opis. Trochę zmartwiliśmy się tym przelotem. Byłam na stronie tego przewoźnika i patrzyłam jakie maszyny latają. Nie widziałam tam modelu przytoczonego przez Ciebie. To mnie też trochę przeraża.
              No nic.
              Co ma być to będzie...
              Mam jeszcze jedno pytanie. W dniu wylotu musimy opuścić hotel o godz. 12-tej. Wylot mamy o 17:30. Czy u Was też była taka sytuacja? Czy można gdzieś zostawić bagaże żeby móc jeszcze coś ze sobą zrobić?

Byłabym wdzięczna za fotki.
              dominika.k@trzebnica.net

Komentarz

co do samolotu -zostało wysłane jego zdjęcie wraz z innymi tj. z pokoju hotelu widoku z balkonu, oraz widoku plaży
                co do pytania dot bagaży to nie wiem ,doba hotelowa kończy się o 12 o godzinie 15 będziecie mieli transport z centrum , my wwylatywaliśmy teoretycznie o 12 a hotel opuściliśmy o 8.45 wyjazd z centrum mieliśmy o 9.00 pozdrawiam i życzę udanych wakacji

Komentarz

Wszystko co zostało napisane powyżej sprawdziło się w 100%. Z pobytu jesteśmy bardzo zadowoleni. Tylko przelot z powrotem był horrorem. Nigdy więcej z Hemus Air.

Komentarz

Zapomniałam dopisać: Już wiem dlaczego Papież po przelocie całuje ziemię.

Komentarz

w przyszłym roku wybieram sie do Bułgarii a dokładnie do Nesseber.wybrałam przelot samolotem zeby bylo szybciej i zaczynam sie troche denerwowac czytając powyższe wypowiedzi na temat bułgarskich linii lotniczych.
                      moze linie lotnicze zależą m.in też od biura podróży z jakiego sie wybiera wczasy?nie mam pojęcia.orientujesz sie w tej kwestii?z jakiego biura lecieliscie?

Komentarz

Moj address email to : matthew_modrzejewski@hotmail.com
                        moje gg to : 1785717

Napisz gdzie Ci wygodniej , z gory serdeczne dzieki

[%sig%]

Komentarz

W ubiegłym roku byliśmy w Słonecznym Brzegu z bułgarskimi liniami Bulgarian Air Charter (z biura Rainbow, wylot z Katowic) i jesteśmy z nich bardzo zadowoleni. Numerowane siedzenia, przemiłe stewardesy oraz kawa/herbata/woda min. w cenie. Tak więc nie ma się co stresować na przód

Komentarz

My takze lecieliśmy w zeszłym roku Bulgarian czarter. Obsługa była bardzo miła i sympatyczna. Nie było na pokladzie samolotu typowego cateringu ale serwowano bezpłatne napoje. Zawsze można z domu wziąć kanapki. Pozdrawiam.

Komentarz

my w 2007 r lecielismy bulgarskimi liniami VIA i bylo calkiem ok.
                              samolot nowy Airbus albo po dobrym remoncie bo wygladal jak nowy i jeszcze jak auto z salonu "pachnial nowoscia"

chociaz wersja podstawowa bo bez tv i Iszy raz widzialem instrukcje awaryjna pokazywana przez stewardow
                              no i chyba wiecej siedzen bo dosyc ciasno bylo i jakos wracajac 'condorem" bylem bardziej spokojny, w koncu reklama robi swoje i niemieckie niby solidniejsze

lot był spokojny ale bylem zaskoczony ze nakaz zapiecia pasow znikl chwile po starcie jak jeszcze sie wznosil i potem pojawil sie dopiero kilka minut przed uziemieniem jak juz byl dosyc nisko,

niemcy stosuja taktyke ze chwile zanim zacznie schodzic juz zakazuja wstawania z fotela i to samo po starcie dopiero jak wejdzie na przelotowa wysokoscia z reguly dopiero pozwalaja wstawac

w sumie nie wiedzielismy nawet ze to bulgarskie linie ale powejsciu od razu zorientowalismy ze nie niemieckie (z niemiec lecielsimy) po wygladzie stewardess ktore były ładne co niestety w niem samolotach jest rzadkoscia

Komentarz

Trwa
                              X