Ogłoszenie

Przerwany
Nie masz jeszcze żadnego powiadomienia.

Bułgaria, Słoneczny Brzeg - info praktyczne

Przerwany
X

• Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
nowe posty

• Bułgaria, Słoneczny Brzeg - info praktyczne

Wróciłem przedwczoraj, informacje mam w miarę świeże. Będę więc tak sobie pisał co pamiętam, może komuś się przyda. Jeśli macie pytanie - zapraszam.
    Sam przed wyjazdem miałem sporo pytań, na które nie zawsze uzyskiwałem odpowiedzi więc może komuś ja pomogę...

Na początek aktualne ceny w sklepach.

Sam Słoneczny Brzeg jest dość drogi, Nessebar jeszcze droższy, ale już np. w Sv. Vlas jest znacznie taniej.
    Będę podawał ceny ze Słonecznego Brzegu, a jeśli jakieś będą z innych miast to będę je oznaczał:
    N - Nessebar
    SV - Sv. Vlas

A więc sklepy:
    piwo 0,5l - 1,10 - 1,50 LE miejscowe, eksportowane zaczynają się od 2 LE. Na lotnisku - 5-6LE
    piwo 1l - 2,10-3 LE -ale np. cena sugerowana na butelce to 1,75LE
    woda 1,5 l - 0,85-1,20 LE (SV - 0,7-1 LE; N - 1,2-1,5LE)
    woda 0,5l - 0,80LE (N - 1LE; SV 0,60LE)
    cola, sprite 1,25l - 2,35 LE (SV 1,80LE). Cena sugerowana na butelce - 1,75LE
    Brandy Pliska 0,5l - 10,5-12LE (SV - 8,5LE). Na lotnisku 15-18LE
    Brandy Słoneczny Brzeg - 0,5l - 8,5-10LE (SV 7LE)
    kanapka 180-220g w sklepie - 1,80-2,50LE
    papierosy - 3,20-3,90LE
    truskawki - 0,85LE za 100g
    arbuz - 3LE za 1kg
    wędlina ok. 200g - 5-6LE
    batony (Snickers itp) - 1,5-2 LE

widokówka - 0,5-1LE
    znaczek - 1LE
    magnesy na lodówki - 2-4LE
    t'shirt - 10-20LE

i dla ułatwienia aktualne kursy walut:

[URL=http://img269.imageshack.us/i/img0267k.jpg/][/URL]

cdn...

leżak na plaży - 7 LE
    parasol - 7 LE
    masaż na plaży - 15min - 15 LE

[URL=http://img44.imageshack.us/i/img0204d.jpg/][/URL]

Są strefy nie płatne, gdzie można rozłożyć ręcznik, oczywiście jest tam bardzo ciasno i przeważnie albo na skraju danej części plaży z parasolami albo za parasolami....

Komentarz

dzięki wlasnie zastanawialam sie co kupic euro czy lewy

Komentarz

no to masz już wszystkie przeliczniki

Jeszcze odnośnie kursów.
        Nie wymieniajcie waluty na lotnisku. KAntor jest w pomieszczeniu, gdzie oczekuje się na bagaże. Ale 1EUR=1,60LE - rozbój w biały dzień.
        A dla porównania - w Sv. Vlas 1 EUR to 1,92-1,94LE

Komentarz

dzieki za informacje...a mozesz podac ceny obiadow pizzy itp? czy na placi sie wstep na disco? jakies disco polecasz? i jak wogule z pogoda bo na fotkach widac ze pelno chmur

Komentarz

dzięki Mani za szczegółowe info
            Jedno pytanie, czy kolega nabył w drodze kupna powyżej wymienione magnesy na lodówkę na prezenty...jak nie jest za późno to się wpisuję na listę hihi
            no wiem, kartek nie wysłał...przeżyjemy, ale jesienią to już będziemy molestować
            pzdr

Komentarz

cd....

ceny w knajpach
              Są bardzo różne i lepiej zanim wejdziecie do baru/restauracji - zaponajcie się z cennikiem

Dla przykładu ceny z tych tańszych knajp:
              pork kavarma - coś w rodzaju leczo czy gulaszu zapiekane pod serem - 7-8LE
              pizza i piwo w Nessebar (knajpa z obsługą w jęz. polskim) - 12LE z 10% rabatem dla Polaków
              kalmary 200g - 6,5-7le
              makrela z grilla lub smażona - 7-8LE
              pstrąg pieczony: 10-12LE
              Chłodnik - 2LE
              musaka - 350g - 6,80LE
              pieczarki z serem 250g - 5,30LE
              pieczarki na maśle 250g - 4,50LE
              piwo w knajpie - bardzo różnie - od 1-1,5LE do 3,5LE w Nessebar w samym centrum> Czasmi w Słonecznym Brzegu kosztje np. z 2,5LE ale kupując jedno drugie masz gratis
              Knajpy które polecam w południowej części SB to malutki grill bar za hotelem Amfibia (wejście z prawej strony hotelu) - niestety nie mam zdjęcia.
              Kolejne to takie coś po drodze deptakiem z Centrum do części południowej:
              [URL=http://img30.imageshack.us/i/img0273y.jpg/][/URL]

W Nessebar - wchodząc do miasteczka już na półwyspie, skręcając w prawo jest knajpa z obsługą w jęz. polskim - pytać o Piotra. Zdjęcie:

[URL=http://img16.imageshack.us/i/img0226s.jpg/][/URL]

Można też zjeść na ulicy:
              kukurydza gotowana: 2LE
              kawałek pizzy: 0 2-2,5LE
              kebab - 3-5LE
              przykładowa knajpa:

[URL=http://img30.imageshack.us/i/img0350njr.jpg/][/URL]

Komentarz

Majka - z magnesami to nie wiem jeszcze, jak się doliczę :P

Janusz - nie chodziłem na dyskoteki, ale widziałem taką dużą w centrum SB - Lazur chyba.. Z tego co się orientuję miała wzięcie

Pogoda była bardzo dobra. Chyba tylko raz trochę pokropiło, a chmurki rzeczywiście czasami się pojawiały ale były jak zbawienie w tym upale Większość zdjęć robiłem dopiero wieczorami w okolicach zachodu słońca więc może i ciemne są z tego powodu.....

Komentarz

dzieki za ceny jedzenia...mam nadzieje ze jak podajesz ceny np makreli to jest to razem np z ziemniakami lub frytkami w jakim byles hotelu? ja sie wybieram do hotelu Slavianski....

Komentarz

niekoniecznie z frytkami 8-)
                    W zestawie podstawowym najczęściej jest ryba/albo coś i trochę warzywek.. Mi to akurat odpowiadało bo staram się nie jeść ziemniaków i zestaw "rybka plus warzywa" bardzo mi odpowiadał.... Ale jeżeli dużo jesz to będziesz musiał coś dobrać.

Byłem w hotelu Grenada. Biuro podróży Rainbow Tours

Komentarz

Mani z RT byłes?

Komentarz

a się jakoś do nich przyzwyczaiłem już....

Komentarz

hehehe ja w tym roku 3 raz z RT i jest mi z nimi dobrze Mam nadzieje ze tegoroczne wakacje tez beda udane mimo iz jade sam

Komentarz

bardzo , bardzo superowo!!!!!

Komentarz

Komunikacja

no to kończąc na dziś jeszcze o środkach transportu....
                              Sam Słoneczny Brzeg to jakieś 6-8 km, do Sv. Vlasu kolejne 2-3. Do Nessebar (stara część) jest około 2 km od granic Słonecznego Brzegu...
                              Można spacerować, czasami brzegiem morza, czasami deptakami, ale też można jeździć.
                              Sposoby są następujące:
                              1. autobusy miejskie. Cena w granicach SB i do Nessebar to 1LE. Autobusy (linia nr 1) jeżdżą od 6 rano do 24 co 12-15 minut.
                              Do Sv. Vlas - 2 LE. Mniej więcej jeden autobus (linia nr 8) - na godzinę
                              2. "Ciuchcie", o któych ktoś jhuż na forum pisał. Jadą na trasie Nessebar - Słoneczny Brzeg krążąc deptakami pomiędzy hotelami praktycznie w całym mieście. Koszt - osoba dorosła - 3 LE, dziecko 1 LE
                              Wygląda to tak:
                              [URL=http://img189.imageshack.us/i/img0215qmr.jpg/][/URL]

3. Kolejny sposób to takie rodzinne rowery, napędzane siłą nóg oczywiście - dwu, trzy, cztero i nawet więcej osobowe. Koszt widoczny na zdjęciu:

[URL=http://img29.imageshack.us/i/img0275u.jpg/][/URL]

Trochę inny rower w akcji:

[URL=http://img189.imageshack.us/i/img0271j.jpg/][/URL]

4. Podobne do tych rowerków są też takie napędzane akumulatorem, niestey chyba zdjęcia takiego nie mam

Za chwilę ciąg dalszy komunikacji....

Komentarz

Trwa
                              X