Ogłoszenie

Przerwany
Nie masz jeszcze żadnego powiadomienia.

Rawda - sierpień 2007

Przerwany
X
 
 • Filtruj
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
nowe posty

 • Rawda - sierpień 2007

  Witam wszystkich na Forum, wróciliśmy właśnie z wakacji (krótkich, niestety) w Rawdzie. Jechaliśmy tam z Tramp Travel. Mieszkaliśmy w hotelu Elwira, chodziliśmy na plażę ( a właściwie do morza, bo siedzimy godzinami w morzu a nie plażujemy na piasku) która znajduje się na południu miasteczka - ta obok bunkra. Jedliśmy w wielu lokalach bardzo wiele różnych potraw. Jeździliśmy do Nesseberu komunikacją miejską, oglądaliśmy wszystko co tylko da się oglądnąć. Służę informacjami na temat pobytu w Rawdzie, mogę pisać o poprzednich miejscowościach - Kiten, Primorsko.

 • #2
  Witam,
  proszę o odpowiedź: gdzie najlepiej i najbezpieczniej w Rawdzie lub w pobliskich miejscowościach wymieniać euro na leva?, jak kształtuja się ceny podstawowych produktów żywnościowych typu mleko, chleb, owoce, napoje?,
  Dziękuje z góry za odpowiedź

  Komentarz


  • #3
   jeszcze jedno pytanko: gdzie najlepiej, najtaniej i najsmaczniej zjeść/ w jakiej knajpce oczywiście w Rawdzie?

   Komentarz


   • #4
    Witam, w Rawdzie jest kilka kantorów na głównej ulicy mających przelicznik 1,91 Lewa za Euro - są one na głównej ulicy Makedonia i są bezpieczne. Ostrzegam przed kantorem na Poczcie, gdzie kuszą napisem "We Sell 1,95" - co przecież znaczy, że sprzedają po tyle ale wiele osób może się nabrać bo kupują po 1,59. My wymienialiśmy w naszym hotelu Elwira. W Neseberze są też kantory z kursem 1,91 do 1,93. Warto zabrać kartę płatniczą Visa - ja dwukrotnie pobierałem Lewa w Banku (chyba DSK) na głównej ulicy Neseberu Chan Krum w nowej części miasta.
    Co do cen na produkty żywnościowe to są podobne a nawet niższe niż u nas. Nie będę szczegółowo pisał o cenach, chcę Ci polecić kilka rzeczy: ser kaszkawał (żółty), ser biały sirene nadający się do sałatek to ten twardszy a do jedzenia na chleb swieżo sirene, pomidory prosto ze słońca, ogórki długie do sałatki, arbuzy (ale kupuj te większe, ok. 10 kg - możesz połówkę albo ćwiertkę), fantastyczne MELONY - te siatkowate, bardziej okrągłe to miodowe, te podłużne, karbowane są pomarańczowe w środku, pyszne brzoskwinie. Kup też chałwę słonecznikową albo sezamową- wypróbuj samodzielnie. Owoce kupuj nie w centrum na stoiskach, ale na uliczkach mniejszych - są zdecydowanie tańsze.
    Co do restauracji: my jedliśmy U braci Serbów na przeciw Poczty - bar szybkiej obsługi z kolejką przy ladzie - jedzenie dobre, możesz wybrać z menu na zdjęciach na d ladą. Dobre, ale jak to zwykle w barze, wcześniej przygotowane. Polecam nieco tylko droższe knajpki (na pewno stać Cię będzie na nie). My jedliśmy w Czuczurze - główna ulica z centrum w prawo (Serbowie są w lewo). Czuszka biurek- zapiekana papryka z serem, Sirene po szopski - zapiekany ser, wszystko co z pieca-pierwsza strona okładki- zwłaszcza zapiekane ziemniaki z serem 4 rodzajów. Pytaj kelnera jak Ci się coś spodoba u kogoś na stole i jedz to. Polecam również ryby - są wszędzie. Na przeciwko Czuczury jest pizzeria z pyszną pizzą robioną w piecu chlebowym (widać, bo piec jest przy ulicy) i wspaniałą zapiekanką Italia. Po drodze do Czuczury jest jeszcze jedna piętrowa restauracja z wystawionym menu ze zdjęciami. Warto wejść. Na samym końcu ulicy jest jeszcze jedna knajpka pod dachem gdzie siedzi dużo ludzi - tam też warto zjeść, zwłaszcza ryby. Ogólnie jedz tam, gdzie dużo Bułgarów.

    Komentarz

    Trwa
    X